Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Cze 2015 22:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
bruce09lili napisał(a):
Podobnie jest w weekendy, w Limassol połowa autobusów do najważniejszych zabytków okrojona. Skończyło się autostopem bo przerwy w kursach wychodziły 3 godziny. Czy to nie ty opisywałeś specyfikę cypryjskiego autostopu?

Nie, nie ja. Ale zdaje się, że taksówki też są tam specyficzne - takie odgórnie zorganizowane. Tylko nigdy się w to nie zagłębiałem.
tewu napisał(a):
autobusy autobusami ale w mojej ocenie wypozyczenie auta na Cyprze naprawde nie kosztuje az tak wiele....i ma sie okazje nieskrepowanego dotarcia do kazdego miejsca na wyspie ( na jego poludniowej czesci oczywiscie) :-)

Zwłaszcza do takich miejsc jak góry Troódos (z klasztorem Kykkos), klasztor Stavrovouni czy półwysep Akamas. Ale poza tym wszędzie jest komunikacja i to taka z duszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
#42 PostWysłany: 26 Cze 2015 07:22 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Wbrew pozorom komunikacja tam jest naprawdę świetna, tylko trzeba się w nią wgryźć i rozgryźć :)

Przez tydzień pobytu zjeździliśmy całą wyspę autobusami, łącznie z Famagustą, zaliczając podróż słynnymi połnocno cypryjskimi busikami :) Nie byliśmy w Trodos, ale góry mnie średnio kręcą.

Jedyne co bym zmienił, gdybym miał powtórzyć tą podróż, to prawdopodobnie noclegi z Larnaki na Limassol ze względu na centralne położenie i godzinkę jazdy do każdego punktu (Pafos, Larnaka, Nikozja, Trodos). Z Larnaki do Pafos trzeba było się przesiadać w Limassolu więc traciło się 3 godziny i 7E/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Cze 2015 16:59 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
kk094kk napisał(a):
Wybieram się do Larnaki w lipcu i też chcę pojeździć po Cyprze autobusami i busikami. Podpowiesz jak się "wgryzłeś" w temat i jak "rozgryzłeś" te rozkłady, przystanki, ceny itd. :roll:


żeby nie robić bałaganu na forum opisałem swoje podróże w odpowiednim wątku:

http://www.fly4free.pl/forum/transport-autobusowy-na-cyprze,1443,8438&p=598260#p598260

@obibok - jeśli mógłbyś zerknąć swoim eksperckim okiem, byłbym wdzięczny za ewentualne sprostowania. Jest tam też pytanie do Ciebie, bo nurtowała mnie jedna kwestia.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 29 Cze 2015 11:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
kk094kk napisał(a):
bruce09lili napisał(a):
Wbrew pozorom komunikacja tam jest naprawdę świetna, tylko trzeba się w nią wgryźć i rozgryźć :)

Przez tydzień pobytu zjeździliśmy całą wyspę autobusami, łącznie z Famagustą, zaliczając podróż słynnymi połnocno cypryjskimi busikami :) Nie byliśmy w Trodos, ale góry mnie średnio kręcą.

Jedyne co bym zmienił, gdybym miał powtórzyć tą podróż, to prawdopodobnie noclegi z Larnaki na Limassol ze względu na centralne położenie i godzinkę jazdy do każdego punktu (Pafos, Larnaka, Nikozja, Trodos). Z Larnaki do Pafos trzeba było się przesiadać w Limassolu więc traciło się 3 godziny i 7E/os.


Wybieram się do Larnaki w lipcu i też chcę pojeździć po Cyprze autobusami i busikami. Podpowiesz jak się "wgryzłeś" w temat i jak "rozgryzłeś" te rozkłady, przystanki, ceny itd. :roll:

Wszystko jest dostępne w internecie i do tego w języku angielskim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Sie 2015 00:36 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Chciałbym się dopytać żeby mieć pewność wszystkie autobusy z lotniska zatrzymują się w pobliżu przystaniu Finikoudes? I jeszcze pytanie jak się on nazywa żeby go nie przegapić :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Sie 2015 08:11 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Finikoudes to główna promenada miasta, nie przegapisz jej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 04 Sie 2015 09:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Φοινικούδες (Palmy) to chyba nazwa tego miejsca przy marinie i tak się nazywa przystanek, a sama ulica to aleja Ateńska (λεοφόροσ Αθηνών). Z lotniska dojeżdża tam tylko sztandarowe (jeżdżące co pół godziny) 425 i do tego 429. Pozostałe linie (407, 417, 418, 419 i nocne) jadą bezpośrednio na dworzec, zlokalizowany... jakieś 500 metrów dalej, za mariną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Sie 2015 11:34 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 201
Czyli tak naprawdę można dojechać wszystkim :D ? Myślałem, że z dworca do przystnku intercity bus jest dalej niż 500 m :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Sie 2015 12:46 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No nie mierzyłem, może i dalej. Ale zanim dotrą do dworca, to się zatrzymują na głównym skrzyżowaniu, naprzeciwko policji.
Dworzec jest tu:
https://www.google.de/maps/place/34%C2% ... :0x0?hl=de
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Sie 2015 12:54 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 128
Witam,

Moze ktos z formulowiczow leci z Katowic do Larnkaki 16 sierpnia i dalej do Ayia Napa? Chetnie podzielimy sie oplata za taxi. Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 29 Sie 2015 12:41 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Dojazd z lotniska do centrum ok. 20 min – autobus 425 – 1,5 e, dzieci połowa. I najlepsze to bezpośrednie połączenia bus 711 z Agia Napa za ..... 1,5 e. Z centrum jedzie się rano ok.1,15h (bez korków), a wraca 1,05 h. Jeżeli ktoś mieszka przy tej linii to odpada koszt dojazdu do centrum na greenbusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Wrz 2015 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
mik111 napisał(a):
Dojazd z lotniska do centrum ok. 20 min – autobus 425 – 1,5 e, dzieci połowa. I najlepsze to bezpośrednie połączenia bus 711 z Agia Napa za ..... 1,5 e. Z centrum jedzie się rano ok.1,15h (bez korków), a wraca 1,05 h. Jeżeli ktoś mieszka przy tej linii to odpada koszt dojazdu do centrum na greenbusa.



Nie wiesz czasem czy ten bus do Agia Napy jedzie dalej do Protaras? 23.09 będę oddawał auto na lotnisku w Larnace ok godziny 12.00. Muszę się wtedy dostać z lotniska Larnaka właśnie w okolice Protaras ( konkretnie do Konnos).

Może ktoś wie jak najłatwiej dostać się z Lotniska w Larnace do Konnos ?

Edit: znalazłem odpowiedź w innym wąku:
Cytuj:
Przewoźnik dostępny pod adresem http://www.osea.com.cy, dysponujący koncesją na ten region, obsługuje linię 101 (która wraca jako 102). Ta linia z częstością co 15 minut (w nocy co 30) obskakuje całe południowo-wschodnie wybrzeże, od parku wodnego aż do Protaras. Dodatkowo po tej samej trasie kilka razy na dzień jedzie 711, które zaczyna tuż przy plaży w Konnos, a kończy przy... szpitalu w Larnace. Bilet jednorazowy € 1,50, całodzienny € 5,00.

Autokorekta: Przepraszam, nie tylko do Protaras, a do dworca w Paralimni. Jak mieszkałem u kapitana Karasa w Konnos, to było 10 minut pieszo do przystanku przy rondzie.

_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 15 Wrz 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Co prawda już połowa września, ale może jeszcze komuś się przyda w tym sezonie ;)

Ps. Dzięki obibok za Twoje - jak zawsze świetne- rozkłady. Mimo że dorwałem tą mapkę, to i tak zdecydowanie częściej korzystałem z Twoich :)



Załącznik:
lar1a.jpg
lar1a.jpg [ 237.96 KiB | Obejrzany 1581 razy ]

Załącznik:
lar2e.jpg
lar2e.jpg [ 249.33 KiB | Obejrzany 1581 razy ]

Załącznik:
lar3a.jpg
lar3a.jpg [ 233.66 KiB | Obejrzany 1581 razy ]

Załącznik:
lar4.jpg
lar4.jpg [ 211.38 KiB | Obejrzany 1581 razy ]

Załącznik:
lar5.jpg
lar5.jpg [ 175.06 KiB | Obejrzany 1581 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
Tulsa uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 15 Wrz 2015 17:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Adżi napisał(a):
Co prawda już połowa września, ale może jeszcze komuś się przyda w tym sezonie ;)

Ps. Dzięki obibok za Twoje - jak zawsze świetne- rozkłady. Mimo że dorwałem tą mapkę, to i tak zdecydowanie częściej korzystałem z Twoich :)

Ta ich jest schematyczna. Jeden z moich kolegów twierdzi, że takie są najlepsze dla miejscowych. Ja jako turysta preferuję takie z jakąś tam wiernością topografii, bo tylko wtedy się orientuję.
Tak czy inaczej jak na Cypr/Grecję/inny południowy kraj ta ich mapka i kolorowe rozkłady to hit. Szkoda, że tylko na tym jednym przystanku, a i tak wydaje mi się, że rozkłady mało zrozumiałe dla laika. Zastanawia mnie tylko, czemu tam piszą o starcie nowych rozkładów z dniem 22.07.2015. Z tego co widzę, trasy się nie zmieniły, a żadnych komunikatów o zmianie rozkładów na stronie nie widziałem. Chyba muszę zająć się analizą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 15 Wrz 2015 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Muszę też przyznać, że mimo iż przed wyjazdem czytałem o punktualności miejscowej komunikacji, nie wierzyłem w to. Jednak faktycznie to prawda. Nigdy nie zdarzyło się odchylenie większe niż +/-2 minuty.
Zastanawiam się też, nad sensownością tych wszystkich kursów, szczególnie w okolicach południa, kiedy to prawie nikt nie podróżuje. Byliśmy w połowie sierpnia, mieszkaliśmy w okolicach Cineplex i zawsze jechaliśmy tam w kompletnie pustym busiku/autobusie :D
Najlepsze, że mimo, iż obok naszego apartamentu nie było przystanku, to zawsze wysiadaliśmy metr od wejścia. Od drugiego kursu już tak się wycwaniłem, że mówiłem Cineplex i nazwę ulicy i kierowcy tam stawali, dorzucając uwagę, że absolutnie nie powinni się tu zatrzymywać :lol:
Nie rozumiem też do końca, sposobu informowania turystów o komunikacji, w punkcie na lotnisku. Kobieta tam pracująca pokazała mi kartkę z rozkładem 425, podkreśliła "lotnisko" i "foinnikoudes" i tyle. Trochę się zdziwiła jak wyjąłem swoje (znaczy Twoje) mapki i powiedziałem że jestem przygotowany. Roześmiała się 8-) Efekt był taki, że podjechał 419 i poza naszą parą i dwoma innymi osobami, wszyscy pozostali twardo czekali na 425.
Śmiesznie też było przy przesiadce na Larnaka Station. Na lotnisku kupiliśmy dwa jednodniowe bilety. Były wypisane na papierze firmowym z pieczątką pracownicy. Na "dworcu", przy próbie wejścia do autobusu trzech kierowców je oglądało, a nawet poszli z nimi do dyspozytorki. Wszyscy zgodnie twierdzili, że pierwszy raz takie widzą. Miło że Zinonas komunikuje swoim kierowcom wprowadzane nowości ;)
Ps. To właśnie tutaj dorwałem mapkę z rozkładami.


Dlaczego napisałem "dworzec"?
Piaszczysto-żwirowy plac z dwoma ławkami pod drzewem na środku i budką dla kierowców pod płotem - trochę inaczej wyobrażałem sobie Larnaca Station.

Załączniki:
larstat.jpg
larstat.jpg [ 88.71 KiB | Obejrzany 1536 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 15 Wrz 2015 19:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Najlepsze jest to krzesełko, pełniące rolę dyspozytorni, punktu sprzedaży itd. Znajoma pisała pracę o branżowym słownictwie w komunikacji miejskiej, to jej oferowałem zdjęcie tego krzesełka jako ilustrację. Jeśli chodzi o puste kursy, a takich jest większość, zapewne cała ta komunikacja jest w większości socjalna i ma na celu nauczenie mieszkańców korzystania z niej. Mam wrażenie, że dotacja może sięgać nawet 90%. A jednak z uśmiechem patrzę na ten prymitywizm i wolę to od tych wszystkich biletów elektronicznych i innych głupich wynalazków.
Jednak co do zmieniania mentalności pasażerów - najpierw sami oni musieliby zmienić. Skąd pasażer ma wiedzieć cokolwiek, zwłaszcza turysta, skoro nigdzie nie ma rozkładów? Tablica na dworcu jest od niedawna, punkt obsługi też. Sam im kiedyś pisałem, że coś takiego powinno się znaleźć. Bo wysiadasz z samolotu, stoi jakiś słupek przystankowy i to tyle. Z drugiej strony, w Grecji jest tak samo, a ludzie jednak korzystają.
Góra
 Profil Relacje PM off
Adżi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 15 Wrz 2015 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
obibok napisał(a):
Jednak co do zmieniania mentalności pasażerów - najpierw sami oni musieliby zmienić.

Mnie właśnie chodzi głównie o to ich nieinformowanie pasażerów, że nie tylko 425 jeździ do centrum. Nie jechałem tą linią, ale parę razy widziałem przejeżdżający obok autobus i zawsze był wypchany, podczas gdy reszta linii w kierunku lotniska wozi maksymalnie kilka osób.
Delikatnie ich rozumiem. Wydaje mi się, że chyba nie robią tego, z powodu dziwnych tras ich autobusów.
W "normalnych" krajach autobusy jeżdżą z punktu A do B i z powrotem do A, ewentualnie z A do A (przez B). U nich najczęściej wyglada to A - B -A - C - A. Boją się żę turyści się pogubią :D Pewnie mogłoby tak być ;)
obibok napisał(a):
A jednak z uśmiechem patrzę na ten prymitywizm i wolę to od tych wszystkich biletów elektronicznych i innych głupich wynalazków.
Ja nie mówię, że mnie się to nie podobało. Prywatny autobus pod drzwi wejściowe - zawsze to super sprawa :)
Generalnie lubię takie kraje, jeszcze do końca niezbadane ;)

Liczę że masz też rozkłady na wszystkie gruzińskie marszrutki. Zamierzam tam polecieć na wiosnę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Adżi napisał(a):
Mnie właśnie chodzi głównie o to ich nieinformowanie pasażerów, że nie tylko 425 jeździ do centrum.

A jaką minę miał kierowca 407, gdy wsiadałem w niedzielę rano w przeciwnym kierunku i w dodatku wiedziałem, dokąd jedzie! Swoją drogą ta ich nadmierna troskliwość jest dla mnie czasem upierdliwa. To samo na Krecie - kupiłem sobie ostatnio bilet całodzienny w Irakleio i każdemu kierowcy musiałem tłumaczyć, dokąd jadę, bo jak widzieli obcokrajowca z takim dziwnym biletem, to byli pewni, że źle wsiadłem, no bo przecież powinienem jeździć tylko "dwójką" do Knossos i "szóstką" do Ammoudary. Czasem doceniam naszą anonimową polską komunikację, gdzie chamski kierowca siedzi w zabudowanej kabinie, a miłośnik komunikacji wsiada przystanek przed pętlą w "przeciwpotoku" i nikt się temu nie dziwi.
Cytuj:
Nie jechałem tą linią, ale parę razy widziałem przejeżdżający obok autobus i zawsze był wypchany, podczas gdy reszta linii w kierunku lotniska wozi maksymalnie kilka osób.
Delikatnie ich rozumiem. Wydaje mi się, że chyba nie robią tego, z powodu dziwnych tras ich autobusów.
W "normalnych" krajach autobusy jeżdżą z punktu A do B i z powrotem do A, ewentualnie z A do A (przez B). U nich najczęściej wyglada to A - B -A - C - A. Boją się żę turyści się pogubią :D Pewnie mogłoby tak być ;)

Widzisz, a de facto jest to zwyczajna linia o trasie B-A-C, która wraca C-A-B, tylko ktoś wpadł na pomysł, by rozkład tak dziwnie opisać. To typowe dla południowców. Jak już opublikują jakiś rozkład, to zamiast najprościej jak się da, to tak skomplikują, że nikt nie rozumie, z nimi włącznie.
Ciekawe, czy jak jedzie A-B-A-C-A i w A podmienia autobus na furgonetkę (typowe wieczorem poza sezonem na 725), to każą kupować drugi bilet...
Albo trudniejsze pytanie - bilet nocny obowiązuje od godziny 21:00 i decydujący jest niby moment rozpoczęcia kursu. Tyle teoria. Skąd pasażer wsiadający w C ma wiedzieć, że oni sobie tak wymyślili, że on rozpoczął kurs jeszcze w poprzednim A? I ciekawe, jak oni to egzekwują.
Cytuj:
Ja nie mówię, że mnie się to nie podobało. Prywatny autobus pod drzwi wejściowe - zawsze to super sprawa :)

Jest to u nich zabronione, tak jak u nas. Ale przy jaskiniach morskich na Cave Gkreko nie ma przystanku, więc bezczelnie udałem się do kierowcy i oczywiście wypuścił. Tylko trudno mi jest im czasem wytłumaczyć, dokąd ja chcę.

Cytuj:
Liczę że masz też rozkłady na wszystkie gruzińskie marszrutki. Zamierzam tam polecieć na wiosnę :lol:

A niestety, na wschód nie latam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 27 Wrz 2015 12:34 

Rejestracja: 27 Wrz 2015
Posty: 1
Dzięki Adżi za mapki. Jeszcze się przydadzą. :)

Czy możecie mi powiedzieć czy dobrze odczytuję informację na rozkładach: potrzebuję się dostać z Lotniska w Larnace do Larnaki po 20 w niedziele i z tego co dostrzegłam są busy: 417 o 20:55, 419 o 20:20, 429 o 20:30?

Czy nie ma problemu z odnalezieniem przystanku autobusów po wyjściu z lotniska? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Wrz 2015 12:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Przystanek na górnym poziomie po lewej, słupek stoi jak byk. Rozkładów Ci teraz nie sprawdzę, ale 425 jest zawsze co pół godziny, :20 i :50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group