Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Krabi vs Ko Chang
#1 PostWysłany: 27 Paź 2015 17:31 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
Cześć,

jestem świeżym użytkownikiem forum jak i świeży jeśli chodzi o Tajlandię :)

dlatego bardzo proszę użytkowników bywających tam o parę słów porady dotyczącego wyboru między rejonem Krabi, a Ko Chang.
Wylot mamy z żoną 6 listopada, a zagwozdka polega na fakcie, iż moja lepsza połowa skłania się ku Ko Chang ze względu na pogodę (podobno Ko Chang z okolicznymi wysepkami to najlepsze miejsce na wypoczynek w listopadzie jeśli chodzi o tę porę roku).
Tak wyczytaliśmy na różnych stronkach w sieci. Ale wyczytałem też, że pomimo iż malownicza i spokojna to trochę nudna.

Dlatego też ja skłaniam się ku Krabi, gdzie podobno jeszcze w miarę często pada, ale mało intensywnie i monsun jest w odwrocie. No i jest co robić z tego co czytałem :) Chciałbym was zapytać,
czy te listopadowe deszcze są rzeczywiście mało intensywne i krótkie, czy jednak lepiej nie ryzykować i wygrzać się na Ko Chang? No i generalnie, gdzie jest fajniej, choć to oczywiście subiektywne odczucie każdego z was, jednak chciałbym je poznać. Pytanie wynika też faktu, iż o Krabi na forum informacji bardzo dużo, natomiast o Ko Chang jakoś tak niewiele co też mi daje do myślenia :roll:

pozdrawiam i proszę o parę słów użytkowników dobrej woli ;)

Gordinho.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#2 PostWysłany: 27 Paź 2015 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Na pewno ciekawsze są okolice Krabi. Co do pogody to nie przewidzisz, ale w listopadzie to bym jednak spokojnie ryzykowała to Krabi. Równie dobrze może się trafić, że na Ko Chang będzie popadywać.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Gordinho uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#3 PostWysłany: 27 Paź 2015 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
W styczniu byłem w okolicach Krabi (Koh Lanta, Phi Phi, Ao Nang).
Tajowie mówili, że od 3 miesięcy nie spadła kropla deszczu.

Spodobała mi się Koh Lanta, mogę spokojnie polecić :)
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#4 PostWysłany: 27 Paź 2015 21:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
@MaPS

To kłamali :P Byłem w listopadzie, i popadało trochę :P Mocna burza 40-70 minut, i potem słoneczko ;D


Ostatnio edytowany przez Hubert, 28 Paź 2015 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#5 PostWysłany: 28 Paź 2015 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Pod tym adresem ktoś fajnie opracował pogodę w Tajlandii przez cały rok w różnych jej częściach http://mandalay.pl/tajlandia/pogoda
choć mi się nie sprawdziła na plus dla mnie:) ale obserwując później kamerki internetowe to się już sprawdzało. Wypoczywałem w pierwszej połowie sierpnia na Phangan i była przepiękna pogoda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gordinho uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#6 PostWysłany: 28 Paź 2015 09:12 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Byłam na Koh Chang, nie byłam na Krabi. Czy nudno? Nudno, ale jest co zobaczyć (skuterek i wio), jest gdzie zjeść, są różne plaże, codziennie można coś tam wymyślić. Są kajaki do wypożyczenia, można popływać trochę. Codziennie można jeść w innej knajpce, zwiedzić okolicę innej mieściny/plaży. Można pojeździć na słoniach po dżungli, w środku wyspy jest wodospadzik do zobaczenia. Można urządzić parę trekingów wgłąb dżungli, zobaczyć małpy i może coś jeszcze. Jest parę wycieczek do zrobienia/wykupienia. Generalnie polecam, ale następnym razem sprawdzę inne wyspy;) :)
Byłam w pierwszej połowie stycznia, nt pogody nie pomoge (było słoneczko cały tydzień).
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#7 PostWysłany: 28 Paź 2015 11:01 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Jak koleżanka wyśej również odwiedziłem Koh Chang a do Krabi nie dotarłem.
Dorzucę swoje trzy grosze do tematu, wg mnie na Koh Chang wcale nie jest nudno - wypożyczenie skuterka objechanie wyspy daje dużą frajdę, lokalne wycieczki też bardzo ciekawe (taniej kupować kilka na raz i dużo się targować z cen ze stron internetowych można spokojnie zejść ponad 50%)
Nocne życie na poziomie - jedynie określone jakąś nieprzewidywalną sinsuoidą - czasem w środę mega impreza + dużo ludzi a dwa dni później w piątek... pustka :o
Osobiście korzystałem z trekingu, wycieczki na słoniach, pływanie motorówką + snorkling, skuterków, troszkę nocnego życia i dni miałem dość intensywne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gordinho uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#8 PostWysłany: 28 Paź 2015 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jak jest z plażami na Koh Chang? ze swojego doświadczenia w Tajlandii wiem, że na jednej wyspie w bliskim sąsiedztwie potrafią być piękne plaże jak z obrazka z lazurową wodą, oraz bardzo przeciętne by nie rzecz brzydkie plaże. Jakieś szczególne typy do polecenia na tej wyspie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#9 PostWysłany: 28 Paź 2015 14:42 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 19
o, dzięki wam wszystkim za odpowiedzi, teraz już jest trochę jaśniej :)

na Krabi mnie ciągnie bardziej, ale jak wspomniałem informacji jest na forum sporo.
Kilkoro z Was się wypowiadało, że było na Ko Chang, możecie napisać jak wyglądają plaże oraz który rejon wyspy na to plażowanie wybrać?
Gdzieś obiło mi się o uszy, że są jakieś rejony z pięknymi plażami (i tam ewentualnie chcemy trafić) jak i wizualnie dyskusyjne ;) Więc gdzie te
fajne plaże ludzie? :D

bardzo dziękuję za dotychczasowe info :)
@dziabulek - dzięki za mapkę :)

pozdrawiam

Gordinho.


CPQ napisał(a):
Jak koleżanka wyśej również odwiedziłem Koh Chang a do Krabi nie dotarłem.
Dorzucę swoje trzy grosze do tematu, wg mnie na Koh Chang wcale nie jest nudno - wypożyczenie skuterka objechanie wyspy daje dużą frajdę, lokalne wycieczki też bardzo ciekawe (taniej kupować kilka na raz i dużo się targować z cen ze stron internetowych można spokojnie zejść ponad 50%)
Nocne życie na poziomie - jedynie określone jakąś nieprzewidywalną sinsuoidą - czasem w środę mega impreza + dużo ludzi a dwa dni później w piątek... pustka :o
Osobiście korzystałem z trekingu, wycieczki na słoniach, pływanie motorówką + snorkling, skuterków, troszkę nocnego życia i dni miałem dość intensywne.


o, wielkie dzięki :) możesz napisać czy na Ko Chang uświadczę w środku wyspy jakieś świątynie, ruiny? Ceny za skuter chyba raczej standardowe, czy ze względu na to, że to wyspa to jednak ceny trochę wyższe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#10 PostWysłany: 28 Paź 2015 15:10 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Co do skuterów - w przeliczeniu na złotówki 200 THB za dobe, byłem na początku lutego tego roku, w mojej wypożyczalni nikt nie rozliczał paliwa więc bardziej opłaca się wziąć z pełniejszym bakiem. Paliwo na straganach 40 THB za niepełną butelke 0,7. Jak masz skuter na dłużej to opłaca się podjechać na stacje benzynową i zatankować.

Swiątynie - ja nie byłem/nie szukałem - ale tutaj pisze że są - http://www.ko-chang.info/kohchangsights ... emples.htm

Jeżeli chodzi o plaże to każdy sobie coś znajdzie, wg mnie im bardziej na południe tym ładniejsze, a moja personal best na tej wyspie to Khong Koi Beach
(przykłądowa fotka z netu http://c8.alamy.com/comp/CMYKPJ/thailan ... CMYKPJ.jpg)
zaraz przy tej plaży są noclegi ale nie wiem w jakiej cenie, niestety jak ją znaleźlismy to już mieliśmy nocleg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#11 PostWysłany: 28 Paź 2015 16:53 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Plaże nie powalały, poszukaj i poczytaj trochę bo ja wolę ciszę i spokój, a ktoś woli imprezownie do rana na plaży;)

spaliśmy kilka nocy tutaj przy Kai Bae Beach, Seabreeze Hotel Kohchang, niezła miejscówka, dość cicho i czysto, klima, na plażę mały spacerek akurat żeby kupić po drodze lody i świeże owoce. Plaża wąska, ale woda czysta, piasek jasny i drobny, mało ludzi.

Potem przenieśliśmy się 2 plaże dalej ale za nic nie moge sobie przypomnieć nazwy tych bungalowów.. ale plaża kaszanka, w zatoczce - przypływały wodorosty więc kąpiel średnia:(
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#12 PostWysłany: 31 Sty 2017 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
gdyby się ktoś zastanawiał, to tak wygląda White Sand Beach na Koh Chang. idealne miejsce! polecam:

_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#13 PostWysłany: 31 Sty 2017 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@‌smarzyk‌ szczerze mówiąc to Twój film akurat szczególnie nie zachęca. Plaży nie widziałem bo na wyspie nie byłem, ale ten fragment mnie nie zachęcił:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#14 PostWysłany: 19 Maj 2017 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Byłem na Koh Chang 5 dni a w zasadzie pełne 4 teraz w maju.
Wyspa jest rewelacyjna.
Mieszkaliśmy na południu w Klong Kloi, ok. 1,3 km od Bang Bao.
Wyspę praktycznie zjechałem całą na skuterze. Nie dotarłem tylko w południowo-wschodnią część, zabrakło czasu. Nie da rady przejechać z Klong Kloi na wschodnią część wyspy, trzeba jechać na północ, później kierować się na wschód i na południe.

Na Koh Chang jechaliśmy autobusem z Bangkoku. Bilet kupiony w agencji turystycznej, koszt 850 THB za osobę RT. Jest zmowa cenowa i wszyscy krzyczą 900 THB. Nie chciało mi się rzeźbić i samemu kupować osobno biletów na busa i prom. Oszczędność niewielka a czasochłonne.
W cenie biletu jest odbiór spod hotelu, przejazd do miejscowości skąd odchodzi prom i przeprawa promowa.
Podróż męcząca, ok. 6 godzin jazdy autobusem, przeprawa ok 50 minut i ok. godziny dojazd do Bang Bao.

na Koh Chang z "terminala" kursują co godzinę vany. Przejazd z pier do Bang Bao to 150 THB. Vany kursują wahadłowo. Powrót z Bang Bao do pier o każdej pełnej godzinie. Jeżdżą punktualnie.
Najtaniej wychodzi wypożyczyć skuter przy terminalu, 200 THB za dobę, ale zabierają paszport.
Generalnie wypożyczenie skutera na wyspie to koszt od 150 do 200 THB za 125 cm3. Przy czym za 200 THB miałem praktycznie nówkę a za 150 THB rzęcha. Butelka paliwa 35/40 THB.
Wyspa jest piękna, górzysta, dżungla, wschodnia cześć dzika, zachodnia turystyczna. W maju było bardzo mało turystów a najwięcej zaobserwowałem w środkowej części.
Dużo wyluzowanych turystów z gatunku rockandrollowców ;)

Moja ulubiona miejscowość to Bang Bao. Piękna pipidówa, domy na palach, port z którego odchodzą statki na island hopping, są knajpki z pysznym tanim żarciem, jest 7 eleven.
W mojej ulubionej knajpce, druga chałupa po prawej stronie za apteką, micha genialnego ryżu z sosem i mięchem średnio 50-60 THB do tego genialne soki, shaki ok. 50 THB
Ceny w 7eleven trochę wyższe niż na kontynencie, ale dramatu nie ma. Duży bronek 0,660 ok. 50/60 THB, woda 1,5l ok. 15 THB
Plaże są dość ładne, piaszczyste. My mieliśmy chawirę praktycznie na plaży i prywatną plażę w Klong Kloi, czysta, piasek drobny, codziennie sprzątane, leżanki, parasole, stoliczki, masaże, pełen relax.
Wyspa jest mega zielona, cała wyspa to dżungla, gangi cudownych i bezczelnych małp wszędzie się panoszących, we wschodniej części wyspy na drogę wylazł mi waran, tak z 2 metry miał, niestety nie zdążyłem mu zrobić zdjęcia. Są farmy słoni, przemilczę, bo to smutny widok, jest plantacja kauczuku, niesamowite ptasiory, wodospady. No ogólnie bardzo ładna przyroda.

Jednego dnia zrobiliśmy island hopping.
Cena 650 THB, ale znowu jest zmowa cenowa. Mimo tego, że zapłaciłem 1300 THB za dwie osoby to na kwitach wpisali mi 1400 THB, do tego dochodzi opłata 200 THB za osobę za wejście do Parku Narodowego, czyli całość za 2 osoby 1700 THB.
Rano ponton przyjechał po nas do Klong Kloi. Zabrali nas do portu w Bang Bao i stamtąd odjazd na południe w stronę wyspy Rang.
Miało być bodajże 5 wysp, były 4. Statek odszedł z portu z opóźnieniem ok. godzinnym.
Było snorkowanie w 2 albo 3 punktach (nie pamiętam już dokładnie), rafa piękna, cudowne całe dywany niebieskiego i różówego koralowca, masa gąbek, ukwiałów, ryb itp.
Na samym Koh Chang z tego co się orientuję nie ma rafy.
Podczas wycieczki zaserwowano lunch w formie bufetu. Wszystko było pyszne i dużo, nikt głodny nie chodził. Za szejki owocowe dodatkowo się płaciło 50 THB, najlepszego kokosowego szejka jakiego piłem, zrobił szyper z naszego statku. W drodze powrotnej podano drugi posiłek, szaszłyczki i owoce, wszystko bardzo smaczne.
Jednostka na której byliśmy była duża, największa jakie cumują w Bang Bao. Na burcie naliczyłem ok. 200 osób, z tego 8 białych w tym my. Większość to Tajowie i jakaś wycieczka nauczycieli. Wzbudzaliśmy niemałe zainteresowanie, trzaskali sobie z nami foty ;)
Generalnie jeśli miałbym wybór, wybrałbym mniejszą, bardziej kameralną jednostkę.

Aha, co do pogody, niby maj to jeden z bardziej deszczowych miesięcy na Koh Chang. Przylało raz, w pierwszy dzień po przyjeździe. W nocy przeszło kilka burz z intensywnymi opadami. Powaliło drzewa, pozrywało linie energetyczne, widziałem zniszczenia jak śmigałem skuterem. Byliśmy bez prądu i klimy kilkanaście godzin. Tajowie w miarę szybko usunęli awarię.
Bardzo dobrze sprawdziła się w całej Tajlandii aplikacja thaiwheather https://play.google.com/store/apps/deta ... ther&hl=pl

No i na deser nasza ulubiona rasta knajpka między Klong Kloi a Bang Bao, zimny bronek, reggae w tle i piękny widok na pirs w Bang Bao i molo.
Załącznik:
0.JPG
0.JPG [ 139.91 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

White Sand Beach View Point
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 176.52 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

na wschód od Klong Kloi
Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 223.14 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Klong Kloi
Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 127.59 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Kai Bae View Point
Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 168.09 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

wschodnia część wyspy
Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 175.54 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

wschodnia część wyspy
Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 181.35 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Island hopping
Załącznik:
7.JPG
7.JPG [ 273.04 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Kai Bae Beach
Załącznik:
8.JPG
8.JPG [ 114.78 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Bang Bao
Załącznik:
9.JPG
9.JPG [ 215.84 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Island hopping
Załącznik:
10.JPG
10.JPG [ 289.97 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Bang Bao
Załącznik:
11.JPG
11.JPG [ 172.93 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Island hopping
Załącznik:
12.JPG
12.JPG [ 144.23 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Załącznik:
13.JPG
13.JPG [ 174.42 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

Załącznik:
14.JPG
14.JPG [ 331.54 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

okolice Khlong Chao
Załącznik:
15.JPG
15.JPG [ 266.36 KiB | Obejrzany 3385 razy ]

okolice Bungalonk Nyuszival
Załącznik:
16.JPG
16.JPG [ 272.95 KiB | Obejrzany 3385 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#15 PostWysłany: 19 Maj 2017 12:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
na Ko Chang problem z plazami.

Krabi fajne ale nie tak daleko masz ko mook,ko ngai,ko kardan- tam jest juz zupelnie fajnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#16 PostWysłany: 19 Maj 2017 12:56 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 63
Podepnę się pod temat, bo trochę się pokrywa z tym,o co chciałabym zapytać bardziej doświadczonych. Myślicie, że warto brać tę promocyjną ofertę Qatara na lipiec na Krabi? Byłam dwa razy w Tajlandii ale nigdy w tamtych okolicach ( i trochę mnie tam ciągnie) a z tego co czytam lipiec może być bardzo kiepski pogodowo po tej stronie:/ cena zacna, idealnie w mój urlop, ale ta pogoda... a może uciekać gdzieś dalej? Samui powinno mieć lepszą pogodę, tyle że przy 8 dniach na miejscu takie długie transfery niespecjalnie mi sie uśmiechają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#17 PostWysłany: 19 Maj 2017 13:10 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Komentarz pod artykułem jest prawdziwy - w lipcu tam nie ma sensu jechać.
Jeżeli lipiec to leć do Indonezji. Bali / Jawa / Lombok / Gil / Flores
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#18 PostWysłany: 19 Maj 2017 13:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
w lipcu masz tani bilet,tanie sa hotele ale jest ryzyko opadow.

chcesz bez ryzyka? bali ale za 2x wiecej.

ja bym bral i na miejscu sie martwil :D

zawsze mozesz poleciec z krabi w inne miejsce za 200-300zl rt dgyby bylo tragicznie z pogoda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#19 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:27 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 2
Jeśli Ko Chang to tylko tu:

https://www.booking.com/hotel/th/the-beach.pl.html

Bungalow na pięknej i pustawej plaży, obiekt ma najlepszą kuchnię w okolicy ale jest też kilka innych knajpek i niewielkie sklepy. Mało ludzi, przed Toba widok na zatokę i wyspy. Do Bang Bao, gdzie jest 7/11 i molo masz 15 minut z buta. To jest nowa oferta - The Beach zostało otwarte dopiero rok temu. Wszystkie wycieczki można kupić na miejscu - przyjeżdżają po Ciebie bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi vs Ko Chang
#20 PostWysłany: 19 Maj 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Mieszkaliśmy w tym the beach.
na dzień dobry bezczelna Tajka powiedziała nam, że cena którą mamy na rezerwacji jest za niska i mamy dopłacić. Zrobiłem borutę, przyszedł szef (Belg), który mieszka w Tajlandii od 16 lat.
Stanęło na tym, że płacę tyle ile mam na rezerwacji a on niech się szarpie z pośrednikiem. Generalnie człowiek w porządku. Parę razy gadaliśmy z nim.

Co do samych pokoi, żadna rewelacja, mieliśmy pokój z "tarasem" i widokiem na morze, mi tam pasowało, ale zona stwierdziła, że nora :lol:
masaże mają bardzo dobre, tutaj akurat żona była bardzo zadowolona
śniadania całkiem przyzwoite, ale jedzenie w knajpie drogie, lepiej do Bang Bao pójść/podjechać
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group