Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2016 23:40 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Chciałbym się dowiedzieć od Was forumowicze, czy Waszym zdaniem potrzebna jest budowa lotniska w Białymstoku? (takie jakie jest np. w Radomiu czy będzie w Olsztynie)
Czemu takie temat? Ponieważ budowa lotniska w Białymstoku występuje od parunastu lat. Białystok, jako stolica województwa, dość duże miasto, około 300tys. liczba mieszkańców, jako jedyne(oprócz Kielc) nie ma lotniska do lotów np. krajowych. Były plany by wybudować na lotnisku Krywlany, który jest lotniskiem trawiastym. Był plan by zrobić w Sanikach, Topolonach( nie daleko Białegostoku). Niestety albo i nie, powstanie tylko pas, który zostanie wybudowany na lotnisku Krywlanach i będzie służyć do m.in. małych samolotów i to nie będa loty takie jakie chcieliby mieszkańcy.

a tutaj zdjęcie...fajnie to wygląda :)
Image


jeśli temat jest nie potrzebny to proszę o usunięcie.


Ostatnio edytowany przez Kański, 20 Sty 2016 02:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 18 Sty 2016 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Opole ma lotnisko?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Sty 2016 00:01 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
No, oprócz Opola. Ale Opole raz, ma mniej ludności, dwa ma blisko do Wrocławia czy do Katowic. A na upartego do Krakowa można pojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2016 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
lotnisko...
dostęp do morza...
może jeszcze ze 2 mamuty żeby w zimie poskakać...
ponadto, pociąg Paryż-Moskwa mógłby się zatrzymywać.

już ktoś kiedyś wspominał o budowie lotniska w tamtych okolicach...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Sty 2016 00:10 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
A kto by latał z tego naszego Białostockiego lotniska jak waw i wmi blisko a ekspresowke niedługo skończą to i dojazd będzie super. Szkoda naszej kasy na takie budowle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Sty 2016 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1238
niebieski
Przykłady Radomia czy Gdyni chyba dobitnie pokazują jak kończą się takie lokalne ambicje...
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Sty 2016 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
@wiater

masz, 20 stron

http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/13-lotnictwo_cywilne/59332-lotnisko_w_kazdej_gminie_nowy_targ_opole_etc_propozycje_samorzadowcow.html

naprawdę warto poczytać....
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
thoth lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Sty 2016 00:40 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Ambicje władzy lokalnej oraz mieszkańców Białegostoku wysokie, loty niestety niskie, będą to pieniądze wyrzucone w błoto ,moje, i każdego podatnika, kto miałby latać z lotniska w okolicach Białegostoku ? Modlin, Okęcie, baaa nawet Lublin w zasięgu działania Białego , spójrz na Babimost ? daje dużo do myślenia . Miłego wieczorku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 29
Loty: 28
Kilometry: 43 062
Pół Białegostoku i jeszcze więcej okolicy wyekspediowało przynajmniej jednego członka rodziny do krajów zachodniego świata celem pozyskiwania funduszy. Gdyby tylko podróżujących za pracą policzyć, budowa lotniska w Białym ma sens.
_________________
Rockin' the clouds!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:28 

Litości....pobudujmy lotniska w Gorzowie, Kaliszu i każdym Pikutkowie Górnym i Dolnym.
Po co się uczyć na błędach (własnych, sic!) jak można na lewo i prawo marnotrawić publiczne pieniądze na zachcianki od czapy.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
A w Podhalu, co 2 osoba ma kogoś w Czikago, to może odpalimy połączenie z New Market (sorry z Nowego Targu) do Chicago?

Litości, dobra droga i kolej do Wawy, tak jak ma Frankfurt z Kolonią i po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:37 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
A ja wlasnie uwazam, ze B-stok to jedyne z tych wszystkich miejsc gdzie ostatnio wybudowano/ planuje sie lotniska, ktore naprawde by chwycilo i mialoby sens.

PS. Liczba ludnosci w Bstoku prawie taka jak w Katowicach wiec te Gorzowy i Pikutowa to troche Ci nie wyszly....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:40 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
lataczuk napisał(a):
PS. Liczba ludnosci w Bstoku prawie taka jak w Katowicach


I prawie taka jak w Radomiu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:48 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
lataczuk napisał(a):
A ja wlasnie uwazam, ze B-stok to jedyne z tych wszystkich miejsc gdzie ostatnio wybudowano/ planuje sie lotniska, ktore naprawde by chwycilo i mialoby sens.

PS. Liczba ludnosci w Bstoku prawie taka jak w Katowicach wiec te Gorzowy i Pikutowa to troche Ci nie wyszly....

porównywać ilość mieszkańców Białegostoku z Aglomeracją Górnośląską to chyba niezbyt trafiony przykład. Za wikipedią w zależności jak zdefiniujemy tą aglomerację to liczba mieszkańców miedzy 2,2mln a 3,5mln mieszkańców samej aglomeracji, nie licząc pozostałych miejscowości w województwie.

A w temacie to jestem przeciwko, wystarczy nam lotnisk, do których trzeba dokładać.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Sty 2016 23:59 

lataczuk napisał(a):
A ja wlasnie uwazam, ze B-stok to jedyne z tych wszystkich miejsc gdzie ostatnio wybudowano/ planuje sie lotniska, ktore naprawde by chwycilo i mialoby sens.

PS. Liczba ludnosci w Bstoku prawie taka jak w Katowicach wiec te Gorzowy i Pikutowa to troche Ci nie wyszly....


Ech... nie sądziłam, że na forum dla oblatanych trzeba pisać truizmy a zatem: policz sobie ile jest potencjalnej ludności w promieniu 100km od Białegostoku a ile w takim samym promieniu od Katowic.
Podpowiem: tu na południu mamy AGLOMERACJĘ, więc nie bierz pod uwagę tylko ilości mieszkańców Katowic.
I jak pokazują statystyki KTW ma rację bytu między KRK a WRO, bo..... jest odpowiednia ilość potencjalnych pasażerów z tego rejonu, włącznie z np.Ostravą.
W obszarze ciążenia tego portu lotniczego mieszka około 11 milionów osób, w tym mieszkańcy spoza województwa śląskiego: okolic Opola, Łodzi, Krakowa, czeskiej Ostrawy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotn ... -Pyrzowice
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Sty 2016 00:04 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Tu chodzi o to, że Białystok stolica województwa, która ma prawie 300tyś. mieszkańców musi jechać około 3h na lotnisko do Warszawy(ktoś pisał o Lublinie...no tak jechać dalej niż do Warszawy i do mniejszego lotniska...gdzie tu sens?)

Ja jadąc z Białegostoku na lotnisko Chopin jadę około 3h(czasami więcej, w zależności od korków).

Loty do Warszawy, Gdańska, Krakowa + Londyn miałaby sens.

W Podlaskim są miasteczka, gdzie ludzie latają zza granicę. Tylko muszą jechać do Warszawy.

Nie znam innego miasta, które musi tyle jechać na lotnisko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Sty 2016 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
+ loty do Szyman i Radomia... ;)

2.5 godziny do WMI to dużo?? 3 godziny do WAW ?? to z niektórych dzielnic Warszawy do Modlina się jedzie 1.5-2 godziny...to może i w dzielnicach zacząć budować lotniska ?

żeby port był rentowny musi mieć podobno 1mln pax rocznie...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sty 2016 00:15 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
jak czytam to rece mi sie zalamuja....
akurat pochodze z tego rejonu... do wawy 200km i to jest najblizsze lotnisko... milo? kto z was tyle ma na lotnisko?
Kolejna sprawa, nie zdajecie sobie sprawy ile ukraincow i rosjan przyjezdza do bialego w kazdy weekend na zakupy. To nie sa setki a tysiace ludzi kazdego dnia. Tutaj kolejka w Media Markt do tax free jest w weekendy na pol dlugosci galerii okolo 100osob...
Kolejna sprawa cargo... jakie kuzwa cargo tu jest? Tory tragedia, prawie caly czas w przebudowie... To lotnisko ma jak najbardziej sens. Bialystok - lomza - suwalki +ukraina, codzienne autobusy do modlina sa zapchane. Ale tak to jest jak ktos nie ma pojecia o sytuacji regionu...
Tania sila robocza na podlasiu tutaj stawka godzinowa to 6pln/h chyba nie zdajecie sobie sprawy jak lotnisko sciagneloby inwestorow... tanie grunty, tania sila itp.


edit.
tak z niektorych dzielnic sie jedzie 2h to dolicz sobie 3h trasy 200km +te 2h przez dzielnice i juz zeby dotrzec do londynu z odprawa robi Ci sie 10h... milo? no nie bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sty 2016 00:19 

wiater napisał(a):
Tu chodzi o to, że Białystok stolica województwa, która ma prawie 300tyś. mieszkańców musi jechać około 3h na lotnisko do Warszawy(ktoś pisał o Lublinie...no tak jechać dalej niż do Warszawy i do mniejszego lotniska...gdzie tu sens?)

Ja jadąc z Białegostoku na lotnisko Chopin jadę około 3h(czasami więcej, w zależności od korków).

Loty do Warszawy, Gdańska, Krakowa + Londyn miałaby sens.

W Podlaskim są miasteczka, gdzie ludzie latają zza granicę. Tylko muszą jechać do Warszawy.

Nie znam innego miasta, które musi tyle jechać na lotnisko...


Proszę oświeć mnie dlaczego loty z Białegostoku do KRK czy WAW mają większy sens niż loty z KTW do GDN czy SZZ (bezpośrednie) ?
Całe szczęście, że to są tylko Twoje pobożne życzenia, które mam nadzieję nigdy się nie ziszczą, bo jako podatnik mam serdecznie dość marnotrawienia moich podatków na pomysły od czapy czyli RDO i inne lotniska na wioskach.

Swoją drogą ciekawe po co np. z KTW latają ludzie z Bydgoszczy, Przemyśla czy Łodzi albo Wrocławia? Masochiści jacyś czy co?

P.S. Skrót od tysiąca to tys. a nie tyś.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sty 2016 00:24 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
konradzik napisał(a):
jak czytam to rece mi sie zalamuja....
akurat pochodze z tego rejonu... do wawy 200km i to jest najblizsze lotnisko... milo? kto z was tyle ma na lotnisko?
Kolejna sprawa, nie zdajecie sobie sprawy ile ukraincow i rosjan przyjezdza do bialego w kazdy weekend na zakupy. To nie sa setki a tysiace ludzi kazdego dnia. Tutaj kolejka w Media Markt do tax free jest w weekendy na pol dlugosci galerii okolo 100osob...
Kolejna sprawa cargo... jakie kuzwa cargo tu jest? Tory tragedia, prawie caly czas w przebudowie... To lotnisko ma jak najbardziej sens. Bialystok - lomza - suwalki +ukraina, codzienne autobusy do modlina sa zapchane. Ale tak to jest jak ktos nie ma pojecia o sytuacji regionu...
Tania sila robocza na podlasiu tutaj stawka godzinowa to 6pln/h chyba nie zdajecie sobie sprawy jak lotnisko sciagneloby inwestorow... tanie grunty, tania sila itp.


edit.
tak z niektorych dzielnic sie jedzie 2h to dolicz sobie 3h trasy 200km +te 2h przez dzielnice i juz zeby dotrzec do londynu z odprawa robi Ci sie 10h... milo? no nie bardzo.



@konradzik, oni tego nie rozumieją.
Mieszkają w Poznaniach, Warszawach i dla nich to nie zrozumiane jest dlaczego w Białymstoku ma być lotnisko.

Uwierzcie mi. Ludzie chętnie by latali do np. Warszawy, Gdańska czy Krakowa. Pozwiedzać, spędzić miło czas, czy przesiąść się na inny samolot. Ja sam z chęcią bym sobie czasami robił wypady gdzieś w Polske, albo nawet zza granicę. A takich jak ja jest więcej. Ale nie chce mi się jechać ponad 3 godzin, stać godzinę pod gate, tylko po to by polecieć 40 minut do Gdańska...No tak można jechać pociągiem, 5 godzin? A nie lepiej z Białegostoku samolotem do Gdańska 1 godzinę polecieć?

Czemu nie powstanie lotnisko w Białymstoku? Warszawa na to nie pozwala. Za dużo osób jeździ z Podlaskiego do Warszawy. Tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group