Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 01 Kwi 2016 08:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2016
Posty: 1
Czy jest realna szansa na dojazd z lotniska autobusem do Ayia Napa ok 21.00 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 01 Kwi 2016 09:08 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 57
Wg rozkładu http://www.cyprusbybus.com/RouteDetails.aspx?id=207&t=2 ostatni 711 z Larnaki (z centrum nie z lotniska) do Ayia Napa odjeżdża o 21:15.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 01 Kwi 2016 09:15 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
jupoo napisał(a):
Czy jest realna szansa na dojazd z lotniska autobusem do Ayia Napa ok 21.00 ?

Tu są dywagacje na ten temat:
viewtopic.php?p=653599#p653599
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 01 Kwi 2016 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Hej,

miałem ten sam problem na początku marca - wieczorem chciałem się dostać do Ayia Napa.
Samolot z Katowic ląduje planowo o 20:35 i o tej godzinie (20.34) z lotniska odjeżdża autobus 425.
Kolejny jest 21:04 i raczej nie masz możliwości zdążyć na autobus do Ayia Napa wyruszający o 21.15 z centrum.
Chyba że weźmiesz taksówkę (i nie będzie opóźnienia samolotu oraz nie będziesz czekać na bagaż).
Ja zrezygnowałem z jazdy o tej porze i zarezerwowałem nocleg w hotelu położonym blisko lotniska (San Remo) i następnego dnia rano autobusem 425 udałem się do centrum (przystanek Old Larnaka General Hospital) i stamtąd 711 do Ayia Napa.
Pamiętaj, że po 21 opłata za transport publiczny jest wyższa (2,5 euro za osobę) - po tej godzinie obowiązuje taryfa nocna.

Pozdrawiam,

T.
Góra
 Profil Relacje PM off
jupoo lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 01 Kwi 2016 11:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
W cypryjskiej komunikacji (podobnie jak np. w Nicei) taka godzina to już jest środek nocy. Więc jak się chce gdzieś w głąb wyspy to albo przylot jakimś porannym (tudzież nocnym) samolotem, albo nocowanie w Larnace.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 02 Kwi 2016 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
Już raz byłem na Cyprze. Wtedy też późno lądowałem i wzięliśmy nocleg w hotelu San Remo. Autobusem dojechaliśmy pod sam hotel. Ten hotel polecam jedynie na jedną noc i tyle. Podobnie jak kolega z poprzedniego postu, wzięliśmy go na jedną noc, a nastepnego dnia rano cisneliśmy do Princess beach hotel już właściwego na cały pobyt.
Tym razem lece na 3 dni (6-9 maj) wiec myślałem od razu się dostać do Agia Napa żeby od rana w sobotę wylegiwać się na plaży... Tylko kombinuje jak to zrobić najtaniej bez dużego ryzyka. Wynajęcie auto to żaden problem. tyle ze najlepiej wziąść ubezpieczenie bo słyszałem o różnych historiach, że "nagle" przy oddawaniu auta firma wynajmująca znajdowała nowe wgniecenia, rysy na aucie.
na 5 osób cena wynajęcia auta na 3 dni jest o wiele niższa niż dojazd w jedną stronę do Agia Napa.
Zarówno Katowice jak i Warszawa ląduje o podobnej porze: piątek ok. 20:30
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 05 Maj 2016 14:33 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 1
karollo napisał(a):
Lecę 6-9 maja z Katowic (lądowanie ok. 20:35) piątek. Jeśli jest ktoś chętny mozemy wypożyczyć auto. Potrzebuje dojechać do Agia Napa - Nissi Beach. Wyjazd raczej plażowy. Nie planujemy zwiedzania.
Zrzuta na auto wynajęte wyniesie tyle co taxi w 2 strony więc jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam.

Mam 2 wolne miejsca.


Karollo, ja też jadę w pt i w pon wracam tyle, ze z i do Wawy. 2 osoby.
W pt będziemy w podobnych godzinach na lotnisku i własnie rozkminiam czy brać taksę i pędzić do Larnaki żeby złapać busa do Nissi.
Zdecydowałeś się na wynajem auta czy jakoś inaczej zaplanowałeś podróż? Daj znać proszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 06 Maj 2016 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Pytanie o suntransfers.com

Można dogadać się z kierowcą, żeby po drodze z lotniska do noclegu zatrzymał się w jednym miejscu za kilka eurasów dodatkowych?
Czy trzymają się sztywno trasy z punktu A do B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 06 Maj 2016 16:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Ktoś tu chyba pisał, że można. Ja znowu widziałem, że namiętnie podjeżdżają na najdziwniejsze przystanki, nawet gdy nikogo nie ma, tak jakby mieli śledzenie albo co...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 06 Maj 2016 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Mamy prywatnego busa na nasze dziesięć osób, chciałbym po drodze zaliczyć jakiegoś Lidla. Nie wiem czy pisać do nich maila czy się z kierowcą dogadać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 06 Maj 2016 19:08 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
A, sorki. Czytałem w pośpiechu i myślałem, że chodzi o autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:55 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
Ja z dziewczyną kupiliśmy lot w Wizz Air na 19 września i dopiero po tym fakcie zorientowałem się jak tu słabo z komunikacją miejską do Ayia napa :)
Widzę busa z "Agias Elenis- Old Larnaca Hospital" o 21:15 i chciałem zapytać jak długo trwa średnio oczekiwanie na bagaż rejestrowany na lotnisku? Przylot 20:35, więc teoretycznie jest trochę czasu na taxi do centrum.

Sama taxa do Ayia napa odpada, bo nie chcę niepotrzebnie nabijać kosztów, chyba że znalazłbym innych do podziału ceny. No właśnie... Jest jakieś miejsce na necie gdzie można zagadać do innych lecących o wspólny transport z lotniska? ;) Bo tutaj nie widzę podobnych tematów, ani działu do tego przeznaczonego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Nie wiem, nigdy nie latam z bagażem, ale ten wątek był tu już poruszany. Wizzair i Ryanair mają kiepskie godziny lądowań i wylotów na Cyprze, jeśli chodzi o przesiadki na autobusy. W grę wchodzi taksówka, zmiana miejsca noclegu lub przynajmniej spędzenie pierwszej nocy w Larnace. Ja z reguły latałem nocnym LOT-em, więc problem nie występował. Ale kiedyś leciałem z przesiadką w BUD, przylot był około 20:30, do tego jeszcze w BUD resetowano samolot, po czym połowa pasażerów uciekła w popłochu i lądowaliśmy nieco później, ale tak czy inaczej pierwszy nocleg miałem w Larnace.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 30 Sie 2016 22:36 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
Rocca napisał(a):
Ja z dziewczyną kupiliśmy lot w Wizz Air na 19 września i dopiero po tym fakcie zorientowałem się jak tu słabo z komunikacją miejską do Ayia napa :)
Widzę busa z "Agias Elenis- Old Larnaca Hospital" o 21:15 i chciałem zapytać jak długo trwa średnio oczekiwanie na bagaż rejestrowany na lotnisku? Przylot 20:35, więc teoretycznie jest trochę czasu na taxi do centrum.

Sama taxa do Ayia napa odpada, bo nie chcę niepotrzebnie nabijać kosztów, chyba że znalazłbym innych do podziału ceny. No właśnie... Jest jakieś miejsce na necie gdzie można zagadać do innych lecących o wspólny transport z lotniska? ;) Bo tutaj nie widzę podobnych tematów, ani działu do tego przeznaczonego.



My bagaż odebraliśmy po ok. 25 minutach od momentu wyjścia z samolotu. Przylot w piątek wieczorem. Z lotniska wyszliśmy ok.20:55. Czy jest szansa na autobus z Larnaki - nie wiem, ja nie ryzykowałem i zamówiłem taksówkę bezpośrednio z lotniska do Ayia Napa.
Korzystaliśmy z usług http://georgecyprustaxi.com/index.html i polecam.
Wszystko załatwione mailowo, bez żadnych problemów. Po ok. 30 minutach byliśmy na miejscu.
Koszt - 38 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rocca uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 02 Wrz 2016 20:55 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
W sumie przy dobrych wiatrach można zdążyć na autobus nawet z bagażem rejestrowanym. Niestety przy niewielkim opóźnieniu zostaje się z niczym i zostają taksówki :) Nie ma co ryzykować, chyba że z podręcznym.

Póki co skróciłem rezerwację na 6 dni w Ayia napa i raczej prześpimy się w Larnace.
George Cyprus Taxi ma ceny całkiem przystępne, ale mimo to lepiej to przejeść i przepić :P

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 01 Paź 2016 21:08 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
Zobaczyłem i wróciłem :D Co mogę dodać...

Wizz air z Katowic planowany przylot 20:35, a wylądowaliśmy 20:10. Widać wiatr dopisał ;)
20:27 bagaż rejestrowany już w ręku.
Czekanie na autobus 425 o 20:50. Ze względu na sporą liczbę osób wyjechał z przystanku dopiero o 21:02. Na Old Larnaca Hospital byliśmy dopiero o 21:16. Więc jeśli ktoś chce spokojnie zdążyć na 711 to zostaje tylko taxi na przystanek.
Nie widziałem w ogóle informacji na lotnisku, gdzie odjeżdżają autobusy miejskie. Trzeba było się kierować na "car parking" z górnego wyjścia lotniska.

Wracając wpadliśmy na szalony pomysł, żeby przejść się na lotnisko z finikoudes. Zwyczajny nadmiar czasu. Droga prosta i niemęcząca, ale w 2/3 zrobiła się już żmudna bo nie było już co oglądać. Po drugie strasznie duży ruch samochodowy i brak jakichkolwiek przejść dla pieszych mimo chodnika :shock: O dziwo tylko raz zatrzymała się taxa oferując pomoc :D No ale chyba był to dla nich zbyt niecodzienny widok.

Szukającym taniego noclegu po przylocie polecam San Remo rezerwowane przez Bookcyprus. We wrześniu pokój dla 2 osób ze śniadaniem tylko 35euro. Na innych stronach drożej.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 04 Paź 2016 08:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Ja już kilka razy szedłem pieszo i miło to wspominam. Szeroki chodnik, zapach słonego jeziora (i ładny widok), no i przez miasto można wybrać kilka różnych dróg - promenadą, główną drogą, albo przez osiedla.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rocca lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 13 Paź 2016 23:26 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Jest jakaś szansa, żeby dotrzeć jakimś busem z lotniska w Larnace do Pafos, gdzie na miejscu powinienem być ok 21:30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 14 Paź 2016 08:51 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 3
Będę wdzięczna za info:
Transport Larnaka lotnisko - Nikozja
Larnaka miasto - Larnaka lotnisko ok północy z piątku/sobotę - raczej wtedy taxi, jakie gdzie zamawiać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 14 Paź 2016 09:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
@Elena_2016 @‌Grzybek92‌
https://www.kapnosairportshuttle.com/

A na lotnisko w Larnace z miasta ostatni dzienny autobus jest 23:25 (425), a później nocny o 1:00 (446).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group