Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#41 PostWysłany: 16 Gru 2015 19:59 

@encore_ jakim rowerem przejeżdżasz 8000 km rocznie?
 PM off  

#42 PostWysłany: 16 Gru 2015 20:52 

Loty: 2
Kilometry: 830
Zasadniczo to górskim, bo lubię jeździć po zadupiach, ale mam też klasyczną szosę oraz mieszczucha z dzwoneczkiem i dynamem :).

#43 PostWysłany: 16 Kwi 2016 23:34 
Awatar użytkownika

niebieski
Może ktoś podpowie, gdzie kupić rower miejski? Mam sprawdzony sprzęt w domu rodzinnym, ale nie ma opcji transportowania go teraz, a chodzenie na siłownię o tej porze roku sprawia mi mało przyjemności. Chciałabym wydać jak najmniej oczywiście :lol: , zakładam wyjazdy tylko po drogach utwardzonych i jazdę raczej rekreacyjną (chociaż jeżdżę zazwyczaj zdecydowanie więcej niż 5 km dziennie). Docelowo chcę kupić rower na sezon i później sprzedać/komuś oddać. Przeglądałam olx, ale tam jest tyle rowerów, że nie jestem w stanie nic wyszukać (szukam w województwie śląskim). Te z marketów są coś warte? :) Mogę też kupić w internecie, byleby był złożony (realne to jest w ogóle?). Może ktoś też zna jakieś konkretne miejsce w okolicach Katowic, gdzie dostanę jakiś przyzwoity sprzęt? :P
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 18 Kwi 2016 18:16 

ile chcesz wydać?
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 19 Kwi 2016 00:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Myślę, że rozsądnie to będzie w granicach 400 zl. Może być też używany. W czwartek planuję wybrać się do kilku sklepów w okolicy, jeśli nic nie wypali to kupuję w internecie (choć też nie mam pojęcia, co jest lepsze, a co gorsze w tej cenie ;/).
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 19 Kwi 2016 00:36 
Awatar użytkownika

złoty
Jeslimasz tylko 400 to niezawracaj głowy ludziom( ludzki pan łaskawie używany może kupić)
Really
W tej cenie kupisz coś co ma koła, ramę i pedały

Zobacz Allegro , zaznacz do 400 i kupuj
namteH lubi ten post.

#47 PostWysłany: 19 Kwi 2016 16:38 

@invasion
400zl to faktycznie nie za dużo ale pewnie oczekiwań wygórowanych też nie masz. Z neta rower zawsze będzie trzeba trochę skręcić (chociażby pedały, kierownica, koła). Na nowe nie patrz bo w tym budżecie to i tak będzie totalny szajs (jeżeli w ogóle coś nowego znajdziesz). Rower w tej cenie to trochę loteria choć da się znaleźć okazję. Problem w tym, że stan faktyczny możesz ocenić dopiero po przybyciu a i tak pewności nie ma co to za cudo.
rowerów w okolicy ~30km od katowic jest ponad 1000.
-rama damska czy przez męską przerzucisz nogę?
-wielkość ramy albo wzrost
 Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.

#48 PostWysłany: 20 Kwi 2016 09:30 

invasion napisał(a):
Może ktoś podpowie, gdzie kupić rower miejski? Mam sprawdzony sprzęt w domu rodzinnym, ale nie ma opcji transportowania go teraz

Z najtańszym rowerem z supermarketu może być więcej problemów niż przyjemności z jazdy.
Jeśli masz już jakiś sprawdzony rower to najlepiej zamów kuriera żeby Ci go dostarczył i sprawa będzie załatwiona.
Ze sprzedażą roweru po sezonie też będzie problem, bo kto kupuje rower na zimę.
 PM off

#49 PostWysłany: 20 Kwi 2016 09:50 
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ja tak kupuję ;)

Na nówce zszedłem z ceny katalogowej ponad 40%, w sprawie używek też się lepiej rozmawia.
4 ludzi lubi ten post.

#50 PostWysłany: 22 Kwi 2016 09:11 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzięki za podpowiedzi. To ma być rower na 3-4 miesiące, bo później się przeprowadzam kilkaset km (i niewykluczone, że na koniec roku ponownie ;/), w związku z czym nie chcę brać go za sobą, a mam dość widoku i zachowania hipsterki na siłowni. Rower mogę po tym okresie bez bólu zostawić w fundacji, w której działam, ktoś na pewno wykorzysta. Nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Rama raczej damska, bo będzie lżejszy, mam 176 cm wzrostu. Rower może być do montażu.
@rgl ja wpisałam woj. śląskie, bo wszędzie można szybko dojechać kolejami i się zdziwiłam :lol: Z tego co jednak zauważyłam, to w rowerach miejskich króluje typowo rower marketowy (łatwo sprawdzić po nazwie producenta) bądź jakieś sprowadzane z Niemiec/Holandii. Warto to w ogóle rozważyć? Jak rower będzie kosztował 450 czy 500 zł to płakać nie będę, ale więcej jednak z oczywistych względów nie będę wydawać. Fizycznie sklepy mogę odwiedzić jutro :)
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 22 Kwi 2016 10:34 

W tej kwocie to jedyna rada jaka przychodzi mi do głowy, wybierz rower z jak najmniejszą ilością 'gadżetów' bez amortyzatorów/im mniej przerzutek(najlepiej bez) tym lepiej itd. itd. w tych pieniądzach nic z tych elementów nie będzie dobre jakościowo(albo wyeksploatowane) a jest spora szansa że właśnie tam się rozsypie.
 Relacje PM off

#52 PostWysłany: 22 Kwi 2016 12:15 
Awatar użytkownika

Loty: 52
Kilometry: 98 994
W Krakowie doradzicie jakieś miejsce gdzie kupić rower ?
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 22 Kwi 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Loty: 18
Kilometry: 30 760
niebieski
decathlon...

sam mam Rockrider 520 i jestem na razie zadowolony
maarcin1938 lubi ten post.

#54 PostWysłany: 22 Kwi 2016 12:38 
Awatar użytkownika

Loty: 52
Kilometry: 98 994
http://www.decathlon.pl/rockrider-340-2 ... 51516.html

ma ktoś jakies opinie ?
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 22 Kwi 2016 12:52 

Loty: 12
Kilometry: 10 754
maarcin1938 napisał(a):
http://www.decathlon.pl/rockrider-340-26-id_8351516.html

ma ktoś jakies opinie ?

mam od roku, przejechałem nim ponad 4 tysiące kilometrów i nic się nie dzieje na razie
 Relacje PM off
maarcin1938 lubi ten post.
maarcin1938 uważa post za pomocny.

#56 PostWysłany: 22 Kwi 2016 12:57 
Awatar użytkownika

Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
invasion napisał(a):
Dzięki za podpowiedzi. To ma być rower na 3-4 miesiące, bo później się przeprowadzam kilkaset km (i niewykluczone, że na koniec roku ponownie ;/), w związku z czym nie chcę brać go za sobą, a mam dość widoku i zachowania hipsterki na siłowni. Rower mogę po tym okresie bez bólu zostawić w fundacji, w której działam, ktoś na pewno wykorzysta. Nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Rama raczej damska, bo będzie lżejszy, mam 176 cm wzrostu. Rower może być do montażu.
@rgl ja wpisałam woj. śląskie, bo wszędzie można szybko dojechać kolejami i się zdziwiłam :lol: Z tego co jednak zauważyłam, to w rowerach miejskich króluje typowo rower marketowy (łatwo sprawdzić po nazwie producenta) bądź jakieś sprowadzane z Niemiec/Holandii. Warto to w ogóle rozważyć? Jak rower będzie kosztował 450 czy 500 zł to płakać nie będę, ale więcej jednak z oczywistych względów nie będę wydawać. Fizycznie sklepy mogę odwiedzić jutro :)

Ja bym jednak szukał używki, bez udziwnień i bajerów ze średniej klasy osprzętem, rower potrzebny jest na kilka miesięcy więc go raczej nie zajedziesz. Już po samych zdjęciach możesz odsiać sporo szmelcu, a zanim pojedziesz zadzwoń i przepytaj, kto jeździł, kiedy ostatnio, skąd jest, co jest do zrobienia i tak dalej, ze trzy razy kupowałem używki i nigdy nie pojechałem na darmo, raz tylko trochę odbiegał od mojej wstępnej oceny, ale i tak był wart swojej ceny. No i na miejscu koniecznie przetestuj mocniej naciskając na pedały, większość luzów czuć lub słychać. Moim zdaniem rozmiar ramy pewnie w okolicach 20 cali

#57 PostWysłany: 22 Kwi 2016 12:59 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
dokladnie. zamiast szmelcu nowego mozesz miec fajna uzywke. Czesc ludzi naprawde dba o swoje sprzety.
 Relacje PM off

#58 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:27 

Zbanowany
dwa lata temu kupiłam sobie rower z Rometu. Teraz zaczęłam już 3 sezon dojeżdzania nim do pracy i na razie nie zauważyłam żadnych usterek. Na początku każdego sezonu robię przegląd i nawet gumy żadnej nie złapałam
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 18 Maj 2022 00:39 
Awatar użytkownika

niebieski
Hej, przyszedł sezon 2022 to odkopię temat ;)

Wklejajcie proszę propozycje (najlepiej z linkami):

Priorytety:
- NAJWAŻNIEJSZE wygodna postawa i siodełko, dobry dla kręgosłupa, rower do jazdy rekreacyjnej
- jazda 80% miasto/utwardzone ścieżki rowerowe, 20% parki i inne laski
- rower dla mężczyzny
- wzrost 186 cm (jakie koła i ramę wybrać?)
- akcesoria bagażnik lub koszyk na plecak/torbę/małe zakupy (podczas jazdy Veturilo w Warszawie dość dobrze sprawdzał się na kierownicy)
- BUDŻET do 1500 PLN najlepiej nowy bo za mało się znam aby realnie ocenić stan używanego

Polecacie sklepy typu Decathlon, Media Expert z namiotami z rowerami, wygodnyrower.pl ?

Dzięki!

Ostatnio edytowany przez kittycate, 18 Maj 2022 13:26, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 18 Maj 2022 06:18 

Loty: 74
Kilometry: 132 730
niebieski
@kittycate ja kupiłem kilka lat temu rower lazaro. Też miałem budżet do 1500zl, w tej cenie jeśli chodzi o osprzęt typu przerzutki itd to nic lepszego nie było. Sprawdź sobie na allegro, tam sprzedają lazaro/kands. Rozmiar ramy pewnie 21. Tutaj masz przykład:
https://allegro.pl/oferta/kands-travel- ... 4291fbf951
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość