Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Wrz 2012 22:57 

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 27
Melduję również, że kolejne 2 os (31, 32) lecą 24.01-05.02 na Martynikę, tak jak Sebastos --> ten pomysł z łajbą brzmi bardzo fajnie ;)...


Jeszcze z bookingami na doloty itd czekamy minimum do końca najbliższego tygodnia. Chcę się jako tako upewnić, że bilet nie będzie anulowany.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krisg, 23 Wrz 2012 23:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 23 Wrz 2012 23:01 

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 27
cavani napisał(a):
Zdecydowanie więcej osób leci, tylko co niektórzy bardziej ostrożni wolą nie zapeszać i jeszcze jakiś czas poczekają, czy nie będzie przykrej niespodzianki z anulowaniem biletów. Ja w każdym razie przynajmniej przez najbliższy miesiąc nie mam zamiaru rezerwować ani apartamentów, ani dolotów. Zresztą z zachodniej Polski do Paryża można dostać się w miarę szybko i tanio samochodem, więc raczej z tej opcji skorzystałbym łącząc pobyt na plażach Martyniki z np. 3-dniowym zwiedzaniem Paryża.

A tak rozpoznawczo : ceny na Martynice nie są aż tak bardzo kosmiczne jak by się wydawało. Np. browar z Gwadelupy 1 EUR za 0,5l. O rumie nawet nie wspominam :)
http://viewer.zmags.com/publication/0e7 ... e7fa969/26

Dyskontów jest tam trochę. Np. LeaderPrice : http://www.leaderprice-martinique.com/f ... s-magasins



Szampany niewiele droższe niż w Paryżu (Piper Heidsieck). O Polsce to nawet nie warto pisać ;)...


BTW - zacząłeś świetnie - od gazetki promocyjnej alko ;)... Będzie klimatycznie ;)!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krisg, 23 Wrz 2012 23:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Wrz 2012 23:02 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 1
Cześć,

Razem z żoną lecimy 02.06 - 09.06.
Mamy 26/25 lat.

Pozdrawiam,
Czarek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Wrz 2012 23:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
zapraszam na http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=130&t=18987&p=159657#p159657.
Założyłem nowy temat dla połączonych wysp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Wrz 2012 23:52 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
od siebie jeszcze dodam:
2 os. wiek 27/28lat.
jeszcze nie wiem jaki profil naszej wyprawy ;) chętnie podzielimy koszty wynajmu samochodu. Myślałam o wycieczce na sąsiednie wyspy: St.Lucia, Dominika, Gwadelupa.
Ja: zwiedzanie na maxa, mąż: leżenie bykiem na maxa :) trzeba więc znaleźć kompromis :)))
Wylot pewnie z WAW, możliwy z Wro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Wrz 2012 08:51 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
Na Martynice byłem w styczniu 2011r - ok 3 tygodni. Wyprawa żeglarska, ale samej Martynice poświęciliśmy 3 dni. Chętnie odpowiem na pytania.

M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Wrz 2012 09:05 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
no to chętnie dowiemy się gdzie spać :) co jeść.. jak mówił klasyk... jak żyć ?:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Wrz 2012 09:32 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
1. Spaliśmy chyba w najtańszym hotelu na wyspie o nazwie Le Dock. Potrzebowaliśmy tylko 4 noclegi. Kwatery odpadały - tam minimalny termin pobytu to 7 dni. Hotel mocno ekonomiczny, czysty + klima, ale położony fatalnie koło centrum przemysłowo-biznesowego. Ok 1km do marketu. Ja bym na siedem dni chyba tam nie został, ale w razie czego podaje namiary:
http://www.routard.com/hotel/hotel_rest ... _15037.htm
http://tinyurl.com/2utndem

Cena w 2011 - 22E/osobę/doba. Pokoje 2 os z łazienką.

Na wyspie jest dużo kwater w domach, z basenami i chyba w tym kierunku bym poszedł. W kwestii noclegów jak nic nie znajdziecie jest jedna jeszcze droga: http://www.slonecznamartynika.pl/. Pani Małgosia na pewno Wam znajdzie fajny nocleg, ale pobiera tzn. 'opłatę' członkowską za to. Moim zdaniem jest zbyt wygórowana jak za wykonanie 2 telefonów i przelewu, ale decyzje pozostawiam Wam.

2. Jedzenie. Marketów tam jest od groma, produkty podobnie jak w Paryżu. Można sobie gotować. Na mieście z ekonomicznych rzeczy to pizze i fast-food'y...ale co jakiś czas proponuje odwiedzić restauracje i pojeść trochę owoców morza. Ryby są tam pyszne a kuchnia kreolska fantastyczna. Średnie ceny to w sklepach to Paryż + ok 10-15%.

3. Język. Zacznijcie się uczyć podstaw francuskiego - serio. Tam po angielsku mało kto mówi, menu tylko po francusku w knajpach.

4. Auta. My braliśmy w lokalnym http://www.avis-antilles.fr/. Ceny znośnie, procedury jak w europie. Drogi jak w europie, pod F-D-F jest nawet kawałek autostrady :) Miejscami w dni robocze tworzą się korki :)
...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Wrz 2012 11:39 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
...

5. Trochę subiektywnie o samej wyspie. Mocno upraszczając, najlepsze plaże są na południu - st. Anne i okolice. Najładniejsza to Les Salines. Pewnie będziecie zachwyceni - my no cóż, po 2 tygodniach na Grenadynach (np. Mayreau, czy boskim Mustique/Tobago Cays), było dla nas ok. Z innych ciekawych rzeczy do zobaczenia to: Fort-de-France (ładne portowe miasto), Le Jardin de Balata (piękny tropikalny ogród), Mont Pelee (wspinaczka na wulkan), Saint Pierre, La Trinite, destylarnie rumu, oklice Les Trois-Ilets. Las deszczowy zaczyna się na północ od F-D-F. Wyspa nie jest duża i kilka dni wystarczy aby ją zwiedzić. Przyjemnie się po niej podróżuje, ale jakiś mega atrakcji na niej nie ma.

6. Pogoda. Top sezon to od stycznia do kwietnia. Najsuchszy miesiąc to chyba luty. Koło kwietnia podobno zaczyna mocniej padać. W styczniu 2 dni były takie trochę gorsze. Wygląda to tak: cały czas 30st i co 30 min jak w zegarku przechodzi ulewa 5 min, następnie po 10 min wszystko wysycha i cykl od początku. Na początku trochę denerwujące, ale da się przyzwyczaić...przyznam się, że dziwie się trochę tym osobom co mając do wyboru lepszy okres wybrały na czerwiec/lipiec...

...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Wrz 2012 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
jasfasola napisał(a):
przyznam się, że dziwie się trochę tym osobom co mając do wyboru lepszy okres wybrały na czerwiec/lipiec


Przyznam się, że jak bym miał możliwość urlopowania w innym miesiącu to pewnie bym go wybrał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Wrz 2012 15:30 

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 38
jasfasola napisał(a):
Na Martynice byłem w styczniu 2011r - ok 3 tygodni. Wyprawa żeglarska, ale samej Martynice poświęciliśmy 3 dni. Chętnie odpowiem na pytania.

M


Cześć - spadłeś nam jak z nieba :-) W jaki sposób dostać się najtaniej z lotniska (FDF) do "twojego" hotelu, jak najtaniej dostać się na Dominikę oraz Gwadelupę. Ile kursów jest realizowanych, z którego portu. . Gdzie i w jakich pieniądzach można wynająć skuter. Kolejna kwestia to kempingi, gdzie są i ile kosztują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Wrz 2012 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
kolego żeglarzu
link dot. skuterków ale na Gwadelupie http://guadeloupe-guide.info/getting.ar ... nd.mopeds/
odnośnie campingów szukaj pod hasłem bivouac ale raczej się rozczarujesz (excl. na terenie PN)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Wrz 2012 23:40 

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 38
cyberpunk64 napisał(a):
kolego żeglarzu
link dot. skuterków ale na Gwadelupie http://guadeloupe-guide.info/getting.ar ... nd.mopeds/
odnośnie campingów szukaj pod hasłem bivouac ale raczej się rozczarujesz (excl. na terenie PN)



dziękuję, ale niestety brak szczegółów (cen). Ponadto odnoszę wrażenie, że dane są nieaktulane....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 25 Wrz 2012 09:09 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
@Zeglarz40:

1. Tu właśnie jest problem. Na Martynice nie ma (przynajmniej w 2011 nie było) żadnej komunikacji publicznej po wyspie :( Żadnych autobusów, busów itp. Aby dostać się do hotelu masz 3 wyjścia: autostop, taxi, wynająć auto na lotnisku. Po wyspie trzeba się jakoś poruszać (trudno siedzieć na tyłku w jednym miejscu), więc wynajęcie auta to chyba konieczność. W naszym przypadku Le Mentin -> Le Marin to był wynajęty dla nas autobus (było nas 16 osób), w drugą stronę przy powrocie wzięliśmy 4 auta w Le Marin i oddaliśmy na lotnisku.

2. Jak wspomniałem braliśmy jacht na Martynice, tak więc temat promów i kempingów jest mi obcy.
3. Skuterów nie szukaliśmy, nie rzuciły mi się jakoś mocno w oczy, ale pewnie można wynająć

M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 27 Wrz 2012 12:16 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 6
@jasfasola

Jacht czarterowaliście sami czy braliście jacht ze sternikiem? W ogóle czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja jakby chcieć wyczarterować sam jacht (bez skippera i innych wariactw)? Tak jak u nas na mazurach. Bierzesz łódkę płacisz i pływasz gdzie chcesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Wrz 2012 15:04 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Według Wikitravel na Martynice praktycznie nie istnieje publiczny transport: http://wikitravel.org/en/Martinique

Natomiast taxówki są bardzo drogie. Z lotniska do Sainte-Anne taxi kosztuje ok 230 zł za niecałe 40km drogi. Zdecydowania lepiej wypożyczyć własne auto. Patrzyłem na Sixta i za 7 dni w styczniu chcą 1100 zł.

Europcar z kodem rabatowym 50275942 tyle podobnie.

Hertz najtaniej, ok. 1000 zł

Znalazł ktoś coś tańszego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 27 Wrz 2012 15:48 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 21
Hubert napisał(a):
Według Wikitravel na Martynice praktycznie nie istnieje publiczny transport: http://wikitravel.org/en/Martinique

Natomiast taxówki są bardzo drogie. Z lotniska do Sainte-Anne taxi kosztuje ok 230 zł za niecałe 40km drogi. Zdecydowania lepiej wypożyczyć własne auto. Patrzyłem na Sixta i za 7 dni w styczni chcą 1100 zł.

Europcar z kodem rabatowym 50275942 tyle podobnie.

Hertz najtaniej, ok. 1000 zł

Znalazł ktoś coś tańszego?



Przejrzałam trochę francuskie fora podróżnicze i w wysokim sezonie jak styczeń to piszą że taxi do Saint Anne to nawet 80 euro. Samochody polecają z lokalnych wypozyczalni np jumbo car(ja osobiście na pewno bym nie skorzystała) bo niby trochę taniej (nie sprawdzałam). Generalnie wypożyczenie moim zdaniem nie jest drogie bo na 2 tygodnie (maj/czerwiec) zrobiłam rezerwację w Europcar za ok.1100 (ale maj to niski sezon - wszystko jest tańsze). Piszą również że na styczeń luty marzec lepiej rezerwować wczesniej.

Odnosnie transportu publicznego - oficjalnie nie ma, ale jeżdżą tzw TC Taxis collectifs (jak ktoś był w Meksyku to jest to odpowiednik colectivo), czyli takie wieloosobowe taksówki. Niestety trzeba czekać aż się zapełnią - dopiero wtedy jadą i pewnie nie mają stałego rozkładu jazdy.

Polecam stronę:
http://www.routard.com/guide/martinique ... sports.htm


Ostatnio edytowany przez aga0905, 27 Wrz 2012 16:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 27 Wrz 2012 16:43 

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 38
d_ave napisał(a):
@jasfasola

Jacht czarterowaliście sami czy braliście jacht ze sternikiem? W ogóle czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja jakby chcieć wyczarterować sam jacht (bez skippera i innych wariactw)? Tak jak u nas na mazurach. Bierzesz łódkę płacisz i pływasz gdzie chcesz.


od 2200 EUR za tydzień + kaucja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 27 Wrz 2012 17:27 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 7
d_ave napisał(a):
@jasfasola

Jacht czarterowaliście sami czy braliście jacht ze sternikiem? W ogóle czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja jakby chcieć wyczarterować sam jacht (bez skippera i innych wariactw)? Tak jak u nas na mazurach. Bierzesz łódkę płacisz i pływasz gdzie chcesz.


Jachty można czarterować z Martyniki i Gwadelupy na dowolną ilość dni. Jednokadłubowe i katamarany. Proszę o wysłanie zapytania na adres info@zeglowanie.net

Oczywiście trzeba mieć uprawnienia do prowadzenia jachtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Wrz 2012 17:30 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Ja + żona 13-20.06.2013 - Wiek(30 i 27)
Szukamy 2 osoby w tym terminie może tanszy nocleg itp..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group