Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Gru 2014 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
rysiekkk napisał(a):
ale to nie była kradzież kieszonkowa...

Bo zgaduję, że jedna z dwóch opcji:
1. wyrwali, uciekli ?
2. pogrozili, oddałeś, uciekli ?

To był plecak na bagaż podręczny więc można "podciągnąć" pod kradzież kieszonkową.

Była to opcja trzecia, a mianowicie dwóch gości którzy prawdopodobnie upatrzyli sobie mnie i szli za mną jakiś czas czekając na odpowiednią okazję. Gdy tylko musiałem zdjąć plecak, jeden z nich zaczepił mnie, tak że na chwilę musiałem położyć plecak na ziemi aby go odepchnąć od siebie. Drugi z nich był prawdopodobnie za mną. Ten pierwszy zaczął mnie przepraszać i po chwili poszedł sobie, ja zadowolony że pozbyłem się natręta schylam się aby podnieść plecak, a plecaka już nie ma. :roll:

Wyszukałem sobie w jednym sklepie turystycznym łańcuch do przypinania rzeczy, kolejnym razem przypnę sobie plecak do paska od spodni :mrgreen:
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 18 Gru 2014 22:49 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
paryż - dokładnie tak samo :/
z tym że u mnie właśnie odwrotnie, paszportu w nim nie było, za to wiele innych dokumentów... :(
i 20 croissantów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Gru 2014 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W piatek "nastraszylam" goscia z pracy, ktory jedzie na swieta i Sylwestra do Barcelony. Wtorowal mi Irlandczyk, ktory rowniez slyszal/czytal o kradziezach w Barcelonie. Oboje radzilismy by zostawic portfel i paszport w hotelowym sejfie i uwazac na siebie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Gru 2014 21:51 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Jeśli chodzi Barcelonę, to straciłem tam dwa telefony.
Akcja miała miejsce w McDonaldzie, gdzie po zamówieniu zestawu usiadłem przy stoliku, wieszając kurtkę na oparciu. Jako że byłem sam, nie miałem nikogo, kto zabezpieczałby mi tyły.
Jak wszamałem, to wziąłem kurtkę z krzesła i już czułem, że mi coś nie pasuje.
Po chwili wsadziłem łapę do kieszeni (zapinanej) i zrozumiałem, ze sobie dzisiaj już nie podzwonię. ;)

Od tamtej pory zawsze wieszam kurtkę na krześle przede mną, tak żebym zawsze miał ją w zasięgu wzroku.

Podróże kształcą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 21 Gru 2014 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
Ja to jakiś wyczulony chyba jestem, bo nawet teraz jedząc w mcd w Polsce zawsze zwijam kurtkę tak, żeby kieszeń z portfelem byla jak najbardziej od wewnątrz i trzymam ją na kolanach a nie kładę obok :D Wyjątek to pusty lokal i dobra miejscówka (taka gdzie nie da się mnie zajść od tyłu).
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Gru 2014 13:27 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Byłem w październiku tydzień na Malcie. Ogólnie pełen luz, pierwszego dnia w Valletcie przez przypadek zostawiłem przy murku torbę na ramię z przewodnikiem, piciem i jedzeniem. Zreflektowałem się po 20 minutach i kiedy wróciłem torba leżała nietknięte, pomimo, że trochę ludzi się tam kręciło.
Zaraz po powrocie z Malty poleciałem do Barcelony, gdzie nie przytrafiła mi się żadna przykra sytuacja, ale naczytałem się sporo o kradzieżach w tym mieście (głównie na tym forum :-) ) i tak prawdę mówiąc tak się wyczuliłem na tym punkcie, że zamiast skupić się na zwiedzaniu, bardziej skupiałem się na sprawdzaniu czy telefon i portfel są na swoim miejscu. Siedząc na placu Catalunya czułem spojrzenia kilku osób, dla których pewnie byłem kolejną potencjalną ofiarą :-)
Ten wyjazd jakoś mnie zniechęcił do Barcelony i raczej przez długi czas tam nie wrócę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Lut 2015 20:00 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
Jak sie tak człowiek naczyta, to potem jedzie do tej Barcelony jak na Dziki Zachód :D
Byłam w styczniu, pierwszy raz. Może nie jakoś zestrachana, ale przygotowana, że będą mnie chcieli skroić już na lotnisku ;) byłam zatem wyczulona na sztuczne tłoki i innych łowców androidów. Na szczęście obyło sie bez przygód. Nie wiem, może złodziejski off season? bo turystyczny na pewno, co widać po cenach w hotelach i tłumach, które nie były dzikie, a tylko spore ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Lut 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 45
Loty: 69
Kilometry: 121 360
Teraz się zastanawiam, czy to dobrze, że byłam nieświadoma skali kradzieży w Barcelonie. Chyba bym się wtedy bardziej pilnowała, ale z drugiej strony miałam bezstresową wycieczkę.
Generalnie to zawsze dokumenty zostawiam w hotelu, a jeśli to jakiś tańszy hostel to mam je przy ciele w saszetce i na razie nie miałam nie miłych sytuacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Lut 2015 08:45 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Mi kiedyś w Madrycie ukradli portfel. Wyciągnęli z płaszcza, później powrót był bardzo nieprzyjemny... A teraz - jak w/w hotelowy sejf, czy w gorszych miejscach paszportówka przy sobie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Mar 2015 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
colombo
pociąg,oczywiście 2 klasa,szukanie miejsca z 3 plecakami na sobie
miejsca nie znalazłem za to pozbyłem się z kieszeni pieniędzy
ferst tajm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:22 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 37
Czy macie jakieś patenty na zabezpieczenie rzeczy przed kieszonkowcami? Gotówkę łatwo gdzieś ukryć, ale jak nosić na przykład telefon po mieście? Głęboko schowany nie może być, bo często się go wyciąga (GPS, zdjęcia itd.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 08 Lip 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
Polecam łagodną formę nerwicy natręctw ;). Mam nawyk sprawdzania czy mam klucze i telefon w kieszeni - nawet kilka razy w ciągu minuty.
Będąc w obcym miejscu dobrze mieć spodnie z kieszeniami na zamek albo przynajmniej dość ciasne kieszenie, żeby było czuć obecność telefonu. No i ciągle się tam macać, a kiedy tłum ludzi robi się większy to łapa na kieszeń i wystarczy.
Nic innego nie wymyślisz jeśli chcesz mieć łatwy dostęp do jakiejś rzeczy.
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Łapanie się za kieszenie z wartościową zawartością jest bardzo pomocne. Bardziej pomocne byłoby tylko przyszycie na kieszenie naszywek z tekstami "money", "pnone" "passports".
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:03 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
No ta nerwica natrectw to nic innego jak pokazywanie zlodziejom gdzie trzyma sie cos cennego ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
Tak, bo złodziej nie wie, że masz telefon w kieszeni kiedy jesteś na wakacjach w spodenkach i tshircie ;). Nie domyśliłby się gdybyś nie sprawdzał ;).

Nie chodzi mi o ostentacyjne macanie się non stop i nerwowe rozglądanie się. Przy normalnym spacerze nikt nie ma prawa zauważyć, że sprawdziłeś lekko dłonią czy telefon jest na swoim miejscu, nawet jeśli będzie Ci się gapił w pełnym skupieniu na krocze.
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Arrival napisał(a):

Nie chodzi mi o ostentacyjne macanie się non stop i nerwowe rozglądanie się.

Co się czasem zdarza :) Tylko jakoś nigdy nie myślałam,że to może chodzić o telefon lub portfel ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Arrival napisał(a):
Tak, bo złodziej nie wie, że masz telefon w kieszeni kiedy jesteś na wakacjach w spodenkach i tshircie ;). Nie domyśliłby się gdybyś nie sprawdzał ;).

Nie chodzi mi o ostentacyjne macanie się non stop i nerwowe rozglądanie się. Przy normalnym spacerze nikt nie ma prawa zauważyć, że sprawdziłeś lekko dłonią czy telefon jest na swoim miejscu, nawet jeśli będzie Ci się gapił w pełnym skupieniu na krocze.

mam taka metode w takich miejscach jak piekna Barcelona ze portfel mam w kieszeni przedniej spodni i trzymam reke w kieszeni na portfelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Też zawsze trzymam wszystko z przodu, w ciaśniejszych spodniach, z ręką w kieszeni i sprawdzam jak kolega @Arrival, ale na wprawnych złodziejaszków i to w jednym przypadku nie pomogło.
Pozbyłem się tak telefonu w Berlinie ;)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 51
Loty: 12
Kilometry: 22 554
U mnie do tej pory wszystko działa bo nigdzie nie zostałem okradziony, łącznie ze słynną Barceloną. Inna sprawa, że najcześciej nie ma mnie z czego okraść i pewnie gdybym miał jakiś drogi sprzęt foto czy najnowszy telefon to bym inaczej śpiewał. Może po prostu jestem słabym łupem ;).

Podczas wizyty w Barcelonie jednego dnia nawet starałem się, żeby mnie ktoś okradł w ramach budowania doświadczeń i wspomnień :D Wziąłem stary portfel, włożyłem do niego kartkę papieru z wydrukowanym soczystym "fakiem" i obchodziłem się z nim mocno nierozsądnie :D

Trzymałem go w tylnej kieszeni spodni przez cały dzień, w knajpach zostawiałem niedbale na stoliku, nosiłem w ręce wymachując nim na prawo i lewo. I nic. Może było to zbyt oczywiste i wyglądało na policyjną prowokację :D
_________________
Image
Wyśniona podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Lip 2019 14:54 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Arrival napisał(a):
Przy normalnym spacerze nikt nie ma prawa zauważyć, że sprawdziłeś lekko dłonią czy telefon jest na swoim miejscu, nawet jeśli będzie Ci się gapił w pełnym skupieniu na krocze.


Nie doceniasz prawdziwych zawodowców. Może się okazać, że prędzej ty się nie zorientujesz, że nie masz już portfela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group