Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2022 13:33 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
Dzień dobry,

ja w sprawie leków. To nie lekarstwo potrzebne w czasie lotu. Ja będę miał roczny pobyt w Wietnamie (WAW - FRA - HAN na początku 02-2023), a codziennie muszę brać lekarstwo na rozrost gruczołu krokowego i na cukrzycę. Zapas na 1 rok to już pokaźna paczka. Czytałem różne opinie, że trzeba / nie trzeba mieć zaświadczenia od lekarza, i że tylko w bagażu podręcznym / dozwolone i w podręcznym i w rejestrowanym. Ale i tak chodzi tylko o lekarstwo potrzebne na czas lotu, w małej ilości. A muszę mieć lekarstwo na cały rok: 2 pozycje w przypadku gruczołu krokowego i 4 pozycje w przypadku cukrzycy. Jeśli chodzi o zaświadczenie od lekarza to i tak otrzymam po polsku (lekarz nie zna angielskiego ;-)) nie zaś po angielsku. Komu mam pokazać dokument po polsku? Jeśli można przewieźć w bagażu rejestrowanym to po co zaświadczenie? Przecież nikomu nie pokażę zaświadczenia skoro lekarstwo leży w bagażu rejestrowanym. Mam więc pytanie: czy można mieć lekarstwo w tak dużej ilości, i czy trzeba mieć zaświadczenie, w jakim języku, czy mogę mieć lekarstwo w bagażu rejestrowanym. Co się stanie jeśli mam w bagażu rejestrowanym a dozwolone tylko w bagażu podręcznym, albo nie wolno mieć w dużej ilości? Lekarstwo idzie do kosza, ale czy dopuszczą mnie do lotu? Bo ja naruszam przepisy. Lekarstwo to nie majątek ale boję się konsekwencji. Jeśli za dużo problemów to lekarstwo kupię w Wietnamie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#2 PostWysłany: 11 Paź 2022 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tu masz ze strony UK:
https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/vietnam/health

Skladajac wyglada to tak:
a) zaswiadczenie od lekarza po angielsku/wietnamsku - wiec bedziesz musial tlumacza zaangazowac
b) calosc w podrecznym powinna byc
c) jak wartosc leków ponad 100$ a zakladam ze tak, to w Wietnamie powinienes zadeklarowac je po przylocie

Jeszcze odsylaja do tej stronki odnosnie podrózowania z lekami:
https://travelhealthpro.org.uk/factshee ... nes-abroad
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Paź 2022 15:39 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
Dziękuję @LonDynia za informacje. Zobaczę jeszcze, czy lekarstwa w Wietnamie nie są zbyt drogie. Chyba nie, ale w Polsce mam zniżki a w Wietnamie nie bo nie mam ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Paź 2022 16:40 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Duza ilosc lekow w bagazu rejestowanym nie przejdzie, w podrecznym co innego bo male szanse ze wezma cie do kontroli.
Dopuszcza cie do lotu, poniewaz zaswiadczenie pokazujesz w Wietnamie po wyladowaniu,
ale z taka iloscia lekow beda mieli w p.pie zaswiadczenie
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Paź 2022 19:26 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
Chcesz powiedzieć, że muszę pokazać zaświadczenie tylko w Wietnamie? A na lotniskach WAW i FRA nie będę musiał bo oni będą udawali, że nic nie widzą? Ja boję się, że nie dopuszczą do lotu. Nie boję się, że stracę lekarstwo i będę siedział, bo lekarstwo to nie narkotyk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Paź 2022 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja bym zrobil tak jak napisalem - dla pewnosci co do WAW/FRA jak lecisz LOTem LHansa to napisz do nich maila/ zadzwon sie upewnic.
Tez pytanie czy to tabletki czy jakies krople (plyny).

Takze sprawdzil czy te leki nie sa w jakis sposób zakazane w Wietnamie? Sam nie wiem jak, przez Ambasade?

Zaswiadczenie lekarza jest tlumaczone, masz bilet powrotny na 6 miesiecy pozniej, masz wize na taki okres, masz jakies sensowne zajecie na 6 miesiecy, wszystko deklarujesz, upewniles sie u linii, w ambasadzie, na F4F :D wiec powinno byc ok.

Kupowanie na miejscu moze wiazac sie z wieloma problemami, brak dostepnosci, podróbki (tak naprawdę nigdy nie wiesz czy to co kupujesz to nie witamina C) a takze jak kupisz 6 miesieczna dostawe to akurat moze dla kogos innego zabraknac..
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Paź 2022 13:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Dodatkowo są jeszcze kwestie prawne do łatwej weryfikacji przez NFZ.
Pacjent sobie ot tak wymyśli, że trzeba mu leków na rok z góry, a to są spore koszty. Zwłaszcza przy lekach refundowanych, dlatego

Kod:
Jednorazowo możesz wykupić zapas leku na 180 dni; nie ma możliwości wykupienia leku na 365 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Paź 2022 13:36 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
W poniedziałek kupisz na 180 dni, a we wtorek na kolejne 180 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Paź 2022 15:09 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Tylko z drugą receptą.
Osobna kwestia co na to na geitach czy check in. Masz obowiązek zgłosić, że masz takie ilości leków.
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
batman1 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Paź 2022 16:34 

Rejestracja: 09 Paź 2022
Posty: 14
Dziękuję wszystkim za rady. Pojadę na rok bo jestem już emerytem. W tej chwili sprawdzę, czy ceny leków nie są za wysokie. Jeśli ceny 100% nie są zbyt wysokie to kupię w Wietnamie. Leki na pewno są nawet takie same, już sprawdziłem. W tej chwili siostra sprawdza ceny w prywatnych aptekach. Nie boję się podróbki, bo ............ jestem Polakiem pochodzenia wietnamskiego ;-) Boję się kłopotów na WAW i FRA nie zaś w Wietnamie. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Paź 2022 22:14 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
dg72 napisał(a):
Tylko z drugą receptą.


Nieprawda. Nie wprowadzaj w błąd. Ale to nie temat na tą dyskusję.
Mówię to jako osoba z drugiej strony okienka.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
batman1 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 12 Paź 2022 22:39 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Ok, jest mowa o czasie 30 dni na wykupienie i jednorazowo na 180 dni.

Ale fakt, że prawdziwy problem to podróż lotnicza z taką ilością lekarstw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group