Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kruger Park
#21 PostWysłany: 23 Lip 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Loty: 124
Kilometry: 284 744
niebieski
Zdecydowanie noclegi w parku. Szkoda tracić czasu codziennie na dojazd. Wieczorami w około obozów, wyłazi dużo zwierząt. Noclegi nie są jakoś dramatycznie drogie, szczególnie jeżeli zarezerwujesz z wyprzedzeniem. 3 dni będą akurat. Polecam mieć co najmniej jednego kierowcę na zmianę. Dla nas optymalną prędkością do wypatrywania zwierząt było 25km/h. Jeżdżąc 3 dni z taką prędkością można dostać kur**cy :)
radko93 lubi ten post.

#22 PostWysłany: 23 Lip 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
srebrny
predkosc optymalna, caly czas wypatrujesz zwierzyny, jadac setka zobaczylbys co najwyzej kupe na szybie

#23 PostWysłany: 23 Lip 2018 15:52 
Awatar użytkownika

niebieski
Niektórzy jadą i 60 po parku. 25 jest optymalne żeby się jakoś przemieszczać i wypatrywać zwierzaki ale jazda z taką prędkością jest bardziej męcząca niż jadąc setką

#24 PostWysłany: 23 Lip 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
srebrny
nie
ja tam pojechalem ogladac zwierzeta, czasem sie toczylem jeszcze wolniej
lwa przy drodze wypatrzylem tylko dlatewgo ze sie toczylem, mimo ze lazal 3 m od drogi byl prawie niewidoczny
jak masz problem z prowadzeniem auta to wynajmij kierowce

#25 PostWysłany: 05 Wrz 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Loty: 125
Kilometry: 288 984
niebieski
szybkie pytanie - nocleg w swoim własnym namiocie też trzeba bookować? Jeszcze nigdy z taką praktyką się nie spotkałem, ale wolę się upewnić..
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 06 Wrz 2019 09:20 
Awatar użytkownika

Loty: 153
Kilometry: 451 125
srebrny
Podbijam!

Planujemy nocleg w aucie na kempingu, ale z tego co widzę to np. w Satara Rest Camp, który idealnie by nam pasował dostępności nie ma.

Biorę jeszcze pod uwagę wjazd rano w Orpen Gate i wyjazd z Parku na koniec dnia przez Crocodile Bridge. Czy ktoś przerabiał podobną trasę ? ile czasu na nią liczyć ?

#27 PostWysłany: 06 Wrz 2019 11:57 

platynowy
Kiedy ja byłem (już jakiś czas temu) to campingu nie trzeba było rezerwować - miejsca było dużo (samochód + normalny namiot). Natomiast wydaje mi się , że była mocno ograniczona liczba miejsc dla camperów - z dostępem do prądu i to pewnie odnośnie nich widzisz brak dostępności.
 Relacje PM off
J.1 lubi ten post.

#28 PostWysłany: 06 Wrz 2019 18:49 
Awatar użytkownika

niebieski
Z tego co widziałem to każde miejsce namiotowe/campingowe było numerowane i była możliwość jego rezerwacji przez stronę pakru
J.1 lubi ten post.

#29 PostWysłany: 08 Wrz 2019 10:15 

J.1 napisał(a):
Podbijam!

Planujemy nocleg w aucie na kempingu, ale z tego co widzę to np. w Satara Rest Camp, który idealnie by nam pasował dostępności nie ma.

Biorę jeszcze pod uwagę wjazd rano w Orpen Gate i wyjazd z Parku na koniec dnia przez Crocodile Bridge. Czy ktoś przerabiał podobną trasę ? ile czasu na nią liczyć ?

nie wiem, czy Ci pozwolą w aucie nocować, sprawdź to na wszelki wypadek :) w razie czego w kilku campach są do wynajęcia namioty z łóżkami, ceny całkiem spoko.
 Relacje PM off
J.1 lubi ten post.

#30 PostWysłany: 13 Lis 2019 07:34 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jestem po wizycie w parku, dwie noce spędziliśmy na kampach (Satara oraz Mopani).
- w obu nie ma darmowego wifi
- oba zapewniają "podobne" zakwaterowanie, w bungalowach, które wyposażone są w klimatyzację, łazienkę z ciepłą wodą, aneks kuchenny oraz grill.

Ceny w sklepach na kampach nie odbiegają od tych miastowych, a kupicie w nich naprawdę wszystko. Kosmetyki, pamiątki, przekąski, węgiel drzewny, coś na komary (my żadnego nie widzieliśmy), alkohol oraz mięso na grilla.

Na miejscu jest także restauracja, w której zjeść można śniadanie (najtańsze za ~ 69 ZAR), obiad (stek t-bone 300 gr za 169 ZAR) czy kolację.
Koło recepcji znajduje się mapa, gdzie zaznacza się miejsca, gdzie widziało się jakie zwierze.

W okolicach Stary były bardzo wiele miejsc gdzie ktoś widział lwa, ale w cale nie tak łatwo go wypatrzyć. Do tego bez problemu zobaczycie tam słonie, żyrafy, zebry, antylopy, kudu i inne mniej lub bardziej popularne zwierzęta.

W okolicach Mopai kręciło się sporo hien, nam udało się zobaczyć 5.

Jakbym miał wybierać 2 razy, gdzie spać to oba noclegi spędził bym w Satarze.

PS.
WiFi ogólnodostępne jest w kampie w Skukuza. Tam też zjadłem mega burgera z żeberkami za 59 ZAR. Sam kamp znajduje się przy rzecze gdzie widzieliśmy sporo słoni i bawołów.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off
fifi1906 lubi ten post.
kbk uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 13 Lis 2019 08:07 
Awatar użytkownika

Loty: 125
Kilometry: 288 984
niebieski
Na większych campach są stacje benzynowe ale oczywiście drożej niż poza parkiem, więc warto wjechać z pełnym bakiem.

Porada dla zmotoryzowanych - nie zatrzymujcie się zbyt blisko tych odkrytych samochodów wycieczkowych, bo potrafią nagle wrzucić wsteczny i wjechać wam w zderzak (tak jak mi). Kierowca takiego auta widzi was z tyłu tylko jeśli wy zza kierownicy widzicie jego oba boczne lusterka.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 13 Lis 2019 08:34 
Awatar użytkownika

Ja od siebie dodam, że na Campach bardziej opłaca się pić wino niż piwo :D Koszt piwa w sklepie to 45ZAR, a wina znajdziecie już za 50ZAR i to naprawdę dobre :P
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.

#33 PostWysłany: 13 Lis 2019 08:52 
Awatar użytkownika

niebieski
A ja od siebie dodam, że nie wszystko można kupić w Campach. Nie do zdobycia byłą starter jakiejkolwiek sieci. Także polecam się zaopatrzyć wcześniej :)
fifi1906 lubi ten post.

[ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości