Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#341 PostWysłany: 11 Kwi 2016 19:29 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4
W niedalekiej przyszłości wybieram się na Kretę i będę nocował w Chanii i stąd moje pytanie odnoście plaż. Myślałem o wybraniu się na Elafonissi. Czy jedynym sposobem dotarcia tam jest autobus za 20e czy są jakieś tańsze sposoby dotarcia?

Drugie pytanie dotyczące już plaż w samej Chanii i jej okolicy. Czy któreś są szczególnie godne polecenie czy raczej żadna niczym specjalnym się nie wyróżnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#342 PostWysłany: 11 Kwi 2016 23:16 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
SebastianLodz napisał(a):
Czy jedynym sposobem dotarcia tam jest autobus za 20e czy są jakieś tańsze sposoby dotarcia?

Nawet za 21,80. Taniej chyba tylko biec za autobusem. Przynajmniej w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#343 PostWysłany: 16 Kwi 2016 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Wejście do wąwozu Samaria czynne od wczoraj: http://www.west-crete.com/samaria-gorge.htm
Normalnie otwierają od maja albo i później ale w tym roku ze względu na małą ilość opadów w zimie zrobili to wcześniej.

A, i nie zapomnijcie wziąć ze sobą lekkich butów trekingowych mimo, że Grecy pewnie i tak Wam powiedzą że zwykłe adidasy wystarczą. Owszem, wystarczą ale na jakieś pierwsze 10 km, potem może być ciężko ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#344 PostWysłany: 16 Kwi 2016 12:11 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
A ja polecam pieszy szlak E4 na odcinku Chora Sfakion - Paleochora, super widoki, fajne zatoczki , plaże tylko dla siebie ;). Po drodze spanie w hotelach bądź w namiocie :). Tylko koniecznie trzeba zaopatrzyć się w zapasy jedzenia w przypadku spania na dziko, bo po drodze praktycznie nie ma sklepów, ew. tawerny.
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Clementiaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#345 PostWysłany: 16 Kwi 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@radopato

Mój plan na następny(e) pobyt na Krecie! W zeszłym tygodniu szliśmy z Paleochory do Sougii, ale po drodze w wąwozie "napadły" nas stada tymianku. Oczywiście najpierw przez 15 minut była wymiana zdań na temat tego czy to tymianek czy jednak oregano (i tak wyszło na moje, a co! :) ) po czym skończyło się na "rwij, później się zapytamy!". Jak nietrudno się domyślić kolejna godzina w plecy a do odjazdu autobusu z Sougii coraz bliżej. Koniec końców zawróciliśmy do Paleochory, nie żałuję bo widoki wynagradzają wszystko.... i ten brak turystycznych kołchozów. Miodzio! :D

Z ciekawości zapytam jeszcze ile zajeło Ci (Wam) przejście całej trasy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#346 PostWysłany: 04 Sie 2016 15:54 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 18
Wybieram się na Kretę we wrześniu na 10 dni (8 pełnych). Wynajmujemy auto prawdopodobnie na cały wyjazd. Mam dość duży dylemat czy całość pobytu spać w Chani czy podzielić wyjazd na dwie miejscówki. Nasz wstepny plan to na pewno 4-6 calodniowych wycieczek:
*Balos,
*Elafonisi,
*Samaria,
*Fragkokastello-Preveli-Rethymno
*jeden caly dzień na zwiedzanie Chani i
*ew Spinalonga.

Zastanawiałem się czy dobrą alternatywą nie będą trzy noclegi w Fragkokastello a następnie 7 w Chani? Ktoś ma jakieś sugestie? Raczej nie planujemy zapuszczać się na wschód Krety bo nie wystarczy nam czasu i skupimy się na centralnej i zachodniej części.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#347 PostWysłany: 04 Sie 2016 15:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja myślę, że jeśli na wschód nie jedziesz, to jedno miejsce noclegowe wystarcza.
Góra
 Profil Relacje PM off
Atmosphere uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#348 PostWysłany: 04 Sie 2016 16:10 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 18
taka też była moja pierwsza myśl a potem zacząłem się zastanawiać, że 10 noclegów w Chani to może być za dużo.
Czy przy pełnych 8 dniach warto odpuszczać zachód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#349 PostWysłany: 04 Sie 2016 16:15 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
@Atmosphere
Wszystkie wybrane przez Ciebie trasy + Rethymnon i jezioro Kournas zrobiliśmy spokojnie mieszkając przez 10 dni w Kalamaki obok Chanii. Jedno miejsce pobytu w rejonie Chanii wam wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
Atmosphere uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#350 PostWysłany: 04 Sie 2016 16:19 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Jeśli chcesz odwiedzić Spinalogię to przenocuj w Hersonissos lub okolicy zwiedź Heraklion, Knossos, płaskowyż Lasithi i jaskinię Dikto. Ceny noclegów zdecydowanie niższe niż w okolicach Chanii i większy wybór.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Atmosphere uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#351 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:30 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 23
Ktoś się może orientuje gdzie w Heraklionie odbywa się w sobotę cotygodniowy targ. Nazywa się bodajże Laiki, ale nie mam pewności. Jutro chętnie bym się tam wybrał.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#352 PostWysłany: 06 Sie 2016 13:09 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 59
Kilometry: 94 484
Cześć, wybieramy się pod koniec sierpnia na Krętę, noclegi mamy zarezerwowane w Rethymno. Planujemy na 1 dzień wybrać się na Santorini. Sprawdziłem promy na własną rękę, ale biorąc pod uwagę dojazd do Heraklionu (bo stamtąd chyba jedynie pływają) zdecydowalsmy się wykupić całodniową wycieczkę. I teraz takie pytanie do Was. Czy lepiej zakupić to przez internet (znalazłem tutaj za 145 euro za osobę https://odeontravel.gr/index.php/tours/excursion/Cruise-Rethymno-Santorini-Island-Cruise ) czy może na miejcu w Rethymno takie rzeczy można znaleźć w niższej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#353 PostWysłany: 06 Sie 2016 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@Michal Grabowski 1
kreta-santorini,1436,47223
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#354 PostWysłany: 06 Sie 2016 13:21 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 59
Kilometry: 94 484
Dzięki ale niestety nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#355 PostWysłany: 08 Sie 2016 10:13 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 61
Witam.
Pod koniec sierpnia planuję 6-7 dniowy pobyt na Krecie (2 osoby).
Na ten moment zastanawiam się nad wykupieniem wycieczki z biura podróży do miejscowości Kalyves - kilku znajomych chwaliło Chanię, więc szukam czegoś w tamtej okolicy, no chyba że ktoś z doświadczenia wie, że są ciekawsze miejsca.
Z racji, iż będzie to raczej korzystanie z uroków słońca aniżeli codzienne zwiedzanie, podpowiecie co warto zobaczyć, przeznaczając powiedzmy 2 pełne dni na wypożyczenie auta i zwiedzenie okolicy ?
Zastanawia mnie też fakt, czy koszt na ten moment blisko 2900 zł za osobę w opcji ALL INCLUSIVE to nie za dużo, jak na Grecję.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#356 PostWysłany: 08 Sie 2016 10:35 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
2900 zł na osobę na 6/7 dni. Odwiedzacie też Hawaje?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#357 PostWysłany: 08 Sie 2016 10:39 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 61
Niestety, takie są obecnie ceny, przez to co się dzieje na świecie. Tak, też uważam, że powariowali.
Generalnie są tańsze opcje, aczkolwiek tutaj na plus jest ta niewielka odległość do Chanii, dodatkowo bardzo dobre opinie o hotelu, a właściwie głównie o jedzeniu w nim, co uważam że przy opcji ALL ma jakieś tam znaczenie.
Z racji, iż wybieram się tam z dziewczyną, która raczej nastawia się na korzystanie ze słońca, morza i basenu przy hotelu - wybór padnie na opcję z biura podróży. Bo i mi jakoś organizowanie turystycznych wypadów nie do końca dobrze wychodzi niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#358 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:16 

squadraazzuri napisał(a):
Witam.
Pod koniec sierpnia planuję 6-7 dniowy pobyt na Krecie (2 osoby).
Na ten moment zastanawiam się nad wykupieniem wycieczki z biura podróży do miejscowości Kalyves - kilku znajomych chwaliło Chanię, więc szukam czegoś w tamtej okolicy, no chyba że ktoś z doświadczenia wie, że są ciekawsze miejsca.
Z racji, iż będzie to raczej korzystanie z uroków słońca aniżeli codzienne zwiedzanie, podpowiecie co warto zobaczyć, przeznaczając powiedzmy 2 pełne dni na wypożyczenie auta i zwiedzenie okolicy ?
Zastanawia mnie też fakt, czy koszt na ten moment blisko 2900 zł za osobę w opcji ALL INCLUSIVE to nie za dużo, jak na Grecję.
Pozdrawiam.


Wystarczy przeczytać ten wątek i będziesz wiedzieć co warto zobaczyć.

Natomiast co do ceny to wg mnie jest kosmiczna, to TYLKO Grecja, za tyle można polecieć np. na droższe Kanary czy Sardynię albo do Portugalii.
Kupowany wyjazd w first minute na Krecie do dobrego hotelu 4* all kosztował ca.2100zł/os./tydzień.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#359 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:32 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Atmosphere napisał(a):
Wybieram się na Kretę we wrześniu na 10 dni (8 pełnych). Wynajmujemy auto prawdopodobnie na cały wyjazd. Mam dość duży dylemat czy całość pobytu spać w Chani czy podzielić wyjazd na dwie miejscówki. Nasz wstepny plan to na pewno 4-6 calodniowych wycieczek:
*Balos,
*Elafonisi,
*Samaria,
*Fragkokastello-Preveli-Rethymno
*jeden caly dzień na zwiedzanie Chani i
*ew Spinalonga.

Zastanawiałem się czy dobrą alternatywą nie będą trzy noclegi w Fragkokastello a następnie 7 w Chani? Ktoś ma jakieś sugestie? Raczej nie planujemy zapuszczać się na wschód Krety bo nie wystarczy nam czasu i skupimy się na centralnej i zachodniej części.


Mialem nocleg w okolicach Kissamos, jakies 20km od Chanii.
I ogarnalem stamtad wszystkie ciekawsze miejscowki z zachodniej Krety - Elafonisi, Balos, Falasarna, Samaria (to juz pozniej mieszkajac w samej Chanii).

Potem nocowalem w Retimno ale wtedy juz ogarnialem tamte okolice oraz Preveli i Knossos.

Wg mnie nocleg blisko Chanii bedzie optymalny na te 6-7 dni i wspomniane wycieczki.
Ale omijalbym samą Chanie bo z parkingiem nie jest latwo. Zalezy od miejscowki ale ogolnie ciasno, malo miejsca i moze byc problem wieczorem gdzies zaparkowac. Sa w sumie tez platne parkingi jak cos ...
Góra
 Profil Relacje PM off
Atmosphere uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kreta - atrakcje
#360 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:45 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 61
singielka_1976 napisał(a):
squadraazzuri napisał(a):

Wystarczy przeczytać ten wątek i będziesz wiedzieć co warto zobaczyć.

Natomiast co do ceny to wg mnie jest kosmiczna, to TYLKO Grecja, za tyle można polecieć np. na droższe Kanary czy Sardynię albo do Portugalii.
Kupowany wyjazd w first minute na Krecie do dobrego hotelu 4* all kosztował ca.2100zł/os./tydzień.


Wątek przejrzę, natomiast liczę też na wypowiedzi osób, które być może niedawno były w okolicach - aktualne info zawsze może okazać się pomocne.

Co do ceny - na razie jeszcze wycieczka wykupiona nie jest, czekam aż ceny spadną, może się to uda. Na razie jest to cena regularna z Itaki. W zeszłym roku tak polowałem na Cypr i udało się za ok 2200 (z 3300 pierwotnie).

Może zmobilizuję się i spróbuję policzyć, ile by się wydało organizując coś samemu, choć pewnie to trzeba robić ze sporym wyprzedzeniem, żeby ceny były przystępne. Dodatkowo nie ukrywam, że zależy mi np. na tym, żeby mieć hotel z basenem, bo przy nim jednak spędza się sporo czasu wybierając się na urlop typowo wypoczynkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 460 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group