Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Labuan Bajo/ Komodo
#1 PostWysłany: 09 Maj 2015 15:26 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 26
cześć,
W sierpniu będę w Indonezji i kilka dni chciałbym poświęcić na Komodo. Problem polega na tym, że wycieczki zorganizowane są w przerażających cenach (700-1000 USD). Czy ktoś mógłby polecić sposób, jak dotrzeć na Komodo (oczywiście wraz z wejsciem do parku narodowego ze smokami), ale nie przepłacić? Wolałbym również dolecieć do Labuan Bajo (np. z Bali) niż płynąć statkiem (liczę się z tym że to wpłynie na koszt wycieczki).
Ktoś może coś doradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 09 Maj 2015 15:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Proponuję przejrzeć forum. Wszystko na temat docierania na Flores zostało napisane. Na miejscu znajdziesz bez liku chętnych do organizacji wizyty w parku narodowym i innych wycieczek (w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż te napisane przez Ciebie ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2015 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2012
Posty: 32
Przede wszystkim to w sierpni z lotami bywa różnie i na ostatnią chwilę może ucałować przysłowiową klamkę.
Z Bali leci się 2 godz najlepiej porannym lotem i prosto z lotniska jedziesz do portu i w drogę :)
_________________
Indo-Explorer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lis 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
@alek--- współczuje dopływania do wszystkich wysp wpław :shock: słyszałam,ze nie wszystkie firmy zapewniają łodzie i dopłynięcie do samego brzegu, ale nie wiedziałam, że rzeczywiście jest taki hardcore..chyba jednak lepiej dopłacić te kilka idr i mieć zapewnione niektóre sprawy ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lis 2015 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
sa tu polecane firmy, sprawdzone i pewne
ale skoro szukacie hardocorowych przeżyć to zawsze można próbować wyważać otwarte drzwi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lis 2015 22:31 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 23
@rytro nie wiem ile będzie kosztować wycieczka lotnicza na Labuan Bajo, ale 4-dniowy rejs z Lombok (dokładnie z Senggigi) kosztował mnie 1 700 000rp (w tym wyżywienie i powrót sutthle busem z powrotem na Lombok). Nie jest to tanio, ale warto.

Załącznik:
Komentarz do pliku: a takie widoki na Komodo :)
waran.JPG
waran.JPG [ 115.04 KiB | Obejrzany 4529 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: w czasie rejsu
IMGP5901.JPG
IMGP5901.JPG [ 79.59 KiB | Obejrzany 4529 razy ]



----------------------------------------------------------------------------------
więcej o Komodo: http://olazplecakiem.blogspot.com/2015/ ... mment-form
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:42 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 31
Jakie polecacie fajne miejscówki na Flores (od strony LB) do nurkowania i plażowania, po 2 tygodnia zwiedzania, zamierzamy na koniec spędzić tam 4 dni najlepiej z noclegiem w jednym miejscu?
W innym wątku @Anita polecała Pink Beach w okolicach...
Ktoś, coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Kwi 2019 10:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Wyspa Komodo w 2020 roku zamknięta dla turystów https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-I ... 16643.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Doradzcie czy to ma sens i nie przekombinowuje?
Zamiast leciec z Bali/Lonmbok na Flores/Labuan Bajo w cenie 300-350PLN, jest opcja leciec do Bimy za okolo 180-200PLN. I potem (nie wiem czy sie da) krotki rejs/+bus/inny srodek transportu pomiedzy Bima a Labuan Bajo zachaczajac o Komodo. (Tez jako opcja zamiast 2 noce 3 dni z Bali na Flores). Czy ta oszczednosc 100-150 ma sens i jest mozliwa do zrobienia i jest ew. jakas alternatywa dla "dlugiego" rejsu z Bali?
THX za pomoc!!!
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Lis 2019 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
czy jest sens lecieć do Labuan Bajo na więcej niż 2 noce, tzn przylatuję, załatwiam wycieczkę na Rincę 2 dzień wycieczka, powrót, nocuje i rano powrót na Bali/Lombok ?, czy są jakieś jeszcze inne atrakcje, np nurkowanie czy inne i warto zostać dłużej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lis 2019 18:21 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Nurkowanie zdecydowanie! Komodo to nurkowy raj :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lis 2019 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
a coś więcej ?, czy jest duża szansa zobaczenia mant ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lis 2019 08:55 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
Jeśli chodzi o Indonezje to nurkowałam na Bali, Nusa Penida i Komodo właśnie. Komodo było najlepsze.
Tak, były manty, były niesamowite korale (punkt Batu Bolong to po prostu magia), ryby przeróżne, żółwie itd. Po prostu wszystko :)
Jakbym mogła tam teraz wrócić nurkować to bym się ani pół sekundy nie zastanawiała

A dodam jeszcze że jak tam byłam to miałam tylko OW, a obok nas kilka osób robiło kurs, więc nawet nie będąc zaawansowanym można wszytko zobaczyć
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 26 Lis 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Zdecydowanie. Potwierdzam. To co napisali poprzednicy mozna ujac bardzo krotko: WARTO!!!
I mala probka Batu Bolong https://www.google.com/maps/place/Batu+ ... 19.6134219
Edit: I jeszcze probka tego co sie dzieje kolo wysepki z powodu plywow. Sam nie doswiadczylem w tej skali ale tez bylo "wesolo" :-)

_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Gru 2019 22:11 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Poznaję dokładnie to miejsce. Z powierzchni wygląda przerażająco :twisted: ale pod wodą jest ok. Ryb jest tam zatrzęsienie 8-)
Nurkowanie na Komodo zdecydowanie na plus, z tym że popularne miejsca są już dosyć zatłoczone, niestety. Miejsce na manty mają genialne, ale oczywiście są gorsze i lepsze miesiące z szansą zobaczenia większej ilości sztuk. Bo jak nie ma mant, to w tym miejscu nie ma w zasadzie nic.
Ps, Widziałem tam lokalnego dive mastera w koszulce "Polska", miejsce staje się chyba popularne wśród Polaków :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Gru 2019 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
a te lepsze ?, będę na początku lutego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Gru 2019 23:44 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Kurczę, nie pamiętam, a mówili mi. :roll: Coś mi świta grudzień-luty. Oby pogoda nie popsuła Ci wyprawy, luty to pora deszczowa w tej części Indonezji. Z drugiej strony bardziej zielono powinno być. Bylem jakoś tak wczesną naszą jesienią, raz był sporo mant (nawet czarna się trafiła), za drugim razem bodajże 1 sztuka :( . Dobre miejsce na manty jest też przy Nusa Penida.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 31 Maj 2022 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema. Orientuje się ktoś jak kształtują się obecnie ceny jedno-dwu dniowych rejsów (Rinca,Palau Padar)? Ciekaw jestem na ile taniej można zorganizować taki rejs na miejscu w porównaniu do cen w necie, a te kształtują się na poziomie około 400-500 PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Maj 2022 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Obecnie nie, ale zawsze taniej było na miejscu, miejsc gdzie można załatwić rejs w lb pełno, i można się targować, nie pamiętam już ile płaciliśmy, ale była to kwota zdecydowanie niższa niż podana nawet wliczając bilety wstępu
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Lip 2022 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Od 1 sierpnia 2022 szykują się nowe ceny za wstęp do Parku Komodo:
https://balidiscovery.com/komodo-park-t ... r-visitor/

Nie mogę znaleźć póki co nigdzie potwierdzenia finalnego nowych cen i jak to się będzie odnosiło do wycieczek 1-2 dniowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group