Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#21 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
no tak, allegro, tablica, jasne...
ale ja muszę najpierw dopasować jakiś model do siebie albo siebie do jakiegoś modelu ;) więc raczej, tak jak radzono wyżej, gdzieś się przejdę gdzie będę mógł popróbować, pogadać itd.
no i jeszcze żona musi znaleźć coś co jej będzie również kolorystycznie odpowiadało :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#22 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
tablica to twoja okolica wiec jaki problem podejsc i przetestowac
tam nie ma opcji "kup teraz"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#23 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie będę się wypowiadał o Wrocławiu, bo nie wiem, ale przeczytaj mój wpis wyżej o Poznaniu. Poczytaj na forach tematycznych, poszukaj informacji o sklepach prowadzonych przez pasjonatów, ludzi aktywnie jeżdżących, a nie typowych 'biznesmenów'. Warto zwrócić uwagę na sklepy z centrum testowym jakieś marki, wtedy mają kilka modeli, które można wypożyczyć, pojeździć, przetestować. Zazwyczaj testówki to wyższe modele bardziej dla profesjonalistów, ale zdarzają się też budżetówki. Jeśli nie znasz się kompletnie to komuś zaufać musisz, ale wydaje mi się, że jak przejdziesz się po kilku sklepach to sam będziesz w stanie ocenić który sprzedawca mówi konkretnie i się zna, a który za przeproszeniem 'pieprzy' głupoty, bo chce coś sprzedać :) To w sumie tyczy się praktycznie każdej dziedziny, a nie tylko rowerów :)
Jeśli sprawa kupna roweru nie jest jakaś super pilna, to poczekaj jeszcze miesiąc, zaczną się obniżki, też pisałem o tym wyżej. Choć pewnie chcesz pojeździć jeszcze tego lata...
No i w sklepach warto się targować, to żaden wstyd, często jeśli nie na rabat to można liczyć na darmowe akcesoria, które i tak trzeba kupić, a to nie mały wydatek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#24 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
dokładnie @szymonpoznan1, o to mi chodzi... tak jak pisałem - nie mam na ten temat większego pojęcia - więc wolałbym aby ktoś mi doradził fachowo, dlatego wolałbym sklep z kompetentną obsługą... jeśli nikt mi nie poleci jakiegoś sprawdzonego sklepu to zrobię tak jak radzisz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#25 PostWysłany: 27 Lip 2015 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
http://olx.pl/oferta/holenderski-cruise ... 7;promoted
http://olx.pl/oferta/tour-de-suisse-szw ... 2bd615abf7
i wszystko;)
do 2 tysi nie kupisz w sklepie nic godnego uwagi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#26 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:07 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Krzysztof. napisał(a):
Do 2 tys. najrozsądniejszym wyborem jest Unibike. W większości przypadków mają najlepszy osprzęt (do ok. 2 tys), najlepszy stosunek ceny do jakości. W tamtym roku wybraliśmy dla żony Crossfire LDS i jest z niego bardzo zadowolona.


Mam, a w zasadzie mamy 3 szt., unbike i polecam tę firmę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#27 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:17 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 213
Kilometry: 379 919
srebrny
Spokojnie kupi w sklepie przyzwoity rower do 2 tys. złotych.
Jeżeli mają służyć rekreacji to powinien to być rower crossowy lub trekkingowy. Trekkingowy ma wygodniejszą pozycję do jazdy rekreacyjnej, crossowy pozwala na rozwijanie większych prędkości, ale kosztem pochylenia nad kierownicą. Ponadto w rowerze trekkingowym najczęściej w podstawowym wyposażeniu masz już bagażnik, pełne błotniki i oświetlenie, co dla niektórych jest ważne.
W takiej kwocie nie radzę pchać się w hamulce tarczowe, bo więcej będzie z nimi problemu niż pożytku, poza tym są droższe w eksploatacji. Amortyzator też nie jest niezbędny, podnosi tylko niepotrzebnie wagę, a działa jak działa w tym przedziale cenowym.


Ostatnio edytowany przez Rockriderr, 27 Lip 2015 13:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#28 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Rockriderr napisał(a):
... bo więcej będzie z nimi problemu niż pożytku, poza tym są droższe w eksploatacji....

ani z jednym ani z drugim się nie zgodzę.
jakkolwiek, uważam, że w tym przypadku z v-break'i wystarczą.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#29 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:38 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 213
Kilometry: 379 919
srebrny
W rowerze za 2 tys. złotych producent zamontuje raczej podstawowe tarczówki, które mogą dobrze działać, ale do czasu pierwszej awarii. Koszty eksploatacji są zdecydowanie wyższe, klocki hamulcowe do v-brake'ów kosztują ok. 10zł, do tarczówek ok. 50zł. Pokrzywisz tarczę hamulcową następne 50zł minimum. Odpowietrzyć hamulec też wątpię, że każdy sam potrafi w domowym serwisie. A wiem coś na ten temat, bo przerabiałem różne hamulce, na początku v-ki, później mechaniczne Avidy BB5, hydrauliczne Avidy Juicy 3, 5, Hayesy 9, Shimano XT, a teraz Shimano XTR.

Poza tym zwiększają one niepotrzebnie wagę i przy rekreacyjnym użyciu są zbędne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#30 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:44 

Maja Włoszczowska udziela naprawdę dobrych rad odnośnie kupna roweru. Polecam przeczytać ten artykuł:

http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... kiego.html

i poszukać innych jej artykułów.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#31 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no ale u mnie klocki do V zużywały się dosyć szybko a do tarcz po m.in. półtorej roku(+/- 6000km). przy polskiej pogodzie tarczówki będą pewniej hamować ale na wycieczki to można przy V pozostać.

jak można pokrzywić tarcze? serio się pytam, bo nie raz widziałem rady odnośnie prostowania tarcz ale nie wiem jak normalnie użytkując rower można je pokrzywić.
5. rok jeżdżę na tych samych tarczach i z tym samym płynem (choć chyba instrukcja mówi żeby wymieniać czasem...)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#32 PostWysłany: 27 Lip 2015 13:50 

W Twojej sytuacji najlepiej kupić rower górski i przerobić go na trekingowy czyli kupić bagażnik, błotniki, oświetlenie, ew. kierownicę zmienić itd.
Taki rower jest bardzo uniwersalny.

Ważny jest rozmiar roweru w powyższym artykule są wskazówki.

cypel napisał(a):
a możecie polecić jakiś rower do jazdy z przewagą po leśnych drogach, trochę po mieście, parkach, drogi utwardzone, ma być wygodny
ten kands co linkuje @wntl wygląda rozsądnie, ale jednak musiałby mieć bagażnik, błotniki i inne duperele

może jacyś maniacy rowerowi podpowiedzą na co zwrócić szczególną uwagę

edit
na stronie kandsa znalazłem taki wynalazek KANDS ELITE PRO MEN ALIVIO, możecie doradzić czy to dobry jednoślad
http://rowerykands.pl/rowery/47-kands-e ... livio.html


-- 27 Lip 2015 13:59 --

szymonpoznan1 napisał(a):
Ostatecznie wybrałem model Kellys Exquisite.


Kellys to słowackie rowery montowane w dawnej fabryce skody. Uważam, że to lepsza marka niż wszystkie inne wymieniono w pierwszym poście.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#33 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:04 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 213
Kilometry: 379 919
srebrny
Cytuj:
jak można pokrzywić tarcze? serio się pytam, bo nie raz widziałem rady odnośnie prostowania tarcz ale nie wiem jak normalnie użytkując rower można je pokrzywić
.

Jak masz tarczę na 6 śrub to pokrzywić może Ci trochę większy patyk w lesie, kamień spod koła, cokolwiek. Ja mam teraz tarcze w systemie centerlock i problem znika, ale na 6 śrub zdarzyło mi się kilka razy wymienić.

Cytuj:
5. rok jeżdżę na tych samych tarczach i z tym samym płynem (choć chyba instrukcja mówi żeby wymieniać czasem...)


To lepiej nie wybieraj się na żadne stromy zjazdy, żeby Ci się nie zagotowały szybko te hamulce :D

Nie wiem jak jeździsz, że klocki hamulcowe zużywały Ci się szybko, a te w tarczówkach po 6k km dają radę :D Chyba trafiłeś na jakąś felerną gumę, zresztą zawsze można zainwestować w okładziny z kilku mieszanek na różne warunki.


A pomysł z kupieniem roweru górskiego i przerobienia go na rower trekkingowy jest nietrafiony. Po co takie kombinacje kiedy w sklepie może kupić dobrze skrojony rower trekkingowy/crossowy, nie będzie miał niepotrzebnego kowadła zwanego przednim amortyzatorem, nie będzie musiał jeździć bardzo pochylony, światlo będzie zamontowane na stałe w rowerze. Poza tym nie każda rama ma mocowanie na bagażnik. Ponadto rower górski będzie miał szersze opony, przez co też większe opory toczenia oraz inaczej skrojone przełożenia, nadające się jak nazwa wskazuje do jazdy w górach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#34 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Higflyer napisał(a):
Kellys to słowackie rowery montowane w dawnej fabryce skody. Uważam, że to lepsza marka niż wszystkie inne wymieniono w pierwszym poście.

Marka nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku tylko i wyłącznie osprzęt. I w tym przypadku Kellys do 2 koła są słabsze od Unibike. Poza tym interesując się dogłębniej w zeszłym roku przed zakupem roweru, z tego co pamiętam opinie o kellys były bardzo słabe, szczególnie o ramach i chyba hamulcach (dokładnie nie pamiętam). Jakbym się miał marką kierować to bym wybrał np. Authora, ale do 2 tys. to lipny osprzęt - za samą markę dopłacasz ok. 1 tys.
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1


Ostatnio edytowany przez Krzysztof., 27 Lip 2015 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#35 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale akurat przedni amortyzator to rzecz przydatna
kiedys w nocy najechałem na garba...
na alledrogo wyjąłem taka używkę za 1900
http://www.bulls.de/pl/bikes/show/copperhead-3
i to sa dobrze wydane pieniadze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#36 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:17 

Krzysztof. napisał(a):
Higflyer napisał(a):
Kellys to słowackie rowery montowane w dawnej fabryce skody. Uważam, że to lepsza marka niż wszystkie inne wymieniono w pierwszym poście.

Marka nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku tylko i wyłącznie osprzęt. I w tym przypadku Kellys do 2 koła są słabsze od Unibike. Poza tym interesując się dogłębniej w zeszłym roku przed zakupem roweru, z tego co pamiętam opinie o kellys były bardzo słabe, szczególnie o ramach i chyba hamulcach (dokładnie nie pamiętam). Jakbym się miał marką kierować to bym wybrał np. Authora, ale do 2 tys. to lipny osprzęt - za samą markę dopłacasz ok. 1 tys.


To tak jak z samochodami można się spierać godzinami czy lepsza Toyota, czy Honda.

Jednak marka daje pierwsze rozeznanie przy zakupie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#37 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:21 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 213
Kilometry: 379 919
srebrny
W rowerze za 2 tys. złotych amortyzator pełni raczej funkcję ozdobną i dociążającą przód roweru, uwierzcie mi...
Dopóki nie ma komór powietrznych i nie można tego ustawić pod swoją wagę to raczej nie ma sensu w to inwestować, skoro można mieć np. węglowy widelec, który jest lekki i też amortyzuje niewielkie drgania.

I fajnie @becek, ze kupiłeś dobry rower za przyzwoite pieniądze, ale do rekreacyjnej jazdy to koledze jest potrzebny raczej rower trekkingowy/crossowy, a nie MTB z hydraulicznymi hamulcami i oponami 2.25.

-- 27 Lip 2015 14:21 --

W rowerze za 2 tys. złotych amortyzator pełni raczej funkcję ozdobną i dociążającą przód roweru, uwierzcie mi...
Dopóki nie ma komór powietrznych i nie można tego ustawić pod swoją wagę to raczej nie ma sensu w to inwestować, skoro można mieć np. węglowy widelec, który jest lekki i też amortyzuje niewielkie drgania.

I fajnie @becek, ze kupiłeś dobry rower za przyzwoite pieniądze, ale do rekreacyjnej jazdy to koledze jest potrzebny raczej rower trekkingowy/crossowy, a nie MTB z hydraulicznymi hamulcami i oponami 2.25.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#38 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Rockriderr napisał(a):
Cytuj:
jak można pokrzywić tarcze? serio się pytam, bo nie raz widziałem rady odnośnie prostowania tarcz ale nie wiem jak normalnie użytkując rower można je pokrzywić
.

Jak masz tarczę na 6 śrub to pokrzywić może Ci trochę większy patyk w lesie, kamień spod koła, cokolwiek. Ja mam teraz tarcze w systemie centerlock i problem znika, ale na 6 śrub zdarzyło mi się kilka razy wymienić.

...

no właśnie takie mam i czasem też zdarza się jechać (prawie zawsze z rozsądną prędkością) i po lasach i po kamieniach.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#39 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:32 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 213
Kilometry: 379 919
srebrny
Może masz szczęście i Tobie akurat nie odskoczył ;)
Ja już 9 lat obracam się w środowisku kolarskim i zdarzało się widzieć sporo pokrzywionych tarcz, a na maratonach to nawet nie mówię :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kupno roweru.
#40 PostWysłany: 27 Lip 2015 14:39 

Rockriderr napisał(a):
Po co takie kombinacje kiedy w sklepie może kupić dobrze skrojony rower trekkingowy/crossowy, nie będzie miał niepotrzebnego kowadła zwanego przednim amortyzatorem, nie będzie musiał jeździć bardzo pochylony, światlo będzie zamontowane na stałe w rowerze. Poza tym nie każda rama ma mocowanie na bagażnik. Ponadto rower górski będzie miał szersze opony, przez co też większe opory toczenia oraz inaczej skrojone przełożenia, nadające się jak nazwa wskazuje do jazdy w górach.

Po to żeby nie trzeba było mieć dwóch rowerów jeden na wycieczki, a drugi w trudny teren. Rower trekingowy nie poradzi sobie w trudnym terenie.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group