Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2016 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
mod - wydzielone z viewtopic.php?p=817953#p817953
WaldekK napisał(a):
Od marca:
Sofia-Warna (!)...
Kolejna krajówka Wizz. Może w końcu i my się takowej doczekamy.
Anonymous napisał(a):
macie info z września br. co o tym myśli Wizzair:
Cytuj:
Loty krajowe? Katowice są „za”

O tym, że Wizz Air miałby pójść śladami Ryanaira i uruchomić loty krajowe mówiło się już od miesięcy. Leszek Budka, wiceprezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego lotniskiem w Katowicach przyznaje, że coś jest na rzeczy.
– Namawialiśmy Wizz Aira na uruchomienie sezonowego połączenia z Gdańskiem, w letnim rozkładzie lotów. Przewoźnik był wstępnie zainteresowany, ale ostatecznie nie otworzył tej trasy – mówi Budka.
Pytany o to Michalopoulos mówi krótko, że nie wyklucza uruchomienia lotów krajowych po Polsce, ale nie w najbliższym czasie.
– Tak naprawdę rynek lotów krajowych ma ograniczony potencjał dzięki rozbudowie sieci drogowej i kolejowej w ostatnich latach. Warszawa jest np. bardzo dobrze skomunikowana z Katowicami, a z największych polskich miast dla nas interesującym połączeniem byłby tylko Gdańsk – mówi Budka
.



Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Wrz 2016 12:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2016 15:12 

No, KTW-GDN na ten przykład ;)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2016 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Myślę, że krajówka w Bułgarii będzie swego rodzajem testem i przetarciem szlaku przed Polską. Gdy tam wyniki będą zadowalające, uruchomią KTW-GDN, bo dotychczas tylko o takiej trasie wspominał sam Wizz, jak i lotnisko Katowice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2016 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
To by było dopiero. Często odpuszczam sobie loty do/z gdańska W6. Tak by można było coś sobie złożyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2016 21:10 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
No, KTW-GDN na ten przykład ;)

bardzo podoba mi sie ten pomysl :)
kiedys w jednym z tematow na forum analizowano
plusy minusy wroclaw-modlin pociagiem/autem/samolotem

mam noge lzejsza niz @jacakatowice i gdyby uruchomiono
polaczenie w sensownych godzinach dniach /weekend/
z przyjemnoscia zabieralbym rodzinke chocby
na kilka godzin na spacer brzegiem morza, obiad z widokiem na szumiace fale itd
marzenie....? moze nie tak odlegle, trzymam kciuki
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Takie połączenie byłoby też ciekawym uzupełnieniem siatki połączeń z obu lotnisk. Z jedną przesiadką Gdańsk oferowałby kierunki skandynawskie, a Katowice kierunki południowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2016 11:13 

Hetman napisał(a):
singielka_1976 napisał(a):
No, KTW-GDN na ten przykład ;)

bardzo podoba mi sie ten pomysl :)
kiedys w jednym z tematow na forum analizowano
plusy minusy wroclaw-modlin pociagiem/autem/samolotem

mam noge lzejsza niz @jacakatowice i gdyby uruchomiono
polaczenie w sensownych godzinach dniach /weekend/
z przyjemnoscia zabieralbym rodzinke chocby
na kilka godzin na spacer brzegiem morza, obiad z widokiem na szumiace fale itd
marzenie....? moze nie tak odlegle, trzymam kciuki

Takie bezpośrednie połączenie KTW- GDN to by była piękna sprawa.
Latałbym na okrągło. :D
A póki co. Raz w lipcu i raz w sierpniu autem pojechałem. 4 godziny do Gdańska spokojnie. Jednak samolot jest dobry tylko na samo 3 city. Jak chcesz się pokręcić po okolicy, bez auta ani rusz. Pierwszy raz "górę" objechaliśmy. Półwysep helski"Władek" itp. Drugi raz trochę niżej. Malbork, Mierzeja Wiślana. Pięknie tam wszędzie jest.
Po latach latania na południe, odkryłem Bałtyk. :mrgreen:
Warto..
Góra
 PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Wrz 2016 11:27 

macie info z września br. co o tym myśli Wizzair:

Kod:
Loty krajowe? Katowice są „za”

O tym, że Wizz Air miałby pójść śladami Ryanaira i uruchomić loty krajowe mówiło się już od miesięcy. Leszek Budka, wiceprezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego lotniskiem w Katowicach przyznaje, że coś jest na rzeczy.

    – Namawialiśmy Wizz Aira na uruchomienie sezonowego połączenia z Gdańskiem, w letnim rozkładzie lotów. Przewoźnik był wstępnie zainteresowany, ale ostatecznie nie otworzył tej trasy – mówi Budka.

[b]Pytany o to Michalopoulos mówi krótko, że nie wyklucza uruchomienia lotów krajowych po Polsce, ale nie w najbliższym czasie.

    – Tak naprawdę rynek lotów krajowych ma ograniczony potencjał dzięki rozbudowie sieci drogowej i kolejowej w ostatnich latach. Warszawa jest np. bardzo dobrze skomunikowana z Katowicami, a z największych polskich miast dla nas interesującym połączeniem byłby tylko Gdańsk – mówi Budka.[/b]
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2016 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Anonymous napisał(a):
Jednak samolot jest dobry tylko na samo 3 city. Jak chcesz się pokręcić po okolicy, bez auta ani rusz. Pierwszy raz "górę" objechaliśmy. Półwysep helski"Władek" itp. Drugi raz trochę niżej. Malbork, Mierzeja Wiślana. Pięknie tam wszędzie jest.
Po latach latania na południe, odkryłem Bałtyk. :mrgreen:
Warto..

Bardzo polecam podróż do wspomnianych miejsc pociągiem. Pięknie położona trasa na Hel (przez Władysławowo) i równie ciekawe widoki na szlaku do Malborka. Sama przejażdżka pociągiem też może być dodatkową atrakcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Cytuj:
To kiedy możemy się spodziewać lotów krajowych Wizza w Polsce? Już w przyszłym roku?

Analizujemy ten temat, ale nie chcę się wypowiadać na temat konkretnych dat.


Czyli nic nowego się nie nie dowiedzieliśmy, ale małym pocieszeniem jest, że prezes nie odpowiedział stanowczo nie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:09 

Po cichu nadal mam nadzieję, że taka trasa ruszy.
Kiedyś.
Jak dożyję :D
Góra
 PM off
sherif14 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
byloby pieknie, po cichu licze ze wreszcie wizz otworzy krajowke ktw-gdn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group