Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Krabi
#41 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
wczesniej wybralem ibisa ale postanowiłem napisać jeszcze tutaj. Tak wiec decyzja podjeta. Dziekuje. A co do ceny jest za 620 zl za 3 noce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Krabi
#42 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Do tej ceny dodaj podatek - o ile patrzysz przez accor ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
bora4 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#43 PostWysłany: 08 Paź 2015 11:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Proszę zostać w temacie, które są atrakcje Krabi.
Góra
 Profil Relacje PM off
bora4 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Krabi i co dalej?
#44 PostWysłany: 20 Gru 2015 23:02 

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 1
Siemka, wymęczyłem już wstępny plan wyjazdu do Tajlandii. Wyjazd mam 5-26 stycznia.. W Bangkoku nocleg w krowim hostelu :) podobno blisko od niego wszędzie i tam zostaje 3 dni na aklimatyzacje pozwiedzanie troche Bangkoku i przyzwyczajenie się do innej strefy czasowej. Następnie mam wykupiony bilet samolotem na Krabi i tam w mieście jeden nocleg. Chciałbym w tych okolicach się gdzieś pobeaczyć ;), snurkling, moze ponurkować w okolicach sąsiędnich wysp. Już polecano mi szmaragdową jaskinie na kajaku. Moze być fajna sprawa :). WIęc na razie mam jakies 4 dni zaplanowane z wszystkich 19 :D. Wiem że to tam całkiem high season jest teraz ale może ktoś mi doradzi jakieś fajne niedrogie miejscówki (wysepki) gdzie można by się nacieszyć chwilą spokoju.. jakiś hamaczek.. tani nocleg i plażowanie, nurkowanie.. Dla mnie może być nawet nocleg w namiocie.. nie jestem wymagający. Będę się raczej starał podróżować backpakersko. Jako że będę podróżować sam, myśle że hostele są fajną opcją żeby kogoś ciekawego tam spoktać :)

Jeśli ktoś ma jakieś rady to przyjmę je z całym dobrodziejstwem inwentarza :)


Pozdrawiam,

Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi i co dalej?
#45 PostWysłany: 20 Gru 2015 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Poszukaj np. postów @bonieq2 nt Tajlandii przez search.php i poczytaj relacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi i co dalej?
#46 PostWysłany: 20 Gru 2015 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ja mogę polecić Ci Koh Lantę. Jedziesz już już po szczycie sezonu, który przypada na 24 gru - 6 sty, więc noclegu możesz szukać na miejscu. Za 400 Baht powinieneś spokojnie coś znaleźć. Snorkeling to raczej nie tam, ale za to jest cisza, spokój i mało turystów.

Ewentualnie Ao Nang, jako bazę wypadową pod wycieczki na mniejsze wysepki.

A tu masz link do mojej relecji: http://goo.gl/heI4Qw
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi i co dalej?
#47 PostWysłany: 20 Gru 2015 23:55 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 36
Loty: 5
Kilometry: 10 533
poczytaj jeśli masz ochotę na miły nocleg i chyba niezbyt drogi za to w pięknym otoczeniu. Tekst jest krótki ale treściwy i dotyczy właśnie Krabi
http://katewisienka.blog.onet.pl/2015/1 ... ani-tecza/
Góra
 Profil Relacje PM off
JacekWitko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi i co dalej?
#48 PostWysłany: 21 Gru 2015 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@Kara słusznie próbowała, ale widać nie podziałało. Spróbuję i ja. Czy potrzebujemy piątego tematu o Krabi? Naprawdę nie można najpierw przeczytać tego co znajduje się na forum, a jak to nadal za mało to chociaż wpisać swój post w którymś z istniejących tematów? I kolejni wpisujący zamiast odesłać do odpowiedniego tematu to powielają wpisy i tym samym zamiast jednego kompendium mamy poszatkowane informacje w 5 tematach różniących się tytułem.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#49 PostWysłany: 13 Sty 2016 12:29 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 50
Loty: 40
Kilometry: 104 012
Czy możecie polecić jakieś biuro w Ao Nang, w którym można zakupić wycieczki na Phi Phi, archipelag Hong itp.. Przylatujemy do Krabi około 16.00 - 21.03.2016 nie wiem czy uda nam się znaleźć biuro tak aby już na następny dzień mieć wycieczkę... Jakieś namiary, adresy... i orientacyjne ceny jakie udało wam się wynegocjować. Będzie nas 2 osoby, więc dużej karty przetargowej nie mamy ale chcemy kupić 3 wycieczki ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#50 PostWysłany: 13 Sty 2016 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
Byliśmy w listopadzie. Wiekszosc biur otwarta do poznego wieczora takze nie powinno byc problemów z kupnem. Przy 4 osobach wynegocjowalismy po 950 b. Przejdz kilka biur i cos napewno znajdziesz. Udanych negocjacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#51 PostWysłany: 27 Lut 2016 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Wiele osób pisało tutaj, że można wypożyczyć łodkę za 2000 THB, na ile osób jest taka łódka? Gdzie najlepiej szukać takich ludzi w Ao Nang?
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#52 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 312
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
madzesa napisał(a):
Czy możecie polecić jakieś biuro w Ao Nang, w którym można zakupić wycieczki na Phi Phi, archipelag Hong itp.. Przylatujemy do Krabi około 16.00 - 21.03.2016 nie wiem czy uda nam się znaleźć biuro tak aby już na następny dzień mieć wycieczkę... Jakieś namiary, adresy... i orientacyjne ceny jakie udało wam się wynegocjować. Będzie nas 2 osoby, więc dużej karty przetargowej nie mamy ale chcemy kupić 3 wycieczki ...



Biur w Ao Nang jest mnostwo nic tylko chodzic od jedengo do drugiego i sie targowac. Wszystko na glowej ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#53 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:51 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 95
szczota1992 napisał(a):
Wiele osób pisało tutaj, że można wypożyczyć łodkę za 2000 THB, na ile osób jest taka łódka? Gdzie najlepiej szukać takich ludzi w Ao Nang?


ciut więcej i zależy gdzie,

na 4 island prywatny transport kosztuje bodajże 2200, na hong drożej (2700) - 6-8 osób, można kupić w budce "stowarzyszenia kierówców łódek" przy nabrzeżu mniej więcej w miejscu gdzie skręca główna droga przy morzu
Szczerze na 4 islands nie polecam wypożyczać prywatnej łodzi, wyspy są oczywiście bardzo ładne (szczególnie Poda), ale można wykupić sobie bilet indywidualny który kosztuje chyba 600 w dwie strony np. na Podę i to wystarczy wg mnie żeby sobie poleżeć na rajskiej plaży, jedyna opcja kiedy warto brać łódź to gdy jest was sporo, więc przy 6 osobach ciut bardziej się opłaca (2200/6?)

4 islands są stusunkowo blisko Ao Nang, więc lepiej zainwestować w jakaś dalszą np.:

Hong - jest naprawdę świetna, ale jednak polecam kupić wycieczkę w biurze (speed boat kosztuje 20 zł więcej, a naprawdę warto), jest jedzenie/picie, sporo czasu na zwiedzanie każdej z wysp, snorkowanie (sprzęt zapewniony) sami się wzbranialiśmy przed wycieczkami, ale w mojej ocenie warto


spokojnie znajdziesz biura otwarte do 22

Jeśli chodzi o wyjazd na Phi Phi z Ao Nang (dokładniej to Krabi) to radzę się zastanowić czy warto na jeden dzień - wyjazd zapewne nie wsześniej niż o 10 (z Krabi) prom płynie 2 godziny i jest bardzo tłoczno, bedziecie najwczesniej o 12, a ostatni statek wraca około 16, więc 15:30 trzeba być już na nabrzeżu - jeśli wszystko pójdzie po myśli, bo nasz był mocno opóźniony i byliśmy z powrotem ok 19 w Ao Nang
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#54 PostWysłany: 07 Mar 2016 13:59 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Gricho napisał(a):
Biur w Ao Nang jest mnostwo nic tylko chodzic od jedengo do drugiego i sie targowac. Wszystko na glowej ulicy.


Osobiście polecam biuro położone na samym początku promenady (tam gdzie droga krajowa 4203 skręca pod kątem prostym) - vis a vis kantoru (nawiasem mówiąc z dość dobrymi kursami szczególnie bardziej egzotycznych walut np. GBP czy SGD) i punktu oferującego łódki na Railay Beach. Otwarci są przynajmniej do 22 i można u nich wytargować naprawdę dobrą cenę - szczególnie kilkadziesiąt minut przed zamknięciem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#55 PostWysłany: 09 Mar 2016 16:22 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 50
Loty: 40
Kilometry: 104 012
Dzięki za wszystkie cenne wskazówki. Z racji tego , że będziemy mieli do dyspozycji tylko 4 pełne dni, to zdecydowałam się na kupno w biurze Hong Island i Phi Phi, a na Railey popłyniemy łodzią i bez ciśnienia pospacerujemy, odpuścimy 4 Islands. Zostanie jeden dzień na odpoczynek i nicnierobienie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#56 PostWysłany: 10 Mar 2016 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Ja również dziękuję, były bardzo przydatne. W razie czego, dużo info o takich prywatnych łodziach można sobie wyszukać normalnie na googlach żeby mieć rozeznanie: http://lmgtfy.com/?q=boat+charter+ao+nang
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Krabi
#57 PostWysłany: 11 Mar 2016 21:03 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 95
madzesa napisał(a):
Dzięki za wszystkie cenne wskazówki. Z racji tego , że będziemy mieli do dyspozycji tylko 4 pełne dni, to zdecydowałam się na kupno w biurze Hong Island i Phi Phi, a na Railey popłyniemy łodzią i bez ciśnienia pospacerujemy, odpuścimy 4 Islands. Zostanie jeden dzień na odpoczynek i nicnierobienie...


od Railey bardziej polecam Phra Nang :) jest dosłownie 5 minut dalej łódką, a ma więcej "pozytywnych" aspektów niż Railey - większa plaża, dobra "infrastruktura", fajna "skała" na środku morza do której można łatwo podpłynąć i zrobić parę fajnych fot, oraz zawsze jest kilka łódek z jedzeniem przy brzegu z naprawdę dobrymi cenami i chyba najlepszym Pad Thaiem jakiego jednliśmy w Thailandi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#58 PostWysłany: 14 Mar 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 312
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Phra Nang jest wliczona w 4 Islands tour z tego co pamietam.


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Paź 2017 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#59 PostWysłany: 14 Mar 2016 13:05 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 95
tak, ale można też pojechać indywidualnie w tej samej cenie co na Railey
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krabi
#60 PostWysłany: 04 Kwi 2016 06:18 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 10
My właśnie jesteśmy na Krabi.byliśmy wczoraj na wycieczce 7 wysp i nam się bardzo podobało .podróżujemy z córką 5 letnią, która też była zachwycona. Wycieczka w folderach kosztuje 1800 batów, my wytargowalismy za 850 od dorosłego i 500 B za dziecko. Myślę że opłaca się taka wycieczkę kupić bo obiad mieliśmy w cenie , dowóz z hotelu na przystań i z powrotem tez no i na railay juz nie musimy płynąć sami a to cena 600 batów za naszą trójkę.dodatkowo było snurkowanie, skoki w górnego pokładu statku do wody :) i pływanie z planktonie fluorescencyjnym - to akurat przereklamowane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group