Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2016 12:18 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
29.05-12.06 będziemy we trójkę, mama+tata+roczny bobas, na Krecie. Lądujemy i wylatujemy z Chanii i mamy zamiar pokręcić się trochę po zachodniej części wyspy.

Kawałek plaży bez leżaków i bez tłumów turystów, kilka dobrych tawern w okolicy i możliwość spacerów z małym - na tym nam zależy przy wyborze miejscowości, w której znajdziemy nocleg. Całą resztę załatwimy za pomocą autobusu i wynajętego auta.

Gdzie szukać noclegu? Agii Apostoli, Kato Daratso to dobre miejsce aby spełnić to co napisałem wyżej?
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2016 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Bardzo fajne miejsce :), w najbliższej okolicy 3 niewielkie plaże, reszta jak wyżej napisałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2016 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 85
Loty: 61
Kilometry: 102 527
Polecam Wam miejscowość Rapaniana na zachodzie, plaża niemalże pusta bo zamiast piasku są otoczaki.Blisko market Carrefour.Niedaleko większe Kolymbari,w sam raz na spacery z wózkiem.
Nocowałam w Karmi Studios, fajne warunki i za rozsądną cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2016 15:07 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Czy ktoś z Was przerabiał opcję 7dni na północy/zachodzie i 7dni na południu? Zastanawiamy się czy tak nie podzielić wyjazdu.
Pierwszy tydzień to objazd samochodem/autobusem - Chania, Balos, Falassarna, Elafonisi itp.

Drugi tydzień to południe, zwiedzanie tamtejszego wybrzeża i okolicznych atrakcji. Gdzieś przy okazji jeden lub dwa wypady w góry, pojeździć trochę po wioskach i ew.Samaria?

Dobry plan?

Jeśli południe to gdzie dokładnie szukać noclegu? Paleochora, Chora Sfakios, Plakias?

:)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2016 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Polecam podzielenie wyjazdu na dwie części.
My nocowaliśmy w agii, Apostoli (właściwie wczoraj wróciliśmy, także z rocznym bobasem) i polecam ze względu na bliskość tych w/w trzech plaż.
Sklepy typu Carrefour, Lidl czy Inka są w wielu miejscach a szczególnie jak dysponuje się autem to dystans ma mniejsze znaczenie.
o do południa to nie mam doświadczenia.
A może wyjazd podzielić na 3 części? W okolicach Chanii, południa regionu Rethymno i południowo-zachodzniej częśći wyspy z 2 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2016 21:42 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Zaczynamy skłaniać się przy podziale wyjazdu na 2/3 miejsca noclegowe i leniwe snucie się po wyspie wynajętym autem. W morzu się raczej za długo pluskać nie będziemy, ze względu na jego temperaturę a tak to pojeździmy trochę, na plażach trochę się z małym pobawimy, w góry zajrzymy przy okazji :)

Jak się ma dostępność noclegów jadąc w ciemno na początku czerwca? Jak to wygląda na Krecie?
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2016 22:28 

rmk napisał(a):

Jak się ma dostępność noclegów jadąc w ciemno na początku czerwca? Jak to wygląda na Krecie?
zieckiem.

Nie ma sensu jechać w ciemno i jeszcze z dzieckiem. Przecież nie bedziesz chodził pieszo od pensionatu do hotelu i pytał. To nie lato w Łebie czy Mielnie gdzie tak można.
Kiedyś pisałem w postach,że bokując na stronach noclegi przed sezonem są one tańsze niż na miejscu,bokując po sezonie przepłacamy bo na miejscu dostaniemy taniej.Tak grecka mentalność
Standartowa cena pokoiku na Krecie przed sezonem np.w okolicach Chanii to 25e a Herssonisos nawet 15e na różnych portalach
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Kwi 2016 22:35 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Od czasu, gdy można przeglądać i rezerwować noclegi w internecie, raczej nikt nie jeździ w ciemno. Niemnie wybór tanich noclegów jest ogromny.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2016 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Potwierdzam, można tanio. My mieliśmy apartament 2 pokoje plus kuchnia (z dwiema kanapami) na 6 dni za 630PLN.
Dlaczego się nie kąpać w morzu? Tydzień temu temperatura wody była jak u nas w szczycie sezonu.

W ciemno też można jechać, od zsrania jest hoteli, apartamentów i hoteli. Ciekawe jakie ceny krzyczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2016 18:27 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Andrzejdz - nie wiem jak jest w Mielnie i Łebie w lato bo tam nigdy nie byłem ale dlaczego nie miałbym chodzić pieszo i pytać o nocleg? Zabraniają tego na Krecie? :mrgreen: Dziecko nie jest tu problemem a w znalezieniu noclegu w ciemno bywa nawet pomocne :)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Kwi 2016 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@rmk
Oczywiście nikt Ci niczego nie zabrania ani tym bardziej nie będzie mówić co masz robić ;). Jak chcesz to szukaj w ciemno - twój wybór, mam tylko jedno pytanie - po co? Nie szkoda Ci czasu na latanie po mieście i szukanie noclegu zamiast od razu przyjść na gotowe, ogarnąć się trochę i iść np. na plażę?

Swoją drogą podzielenie wyjazdu na kilka miejsc noclegowych to bardzo dobry pomysł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group