Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sie 2019 21:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 382
Kilometry: 640 225
Widzę, że przecieram szlak w tym temacie :)

Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku w Bilbao.

Pośrednik: Economy car rentals

Wypożyczalnia: OK rent a car

Samochód: mieliśmy rezerwację na Fiata Pandę lub podobny. Dostaliśmy VW Polo w benzynie. Opcja full-full, limit 300 km dziennie, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 85,84 euro za 4 dni w sierpniu (rezerwowane z kilkunastodniowym wyprzedzeniem, bo tego wyjazdu miało nie być, a jednak się wydarzył…); z tego zaliczka 9,08 euro płatna przy rezerwacji, pozostała kwota w biurze.

Odbiór samochodu: OK rent a car nie ma biura na lotnisku – trzeba czekać na busika na poziomie odlotów. Mimo zapewnień, że busiki jeżdżą co 20 minut, my czekaliśmy ponad 25 minut. Po przyjeździe do wypożyczalni (czas dojazdu – 5 minut) zlokalizowanej w takiej przemysłowej zonie w okolicach lotniska, udaliśmy się do biura na piętrze. 3 osoby przed nami i na początku czynne jedno stanowisko. Zanim mogliśmy udać się do samochodu, minęła równo godzina (sic! Włączyłem stoper w smartfonie) i tylko dlatego, że zaczęła obsługiwać druga osoba.
Płatność: na minus – pani powiedziała, że na depozyt i płatność muszą mieć tą samą kartę kredytową. Kolejna wypożyczalnia, która u mnie jest skreślona w przyszłości (przynajmniej do czasu kiedy wyrobię sobię kk z lepszymi kursami 8-) ). Blokada na karcie 1050 euro (korzystam z ubezpieczenia w zewnętrznej firmie).
Samochód z przebiegiem nieco ponad 35 tysięcy km, przejechaliśmy 525 km. W prowadzeniu w porządku, ale silnik (60 albo 65 KM) to straszna nędza. W środku czysto. Brak czujników parkowania.
Dość oryginalne podejście do uszkodzeń – zwykle w wypożyczalniach dostaje się schematyczny rysunek samochodu z zaznaczonymi uszkodzeniami i jeśli znajdziemy coś więcej, to zaznaczamy i pracownik wypożyczalni potwierdza zmiany przed odjazdem. W OK rent a car dali nam czysty schemat, powiedzieli, że uszkodzenia poniżej 3 cm się nie liczą i dali nam samochód do obejrzenia i własnoręcznego naniesienia uszkodzeń. Potem udajemy się po podpis pod protokołem i otrzymujemy kopię.

Zwrot samochodu: oddanie samochodu i sprawdzenie przez obsługę odbywa się przed wypożyczalnią. Podpisanie protokołu zdania i podwózka busem na lotnisko w miarę sprawnie.
Zdjęcie blokady z karty nastąpiło po 4 dniach od zwrotu.

Podsumowanie: słabo. Generalnie starałem się do tej pory unikać OK rent a car (fatalne recenzje i oszukańcze praktyki na Majorce), ale przy tak krótkim czasie do rozpoczęcia wynajmu nie mogłem wybrzydzać, bo alternatywą w podobnej cenie był Goldcar, a reszta znacząco droższa. Czas obsługi – dramatycznie długi. Konieczność użycia karty kredytowej do depozytu i zapłaty za wynajem. Czekanie na busa na lotnisku.
Dodam jeszcze, że gdy siedzieliśmy w biurze, przyszedł jakiś Angol, żeby dać kartę do odblokowania depozytu i pani, która nas obsługiwała, zamiast zdjąć blokadę, obciążyła mu kartę… :roll: Wpadka całkowicie niezrozumiała, bo nam przy zwrocie samochodu powiedziano, że nie musimy iść do biura i depozyt będzie zwolniony automatycznie.

#2 PostWysłany: 09 Wrz 2019 09:24 

srebrny
@Kashpir
Czeka mnie wynajem auta w Bilbao za miesiąc, więc informacje od Ciebie bardzo przydatne. Cenowo OK rent a car jest zasadniczo bezkonkurencyjny -- ok. 5 razy tańszy od wypożyczalni takich jak Hertz czy Sixt. Wg FAQ kwestię karty kredytowej można rozwiązać, wykupując OK Premium Cover, które nie jest specjalnie drogie. Długi czas obsługi jestem w stanie przeboleć :) bardziej mnie interesuje, czy robią problemy przy zwrocie, doszukując się uszkodzeń, których nie wyrządziłeś? Z Twojego opisu wynika, że nie.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 09 Wrz 2019 12:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 382
Kilometry: 640 225
Zbytnio się nie przyglądali - warto jednak przed wynajmem dokładnie wpisać uszkodzenia do protokołu, czasem może nawet jeśli na oko są poniżej 3cm. Oni bez sprawdzania podpisali, to co własnoręcznie zaznaczyłem na schemacie. Jeśli jednak chcesz brać ubezpieczenie bezpośrednio od wypożyczalni, to problemu w zasadzie nie ma.

#4 PostWysłany: 26 Lip 2020 20:06 

Ma ktoś do polecenia coś dobrego w Bilbao? Myślałem nad Drivalią, mieliśmy auto u nich na Majorce i było okej, ale zastanawiam się czy coś jeszcze innego jest warte uwagi :) Najchętniej z pełnym ubezpieczeniem bezpośrednio u wypożyczalni i bez cen z kosmosu :D
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 28 Lip 2020 12:07 

Zordon95 napisał(a):
Ma ktoś do polecenia coś dobrego w Bilbao? Myślałem nad Drivalią, mieliśmy auto u nich na Majorce i było okej, ale zastanawiam się czy coś jeszcze innego jest warte uwagi :) Najchętniej z pełnym ubezpieczeniem bezpośrednio u wypożyczalni i bez cen z kosmosu :D

Edit: Zarezerwowane jednak w Drivalii. Warto pytać przez maila jaką mają cenę. Chcieliśmy samochód z grupy A na 1-10.08 i na stronie wyświetlała się cena 297 €. Ostatecznie zarezerwowaliśmy przez kontakt mailowy, gdzie za tę samą cenę mieli 290 €. Ostatecznie mamy dostać grupę D z powodu braku dostępności niższych klas samochodów. Cena z pełnym ubezpieczeniem bezpośrednio z wypożyczalni, dwóch kierowców w cenie, bak pełny do pełnego.

Jakby ktoś rezerwował kiedyś to pamiętajcie, że Drivalia nie ma biura na lotnisku, wożą do biura swoimi busikami :).
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 10 Sie 2020 22:28 

Ostatecznie dostaliśmy w Drivalii Kia XCeed za 290 € za 9 dni. Rezerwowaliśmy najniższą grupę, ale nic wolnego nie mieli więc dostaliśmy Kię. Nowy samochód, niecałe 6 tys. km na liczniku, dostaliśmy w formacie pełny do pełnego. Braliśmy z pełnym ubezpieczeniem, w którym i tak mieliśmy limit kilometrów (standardowo jest 2000, pełne ubezpieczenie podwyższa limit do 2300 km, każdy kolejny kilometr 0,25€).

Pamiętajcie, że tak jak w innych miejscach Drivalia nie znajduje się w terminalu lotniska. Trzeba wyjść z terminala i podjechać na trzecie piętro skąd auto Drivalii zabierze Was do ich biura, które znajduje się ok. 5 minut od lotniska. Przyjemny wynajem, drugi raz u nich, polecam.

Ceny paliwa w sierpniu 2020 mniej więcej na poziomie 1,18-1,22 za Pb95 (tanie stacje w Bilbao i Santander to easyGas, gdzie benzyna była nawet po 1,049).
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 05 Maj 2022 21:53 

Witam. To i ja niejako odświeżam temat. Pod koniec czerwca potrzebuje wypożyczyć samochód w Bilbao na tydzień. W grę wchodzi opcja zniesienia udziału własnego a najlepiej i brak blokady na karcie. Za cenne podpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:57 

Witam,

wynajmowałem i polecam w:
https://www.recordrentacar.com/en/offer ... o-airport/
1-4.04 (3 doby).

Cena z pełnym ubezpieczeniem, wkład własny 0, na ich stronie 111 eur (bez limitu km), Seat Ibiza or similar, Comfort Cover.
Taka cena pojawiła się jednak dopiero na ok tydzień przed wyjazdem.

Samochód prawie nowy, czysty, lepsza wersja z mocniejszym silnikiem.
Wypożyczalnia jest z km od lotniska. obsługa ok, blokada na karcie tylko za paliwo (nie musi być kredytowa).
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 06 Maj 2022 21:52 

dzięki bardzo,
 Relacje PM off  

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości