Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:01 
Awatar użytkownika

Loty: 177
Kilometry: 243 848
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
Japi_29 napisał(a):
"Czwarty pożar Teheranu" i "wiza do Iranu" już tak nakręcony jestem na ten Iran że głowa mała, wykorzystam posiadane bilety i kolejna musi być Starożytna Persja :o

Przeczytałem obie i polecam. Chociaż "Czwarty pożar Teheranu" bardziej mi podpasował, ale za to "Wiza do Iranu" starczyła na zaledwie dwa dni.

To do kompletu polecam "Iran - w jaskini Ali Baby" autorka Ana Briongos ;)

#82 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Loty: 17
Kilometry: 29 684
Jak najbardziej mogę polecić:

Załącznik:
moze-morze-wroci-b-iext21380539.jpg

Bartek Sabela
Może (morze) wróci

Załącznik:
Milewski_Transsyberyjska_500pcx.jpg

Piotr Milewski
Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
xladystarrrdustx lubi ten post.

#83 PostWysłany: 03 Lut 2015 17:28 

Loty: 19
Kilometry: 24 852
Ze swojej strony polecam wszystko od Mietka "Hajera" Bieńka. Miałem okazję być na 2 jego slajdowiskach dotyczących podróżowania i to było coś prześwietnego, chyba nigdy nie widziałem tak ciekawej prezentacji, dodatkowo okraszonej dużą dawką humoru i świetnymi anegdotami. Najbliższa okazja (dla osób z Górnego Śląska) będzie na Tarnogórskich Dniach Kultury Podróżniczej 17ego lutego.

Tutaj krótki urywek z filmu o podróży do Dalajlamy, poza tym publikuje na na blogurowerowym (http://blogrowerowy.pl/category/hajer/ - świetnie zdjęcia do obejrzenia), a tutaj artykuł na onecie dla chętnych - http://podroze.onet.pl/ciekawe/hajer-ni ... ania/l009r

Z książek do przeczytania polecam:
Hajer jedzie do Soczi i Hajer jedzie do Dalajlamy
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 03 Lut 2015 17:55 
Awatar użytkownika

niebieski
Dostałem na gwiazdkę tę
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/237660/d ... ram-swiata
i uważam , że całkiem niezła. Aktualna

#85 PostWysłany: 03 Lut 2015 22:44 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 151 685
niebieski
Pacyfa napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
Japi_29 napisał(a):
"Czwarty pożar Teheranu" i "wiza do Iranu" już tak nakręcony jestem na ten Iran że głowa mała, wykorzystam posiadane bilety i kolejna musi być Starożytna Persja :o

Przeczytałem obie i polecam. Chociaż "Czwarty pożar Teheranu" bardziej mi podpasował, ale za to "Wiza do Iranu" starczyła na zaledwie dwa dni.

To do kompletu polecam "Iran - w jaskini Ali Baby" autorka Ana Briongos ;)

dzięki zobaczę , wczoraj zakupiłem "Ajatollah śmie wątpić" Hooman Majd i po pierwszych 100 stronach również polecam ;)

#86 PostWysłany: 04 Lut 2015 23:08 

Widzę, ze szykuje sie forumowa inwazja na Iran ;) ja czytałam tylko "Wizę do Iranu" ale mam ochotę na więcej. I czytelniczo, i podrozniczo ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 PM off  

#87 PostWysłany: 09 Lut 2015 21:01 

Z grubsza przejrzałem cały temat i o dziwo WC jest mało doceniany na tym forum. Generalnie można go lubić, albo nienawidzić, ale książki Wojciecha Cejrowskiego rozbudzają wyobraźnię, a w szczególności "Gringo wśród dzikich plemion" która zainspirowała mnie na tyle, że wyruszyłem w pierwszą szaloną podróż. "Sprzedaj lodówkę i jedź!" u mnie oznaczało przełamanie bariery, że loty nie muszą być drogie, a odległe tereny tylko dla wybranych.
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 10 Lut 2015 03:23 

Loty: 50
Kilometry: 136 311
Może to bardziej reportaże/eseje niż książki typowo podróżnicze, ale zdecydowanie warto zajrzeć:
P. Wilk "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/112613/lalki-w-ogniu-opowiesci-z-indii
E. Sidi "Izrael oswojony" http://lubimyczytac.pl/ksiazka/191297/izrael-oswojony
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 10 Lut 2015 11:11 

U mnie najbardziej na wyobraźnię zadziałały również książki WC, prawdziwa pasja do poznawania nowych miejsc i ludzi. Wiele przydatnych info znaleźć można też w książkach jego byłej żony, Beaty Pawlikowskiej.
 Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:26 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ja na tyle sie zachwycilem ksiazkami WC ze trudno mi bylo dostosowac sie do innego jezyka, innych ksiazek, bo w sumie od WC zaczalem czytac ksiazki podroznicze. Gringo, Rio, wznowiony Podroznik WC byly bardzo fajne, natomiast Wyspa na prerii kompletnie nie przypadla mi do gustu, moze sa tam rzeczy fajne, natomiast dla mnie jest tam troche "lania wody" tzn. wiadomo ze jak sie zacznie temat, nie mozna go wyczerpac na jednej stronie - ale kilku, niestety ta ostatnia ksiazka to ciagniecie jednego tematu przez kilka stron i lania wody, co ja tak a nie inaczej odebralem. Bylem tez na jego wystepie, i generalnie spoko, tylko ze z dwugodzinnego wystepu dalo by sie zrobic polgodzinny bardzo wartosciowy, to bylo jednak show i nie mozna miec pretensji, ale wlasnie odebralem je podobnie jak ksiazke wyspa na prerii, mniej opisanych przygod ale wiecej zbednego gadania anizeli we wczesniejszych ksiazkach.

Mysle ze nie kazda ksiazka trafi w kazdy gust, ja czytam ten temat i pozniej jeszcze opinie gdzie indziej zeby trafic na ksiazke ktora powinna mi przypasc do gustu ;)

Byłem ciekawy świata i jestem, ale ksiazki WC jak kilku osob powyzej rowniez "dały kopa" do realizacji pewnych marzeń.
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 17 Lut 2015 17:14 
Awatar użytkownika

Cykl arabski Karola May'a :)
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 22 Lut 2015 16:27 
Awatar użytkownika

niebieski
Zna ktoś jakieś fajne serie reportaży oprócz tych poniżej ?
- Sulina wyd. Czarne
- Reportaż wyd. Czarne
- Terra Incognita wyd. WAB

#93 PostWysłany: 22 Lut 2015 18:35 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Pozostając przy Czarnym (Czarnem?) seria Orient Express, szczególnie P. Theroux, choć to bardziej książki podróżnicze niż stricte reportaże w sensie publicystycznym.
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 22 Maj 2015 17:40 

Dla fanów Hajera- w sprzedaży już najnowsza książka:

Image
 PM off  

#95 PostWysłany: 27 Maj 2015 03:04 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 121 425
A czy ktoś czyta po angielsku? Bo ja (z racji chwilowego pobytu zagranico i niemożności zbytniej po polsku) mam całą obszerną pólkę godną polecenia :D
Zaczynając choćby od żartobliwego, ale fantastycznego Petera Moore'a ("The Full Montezuma" o Ameryce Centralnej, "Swahili for the Broken-Hearted" o Afryce, no i klasyk gatunku - "The Wrong Way Home" o legendarnej hippisowskiej trasie z Londynu do Australli bez postawienia stopy w samolocie :D ).
 Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 29 Cze 2015 09:44 

Ostatnio pochłonęłam:

Image
 PM off  

#97 PostWysłany: 02 Lip 2015 22:25 
Awatar użytkownika

niebieski
Odrobinę inny klimat:

Potrzebna jest mi książka z opisem głównych religii świata:
Chrześcijaństwo
Islam
Hinduizm
Buddyzm
Judaizm

Chodzi o to aby było dokładnie i bez ściemniania wytłumaczone o co w której religii chodzi.
Możecie coś polecić ?

#98 PostWysłany: 02 Lip 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Właśnie przeczytałem "Światu nie mamy czego zazdrościć - zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej".

Reportaż a czyta się jak powieść. Niesamowite historie, gorąco polecam!!!

Załącznik:
Swiatu-nie-mamy-czego-zazdroscic_Barbara-Demick,images_product,23,978-83-7536-313-5.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
asdop lubi ten post.

#99 PostWysłany: 03 Lip 2015 07:18 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Barbara Demick pisze świetne reportaże - równie dobry jest ten o Sarajewie "W oblężeniu".
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 03 Lip 2015 08:14 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 116 299
niebieski
ELBE napisał(a):
Chodzi o to aby było dokładnie i bez ściemniania wytłumaczone o co w której religii chodzi.
Możecie coś polecić ?

"Bóg urojony" Richarda Dawkinsa ;)
 Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.

[ 184 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości