Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Wrz 2016 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
u mnie podobnie, już kilka razy rezerwowałem i zawsze po ponownym wejściu na stronę TG były i są niewidoczne, natomiast na checkmytrip miejsca z ostatniej próby rezerwacji są cały czas widoczne z jedzeniem jeszcze nie próbowałem ma ktoś jakieś typy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 16 Wrz 2016 22:00 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
U mnie nie moge wejsc w rezerwacji na zadnym urzadzeniu mobilnym i w zadnej przegladarce na telefonie czy ipadzie. Na kompie bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Wrz 2016 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Nie wiem w sumie po kiego grzyba sprawdzam takie rzeczy (chyba owczy pęd), ale:
- na PC mogę się zalogować tylko na przeglądarkach Microsoftu (Edge i IE); Firefox, Opera i Vivaldi nie przenoszą do systemu rezerwacji (pewnie wystarczy zmienić ustawienia pop-upów, ale mi się nie chce); z Chroma nie korzystam;
- na telefonie w apce mam nieskończony loading (ładuje się i nie chce załadować); w Firefoxie ten sam problem co na PC; w Chromie działa.
Bilety kupowałem przez gotogate.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Paź 2016 13:58 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 230
Loty: 265
Kilometry: 475 844
niebieski
Gdyby ktoś się jeszcze denerwował czy poleci z tego deala to mogę potwierdzić, że nie było żadnych problemów, poleciałem i wróciłem, zazdroszczę tym którzy swoją podróż mają jeszcze przed sobą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
aviel lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 15 Paź 2016 14:46 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 374
@‌Digzy‌ i jak serwis na pokladzie/ ilosc miejsca itd? da sie przezyc? jak by nie bylo to dwa loty (LHR-bkk; bkk-akl) po ok 12 loty kazdy; mam sporo mil M&M i sie zastanawiam za upgradem za mile; tzn mil szkoda ale moze warto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Paź 2016 21:53 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 230
Loty: 265
Kilometry: 475 844
niebieski
Ja jestem dosyć mizernej postury, więc mi było wygodnie, zresztą loty nie były obłożone zbyt mocno i ja z dziewczyną oraz znajoma parka na 3 lotach (LHR - BKK, AKL - BKK i BKK - LHR) mieliśmy trzeci miejsce obok siebie wolne, można było się położyć spokojnie. Na locie BKK - LHR z tylu A380 było tak mało ludzi, że prawie wszyscy spali na 3 albo 4 miejsach ;) Wyjątkiem był lot BKK - AKL, na którym obłożenie było bliskie 100%. Jeśli chodzi o A380 to jak dla mnie mankamentem jest to, że jest bardzo daleko do okna z fotela przy oknie, więc ciężko jest sobie wygodnie oprzeć głowę. Jeśli chodzi o serwis na pokładzie to jedzenie jak bardzo dobre, chyba najlepsze jakie do tej pory jadłem w samolocie (aczkolwiek jak na razie mam w dorobku jedynie kilkanaście long-hauli). Kurczak curry niewiele ustępował tym z ulicy w Bangkoku ;)
Załączyłem pare zdjęć menu i jedzenia.
Image
Image
Image
Image
Image

Alkohol lali chętnie i bez problemu, do niczego raczej nie mogę się przyczepić. Loty punktualne, stewki ładne i w większości młode ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
slaweko uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Paź 2016 22:48 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
fajnie ze rezerwacje przetrwaly. Juz planuje moj pobyt w NZ w marcu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Paź 2016 06:50 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
sim napisał(a):
@‌Digzy‌ i jak serwis na pokladzie/ ilosc miejsca itd? da sie przezyc? jak by nie bylo to dwa loty (LHR-bkk; bkk-akl) po ok 12 loty kazdy; mam sporo mil M&M i sie zastanawiam za upgradem za mile; tzn mil szkoda ale moze warto


Teraz juz nie pamietam, ale nie wydaje mi się zeby te bilety były w taryfie, ktorą można upgrade-ować milami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Paź 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
do Digzy, dzięki za info po powrocie, my lecimy za 2 tygodnie więc każda informacja będzie przydatna , np co z czasem 12h w Bangkoku, jak z wymianą walut, ew. co widziałeś najfajniejszego w N.Z. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Paź 2016 13:32 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Digzy napisał(a):
Gdyby ktoś się jeszcze denerwował czy poleci z tego deala to mogę potwierdzić, że nie było żadnych problemów, poleciałem i wróciłem, zazdroszczę tym którzy swoją podróż mają jeszcze przed sobą :)

Napisz cos wiece, prosze, gdzie byles? Co widziales, jakies przykladowe ceny z NZ? Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 16 Paź 2016 16:53 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 230
Loty: 265
Kilometry: 475 844
niebieski
@‌kostek966‌ -
Jeśli chodzi o przesiadkę w Bangkoku to:
Zapewne godziny lotów mamy podobne, więc też masz nie 12h a 13h stopovera w Bangkoku, więc urocza Pani na LHR powiedziała mi, że nasze bagaże nie polecą bezpośrednio do AKL, tylko musimy je sobie odebrać w BKK i nadać ponownie do AKL, ponieważ oni transferują bagaże tylko przy max 12h przerwy. Na lotnisku w Bangkoku jest więc jakby co przechowalnia za 100B za cały dzień, więc nie ma problemu. W Bangkoku taksówkę do KhaoSan wzięliśmy za 500B, tam szybki Pad Thai i później znajomi poszli do Pałacu Króla, ja do Wat Arun, bo w Pałacu już byłem wcześniej. Wat Arun remontowane i całe w rusztowaniu, więc szału nie było ;)
W stronę powrotną zapłaciliśmy 300B za taksę i już na lotnisku przy odprawie poinformowano nas, że nasza linia nie zapłaciła za nas podatku lotniskowego i musieliśmy beknąć 700B od osoby, niemiłe.
Przy powrocie nie płaciliśmy, bo nie wychodziliśmy z lotniska, a podatek chyba od tego jest uzależniony.
Wymiana waluty chodzi o Tajlandie czy NZ? W jednym i drugim kraju nie było problemu, w NZ natomiast polecam porównać ceny w kilku (kilkunastu) kantorach, bo bywają spore różnice. My trochę wymienialiśmy, a trochę wybieraliśmy z bankomatów (bez prowizji, chyba tylko bank ANZ jak dobrze pamiętam pobiera 3$ prowizji.)
Najfajniejsze w NZ? Z racji ograniczenia czasowego oraz tego, że był to początek wiosny to byliśmy więcej na Północnej Wyspie, ale większa petarda była jednak na Południu. To co nam się najbardziej podobało to: MT Cook i krótkie trekkingi pod nim (Tasman Lake np), Lake Pukaki, Lake Tekapo, Katiki Lighthouse Point (darmowy spot, gdzie można zobaczyć yellow-eyed penguins [little penguins podobno też ,ale nie widzieliśmy], foki i lwy morskie), Otago Peninsula z little pengiuins w Royal Albatross Centre i Allans Beach z lwami morskimi (jedne nas nawet goniły... ;)), Cape Palliser, Putangirua Pinnacle, Wai-o-Tapu, Waimangu Volcanic Valley, Muriwai Beach z głuptakami, Hobbiton, Waitomo Caves.
Jeśli macie już wstępny plan to polecam szukanie wejść do różnych miejsc, gdzie się za wejście płaci na bookme.co.nz. Ja tam znalazłem wejścia do wszystkiego co chciałem za połowę ceny, a czasem i mniej (np Little Penguins Evening Tour na w Royal Albatross Centre za 12,5$ zamiast 30$). Wyjątek to Hobbiton, 79$ i nie ma zmiłuj, oni nie potrzebują zachęcać zniżkami ;) Ale sam Hobbiton mimo ceny jest jej warty, 2,5h łażenia z przewodnikiem, masa ciekawych anegdotek z planu zdjęciowego, a na koniec piwko w knajpie.
No i polecam apke Official Camping NZ jeśli ktoś ma zamiar jeździć camperem albo spać w namiocie, darmowa i genialna, bez niej ani rusz.

@‌aviel‌
Ceny (z New Worlda, Pak N' Save i Countdown):
- najtańszy chleb tostowy 0,89$
- serek Philadelphia 3,49
- jajka 6 szt 2,49, przy większej ilości taniej
- najtańsze wina 7,99
- puszka pomidorów 0,99
- najtańszy makaron 0,99
- płatki śniadaniowe od 3,49 do 5 z hakiem.
- najtańsze mleko UHT 0,99 za 1L
- żelki Haribo 2,49

tyle pamiętam, bo tym głównie żyliśmy ;) I pizza z Dominos Pizzy albo Pizzy Hut za 5$ ^^

Paliwo 91 znacznie tańsze na północy, nawet za 1,55 w okolicach Rotorua, zwykle 1,65-1,70, na południu nie mniej niż 1,85, zwykle 1,91, do nawet 1,97.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 16 Paź 2016 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
jeszcze raz dzięki za info, szczególnie o lotnisku w Bangkoku i opłacie, aż chce się zastanowić czy warto wychodzić ?, o walucie myślałem o różnicy między lotniskowymi kursami a tymi w mieście, co do N.Z. to mamy mało czasu i chcemy zwiedzić tylko wyspę północną wypożyczając auto na lotnisku, co byś polecił najbardziej poza hobbitonem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 16 Paź 2016 23:08 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Dzieki za informacje. Odnosnie taxu to pisze w w warunkach biletu, ze taxy nie wliczone ale zastanawialam sie czy to nie chodzilo i NZ departure tax. Czy w Auckland rowniez placiles tax? Z drugiej strony to dosc nietypowe, nie zdarzylo mi sie nigdzie placic taxu, choc takowe byly w wielu miejscach. Wlasnie sprawdzilam moj ticket i wydaje mi sie, ze tax jest wliczony, moj stopover to kilka dni."TS - Thailand: Domestic Passenger Service Charge" £15.10 I to znalazlam w necie nt. taxu w Tajlandii: "However if you are in transit at BKK up to 12 hours it is not included in your ticket and so if you leave the airport you have to pay the departure tax at check in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 16 Paź 2016 23:42 

Czy kupowaliście bilety przez pośrednika czy na stronie Thai? Ja kupowałem na stronie i jedyne co widzę to takie coś "THE PRICE OF THIS TICKET MAY INCLUDE TAXES, FEES AND CHARGES WHICH ARE IMPOSED
ON AIR TRANSPORTATION BY GOVERNMENT AUTHORITIES. THESE TAXES, FEES AND CHARGES
WHICH MAY REPRESENT A SIGNIFICANT PORTION OF THE COST OF AIR TRAVEL, ARE
EITHER INCLUDED IN THE FARE OR SHOWN SEPARATELY IN THE "TAX" BOX(ES) OF THIS
TICKET."

Sorki za duże litery ale musiałem zrobić kopiuj/wklej. Ja zostaję w Tajlandii na tydzień i później lecę do Nowej Zelandii i mam nadzieję,że mnie nie obciążą.
Góra
 PM off  
      
#55 PostWysłany: 17 Paź 2016 00:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Zwyczajnie kalkulacja biletu bez przewidzianego stopa powyżej 12 h tego podatku nie przewiduje (bo przewoźnik zakłada, że pasażer posotaje w takim przypadku w strefie tranzytowej) więc jeśli ktoś mimo to opuszcza lotnisko musi go sam uiścić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 17 Paź 2016 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Co do przechowalni bagażu, czy to są zwykłe skrytki czy coś większego? Będę miał bagaż ponadwymiarowy i chciałbym jednak wyskoczyć na miasto na luźno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Paź 2016 11:58 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 230
Loty: 265
Kilometry: 475 844
niebieski
@‌aviel‌
W NZ nic nie płaciłem, tylko przy wylocie z BKK jak powiedziałem. Z NZ to nie ma nic wspólnego.

@‌kefirm‌
Normalna przechowalnia, rozmiar jaki chcesz, my mieliśmy wielka ruską torbę bazarową, w której transportowaliśmy namioty, śpiwory i karimaty i zapłaciliśmy 100B :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 17 Paź 2016 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Digzy
na N.Z. mamy mało czasu i chcemy zwiedzić tylko wyspę północną wypożyczając auto na lotnisku, co byś polecił najbardziej poza hobbitonem ?, mamy jeszcze czas na zmianę rezerwacji hoteli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 17 Paź 2016 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
jeszcze odnośnie opłaty "departure tax in check in", u mnie w regulaminie jest coś takiego:
8. STOPOVERS
UNLESS OTHERWISE SPECIFIED NOTE - GENERAL RULE DOES NOT
APPLY
UNLIMITED STOPOVERS PERMITTED ON THE PRICING UNIT
LIMITED TO 1 FREE AND UNLIMITED AT GBP 30.00 EACH.
1 FREE IN BKK
UNLIMITED IN AREA 3 AT GBP 30.00 EACH.
- 9. TRANSFERS
UNLESS OTHERWISE SPECIFIED
1 TRANSFER PERMITTED IN EACH DIRECTION FREE
1 FREE IN BKK IN EACH DIRECTION
FARE BREAK AND EMBEDDED SURFACE SECTORS NOT PERMITTED ON
THE FARE COMPONENT.
i jest opłata czy jej nie ma, wychodzi na to, że przy stopover opłaty nie ma, przy transferze też, chyba że opuszczenie lotniska jest traktowane jako fare break
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 18 Paź 2016 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Skoro przy powyżej 12h musisz i tak nadać bagaż to wychodzisz z tranzytu, a to że opuszczasz (bądź nie) lotnisko, moim zdaniem nie ma nic do biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 141 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group