Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Mar 2014 13:52 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
michcioj napisał(a):
01ERES napisał(a):
.Radze zmienic tytul postu na: Incydent e Tbilisi- proba przemytu znacznej ilosci alkoholu udaremniona!

nie przesadzasz ? mowimy o ilosci na 4 osoby, wcale nie uwazam, zeby to byla znaczna ilosc. pozatym tak jak mowilem, to dla siebie i na prezenty, nie na zaden handel.


jezeli ilosc na 4 osoby to powinny byc w 4 oddzielnych bagazach. I zaloze sie, ze wtedy nie byloby problemu...., ale pewnie chciales przyoszczedzic na bagazu i tak wyszlo...chytry 4 razy traci :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
michcioj napisał(a):
XXXHOMBREXXX napisał(a):
Na całym świecie są limity celne, jeśli do tej pory ich nie złamałeś - nie znaczy, że ich nie ma. Kolega podał Ci czarno na białym - nie więcej niż 5l na pasażera, a Ty dalej twierdzisz że masz rację?
edit: Nie ważne ilu was leciało. Bagaż był jeden - na Ciebie.

dla mnie to jest chore. nigdy przenigdy nie spotkalem sie z takimi przepisami. dlaczego np. nie informuje o tym wizzair ?
dla mnie jest to conajmniej dziwne, nigdy nie bylo problemu z wywozem alkoholu z danego kraju. a tu taki zonk.
co do bezpieczenstwa, jakos tez nie uwazam, zebym czacza i winem zagrazal bezpeczenstwu - to sie nie pali.



Informowanie o przepisach celnych danego kraju nie leży w obowiązku linii lotniczej. To Twój alkohol, nie wizza.
Równie dobrze mógłbyś polecieć bez pieniędzy i powiedzieć, ze wizzair nie informowal o potrzebie ich posiadania.
Mowi się trudno, straciłeś kasę i nerwy, ale wyciągnąłeś lekcję - drugi raz tego samego błędu nie powtórzysz. Chyba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:11 

Rejestracja: 03 Lis 2011
Posty: 40
Ja jeszcze dodam odnośnie tego że z bagażu chciałeś wyjmować alkohol i rozdawać znajomym by każdy miał tyle ile można przewieźć.

Niestety tak się nie da (sam to przeszedłem na lotnisku w Magdeburgu) i to co znajduje się w bagażu głównym jest jednej osoby, bagaż jest zapisany na jedną osobę i nie wolno Ci po wylądowaniu a przed kontrolą celną rozdać tego co było w środku innym osobom, oczywiście z celnikami można się dogadać i jak przewozisz 3 litry mocnego alkoholu jak ja na 4 osoby to celnik przymknie oko. Ale cały bagaż wypchany alkoholem to jest mega przegięcie w życiu nie uwierzę że komuś udało się coś takiego przewieźć.

Ponadto:
Cytuj:
mielismy jakies 8 litrow czaczy, 1 litr wodki z lotniska w .pl, i 11 litrow wina.

toż to wagowo nawet nie wiem jak chciałeś to upchać bo to 20 litrów samego płynu plus szkło wyjdzie pewnie jakieś 30 kilo.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkobyszewski lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
z NY miałem 3 walizy zapakowane całe alkoholami różnej maści w butelkach 1l 1,5L,3L i nikt się nie przyczepił ani w NY ani e EU,
raz w AMS miałem w podręcznym 3l butelkę niezafoliowaną to mi chcieli ją zwinąć w tranzycie - powiedziałem dziękuję nadam jako bagaż rejestrowany
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
mkobyszewski napisał(a):
jezeli ilosc na 4 osoby to powinny byc w 4 oddzielnych bagazach. I zaloze sie, ze wtedy nie byloby problemu...., ale pewnie chciales przyoszczedzic na bagazu i tak wyszlo...chytry 4 razy traci :)

wow szerloku, dzieki za swietna rade, co ja bym tu bez ciebie zrobil, trzeba bylo kupic 4 bagaze, super, naprawde dziekuje.
spotkales sie z zakazem wywozu alkoholu gdziekolwiek na swiecie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Wyjątek nie potwierdza reguły.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Virulent napisał(a):
Ja jeszcze dodam odnośnie tego że z bagażu chciałeś wyjmować alkohol i rozdawać znajomym by każdy miał tyle ile można przewieźć.

Niestety tak się nie da .

w jakim ty swiecie zyjesz, oczywiscie ze sie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Virulent napisał(a):
Ja jeszcze dodam odnośnie tego że z bagażu chciałeś wyjmować alkohol i rozdawać znajomym by każdy miał tyle ile można przewieźć.

Niestety tak się nie da (sam to przeszedłem na lotnisku w Magdeburgu) i to co znajduje się w bagażu głównym jest jednej osoby, bagaż jest zapisany na jedną osobę i nie wolno Ci po wylądowaniu a przed kontrolą celną rozdać tego co było w środku innym osobom, oczywiście z celnikami można się dogadać i jak przewozisz 3 litry mocnego alkoholu jak ja na 4 osoby to celnik przymknie oko. Ale cały bagaż wypchany alkoholem to jest mega przegięcie w życiu nie uwierzę że komuś udało się coś takiego przewieźć.

Ponadto:
Cytuj:
mielismy jakies 8 litrow czaczy, 1 litr wodki z lotniska w .pl, i 11 litrow wina.

toż to wagowo nawet nie wiem jak chciałeś to upchać bo to 20 litrów samego płynu plus szkło wyjdzie pewnie jakieś 30 kilo.


zgadza się, ale prawda jest też taka, że bardzo często przy wspólnej na dwie osoby walizie/plecaku rejestrowanym nie spotkałem się, żeby kiedykolwiek się czepneli.
Ale tu jak rozumiem chodzi o owe > 5 litrów alko w pojedynczym bagażu - i nie chodzi o to na ile osób.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Virulent napisał(a):
J
toż to wagowo nawet nie wiem jak chciałeś to upchać bo to 20 litrów samego płynu plus szkło wyjdzie pewnie jakieś 30 kilo.

dalo sie wagowo upchac, bo plyny byly w plastiku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
mkobyszewski napisał(a):
Dura lex, sed lex...

a to prawda, niestety. szkoda tylko ze nigdzie nie bylo widocznej tej informacji.
mkobyszewski napisał(a):
Po Twoim poscie zastanawiam sie, czy rzeczywiscie podrozowales po ow wspolnianych 35 krajach,

zastanawiaj sie dalej.
mkobyszewski napisał(a):
bo nawet na chlopska logike, przewoziles caly bagaz rejestrowany pelen alkoholu ( 8 litrow czaczy, 11 l wina i 1 L wodki) i myslales ze cos takiego przejdzie?

tak dokladnie myslalem ze to przejdzie. dzielimy to na 4 osoby i spoko, kontrole sa tylko wyrywkowe, na minimialnie wiecej alko
czesto celnicy przymykaja oko. choc oczywiscie nie zawsze.
mkobyszewski napisał(a):
Jezeli rzeczywiscie jestes takim rasowym podroznikiem to przelknij pigulke i rob rabanu. Przy okazji w Polsce jest duzo sklepow z gruzinskim winem, wiec szybko cos znajdziesz.

za rade zakupu wina w sklepie w polsce za 20kilka zlotych serdecznie dziekuje.
mkobyszewski napisał(a):
Prosze admina o zmiane tytulu, bo przez chwile myslalem ze cos faktycznie sie stalo a tu biedny chlopak przesadzil z alkoholem....

tak jak mowilem, prosze zachowanie tepych komentarzy dla siebie.

spotkales sie kiedykolwiek o ograniczeniem wywozu alkoholu z jakiegokolwiek kraju ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
Ale co ty tutaj ciągle o prezentach i że nie na handel. Co kogo obchodzi, czy będziesz alkoholem na bazarku handlował czy też po rodzinie rozdawał?! Jakby celnik miał to sprawdzić?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:35 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
michcioj napisał(a):
Virulent napisał(a):
J
toż to wagowo nawet nie wiem jak chciałeś to upchać bo to 20 litrów samego płynu plus szkło wyjdzie pewnie jakieś 30 kilo.

dalo sie wagowo upchac, bo plyny byly w plastiku.


Czemu podnosisz larum? Zlapali Cie i tyle...
podejrzewam pewnie ze wpadles przez biale skarpetki do sandalow, no ale to tylko strzal :)
nastepnym razem zamiasz win woz cebule :) Pozdrawiam obiezyswiata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:37 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
elwirka napisał(a):
Ale co ty tutaj ciągle o prezentach i że nie na handel. Co kogo obchodzi, czy będziesz alkoholem na bazarku handlował czy też po rodzinie rozdawał?! Jakby celnik miał to sprawdzić?!

elwira, zgadza sie. ale w praktyce jest tak, ze celnicy odpuszczaja i raptem litr wiecej alkoholu na osobe przechodzi. choc oczywiscie nie zawsze.
w kazdym razie, nie widze nic zlego w przywozeniu wiekszej ilosci alko ponad limit kiedy to w .pl nigdzie nie widzialem czaczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
michcioj napisał(a):
spotkales sie kiedykolwiek o ograniczeniem wywozu alkoholu z jakiegokolwiek kraju ?


Tyle, że tu nie chodzi o ograniczenie odnośnie wywozu alkoholu z Gruzji, ani też o limity bezcłowe UE, ale o przepisy bezpieczeństwa zabraniające ilości alkoholu większej niż 5 L zgodnie z przytoczonym regulaminem.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Mar 2014 14:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
zamykam temat, bo tylko przepychanki odchodzą, wszystko już jest jasne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mkobyszewski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group