Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 03 Sty 2017 20:44 

richard69 napisał(a):
Dobry wieczór,
przylatuję jutro do Larnaki, wracam w niedzielę mam pytanie czy w wekeend kursują normalnie autobusy z Ayia napi na lotnisko w Larnace ?
Muszę przybyć na miejsce około godziny 8.40



Ktoś kto zimą musi być na lotnisko o 8:40 rano do tego w niedzielę nie śpi ostatniej nocy w tej niestety dziurze, odpowiedź czemu post 116 stronę wcześniej z rozkłady jazdy autobusów (chyba, że wynajmuje samochód)
Proponuje mimo wszystko znaleźć coś na noc z soboty na niedzielę koło lotniska w Larnace
Góra
 PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#122 PostWysłany: 03 Sty 2017 20:57 

Rejestracja: 23 Paź 2016
Posty: 12
Depart from Ayia Napa Square (Agia Napa) Bus Stop
and get on bus route 711 towards Agias Elenis- Old Larnaca Hospital (Larnaca)
Estimated journey duration is 01:17.

07:56
Travel By Bus
08:04 Change at Archbishop Makariou C' Avenue 1 (Larnaca) Bus Stop
and get on bus route 425 towards Larnaca Central Station (Larnaca)
Estimated journey duration is 00:08.


To znaczy że gdzie trzeba wysiąść ?

-- 03 Sty 2017 20:11 --

Anonymous napisał(a):
richard69 napisał(a):
Dobry wieczór,
przylatuję jutro do Larnaki, wracam w niedzielę mam pytanie czy w wekeend kursują normalnie autobusy z Ayia napi na lotnisko w Larnace ?
Muszę przybyć na miejsce około godziny 8.40



Ktoś kto zimą musi być na lotnisko o 8:40 rano do tego w niedzielę nie śpi ostatniej nocy w tej niestety dziurze, odpowiedź czemu post 116 stronę wcześniej z rozkłady jazdy autobusów (chyba, że wynajmuje samochód)
Proponuje mimo wszystko znaleźć coś na noc z soboty na niedzielę koło lotniska w Larnace


Ale pokazuje mi jakiś autobus o 5.45 z Kappari Avenue 1 (Paralimni)
Przyjazd na lotnisko o 8.04
Czyli wygląda na to ze jest to możliwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 03 Sty 2017 21:19 

Ty sobie tak zaplanowałeś, to i ty będziesz miał nerwówkę
A najlepiej, gdzie się przesiąść zapytać .....KIEROWCĘ 711, ostatecznie z centrum Larnaki na lotnisko za 12-15 euro podjedziecie taksówką
Góra
 PM off  
      
#124 PostWysłany: 03 Sty 2017 21:23 

Rejestracja: 23 Paź 2016
Posty: 12
Anonymous napisał(a):
Ty sobie tak zaplanowałeś, to i ty będziesz miał nerwówkę
A najlepiej, gdzie się przesiąść zapytać .....KIEROWCĘ 711, ostatecznie z centrum Larnaki na lotnisko za 12-15 euro podjedziecie taksówką


Nie no tak mi pokazało na tym Cypr by bus.
Mówisz że to nie warte zachodu i lepiej poszukać czegoś innego, autobusy mają opóxnienia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 03 Sty 2017 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ostatecznie, to jak nie podjedzie 711, podjadą na lotnisko taksówką za 50-70 euro :D
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 03 Sty 2017 21:27 

@richard69 "człowiek myśli, a czasami Cypr/Cypryjczyk zrobi kuku" będziesz na miejscu to zobaczysz

Nie potrzebnie pchasz się tam zimą na cały pobyt, a już na pewno na ostatnią noc, ale masz wyżej co robić (ale podczas pobytu sprawdź jakieś namiary na taksówki w niedzielę w tej "wiosce"), w sumie masz szansę, iż wszystko się uda
Góra
 PM off  
      
#127 PostWysłany: 03 Sty 2017 21:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Brak mi rąk, by policzyć, ile razy tu pisałem, że korzystanie z Cyprusbybus nie jest dobrym pomysłem. 711 rusza 5:45 i według przewoźnika jedzie 120 minut. 425 rusza z dworca 25 i 55 minut po każdej godzinie, czyli na 7:55 zdążysz. On na lotnisku będzie 8:20. Ta 8:04 to jakaś fikcja. A przesiąść się można na dowolnym przystanku począwszy od strefy hotelowej w Pyli aż do centrum, z tym że potem 711 skręca w prawo do szpitala, a 425 w lewo na dworzec i potem w aleję Ateńską. Jeśli chodzi o pośpiech, warto sprawdzić także inne linie lotniskowe, bo one jadą nieco szybciej, a 711 pewnie będzie trochę wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 07 Lut 2017 09:46 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Ile będzie kosztowała taka do Oroklini-18km.z lotniska?!
Ewentualnie jakiś bus z lotniska lub centrum Larnaki tam jedzie?!
Na Google nic nie pokazuje, a na stronie przewoźnika nie wyszukuje tych ulic, wiec trudno mi znaleźć odpowiednia trasę autobusowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 07 Lut 2017 11:00 

Nocowałem w grudniu w Oroklini i jechałem tam autobusem bezpośrednio z lotniska za 1,5 euro. Niestety nie pamiętam jaki to był numer. Chyba 419. Ale Ty na pewno sobie poradzisz i się dowiesz na miejscu. :D Odjeżdża z tego samego przystanku co 425. Po wyjściu z terminala w lewo. Można też jechać 425 [ kursuje o wiele częściej od tego bezpośredniego] i wysiąść koło tawerny Blue Wave. Już za Larnaką. Dokładnie w tym miejscu.

https://goo.gl/maps/5MueER3opp22

I spacerek niecałą godzinkę do Oroklini. Obok jeziorka z flamingami. Jest punk widokowy. Ja sobie w jedną stronę tak przespacerowałem. Po drodze ze 2 sklepy, piekarnia itp.
Góra
 PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 07 Lut 2017 11:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Dzięki za pomoc, spacerek odpada, bo mam pod opieka trzy starsze panie :D
Jakie tam sa gniazdka, "nasze"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 07 Lut 2017 11:12 

Przejściówkę trzeba mieć, bo są angielskie. W Antonis G hotel będziesz ? Jeśli tak , to powiem , że całkiem niezły mimo niskiej ceny. Obszerne apartamenty z kuchnią [ gary, sztućce itp] internet dobrze hula za free] A na dole całkiem dobra i niedroga taverna. Tylko że to na samym końcu Oroklini.
Góra
 PM off
jacek96 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#132 PostWysłany: 07 Lut 2017 11:17 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Dwie osoby właśnie tam. To jeszcze spytam, skoro tam byłeś, czy na recepcji pracują normalne osoby, ze robiące pod górkę. Mam rezerwacje na jedna osobę, a bedą dwie i zastanawiam sie czy otwarcie postawić sprawę?! Rezerwowalem przez pośrednika, wiec nie moge zmienić, ale cena dla jednej i dwóch osób jest identyczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 07 Lut 2017 11:21 

Raczej będzie OK. Sam miałem rezerwacje 2x 2 dni z MMT. :D
Od razu połączyli to do kupy i o nic nie pytali, dlaczego tak dziwnie, a nie w pakiecie od razu 4 dni. Dodatkowo w jednym pokoju[ bo miałem 2 +kuchnia i łazienka , klima[ grzanie coś szwankowała] Po zgłoszeniu w recepcji, Od razu przysłali gostka i to naprawił. Personel jest Ok. Ja nie miałem żadnych problemów.
Góra
 PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 07 Lut 2017 11:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Dzięki za wyczerpujące info, bede spokojniejszy, bo nie chciałbym niemiłego początku pobytu, zwłaszcza ze nie jadę sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 07 Lut 2017 14:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Rozkład 419:
http://www.zinonasbuses.com/admin/uploa ... pdf228.pdf
i trasa:
http://www.zinonasbuses.com/admin/uploa ... pdf228.pdf


Ostatnio edytowany przez obibok, 07 Lut 2017 14:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 07 Lut 2017 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@‌jacek96‌

Jeżeli będziesz przed sezonem to rano do wyboru nie będzie szwedzkiego stołu tylko serwowane śniadanie angielskie lub kontynentalne. Angielskim się najesz ale jest specyficzne - no wiesz - takie typowo angielskie (2 kiełbaski, 2 plastry bekonu, 2 jajka w koszulkach, pieczarka grillowana, pół pomidora bez skóry, 3 grzanki, fasola, kawa lub herbata).
Natomiast kontynentalne brzmiało "biednie" - grzanki, dżem, jakieś inne drobiazgi - nie próbowałem.
W apartamencie masz czajnik, mikrofalę i płytę także można normalnie kucharzyć. Lodówka i wyposażenie kuchenne.
Gniazdka angielskie ale zwykła wtyczka wchodzi po odblokowaniu (np. zausznikiem od okularów lub patyczkiem do ucha wciskasz w środkowy otwór i otwiera się zapadka i można wetknąć zwykłą wtyczkę - ja zrezygnowałem z wożenia przejściówek).

Tuż obok hotelu staje autobus 419 - jeździ na dworzec autobusowy w Larnace co ok. godzinę.
Z powrotem ostatni jest w okolicach 22:30 - sprawdź na dworcu.
Na recepcji wisi rozkład jazdy więc nie musisz zgadywać.

W samym Oroklini masz 2-3 większe sklepiki całkiem dobrze zaopatrzone i z rozsądnymi cenami.
Do tego jest jedna duża piekarnia, która oprócz chleba oferuje też ciastka i chyba pizzę na wynos (a jeśli to nie tak to jest też pizzeria gdzieś obok).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 07 Lut 2017 17:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Z tym rozkładem 419 to trzeba patrzyć na kolor tła, bo co drugi kurs jest tylko w dni robocze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 09 Lut 2017 21:36 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
419 jedzie nawet na lotnisko. Samo Oroklini nie powala, jak i ogólnie Cypr. Moze Nikozja i Północ wywrą lepsze wrazenie na mnie.
Antonis to jednak tylko przy opcji "zerowej", w innym przypadku wolałbym zdecydowanie Eleonorę w Larnace przy różnicy w ceńie, tylko 10€. Tamten hotel ma świetna relacje ceny do jakości, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#139 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:41 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Czy z lotniska da się pieszo dotrzeć na Makenzie? Przylatuję wieczorem i wg mapy google do hotelu mam z 3 km, jednak widok google nie przybliża dróg aż tak, żeby było widać przy nich chodnik. Nie chciałbym iść jezdnią, tylko chodnikiem. Może ktoś pokonywał taką trasę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Larnaka
#140 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:47 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 187
Loty: 63
Kilometry: 94 984
Tak. Jest chodnik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group