Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kreta - majówka
#1 PostWysłany: 20 Sty 2014 22:36 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Witam,

Jadę na Kretę na majówkę. 25 kwi - 2 maj. Szukam taniego auta do wynajmu co polecacie:

Potrzebuje auto na 5 os. z małymi bagażami. Znalazłem za 500 zł VW Polo (weź pełne, oddaj pełne). Szukam czegoś większego: np. VW Golf, Seat Cordoba, Avensis. Proszę powiedzcie mi jak jest z PALIWEM w ubezpieczalniach. Często piszą: Weź pełne, oddaj puste. Wiem, że naciągają. Zastanawiam się, ile liczą za litr paliwa (ile średnio procent więcej niż na stacjach). Być może znacie jakieś kupony Hertz, Europcar, które znacząco obniżą koszty (kupon Hertz 33% taniej niezbyt mnie "rajcuje" w tym wypadku). Dzięki za wszystkie konkretne odpowiedzi oraz za linki do wyszukanych aut.

Z pozdrowieniami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Kreta - majówka
#2 PostWysłany: 20 Sty 2014 22:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Ja nie sądzę, żeby wypożyczalnie naciągały na cenie paliwa.
Po prostu doliczają pewną ilość EUR za samą usługę dotankowania po zwrocie samochodu z pustym bakiem, ot co.
Zawsze to okazja na dodatkowy zarobek dla wypożyczalni, oprócz tego, że zyskają na tym, co zostanie w baku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - majówka
#3 PostWysłany: 20 Sty 2014 23:58 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
sranda napisał(a):
Ja nie sądzę, żeby wypożyczalnie naciągały na cenie paliwa.
Po prostu doliczają pewną ilość EUR za samą usługę dotankowania po zwrocie samochodu z pustym bakiem, ot co.
Zawsze to okazja na dodatkowy zarobek dla wypożyczalni, oprócz tego, że zyskają na tym, co zostanie w baku.


Nie płaci się za żadne dotakowywanie. Bo możesz oddać auto z pustym bakiem do cna (nie musi mieć nawet paliwa na to, aby odpalić). A za pełen bak płaci się na z góry przy odbiorze. FYI
@Sranda Btw. Pytałem o konkretne informacje


Ostatnio edytowany przez boryzo, 21 Sty 2014 10:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - majówka
#4 PostWysłany: 21 Sty 2014 00:11 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
http://www.europeocars.com/ polecam tą wypożyczalnie. na lotnisku czekał Pan z imienną karteczką krótka rozmowa spisanie umowy i już wsiadamy do Citroena C4 Grand Picasso (byliśmy w 7 osób) cena za tydz 150 e 18-25 październik 2013 żadnych dodatkowych opłat. zrobiliśmy 840 km średnie spalanie 8.3 litra na 100km. tereny górzyste sczególnie droga do elafonissi czy balos. ceny benzyny ok 1.7 E/litr samochód zadbany czysty itd 59 tys przebiegu. generalnie jestem bardzo zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off
boryzo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - majówka
#5 PostWysłany: 21 Sty 2014 00:49 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Przecież dostales konkretna informacje, ze cena paliwa w wypożyczalniach jest taka sama jak na stacjach. Sranda ma racje - niektore wypozyczalnie doliczają 10-15EUR przy oddawaniu z pustym bakiem, za to, ze ktoś musi uzupelnic to paliwo. Niewazne czy wleje z karnistra, czy pojedzie na stacje, wypozyczalnia kasuje za usluge.
Ja tak mialem na Cyprze, ze do ceny za 1l paliwa, ktora byla nawet kilka eurocentów nizsza niż na okolicznych stacjach, przemnozonej przez pojemność baku, doplacilem 10 EUR za refill, jak to ujela wypozyczalnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - majówka
#6 PostWysłany: 21 Sty 2014 10:03 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
flus napisał(a):
Przecież dostales konkretna informacje, ze cena paliwa w wypożyczalniach jest taka sama jak na stacjach. Sranda ma racje - niektore wypozyczalnie doliczają 10-15EUR przy oddawaniu z pustym bakiem, za to, ze ktoś musi uzupelnic to paliwo. Niewazne czy wleje z karnistra, czy pojedzie na stacje, wypozyczalnia kasuje za usluge.
Ja tak mialem na Cyprze, ze do ceny za 1l paliwa, ktora byla nawet kilka eurocentów nizsza niż na okolicznych stacjach, przemnozonej przez pojemność baku, doplacilem 10 EUR za refill, jak to ujela wypozyczalnia.


Flus, jak byłem w Hiszpanii (brałem auto full - empty) to cena paliwa była wyższa niż na stacjach i nie było żadnej opłaty refill.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - majówka
#7 PostWysłany: 21 Sty 2014 10:25 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
boryzo - może ta opłata była wliczona w cenę paliwa, dlatego było droższe.
Pewnie zależy od wypożyczalni - niektóre wprost podają, że za uzupełnienie po zwrocie pobierają tyle, a tyle EUR czy innej waluty, nazywając to refuelling fee, bądź service fee.
Inne wliczają tą usługę w cenę paliwa, które wtedy jest 10-15% droższe. W sumie pewnie na jedno wychodzi. ;)
Niemniej jednak ciężko będzie znaleźć wypożyczalnie z polityką full-empty, która będzie sprzedawać paliwo po cenie ze stacji, bo jakiś pracownik musi po zwrocie samochodu później to paliwo uzupełnić, co generuje koszty dla wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - majówka
#8 PostWysłany: 05 Lut 2014 15:47 

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 3
Polecam:
www.autohire-chania.gr

Za małe autko na początku października płaciliśmy 99e/tydzień. Odbiór i oddanie na lotnisku. Brak jakichkolwiek dodatkowych opłat. Płatne gotówką na miejscu. Bez podawania karty (brak blokady), Nie braliśmy żadnych dodatkowych ubezpieczeń ani nikt nie chciał brać zastawu w gotówce. Brak opłat za oddanie o świcie, Lot do Wawy więc godzina bardzo ranna:)
Wypożyczliśmy 3 samochody, każdy miał inną ilość paliwa . Trzeba było oddać z taką samą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group