Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 07 Kwi 2016 12:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Ekspertem na pewno po 2 pobytach nie jestem-prawdziwi eksperci są pewnie jak zwykle w trasie.Na moje oko twój plan jest dobry i powinno się wszystko udać.Powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#62 PostWysłany: 07 Kwi 2016 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Dokładnie jak wyżej :) Ze mnie też ekspert żaden ale trasa do zrobienia bez problemu. W przypadku dwóch osób podróżujących to różnica będzie spora, bierzcie marszrutki, a taxi to ostateczność (też dość tania) bo jacyś miejscowi powinni Was podrzucić na stopa:)

z rana marszrutka + autostop i zrobicie trasę bez problemu, pieniędzy zaoszczędzicie a i przygoda lepsza.
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 09 Kwi 2016 09:44 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Nie wiem czy juz gdzies to bylo ale Kanion Okatse zamkniety do 28.04.
Poza tym podobno do konca maja nieczynny tez Martvili.
Marszrutki do Gordi z Kutaisi raczej nie ma. Trzeba jechac za 2 gel do Choni gdzie podobno o 11 odjezdza marszrutka do Gordi. Nie wiem ile kosztuje bo nie czekalem. Bylem tam o 8 i nie chcialo mi sie czekac do 11. Taksowka kosztowala 15gel w jedna str. Mysle ze spokojnie mozna taniej wytargowac ale po nieprzespanej nocy opadlem z sil i zgodzilem sie na zaproponowana cene zeby nie stac 3h na dworcu marszrutkowym w Choni. Niestety o tym ze kanion zamkniety z powodu remontu dowiedzialem sie na miejscu.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 09 Kwi 2016 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Rewelacja, za tydzień lądowanie w Kutaisi i na pierwszy ogień miały iść Gachedili i Okatse.. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Kwi 2016 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
dajkamienia napisał(a):
@GeoTrip Dzięki! A w jakim kierunku jedzie ta marszrutka, coby mniej więcej obadać godzinę odjazdu na tej stronie http://www.visitkutaisi.com/pl/travel-kit/transport. A i skąd odjeżdża - spod McDonald'sa czy z jakiegoś czerwonego mostu, o którym też się już naczytałem, aczkolwiek nadal nie mogę rozkminić, który to jest :) Wydaje mi się, że to ten najbliżej Bagrati. W każdym razie - jak mogę dojechać do tego mostu spod McDonald'sa?


Czerwony most nie jest najbliżej Katedry Bagrati. Jest to most o jeden dalej https://www.google.pl/maps/dir/42.27139 ... 42.2772334

Wydaje mi się, że ta marszrutka jechała na zachód. Tą pierwszą nr 31 pojechaliśmy na zachodnie obrzeża miasta, a później po zmianie marszrutki na nr 45 pojechaliśmy na północny-zachód.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 22 Kwi 2016 17:21 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Michau23 napisał(a):
Rewelacja, za tydzień lądowanie w Kutaisi i na pierwszy ogień miały iść Gachedili i Okatse.. :(


Jutro wybieram się do Gruzji i zależy mi bardzo na zwiedzeniu tegoż kanionu. Czy info odnoście remontu jest w 100% pewne? Szukałem czegokolwiek na ten temat ale nie znalazłem nigdzie indziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 24 Kwi 2016 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
My odpuściliśmy, a nawet nie sprawdzaliśmy bo tak lało, że nic tylko czacza nam pozostała :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:37 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Pewne. Przynajmniej 2 tygodnie temu bylo pewne.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 29 Kwi 2016 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 51
Potwierdzam że oba kaniony zamknięte są z powodu remontu. Niestety nigdzie nie podają tej informacji i dowiedziałem się dopiero na miejscu.

Wysłano z Nokia Lumia 930
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Maj 2016 14:47 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
Mam małe pytania:

- czy kanion Okaste jest już czynny?
- jak dotrzeć najlepiej do Gelati zahaczając o Motsamete? W gre wchodzi tylko taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Maj 2016 18:33 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Jeśli są marszrutki do Tkibuli, to jadą przez Mocametę i Gelati. Do Ambrolauri są na pewno, bo pytałem, tylko musisz zapytać, czy jadą tędy, czy też drogą nieco okrężną, przez Teriolę i Tawasę. Jeśli tamtędy, to odpada.
A jeśli będziesz u Kotego, to ma on w programie wycieczek taką obejmującą jedno i drugie i jaskinię Prometeusza do tego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 09 Maj 2016 11:45 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
jaajbu napisał(a):
Mam małe pytania:

- czy kanion Okaste jest już czynny?
- jak dotrzeć najlepiej do Gelati zahaczając o Motsamete? W gre wchodzi tylko taxi?


Kanion czynny od godz 10 :00 ale cały czas prowadzone są na nim remonty tzn. malowania itp. Ja polecam udac się prosto z lotniska najpierw do wodospadów Kinchkha Waterfall które są niecałe 4 km dalej a potem wrócić do Kanionu prawie na godz 10:00. Jeśli będziecie głodni to tuż przy wejściu do Kanionu jest mały ,,Hotelik" i tam właścicielka za 30 lari za 4 osób zrobi Ci wspaniałego wielkiego omleta z kiełbaskami ciastem kawą piwem i sosami Mniam !!!!!! Byliśmy 3 maja . Dojechaliśmy taxi z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Lip 2016 22:31 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
baku baku napisał(a):
jaajbu napisał(a):
Mam małe pytania:

- czy kanion Okaste jest już czynny?
- jak dotrzeć najlepiej do Gelati zahaczając o Motsamete? W gre wchodzi tylko taxi?


Kanion czynny od godz 10 :00 ale cały czas prowadzone są na nim remonty tzn. malowania itp. Ja polecam udac się prosto z lotniska najpierw do wodospadów Kinchkha Waterfall które są niecałe 4 km dalej a potem wrócić do Kanionu prawie na godz 10:00. Jeśli będziecie głodni to tuż przy wejściu do Kanionu jest mały ,,Hotelik" i tam właścicielka za 30 lari za 4 osób zrobi Ci wspaniałego wielkiego omleta z kiełbaskami ciastem kawą piwem i sosami Mniam !!!!!! Byliśmy 3 maja . Dojechaliśmy taxi z lotniska.

Czy mógłbyś co nieco uszczegółowić. Jaki koszt przejazdu i jak to wyszło czasowo. Czy coś coś jeszcze się da dołożyć i dojechać np. do Batumi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 15 Lip 2016 13:03 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
100 lari taxi do kanionu i z powrotem do Kutaisi , Kierowca na nas czekał. Czasowo to na spokojnie i bez pośpiechu 5 godzin max. Do Batumi to polecam marszruki tanio i szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Wrz 2016 08:03 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Czy mógłby ktoś polecić jakieś miejsce z winem w Kutaisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Wrz 2016 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Okolice bazaru
viewtopic.php?p=743746#p743746
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Mar 2017 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
  • Marszrutkę do Choni złapałem w miejscu oznaczonym pomarańczową gwiazdką (McDonalds to gwiazdka fioletowa)
    Załącznik:
    1.jpg
    1.jpg [ 24.78 KiB | Obejrzany 1735 razy ]
    W Choni "stopa" do Okatse złapałem tutaj
    Załącznik:
    3.jpg
    3.jpg [ 11.68 KiB | Obejrzany 1735 razy ]
    Zatrzymują się tam też "regularne" marszrutki. Zagadnięty miejscowy usilnie starał sie mnie przekonać, że do Okatse to warto jechać najwcześniej w maju, bo "teraz to tam pół metra śniegu", ale na szczęście nie miał racji i wycieczka była bardziej niż udana.
  • Marszrutka 30 do Tskaltubo odjeżdża stąd
    Załącznik:
    2.jpg
    2.jpg [ 22.65 KiB | Obejrzany 1735 razy ]
    W samym Tskaltubo kierowano mnie w różne miejsca, bym w końcu marszrutkę 42 do Prometeusza znalazł tutaj
    Załącznik:
    4.jpg
    4.jpg [ 11.95 KiB | Obejrzany 1735 razy ]
    Jak stwierdził jej kierowca, poza jaskinią Prometeusza nie ma tam za bardzo po co jechać. Jeśli jednak ktoś lubi dreszczyk emocji, to może spróbować przenocować na dziko w jednym z opuszczonych, ale być może zamieszkałym przez bezdomnych, senatorium.
  • W Kutaisi, przy ulicy Newport 12 w niedziele o 11 jest msza. Co prawda po gruzińsku, ale można dostać czytania po polsku lub angielsku.
  • Platforma widokowa w rezerwacie Sataplia jest "niby" zamknięta. Tzn taka informacja jest przy kasie (pani sprzedająca bilety nie wiedziała do kiedy), a także przy samej platformie. Samo zamknięcie zaś ogranicza się do powiązania linkami niezbyt wysokich kołowrotków przy wejsciach na platformę :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Wejście do Jaskini Prometeusza już 20 GEL.
Ale i tak warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 19 Maj 2018 19:45 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 38
Witam,
Za jakiś czas lecę do Gruzji pierwszy raz na 4 dni. Ląduję w Kutaisi w sobotę przed godz 13. Wylot we wtorek po godz 13. Zastanawiam się nad planem podróży po Gruzji. Chcę zobaczyć dużo, ale nie za wszelką cenę, nie lubię gonić. Czy lepiej skupić się tylko na 2 miastach (Kutaisi i Batumi, lub Kutaisi i Tbilisi) i poznawaniu kultury. Czy może w tak krótkim czasie można zobaczyć wszystkie 3 miasta? Czy opcja 2 nie będzie zbyt męcząca?

Opcja I - dzień 1: Kutaisi, Dzień 2 i 3: któreś z miast Batumi lub Tblisi, dzień 4: Kutaisi
Opcja II - dzień 1: Kutaisi, dzień 2: wcześnie rano podróż do Batumi. w nocy pociąg nocny do Tbilisi, dzień 3: Tbilisi, dzień 4 Kutaisi.

Czy ma ktoś namiar na rozkłady nocnych pociągów?
Czy latają samoloty pomiędzy Tbilisi a Kutaisi, oraz Tbilisi i Batumi ? i gdzie szukać lotów ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 19 Maj 2018 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Szczerze, to po paru dniach w Kutaisi nie rozumiem, skąd u Polaków taka fascynacja Gruzją. Tylko dlatego że można dobrze i tanio zjeść i wypić?

Owszem, jest kilka fajnych restauracji. Można się zrelaksować nad strumieniem, w jednym spożywczaku mają Pilsera a czaczę piłem już za 1 lari. Wino pyszne.

Ale reszta... Jak okolice Stadionu Dziesięciolecia w latach 90tych. Smutni kolesie w podróbkach markowych dresów, samochody, które nie przeszłyby w Polsce przeglądu, wszystko takie biedne, postsowieckie. Nigdzie nie widziałem tylu odcieni szarości. I fakt że ja, pirat drogowy, jadąc na dobrym rauszu (jako pasażer) z lotniska do Best Western wysiadłem blady - ze strachu. Co ciekawsze momenty życia przelatywały mi przed oczami, jak nasz taksiarz prowadził.... I ta atmosfera beznadziei, jakby oni wszyscy tylko czekali na możliwość legalnej pracy w UK. Kojarzy mi się to z dworcem PKS w Mordach, gdzieś na Podlasiu, w listopadowy dzień. Dobrze, że mają tanią czaczę...

Nigdy więcej do Gruzji!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group