Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2016 19:34 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Pieszo po schodkach /ponad 300 sztuk/ od strony mostu. Żaden samochód nie przeszkadza. Super spacer.


Ostatnio edytowany przez Roku, 18 Lut 2016 18:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#42 PostWysłany: 17 Lut 2016 21:32 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Cicha_Woda napisał(a):
Do Bagrati polecam pojechać taksówką, bo droga na wzgórze jest skomplikowana, okrężna, wąska i słabo oświetlona.

E tam, droga prosta. Jeśli od Kotego, to tak jak do miasta, tylko w miejscu trójkątnego skwerku u zbiegu ulic Kazbegi i Bagrati, nie skręcasz w dół, tylko idziesz prosto i po stu metrach jesteś na miejscu.
A jak od miasta, to za mostem w prawo, zaraz pod górę, do wspomnianego skwerku, w prawo, sto metrów i gotowe
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 17 Lut 2016 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@kawus Jak będę miała okazję być ponownie w Kutaisi to poszukam tych schodków i zrobię sobie spacer :D

@Gollum Mam nadzieję, że w dziennym świetle ta droga faktycznie sprawi na mnie lepsze wrażenie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Lut 2016 17:37 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Cicha_Woda napisał(a):
Mam nadzieję, że w dziennym świetle ta droga faktycznie sprawi na mnie lepsze wrażenie ;)

Sprawi. Choć ja nie raz chodziłem nią w świetle nocnym i złego wrażenia na mnie nie zrobiła. Może dlatego, że włóczenie się po zaułkach Kutaisi zacząłem o północy, w strugach deszczu, przejściem ulicą Cchaltubo, będącą w środkowym odcinku polną drogą

-- 18 Lut 2016 17:44 --

kawus napisał(a):
Pieszo po schodkach /ponad 300 sztuk/ od strony mostu. Żaden samochód nie przeszkadza. Super spacer.

Schodki widoczne są z ulicy, biegną przez park Besika Gabaszwilego. Nie sposób ominąć, bo tuż przy nich szumi wodospad (sztuczny to sztuczny, ale wodospad). Tylko za parkiem nie idź w ulicę Waży Pszaweli, bo wylądujesz, jak ja, tam gdzie wrony zawracają. Skręć w prawo w ulicę Cachwebi, której przedłużeniem jest wiodąca do katedry ulica Kazbegi
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 20 Mar 2016 17:50 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
1 Czy ktoś zrobił w 1 dzien trase Okatse-Jaskinia Prometeusza-Gelati w jeden dzien?
2 Ile czasu potrzeba na kanion i jaskinie?
3 Czy jesli pojadae taksowka to podjedzie ona pod wejscie i wyjscie czy trzeba dojsc kawalek do jakiegos parkingu?
4 Czy jest mozliwe w miare spokojne objechanie tych miejsc w sobote po porannym (przylot 5.15) przylocie do Kutaisi i zlapanie wieczorem jakiejs marszrutki do Tbilisi?
5 Czy trasy w jaskini i kanionie sa ciezkie czy raczej doliczac jakies dluzsze przerwy na odpoczynek?
6 Bede tam prawdopodobnie w polowie kwietnia. Ile mniej wiecej powinna kosztowac taka wycieczka taksowka?
7 Domyslam sie ze lepiej (taniej) podjechac z lotniska do Kutaisi i tam szukac taksowki zamiast brac ja bezposrednio z lotniska?

Wiem, że pytań sporo ale wolalem wszystkie zadac od razu zamiast co chwile dodawać nowe pytania. W Gruzji już byłem ale okolice Kutaisi sa dla mnie bardzo mało znane więc bede wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 20 Mar 2016 18:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@dlatego Jeżeli dogadasz się z taksówkarzem aby był do twojej dyspozycji ,to spokojnie do wieczora można te 3 miejsca zwiedzić.Najwięcej czasu zajmie kanion.Jaskinia to ok.2 godz. Gelati nawet mniej.Masz rację aby dotrzeć do Kutaisi i tam dogadywać transport.Bezpośrednio przy lotnisku zawyżają ceny,a zwiedzanie i tak można zacząć dopiero gdzieś od 10 rano(bilety).Nie powiem ci ile to może obecnie kosztować bo byliśmy w 2012.Trasy nie są trudne. Marszrutki do Tbilisi sprawdzisz na dworcu głównym.Prywatna taksówka na szybkie zwiedzanie jest dobrym pomysłem przy 4 os.podróżujących.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlatego uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 20 Mar 2016 20:02 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Mar 2016 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
dlatego napisał(a):
1 Czy ktoś zrobił w 1 dzien trase Okatse-Jaskinia Prometeusza-Gelati w jeden dzien?
2 Ile czasu potrzeba na kanion i jaskinie?
3 Czy jesli pojadae taksowka to podjedzie ona pod wejscie i wyjscie czy trzeba dojsc kawalek do jakiegos parkingu?
4 Czy jest mozliwe w miare spokojne objechanie tych miejsc w sobote po porannym (przylot 5.15) przylocie do Kutaisi i zlapanie wieczorem jakiejs marszrutki do Tbilisi?
5 Czy trasy w jaskini i kanionie sa ciezkie czy raczej doliczac jakies dluzsze przerwy na odpoczynek?
6 Bede tam prawdopodobnie w polowie kwietnia. Ile mniej wiecej powinna kosztowac taka wycieczka taksowka?
7 Domyslam sie ze lepiej (taniej) podjechac z lotniska do Kutaisi i tam szukac taksowki zamiast brac ja bezposrednio z lotniska?

Wiem, że pytań sporo ale wolalem wszystkie zadac od razu zamiast co chwile dodawać nowe pytania. W Gruzji już byłem ale okolice Kutaisi sa dla mnie bardzo mało znane więc bede wdzięczny za wszelkie wskazówki.


W Maju 2015r. taka trasa Taxi nas kosztowała 100 GEL
Jaskinia 1.5h bardzo łatwa do pokonania, jakbyś się nie zatrzymywał na miliony zdjęć to i w 30 min obejdziesz.
Kanion nam zajął 3h, na mnie zrobił bardzo duże wrażenie, trochę chodzenia ale też łatwa trasa chyba że pada, to kamienie mogą być lekko śliskie (na obydwie rzeczy jest zniżka studencka 50%)
Taxi podjedzie pod wejście, czekać będzie przy wyjściu, nigdzie nie trzeba łazić
Taxi z lotniska dużo droższe, oczywiście szukaj w samym mieście
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off
dlatego uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 03 Kwi 2016 21:54 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@Krzysio @miriam A co myślicie o takiej koncepcji, by w Kutaisi wziąć takse do Jaskini Prometeusza i wodospadów Martvili, a podczas zwiedzania zostawić bagaże (bez kosztowności) w samochodzie? Chcemy po przylocie ogarnąć te dwie miejscówki, a na noc udać się do Tbilisi, a ze w Kutaisi nie można namierzyć żadnej przechowalnii bagażu, to mimo wyjazdu w dwie osoby skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu, aczkolwiek nie wiem, czy to bezpieczne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 03 Kwi 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Proponuję ci napisać do Kote o zorganizowanie takiego transportu. Prometeusz + martvilli coś koło 80 lari, dodaj do tego jeszcze Okatze Canyon lub zamień z Jaskinią (nie pożałujesz) i może zgodzi się na 100 Lari za taką trasę. Zaletą będzie fakt, że możecie zostawić bagaże w aucie, nic nie zginie.

Tutaj link: https://www.facebook.com/Hostel-Kutaisi ... 6/?fref=ts
Możesz pisać po polsku
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 03 Kwi 2016 22:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@dajkamienia Moim zdaniem to dobry pomysł.Przecież w bagażu zostawicie tylko ubrania a opłatę za taksi i tak uiścicie po wycieczce .W czasie pobytu w Gruzji nigdy nie spotkało nas nic złego wręcz przeciwnie,ludzie tam zwłaszcza dla Polaków są mili i uczynni,oczywiście ostrożności i rozwagi nigdy nie za wiele -szczególnie w podróży.Taksówkarz też nam ufa nie biorąc opłaty z góry a większość z nas nie zostawia mu bagaży :P
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 03 Kwi 2016 23:09 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Dzięki wielkie! A @Krzysio ile mniej więcej czasu zajmie ogarnięcie Okatse, Martvili i Jaskini Prometeusza (bo już się na nią nastawilismy ;)), wraz z powrotem do Kutaisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 04 Kwi 2016 17:20 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
1.Czy ma sens coś takiego?
Marszrutka z Kutaisi (spod McDonnalda?) do Ckaltubo, pozniej marszrutka do Jaskini, przejscie jaskini, marszrutka do Ckaltubo i taksowka na linii Ckaltubo-Okatse-(jakby sie udalo to jeszcze Martwili)-Ckaltubo, powrot do Kutaisi marszrutką? Ile moze kosztować taka taksa? Nie wiem czy roznica pomiedzy takim rozwiazaniem a taksowka Kutaisi-Jaskinia-Okatse-Kutaisi jest na tyle znaczace, ze warto bawic sie w jazde marszrutkami.

2.Czy jest mozliwosc zrobienia i jaskini i kanionu jednego dnia marszrutkami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Kwi 2016 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
dajkamienia napisał(a):
Dzięki wielkie! A @Krzysio ile mniej więcej czasu zajmie ogarnięcie Okatse, Martvili i Jaskini Prometeusza (bo już się na nią nastawilismy ;)), wraz z powrotem do Kutaisi?


Dojazdy każdy z 30 min, czyli do jaskini,potem do okatse, do martvili , powrót to będzie 2h
W jaskini 1.5h to absolutne max, kaniony też tak 3h spokojnie starczą. Wszystkie czasy zawyżone , 10h starczą z palcem w d... :)
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 05 Kwi 2016 13:08 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@Krzysio dzięki! A powiecie mi jeszcze, czy lepiej odpuścić sobie Prometeusza na rzecz Sataplii? Opinie są podzielone, a ta druga jest bliżej, więc tak się zastanawiamy nad takim krokiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 05 Kwi 2016 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Zarówno polacy którzy byli jak i gruzini których pytałem twierdzili, że Prometeusz dużo lepszy więc wybrałem tę jaskinię.
Dała radę chociaż tak jak już wspominałem nie porwała mnie jakoś super (na pewno nie zrobiła takiego wrażenia jak kanion)

Za to teraz odwiedziłbym rezerwat Sataplia by przejść się po szklanym moście... Ciężka decyzja :) Ogólnie wszystko jest subiektywne i musisz sam porównać i ocenić :> najwyżej wrócisz drugi raz do Gruzji jak czasu nie starczy
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 05 Kwi 2016 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
dajkamienia napisał(a):
@Krzysio dzięki! A powiecie mi jeszcze, czy lepiej odpuścić sobie Prometeusza na rzecz Sataplii? Opinie są podzielone, a ta druga jest bliżej, więc tak się zastanawiamy nad takim krokiem...


Do jaskini Sataplia dojedziesz z Kutaisi marszrutką nr 45 za 2 GEL, a żeby dojechać do jaskini Prometeusza to już trzeba pojechać taksówką...
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 07 Kwi 2016 02:08 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@GeoTrip Dzięki! A w jakim kierunku jedzie ta marszrutka, coby mniej więcej obadać godzinę odjazdu na tej stronie http://www.visitkutaisi.com/pl/travel-kit/transport. A i skąd odjeżdża - spod McDonald'sa czy z jakiegoś czerwonego mostu, o którym też się już naczytałem, aczkolwiek nadal nie mogę rozkminić, który to jest :) Wydaje mi się, że to ten najbliżej Bagrati. W każdym razie - jak mogę dojechać do tego mostu spod McDonald'sa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Kwi 2016 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Opisałem dojazd do jaskini Sataplia w mojej relacji:

O to fragment:
Aby dostać się do rezerwatu Sataplia wsiadamy w marszrutkę nr 31 z ulicy przy głównym dworcu w Kutaisi (obok McDolanda) i jedziemy nią za 0,3 GELa od osoby na mały przystanek na obrzeżach miasta. Tam przesiadamy się w bardzo starą marszrutkę nr 45, która zawozi nas za 2 GEL od osoby pod bramę rezerwatu z trudem podjeżdżając pod wzniesienie...:) Marszrutką jedziemy tylko my i dwie młode Japonki.

Ulgowy bilet wstępu na teren rezerwatu kosztuje 3 GEL. W kasie pozwalają nam zostawić plecaki i informują, że o pełnej godzinie rozpocznie się zwiedzanie z przewodnikiem. Ku naszemu zdziwieniu młody mężczyzna opowiada wszystko po angielsku.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 07 Kwi 2016 12:06 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
@GeoTrip Ok, dzięki, a nie pamiętasz, w jakim kierunku jechała ta marszrutka?

dlatego napisał(a):
1.Czy ma sens coś takiego?
Marszrutka z Kutaisi (spod McDonnalda?) do Ckaltubo, pozniej marszrutka do Jaskini, przejscie jaskini, marszrutka do Ckaltubo i taksowka na linii Ckaltubo-Okatse-(jakby sie udalo to jeszcze Martwili)-Ckaltubo, powrot do Kutaisi marszrutką? Ile moze kosztować taka taksa? Nie wiem czy roznica pomiedzy takim rozwiazaniem a taksowka Kutaisi-Jaskinia-Okatse-Kutaisi jest na tyle znaczace, ze warto bawic sie w jazde marszrutkami.
2.Czy jest mozliwosc zrobienia i jaskini i kanionu jednego dnia marszrutkami?

Przyłączam się do pytania kolegi. Jako że Kanion Gachedili (a więc z powyższych punktów najdalej oddalony od Kutaisi) jest na obecną chwilę zamknięty z powodu remontu, a pokonanie takiej trasy taksówką nie jest dla dwóch osób zbyt opłacalne, zastanawiamy się, czy nie ogarnąć tego w głównej mierze marszrutkami. Z tego, co gdzieś czytałem, żeby dostać się do Okatse, trzeba wziąć marszrutkę do Choni (2 GEL), a stamtąd autostop lub taksówka (marszrutki podobno rzadko jeżdżą) do Gordi lub pod samo Okatse. Przejście kanionu 2-3 godziny, razem z przejazdami niech będzie 6 godzin (duży zapas), więc startując z Kutaisi o 9:00 (Okatse otwierają o 10:00), maksymalnie o 15 jesteśmy już z powrotem w Kutaisi. Dokładając do tego Prometeusza i biorąc pod uwagę, że o 18 zamykają, myślę, że spokojnie można wyrobić się w jeden dzień. Oczywiście to są tylko moje wyliczenia na podstawie tego, co przeczytałem, może lepiej niech wypowiedzą się eksperci w tych sprawach, jak @Krzysio czy @miriam :)


Ostatnio edytowany przez dajkamienia, 07 Kwi 2016 13:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group