Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2037
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Lecę do Kluż, mam 4 dni i samochód - co polecicie?
Interesuje mnie przyroda, może jakieś ciekawe małe miasteczka.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:25 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Samo Kluż to w jeden dzień spokojnie oblecisz. Polecam górkę, z której jest fajny widok na miasto - dojdziesz tam kierując się od katedry w stronę rzeki, ok. 5-10 minut z buta :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:27 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 8
w samej Kluź-Napoce byłem tylko przejazdem w nocy, ale jeżeli chcesz sobie trochę pojeździć, to polecam Maramuresz na północy - wesoły cmentarz w Sapancie, monastyr Bar Sana - mogę podesłać namiary na niedrogi domek z lat 50. w regionalnym stylu, odmalowany i zrestaurowany przez samego właściciela, świetna sprawa. na południu masz Albę Iulię i Sybin (Siedmiogród) - dwa bardzo fajne miasta. Niewiele dalej sięgając - słynna trasa Transfogaraska. jeżeli pragniesz więcej natury - można przez Maramuresz się przedostać w okolicy Bystrzycy na Bukowinę, gdzie znajdują się przepiękne malowane cerkwie oraz polskie wioski. sama droga górzysta i kręta, ale widoki genialne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lut 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2037
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Chyba jednak na południe - dzień w Kluż, potem 3 noclegi w Sybinie, a stamtąd szosa transfogaraska, Braszów i Sigishoara.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:40 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Jeśli interesuje Cię przyroda to polecam w okolicy:
- wąwóz Turda (Cheile Turzii) - można zrobić ciekawą kilkugodzinną trasę (przejście dołem wąwozu, powrót górą - ok 3-4 h)
- wioskę Rimetea z wejściem na Skałę Szeklerską (Piatra Secuiului) - Rimetea ma dwa wschody słońca, po pierwszym słońce chowa się za skałę i około 11 znów wychodzi:)
- wąwóz Ramet (Cheile Râmeţului)
- Park Krajobrazowy Apuseni - szczególnie płaskowyż Padis z takimi utworami krasowymi jak Twierdza Ponoru (Cetățile Ponorului), wodospad Cascada Vălul Miresei, Jaskinia Ognia Żywego (Focul Viu), Cetatile Radesei i wąwóz Samoszu Ciepłego. Niezywkle emocjonujące jest przejście wąwozu Galbena. Trochę ciężko dostać się tam publicznym transportem (ale stop działa dośc dobrze) i trzeba sprawdzić pogodę, bo przy opadach deszczu przejście Galbeny czy Ciepłego Samoszu może być niemożliwe lub niebezpieczne.

Warto zwrócić uwagę jeszcze na inne ciekawostki przyrodnicze położone dalej od Klużu - do rozważenia jeśli zdecydujesz się jechać do Braszowa
- wulkany błotne Vulcanii Noroioși - https://www.google.pl/maps/place/Vulcan ... 26.7116417
- płonące torfowiska Focul Viu https://www.google.pl/maps/place/Focul+ ... 26.5490356 (tu nie byłem osobiście)


Ponadto:
- Alba Iulia z twierdzą
- w Turdzie polecam kopalnie soli http://salinaturda.eu/program-vizitare/

Osobiście lecąc do Kluż imając 4 dni nie pchałbym się aż do Braszowa. Co najwyżej do Sigishoary mając tyle atrakcji wokól samego Klużu.

Po Rumunii jeżdzę dość często samochodem, ale sporadycne korzystałem z transportu publicznego i działa na porównywalnym poziomie jak w Polsce (choć wydaje mi się, że w Polsce jest tańszy dzięki internetowi i licznym promocjom). Stop działa za to lepiej niż w Polsce (choć zwyczajowo jest płatny).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kow, 17 Lut 2017 13:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
cart napisał(a):
Chyba jednak na południe - dzień w Kluż, potem 3 noclegi w Sybinie, a stamtąd szosa transfogaraska, Braszów i Sigishoara.


Nie napisales kiedy dokladnie lecisz,a to moze byc kluczowe jesli zamierzasz jechac droga 67C-Transalpina oraz 7C- Droga Transfogaraska - sprawdz czy jest przejezdna.
Mialem noclegi w Sybinie - Hostel PanGeea warunki srednie ale cena czyni cuda ;) jest sporo parkingow gdzie bezplatnie mozesz zostawic auto.
Chyba nikt dotad nie polecal moim zdaniem "perełki" okolicy - Hunedoara. Warto http://www.castelulcorvinilor.ro/
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2017 13:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
cart napisał(a):
Chyba jednak na południe - dzień w Kluż, potem 3 noclegi w Sybinie, a stamtąd szosa transfogaraska, Braszów i Sigishoara.


Ja na Twoim miejscu odpuściłbym całkowicie Kluż. Tyle jest świetnych miejsc dookoła, że każda minuta w tym mieście, mają do dyspozycji tylko cztery dni, jest moim zdaniem marnowaniem czasu.

Wszystko zależy od tego o której lądujecie itd., ale mając cztery pełne dni ja wybrałbym chyba pierwszego dnia transalpinę i po niej dojazd na południe trasy transfogarskiej (gdzieś w okolice Corbeni), tam nocleg, drugiego dnia trasa Transfogarska i dojazd do Sybina, gdzie można spędzić wieczór, spać i później trochę czasu od rana i zostałoby jeszcze półtora dnia na Braszów i Sigishoarę z noclegami w tych miejscach lub okolicy.

Takie atrakcje jak Wesoły Cmentarz w Sapancie czy kopalnia w Tudrze są całkiem fajne, ale nie wyobrażam sobie mając cztery dni zobaczyć kopalnię, Kluż a nie zobaczyć trasy transfogarskiej czy Sigishoary.

Hunedoara zaś wygląda świetnie z zewnątrz, ale w środku nie oferuje nic ciekawego, więc przy tej liczbie dni też bym się nie pchał, natomiast Alba Iulia jest świetnym miejscem, żeby zatrzymać się w porze obiadowej jadąc w kierunku transalpiny czy trasy transfogarskiej i obejść cytadelę w dwie godziny, przy okazji wstępując gdzieś na obiad, ale tak jak pisałem - jeśli lądujecie rano i jesteście tego dnia w stanie zaliczyć jeszcze transalpinę, ja tak właśnie bym zrobił, bez zatrzymywania się po drodze.

Okolica oferuje tyle ciekawych miejsc, że co byś nie wybrał to będzie ciekawie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
tartal uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2017 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2037
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Lecę 13-17.04 LOTem, przylot 13, wylot 14.
Dzięki wszystkim za wskazówki, sporo tego :), szkoda, że nie mam więcej czasu.
Zapomniałem dodać, że jadę z 5-letnim dzieckiem, więc dłuższe wędrówki odpadają.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sty 2024 18:20 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 42
Loty: 3
Kilometry: 3 860
Cześć, chciałbym odświeżyć trochę temat i podpytać o jedną rzecz. Tak się składa, że będę miał w jeden pełny dzień w Kluż niezagospodarowany po zobaczeniu najważniejszych okolicznych atrakcji (Sybin, Sighisoara,Hunedoara, Biertan, Alba Iulia, Salina Turda i samo miasto Kluż) i nie bardzo wiem, co jeszcze mógłbym zwiedzić. Może da się gdzieś jeszcze pojechać na one-day trip? Z tym że będę w marcu i bez samochodu, więc tylko komunikacja publiczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2024 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
Wybierz się na przejażdżkę kolejką Mokanita (czyt. Mokanica) to w górach Maramuresz w miasteczku Viseu de Sus. Samochodem to ok. 3 h. Swoją drogą obok jest Baia Mare, które też polecam.

Jeszcze jedna opcja to jaskinia lodowa (Scarisoara)- 90km od Kluż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lut 2024 19:30 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
@bim-bam Przecież napisał, że tylko komunikacja a ty piszesz o samochodzie.

Po Rumunii zawsze poruszałem się swoim autem więc nie pomogę ale gdybyś zdecydował się wynająć na jeden dzień samochód to wtedy mogę podpowiedzieć.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group