Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 13 Paź 2018 13:16 

Cześć wszystkim :)

We wtorek wraz z żoną lecimy na Lanzarote do Costa Teguise na 7 dni i zaplanowaliśmy sobie 2 dni zwiedzania z wypożyczonym autem.
Dajcie znać czy waszym zdaniem trasy są dobrze zaplanowane i czy byście coś polecili od siebie :D
Znacie ceny miejsc które planujemy odwiedzić?

Północ wyspy
https://goo.gl/maps/pU1nLBpEpyR2

Mirador Barranco del Chafarís
Mirador Caldera
Mirador de Guinate
Mirador del Rio
Caleton Blanco
Caleta del Mojón Blanco
w drodze powrotnej jak starczy czasu może zahaczymy o jaskinie Jameos del Agua (warto?)

Południe
https://goo.gl/maps/ZW69F8R4tED2

Park Timanfaya
El Golfo
Los Heruideros
Hornos de Cal
podwodne muzeum
Plaża Papagayo

Był już ktoś w podwodnym muzeum? ile mniej więcej czasu zajmuje zwiedzanie? dostępne jest dla turystów amatorów czy tylko dla doświadczonych nurków?

Planujemy jeszcze zwiedzić stolicę ale to w inny dzień.
 Profil Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 13 Paź 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 110 063
srebrny
Hej,
z pewnością lepsze od Jameos del Agua jest Cueva de los verdes. Przejście z przewodnikiem trwa ok. 45 minut i czeka na Was niespodzianka! Myślę, że możliwym jest, że nigdy wcześniej nie widzieliście czegoś podobnego, czego teraz nie chciałbym zdradzać i zabierać przyjemności zaskoczenia :mrgreen:
Na północy wyspy nie omińcie takich miasteczek jak Punta Mujeres czy Haria, są niemal puste, a według mnie warte odwiedzenia, można poczuć prawdziwie kanaryjski klimat!

Co do podwodnego muzeum, macie uprawnienia nurkowe, lub czy zamierzacie takowe zdobyć? Żeby zejść do muzeum trzeba mieć najwyższy certyfikat nurka.

Jeżeli będziecie mieli samochód to koniecznie odwiedźcie Caleta de Famara, jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie! Zdecydowanie warto, no i oczywiście będąc na południu wpadnijcie na Papagayo!

P.S. Na południu warto również odwiedzić naturalne baseny obok Playa Blanca - Los Charcones, do znalezienia bez problemu w mapach google.
P.S. 2: Pomyślcie również o odwiedzeniu jednego lub dwóch pięknych domów: pierwszy to casa de Cesar Manrique - bardzo ważna postać, zasłużony człowiek dla Lanzarote i nie tylko a drugi to legendarny LagOmar - również odsyłam do poczytania o legendach z nim związanych! :)

P.S. 3: Warto również "wspiąć się" na Volcan La Corona - spacer 30 minut, na północy
rw30 lubi ten post.

#183 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:53 

Dzięki za wskazówki :)

zrobiliśmy rozpoznanie i dodaliśmy punkt widokowy na plażę Famara, wejście na wulkan i zaciekawiłeś nas tymi jaskiniami więc jak tylko starczy nam czasu to odwiedzimy :)

Niestety nie mamy certyfikatów na nurków :cry: zastapimy to obiadem w Playa Blanca.

Jeszcze jedno szybkie pytanie nt parku Timanfaya, lepsza będzie wycieczka autokarem czy wielbłądami? co polecacie?
 Profil Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 03 Gru 2018 08:59 

Gdyby ktoś się zastanawiał co zobaczyć, zrobiliśmy krótki filmik z najciekawszych atrakcji na Lanzarote

Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#185 PostWysłany: 03 Gru 2018 09:22 
Awatar użytkownika

złoty
@mordki świetna zajawka, materiał, jaki sprzęt, głównie chodzi mi o kamerę?
 Profil Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 06 Gru 2018 11:35 

cypel napisał(a):
@mordki świetna zajawka, materiał, jaki sprzęt, głównie chodzi mi o kamerę?

@cypel dzięki, to amatorka, nie wczuwamy się w kolory za bardzo i edytujemy surowy materiał używając apki w telefonie (Quik). Aparat to Panasonic Lumix DMC-TZ80 - świetny zoom, a latadło to Mavic Pro - nie zwiewa go, a na Lanzarote dobrze wieje.
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.

#187 PostWysłany: 07 Gru 2018 01:51 

srebrny
makdeb napisał(a):
Co do podwodnego muzeum, macie uprawnienia nurkowe, lub czy zamierzacie takowe zdobyć? Żeby zejść do muzeum trzeba mieć najwyższy certyfikat nurka.

Z tego co kojarzę nie trzeba mieć żadnych uprawnień, ważne czy umiesz pływać. Generalnie jeśli masz uprawnienia to możesz zjawić się nieco później w umówionym miejscu bo dla żółtodziobów jest wcześniej krótki praktyczny kurs nurkowania.
Na więcej pytań nie odpowiem bo nie zdecydowałem się z uwagi na wysoką cenę tej atrakcji, jak na moją kieszeń oczywiście. Przy zasobniejszym portfelu nie wahałbym się skorzystać ;)
 Profil Relacje PM off  

#188 PostWysłany: 07 Gru 2018 06:34 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 110 063
srebrny
Uprawnienia trzeba mieć, można je uzyskać w punkcie, który organizuje taką atrakcję, jednak bez odpowiedniego przeszkolenia, nikt na dół nie zabierze.

Pzdr.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości