Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2015 13:00 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
Lot ma aktualnie sporo klas podróży, które nie pozwalają naliczyć mil w innych programach np. A3. W związku z tym mam pytanie jak myślicie czy jest możliwość nie dodawać do rezerwacji jakiejkolwiek karty, następnie na lotnisku posługiwać się karta A3*G i tymi przywilejami a następnie poprosić o naliczenie wsteczne mil dla M&M? W sumie mil do A3 nie naliczą ponieważ za ta klasę nie przysługuje naliczenie wiec nie wiem jaki ślad pozostanie w systemie po np. wejściu do saloniku dla *G. Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez koncentrator, 12 Lut 2015 16:05, edytowano w sumie 1 raz
Uściślenie tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 11 Lut 2015 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Możesz poprosić o dodanie karty M&M do rezerwacji przy "gejcie", już po skorzystaniu z saloniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2015 14:52 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
A w takim wypadki nie będzie w historii, że byłem w saloniku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2015 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
LH podobno miało się krzywić na zmiany numery karty po skorzystaniu z przywilejów statusowych. Sam kiedyś często z tego korzystałem i nie było nigdy problemów (choć czasem trzeba było formularz o poprawne naliczenie mil wypełniać, to wszystko na plus). Teraz jak nie wiem.

Z doświadczenia, to jeszcze US Air i Delta nie pozwalały na zmianę numeru FF.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2015 19:45 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Z salonikami nie ma problemu, natomiast różnie bywa z bagażem (limit + priority tag). Zazwyczaj w dużych hubach nie ma problemów, gorzej z lotniskami gdzie checkin jest obslugiwany przez zewnetrzna firme .

Akurat w przypadku LOT jest najgorzej, bo LOT ma często egzotycznych agentów handlingowych innych niż reszta SA, którzy są zieloni w temacie statusów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2015 20:56 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Ja wpisuje na karcie pokładowej numer A3, a mile za loty, które nie kwalifikują się do naliczenia mil w A3 zaliczam do M&M poprzez Gromadzenie Mil>Prośba o naliczenie mil na stronie M&M. Robiłem tak kilka razy ze 100% skutecznością.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja z kolei wpisuje M&M na bilet przy rezerwacji, a w saloniku czy przy boardingu pokazuje a3 i nikt sie jakiś nie przyczepił. Ale nie probowal tak przemycić ekstra bagażu. Za to kiedyś - z nieświadomości że klasa nie jest punktowane w a3 - miałem wpisana kartę a3 do biletu. A jak nie naliczyli mil i sprawdziłem ze sie nie należały , to wystąpiłem do M&M z prośba o wsteczne naliczenie i zadziałało. Wiec moze to jest metoda. Wszystko kwestia czy w danym locie tylko zbieramy mile czy korzystamy z jakichś przywilejów.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lut 2015 22:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Jak zbierałem mile na Golda w A3, to tą kartę przypisywałem do biletów, a do saloników wchodziłem na srebrną M&M (gdzie oczywiście to było możliwe).
Po zdobyciu Golda robiłem odwrotnie - do saloników na M&B, natomiast do biletów przypięta była karta M&M.
Nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z wejściem lub naliczaniem mil.
Jedyna sytuacja, to gość na lotnisku w Manchesterze nie chciał przyczepić "Priority" do bagażu, bo pod bilet była podpięta srebrna karta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2015 15:43 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
Dzięki za odpowiedzi.
Zrobiłem próbę i zgłosiłem on-line RT WAW-FRA klasą K LH z grudnia, gdzie korzystałem ze wszystkich przywilejów *G nawet z osobą towarzyszącą i mile zostały naliczone po 2 godzinach na konto M&M :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2015 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Z autopsji, dzisiaj w poczekalni LH bez problemu zmieniłem kartę z M&M na inny program.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2015 12:41 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Ciekawy temat - może wpisujmy ostatnie doświadczenia. Moje z ostatniego miesiąca:

Gold w AB + na BP numer AA: zero problemów w HNL (salonik AA + JL), LAX (AA + QF), LHR (BA). Mile do AA już naliczone. Gość w PRG wydrukował mi najpierw BP z numerem AB, a potem usunął numer i wydrukował ponownie z numerem AA, że niby nie wpuszczą mnie do saloniku bez numeru AB na BP. Nie sprawdziłem ostatecznie, czasu mi zabrakło.

Nowością dla mnie było, że BA nie taguje priorytetem bagażów paxów ze statusem Sapphire w innych liniach OW.

Jeśli ktoś miał ostatnio jakieś doświadczenia z DL niech da znać - będę to przerabiał w marcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Mar 2015 11:10 

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 233
Loty: 518
Kilometry: 538 168
niebieski
WAW-RZE-WAW wczoraj w systemie karta FTL w salonikach bez problemu wchodziłem na A3*G dziś mile naliczone zgodnie z moja intencją do M&M wiec Temat wydaje się wyjaśniony.
a co do wcześniej poruszanego tematu bagażu to FTL tez upoważnienia do nadania dodatkowego bagażu wiec tu nie sprawdzę czy zadziałało by zostawienie karty M&M na bordingu a korzystanie z przywilejów A3*G
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2015 13:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Można spokojnie naliczać mile do jednego programu, a korzystać z przywilejów drugiego.

Pisałem o swoich doświadczeniach w tym wątku:

aegean-oplacalnosc,1521,40022?start=20
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group