Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lip 2022 08:35 
Awatar użytkownika

HON fly4free
To wyglada nie jak proba ochrony parku / regulowania przeplywu klienta, tylko czyste zarabianie $$$. Wspomniany limit 200 000 osob rocznie, to jakies 550 dziennie. No niby to dalej 20-30 lodzi dziennie ale park jest ogromny i IMHO to bez sensu. Lodzie, ktore sie rozkladaja na rozne punkty w PN, inne pomniejsze wyspy i hotele, plus inne aktywnosci, bo nie wszyscy leca ogladac "smoki" tylko np. nurkowac...itp, itd...
Przypomina to sytuacje z Malezji i Kota Kinabalu, gdzie kilka lat temu park Mount Kinabalu zostal "sprywatyzowany" i teraz zarzadza nim firma znajomego krolika z rzadu Malezji. Wszyscy na miejscu wiedza, ze to byla lapowka i po znajomosci zalatwiane i...nic. Ceny wzrosly x10. Znajomy mi mowil, ze miejscowi niby maja preferencyjna stawke kilkukrotnie nizsza niz turysci, ale i tak ich nie stac na wejscie z przewodnikiem. A bez przewodnika sie nie da, bo nielegalne. A bogatych turystow z USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i tak bedzie stac, wiec biznes sie kreci. Mniej roboty, kasa taka sama. To w LB i KNP wyglada na podobny scenariusz....obym sie mylil.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#22 PostWysłany: 15 Lip 2022 11:17 

niebieski
Niestety od dłuższego czasu w Azji wieją nieprzychylne dla backpeckersów wiatry. Różne popularne regiony przyjmują politykę adresowania swojej turystycznej oferty głównie dla zamożnych turystów. Takie pomysły ostatnio pojawiły się m.in. w Tajlandii, Malezji i właśnie w Indonezji. Wędrowca z plecakiem jest coraz mniej chętnie widziany. Pewnie w niektórych regionach turystyka znowu stanie się elitarną przyjemnością.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 20 Lip 2022 20:58 

Loty: 111
Kilometry: 260 580
No nie wiem. Lecę w 2 połowie września i Komodo było w planach ale teraz się zastanawiam. Jest nas dwoje. Za dwa bilety zbliżamy się już do 2500 zł. Jakoś bym to przebolał ale chyba po prostu mi będzie żal. Za te pieniądze to mogę spędzić czas gdzie indziej. Więcej, lepiej, dłużej. Mam sporo miejsc których nie widziałem. Będę monitorował temat ale jeżeli okaże się to prawdą to z dużą dozą prawdopodobieństwa - zrezygnuję.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 20 Lip 2022 23:43 

złoty
Jeśli te ceny się potwierdzą to rzeczywiście nie będzie to miało sensu, a byłem tam i widziałem "smoki", gdybym się miał jeszcze raz decydować to przy tych cenach, bo przecież tam trzeba dolecieć, popłynąć łodzią i to wszystko kosztuje dodatkowo to bym sobie darował
podobnie było o czym pisał wyżej @jaco027 z kota kinabalu, byłem na miejscu 2 dni porobiłem dostępne triale, szczyt widziałem, ale nie skorzystałem z super drogich biletów
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 21 Lip 2022 15:31 

niebieski
Myślę, że przy takiej cenie chyba także zrezygnowałbym z Komodo. Warany w naturze widziałem także w Gunung Leuser na Sumatrze podczas treku z Bukit Lawang. Wprawdzie należał do innego gatunku niż Varanus komodoensis bo zaliczał się do nieco mniejszych waranów paskowanych (leśnych), ale także przy wielkości ok. 2 metrów robił wrażenie.
 Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.

#26 PostWysłany: 21 Lip 2022 15:49 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Jeśli chodzi tylko o warany, to pewnie faktycznie nie miałoby to wielkiego sensu, ale jeśli ktoś nurkuje lub snorkluje, to trudno o piękniejsze widoki, niż w wodach między LB, Rincą i Komodo. Przez 10 dni na wyspie Sebayur, pływając z maską i fajką, musiałem uważać, żeby ta druga nie wypadła mi z gęby z powodu opadu szczęki. Mam tylko nadzieję, że zmiany klimatu nie zniszczyły tego pięknego obszaru.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#27 PostWysłany: 21 Lip 2022 16:06 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Dokladnie. Komodo NP to nie tylko warany, o wiele ciekawiej jest pod woda i na wodzie :-) miejmy nadzieje, ze plany wprowadzenia drozyzny conajmniej sie opoznia dzieki azjatyckeij biurokracji. I ze jeszcze pare miesiecy bedzie "vacatio legis", albo jak kto woli - odroczenie wyroku.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#28 PostWysłany: 21 Lip 2022 16:39 

Loty: 120
Kilometry: 240 602
platynowy
Jeżeli chodzi o życie podwodne to za 260$ można dolecieć z CGK do Raja Ampat (gdzie podobno jest jeszcze ładniej, podobno bo nie byłem) albo i w inne tańsze miejsca. W tym momencie ta opłata robi różnicę.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#29 PostWysłany: 22 Lip 2022 11:31 
Awatar użytkownika

niebieski
jaco027 napisał(a):
Dokladnie. Komodo NP to nie tylko warany, o wiele ciekawiej jest pod woda i na wodzie :-) miejmy nadzieje, ze plany wprowadzenia drozyzny conajmniej sie opoznia dzieki azjatyckeij biurokracji. I ze jeszcze pare miesiecy bedzie "vacatio legis", albo jak kto woli - odroczenie wyroku.

Też na to liczę. Co prawda lecimy we wrześniu, ale znając życie to najwcześniej w 2023 to wejdzie ;)

#30 PostWysłany: 22 Lip 2022 11:36 
Awatar użytkownika

Loty: 215
Kilometry: 352 060
niebieski
jaszon napisał(a):
Myślę, że przy takiej cenie chyba także zrezygnowałbym z Komodo. Warany w naturze widziałem także w Gunung Leuser na Sumatrze podczas treku z Bukit Lawang. Wprawdzie należał do innego gatunku niż Varanus komodoensis bo zaliczał się do nieco mniejszych waranów paskowanych (leśnych), ale także przy wielkości ok. 2 metrów robił wrażenie.

Też widzieliśmy z 5 sztuk (okolice Bukit Lawang i podczas trekkingu) ;) co do nowej opłaty to dla mnie kosmiczna. Nie wiem czy jeśli wejdzie to bym się zdecydował, zwłaszcza, że akurat w naszym przypadku wizyta na Komodo była największym rozczarowaniem 2 dniowego rejsu.

#31 PostWysłany: 22 Lip 2022 13:53 
Awatar użytkownika

niebieski
A propos. Jestem na Flores łącznie 3.5 dnia, ale pełne na miejscu mam 2. Jeden dzień rezerwuje na 1-day trip ze wszystkimi standardowymi miejscówkami + Komodo. Co polecacie na cały drugi dzień?

#32 PostWysłany: 22 Lip 2022 17:13 

Loty: 530
Kilometry: 859 285
złoty
NURKOWANIE
4 ludzi lubi ten post.

#33 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:37 
Awatar użytkownika

złoty
jar188 napisał(a):
Jeżeli chodzi o życie podwodne to za 260$ można dolecieć z CGK do Raja Ampat (gdzie podobno jest jeszcze ładniej, podobno bo nie byłem) albo i w inne tańsze miejsca. W tym momencie ta opłata robi różnicę.

Raja Ampat wejście płatne, tanio nie jest

majek89 napisał(a):
A propos. Jestem na Flores łącznie 3.5 dnia, ale pełne na miejscu mam 2. Jeden dzień rezerwuje na 1-day trip ze wszystkimi standardowymi miejscówkami + Komodo. Co polecacie na cały drugi dzień?

twoj błąd bo tam jest co zobaczyć na skale światową ale skoro masz jeden dzien to za mało

#34 PostWysłany: 22 Lip 2022 19:54 
Awatar użytkownika

niebieski
@becek,
Ok, ale co zobaczyć? Mam 2 dni, ale nie będę z tego tytułu spędzał ich w hotelu bo to "za mało czasu" ;) Oryginalnie w ogóle nie planowałem lecieć na Flores, a ze względu na resztę wycieczki nie było możliwości, aby to przedłużyć.

#35 PostWysłany: 22 Lip 2022 21:59 
Awatar użytkownika

złoty
Kelimutu , warto pojechać go zobaczyc

#36 PostWysłany: 22 Lip 2022 23:46 
Awatar użytkownika

niebieski
@becek
To na pewno, ale nie do zrobienia w 1 dzień dzień z Labuan Bajo :(

#37 PostWysłany: 23 Lip 2022 08:35 
Awatar użytkownika

HON fly4free
majek89 napisał(a):
Co polecacie na cały drugi dzień?

https://www.komodoresort.com/
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#38 PostWysłany: 23 Lip 2022 09:02 

złoty
@majek89 Kolega @jaco027 dobrze radzi. Hotel super, oczywiście nie tani ale warto. Stamtąd zrobisz wycieczkę na Komodo, Rincę czy Pink Beach. Reszta dnia snorkling i najlepsza włoska kuchnia na południowym Pacyfiku ;)
Samo LB to klasyczny indonezyjski bajzel, trzeba to bardzo lubić, żeby nie wyjeżdżać stamtąd z ulgą :lol:
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#39 PostWysłany: 23 Lip 2022 09:02 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Drobne sprostowanie do (pięknego) filmu z tej strony - ktoś mógłby po jego obejrzeniu odnieść wrażenie, że manty i warany da się zobaczyć tam na miejscu, ale tak nie jest. Do skupisk obu tych stworzeń trzeba udać się w rejs. Nie są to jednak dalekie wyprawy. Reszta jest dokładnie taka, jak na filmie. Bajka! Były to nasze najdroższe wakacje w życiu (okrągła rocznica ślubu), ale warte ceny.
 Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.

#40 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:10 

Loty: 120
Kilometry: 240 602
platynowy
@j_a
Nietani to mało powiedziane, tydzień za 17tys (cena z booking) :lol: Są tańsze miejscówki na wyspach w pobliżu, chociażby na Pulau Seraya.
 Relacje PM off  

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości