Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2014 23:59 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
Interesuje mnie kwestia leków w Chinach. Czy rzeczywiście konieczne jest posiadanie recept lub innych zaświadczeń?
MSZ w poradniku 'Polak za granicą' informuje:
Cytuj:
Przy wwozie lekarstw, należy zabrać ze sobą receptę. Tylko wówczas możliwy będzie wwóz leków do Chin.


Jeśli ktoś z Was się orientuje w temacie, byłbym ogromnie wdzięczny na pomoc!

-
Szukałem odpowiedzi na forum, ale w temacie leków znalazłem tylko posty nt. zalecanych leków osłonowych ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 15 Lip 2014 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 63
Lepiej wziąć ze sobą recepty, ale generalnie to się nie czepiają. Z tego co kojarzę, to kilka lat temu mój kuzyn z dziewczyną lecieli do Chin i mieli ze sobą dosyć dużo leków (antybiotyki, coś na astmę), ale z tego co pamiętam nikt ich nie pytał o żadne recepty. Chyba, że się coś od tego czasu zmieniło, ale nie sądzę.
_________________
Natura nie łamie swych praw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2014 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Do Hong Kongu na pewno nie. Sam miałem sporo swoich lekarstw i nawet do głowy mi nie przyszło, że cokolwiek może nie przejść. Przy sobie oraz w bagażu rejestrowanym. Dodatkowo mając zapalenie gardła przez klimatyzacje, w aptece pani zapytała, czy potrzebuję lekarstwa typu antybiotyk. Powiedziałem, że dobrze byłoby zjeść amoksycyklinę, poszła, zapytała i sprzedała. Fakt, że leki tam są dużo droższe niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2014 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
Jeśli chodzi o apteki w HK to należy uważać, często w aptekach nie pytają o to czy podać antybiotyk, podają go i twierdzą, że to nie jest antybiotyk. Moja koleżanka (Polka) kupiła lek na gardło, zwykłe tabletki do ssania, i potem przez tydzień zwijała się z bólu. Wzięła zgodnie z zaleceniem Pani farmaceutki. Jednak potem lekarz wytłumaczył, że lek zawierał substancję silną, która tak mogła wpłynąć na żołądek Europejczyka :-)
Jeśli nie masz pełnej walizki leków to do HK bez problemu. W Chinach czasami bywa większy rygor
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Cytuj:
Jeśli nie masz pełnej walizki leków to do HK bez problemu. W Chinach czasami bywa większy rygor


masz jakieś doświadczenia? Nie mówię o teorii tylko praktyce.
Ani ja, ani znajomi mieszkający w Chinach od lat, ani rodzina odwiedzająca nigdy nie mieli żadnych problemów...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2014 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
@chiny-info.pl ,
oczywiście, praktyka.
Koleżanka raz miała antybiotyk, prosili, żeby pokazać receptę (było to kilka opakowań).
Kolega Chińczyk wracając z Holandii miał też w podręcznym jakieś leki, bez recepty. Trochę tłumaczył dlaczego i na co.
Takich historii mam ok 6. Tak jak napisałam. Czasami się zdarza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2014 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
6 historii to nie 'czasami';)
Ja nie mam zadnej, moze szczescie jest ze mna hehe.
Loty z Holandii to mogą dokładniej sprawdzać, ale pewnie nie wszystkie twoje historie lecialy przez ten kraj...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Maj 2019 16:23 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 7
Mam pytanie odnośnie wwozu leków do Chin. Jadę do Chin na miesiąc, więc zdecydowanie mały zapas lekarstw będę musiał ze sobą wziąć. Czy recepta musi być przetłumaczona na język angielski/chiński i czy może być to ksero (oczywiście nie widzę innej opcji, skoro oryginał zostawiamy w aptece) lub forma elektroniczna (zdjęcie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group