Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 14 Lis 2022 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Ta Copa na wąskim kadłubie jest całkiem przyjemna, późno się odprawiałem i dostałem miejsce w Economy+, czy jak to się tam u nich nazywa z dużą ilością miejsca na nogi, nienajgorsze jedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#162 PostWysłany: 22 Lis 2022 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W czwartek rano wylatuję do Panamy (po drodze przesiadka 2h w Nowym Jorku na EWR).
Strona Lufthansy (aczkolwiek trasę AMS-EWR lecimy United) cały czas się dopomina aby:
Należy wprowadzić informacje dotyczące paszportu, wizy i/lub adresu podróżując do: Panama
Linie lotnicze są prawnie zobowiązane do przekazywania danych pasażerów władzom za pośrednictwem Advance Passenger Information (API).
Poniżej można wprowadzić dane API. Jeśli posiadasz wizę do kraju docelowego, wprowadź poniżej również te informacje.
Należy pamiętać, że obywatelstwo i kraj wydający paszport / dowód osobisty muszą być takie same.
Imię i nazwisko pasażera muszą być wpisane dokładnie tak, jak są one wpisane w paszporcie.


Trzeba to teraz robić przez neta czy mogę odpuścić i wszystko załatwić bezpośrednio na lotnisku podczas nadawania bagażu rejestrowanego? Ja mam wizę a żona ma wizę (ale w nieaktualnym paszporcie w związku ze zmianą nazwiska po ślubie) oraz ESTA na nowe nazwisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 22 Lis 2022 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
U mnie też to wywalało, nic tam nie wprowadzałem, nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 30 Lis 2022 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Myślicie że da się anulować ostatni odcinek i dostać jakieś grosze zwrotu na waciki? Raczej zrobię no-show na powrocie przez ocean
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 11 Gru 2022 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
No i dzisiaj wróciłem z podróży po Panamie i Kolumbii. Kolumbia przepiękna - aż żal było wracać...
W Amsterdamie podczas odprawy w tamtą stronę brak kolejek przy kontroli bezpieczeństwa (byliśmy około godz.6 rano) a dzisiaj kolejka na jakieś 15min (o godz.8 rano).
Mieliśmy jeden bagaż rejestrowany i wszędzie przechodził bez opłat. Jedynie na trasie MDE-JFK operowanej przez Aviance kazali nam dopłacić więc zaczęliśmy się wykłócać, że na ich stronie jest informacja, że na tym odcinku bagaż jest za darmo (i pokazałem im przy okienku swoją rezerwację). Babka nie wiedziała co z tym zrobić, wołała wszystkich swoich przełożonych i cała taka ekipa złożona z kilku osób przez jakieś 15min rozkminiała przy nas o co chodzi. Wchodzili na swoją stronę, na stronę Lufthansy (tam kupiliśmy bilety) i na inne strony. Ostatecznie nie musieliśmy nic płacić - zrobili zdjęcia naszych kart pokładowych i powiedzieli, że oni to sobie wyjaśnią/rozliczą w Lufthansą.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania to z chęcią pomogę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.
 
      
#166 PostWysłany: 12 Gru 2022 03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Odpowiem sam sobie - poprosiłem Lufthanse o zwrot za odcinek IAH-AMS bo zamiast do Europy polecieliśmy do Nowej Zelandii.

Jak zwrot przyjdzie to pochwale się czy było warto
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#167 PostWysłany: 30 Gru 2022 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Tak nabiliśmy Lufthansie liczby na trasie FRA-BOG że od nowego letniego rozkładu zwiększą oferowanie z 3 do 5 rejsów tygodniowo i dodatkowo od czerwca będzie latał większy samolot A346 zamiast A343 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 23 Sty 2023 11:32 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 69
Loty: 11
Kilometry: 36 075
Wlasnie koncze swoja podroz po Amerykach, szczegolne podziekowqnia naleza sie Znalazcy dealu. Przeloty LH, LA, UA calkowicie bezproblemowe - w cenie na kazdym odcinku bagaze, dla statusowcow takze przywileje w LA - szczegolnie w Santiago. UA70 z EWR do Amsterdamu ‘rozkochal’ mnie w Amerykankiej linii. Dla tych ktorzy jeszcze nie lecieli - rada - aby na lotnisko SCL przybyc troche wczesniej:) 3-4 h to must:) dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 24 Sty 2023 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
No i LH oddała za niewylatany odcinek IAH-AMS. Uwaga uwaga: 5Eur/pax :) (zawsze to 45Eur do skarbonki, skoro i tak u nas założenie było takie, że tego odcinka nie lecimy jak już zapadła decyzja o rtw).

My też się rozkochaliśmy w UA i AA (lot AA z DWF do AKL). Potem już było tylko gorzej: NZ jeszcze uszło, ale BR słabo a później już tajskie lowcosty poniżej krytyki.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group