Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lima
#1 PostWysłany: 24 Sty 2015 13:28 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 16
Pierwsze wrażenia po przybyciu do stolicy Peru nie są najlepsze. Lima jawi się jako jedno z najbrzydszych miast na kontynencie. Zewsząd odrapane blaszaki, zaniedbana zabudowa, żadnego latynoskiego „klimatu”. Nic ciekawego. Jeśli jednak chcesz coś zobaczyć to należy skierować swoje kroki na Plaza de Armas (Plac Broni). To tutaj koncentruje się kulturalne życie miasta. Wokoło placu znajduje się m.in. Katedra, Pałac Rządowy oraz tzw. Pałac Wicekrólów.
_________________
Podróże kształcą :) Kolejny cel - Japonia <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Lima
#2 PostWysłany: 12 Maj 2015 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Hej :)

Podlacze sie do tematu-czy ktos moglby mi doradzic co warto zobaczyc w Limie? Bede tam tylko 1 dzien, wiec zalezy mi zeby zobaczyc te najciekawsze miejsca. Co Wam sie podobalo i zrobilo na Was najwieksze wrazenie? Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#3 PostWysłany: 12 Maj 2015 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Na pewno warto popatrzeć na zmianę warty przy Pałacu Prezydenckim w samo południe. Jest bardzo widowiskowa. Z Pałacu Prezydenckiego blisko do Chinatown. Mirafllores OK, ale plaże słabe, i trzeba dużo nadginać z centrum handlowego Larcomar, które moim zdaniem jest przereklamowane, aczkolwiek widoki z klifu ładne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#4 PostWysłany: 12 Maj 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Dziekuje Ci slicznie za odpowiedz, zastanawialam sie wlasnie nad ta zmiana warty i po Twoim poscie jestem juz zdecydowana :) A Miraflores chyba sobie w takim razie odpuszcze...


Jeszcze cos, ktos? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#5 PostWysłany: 12 Maj 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 82
Loty: 163
Kilometry: 445 033
Polecam (zwiedzanie z przewodnikiem) leżącego tuż obok głównego placu Limy, kościoła św. Franciszka, w katakumbach którego leżą szczątki ponad 70 tysięcy ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#6 PostWysłany: 12 Maj 2015 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Dzieki wielkie! :) Tez sie do tego kosciola przymierzalam. Czy rzeczywiscie lepiej jest wziac przewodnika czy tez jest to obowiazkowa forma zwiedzania tego miejsca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#7 PostWysłany: 03 Cze 2015 13:14 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Polecam tego bloga, tutaj jest 5 wpisów o Limie: http://www.ola.w.podrozy.pl/pl/blog,9,p ... y-po-limie
Pozdrowienia
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
chaleanthite uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#8 PostWysłany: 03 Cze 2015 22:09 

Rejestracja: 25 Cze 2012
Posty: 23
Zwiedzalismy Lime z polskim przewodnikiem Piotrem mieszkającym tam na stałe. Działa dużo charytatywnie z ludźmi ze slumsów dzięki temu oprocz samej Limy zwiedziliśmy takze favele. Cześć pieniędzy ktore zarabia jako przewodnik przeznacza na pomoc tym ludziom. Między innymi budują szkołe. Jego strona to http://kochamyperu.pl/ Ceny niewygórowane! Zdjęcie tutaj: https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 4323_o.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lima
#9 PostWysłany: 06 Sty 2018 15:44 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy pełen dzień wystarczy na zobaczenie najciekawszych obiektów Limy? Nie interesują mnie muzea tylko architektura i ew. wnętrza najważniejszych świątyń. Będę w Peru tylko 9 dni i zamierzałem przeznaczyć jeden dzień na stolicę. Ewentualnie myślę o dolozeniu jeszcze jednego dnia w stolicy i wycieczce do Nazca lub Paracas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#10 PostWysłany: 06 Sty 2018 15:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jak cię nie interesują muzea, fajna opcja to wynajęcie rowerów i pospacerować przy Miraflores
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#11 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Według mnie jeden dzień jest wystarczający jakoś Lima nie powala specjalnie za to jest zatłoczona i średnio bezpieczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lima
#12 PostWysłany: 05 Lut 2018 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Mi osobiście Lima podobała się najbardziej, tym bardziej, że spałem w Ibisie w Miraflores. Prawie całe dnie (4) spędzałem nad oceanem, chłonąłem słoneczko. Pół dnia spędziłem w samym centrum, nieopodal katedry i to wszystko. Powiem tak, gdyby pojawiła się ponownie opcja odwiedzin Limy, zdecydowanie byłbym na tak. Za to nigdy więcej nie polecę do Boliwii (choćby nie wiem co) a Santiago (de Chile) odwiedziłbym "z musu" aniżeli z chęci.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group