Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2015 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Witam,
Wybieram się do Legolandu w Billund i przy okazji chciałbym zwiedzić Kopenhagę. Czy możecie mi doradzić jaką opcję najlepiej wybrać, żeby jak najwięcej zobaczyć a przy okazji nie zbankrutować? Oto moje warianty na jakie wpadłem do tej pory:

1) Lot Gdańsk - Billund Wizzairem > potem transport do Kopennhagi > powrót lot Kopenhaga - Warszawa
Tutaj pytanie jak dojechać do Kopenhagi? Jest jakiś autobus? Od wujka, którego wszyscy znamy dowiedziałem się tylko, że nie ma pociągu, a najlepiej tą trasę pokonać samolotem.

2) Prom Świnoujście - Ystad > samochodem do Kopenhagi > podróż w obie strony do Billund > samochodem do Ystad na prom do Świnoujścia
Czy warto jechać własnym samochodem, zasilanym (L)epiej (P)łacić (G)rosze :mrgreen: aż do samego Legolandu, czy może z Kopenhagi wybrać inny sposób transportu?

Będę wdzięczny za pomoc/sugestie, dodam, że będę jechał żoną i 8-letnią siostrzenicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2015 18:07 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 3
Witam,

do Danii bardzo przyjemnie jedzie się autem, droga do Billund z Trójmiasta to około 10-11 godzin, jak auto na gaz to koszt dość niski. Sam Legoland jeśli pierwszy raz to wg mnie dwa dni warto poświęcić...
N.B. Zwykle dla dzieci są do zdobycia bilety darmowe np, w McDonald's HappyMeal'ach albo jakieś lokalne promocje - raz za kolorwankę, raz za rysunek postaci z Gwiezdnych Wojen np:).
Dla dorosłych np. promocje 2 bilety w cenie jednego można znaleźć:)

Pozdrawiam,
Andrzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2015 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Zobacz na FR jest sporo połączeń WMI-CPH i całkiem nie drogo (sporo ofert po 39 zł). Może warto skoczyć do Kopenhagi i się przespać w hotelu (lot wieczorem). Dzień na zwiedzanie miasta i znowu nocleg. Rano wypożyczeni auta i podróż do Legolandu wraz ze zwiedzaniem. Wieczorem powrót na lotnisko. Oddanie auta (1 dzień) i lot powrotny do WMI. Spore tempo jak na podróż z dzieckiem.

Jeżeli podróż autem. Warto zarezerwować sobie hotel przy samym Legolandzie. W cenie są bilety i osobne wejście tylko dla gości hotelu. Można wtedy wchodzić i wychodzić dowolną ilość razy. Jeżeli masz rezerwację na nocleg to bilety odbierasz w recepcji i od chyba 9 możesz już zwiedzać Legoland. Potem wrócisz do hotelu. Następnego dnia powtórka i wracasz po południu lub jedziesz dalej. Jeżeli wybierasz taka opcję proponuje rezerwację robić na stronie hotelu gdyż nie wiadomo czy przez pośrednika dostaniesz bilety do Legolandu czy sam pokój. Pokoje są rodzinne 4 osobowe 2+2.
http://www.legolandholidays.dk/accommod ... -legoland/

Przy podróży autem warto dołożyć kilka kilometrów i wracając zajechać na wyspę Romo. Radocha z jazdy po dnie morza które cofa się przy odpływie około 2,5 km dla dziecka bezcenna. :D


Przy długiej podróży może lepiej podzielić trasę z noclegiem gdzieś w okolicy niemiecko - duńskiej granicy. Tak żeby potem nie zwiedzać po 10-12 h podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oksana Kivnatna lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2015 19:07 

W Billund nie ma stacji kolejowej, najbliższa jest w Vejle, czyli jakies 30 km. Z Vejle trzeba jechać autobusem do Billund (podmiejskie i regionalne). Komunikacją publiczną z CPH do Billund to koszt około 390 DKK i mniej niż 4 godziny. Komunikację publiczną sprawdzaj tutaj: www.rejseplanen.dk
Dodatkowo zostają prywatne busy/autokary. Spróbuj tutaj: http://xn--rdbillet-54a.dk/afgang.php?i ... &til=Vejle Tylko po Duńsku ale ogarniesz, cena 160 DKK na trasie CPH to Vejle.
Ewentualnie możesz próbować tutaj coś znaleźć: http://www.abildskou.dk/en/
Ewentualnie tutaj z CPH do Arhus, a potem do Billund: http://www.billund-airport.com/til-luft ... B0708.ashx

Ogólnie zasada jest taka, że na pociągi szukasz czegoś co się nazywa 'Orange ticket', bo są wtedy tanie. Na prywatną komunikację kupuj odpowiednio wcześnie. Tak czy siak, bez przynajmniej jednej przesiadki się nie obędzie.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 00:01 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Zależy skąd i jakim składem (dzieci, dorosli) się wybierasz. Jeśli jedziesz w 4 osoby i mieszkasz w Polsce gdzieś w okolicach autostrady to najbardziej opłaca się jechać swoim samochodem przez Niemcy. Plus jest taki że mając swój samochód nie musisz spać przy legolandzie, a w okolicy +/- pół godziny drogi ceny są sporo niższe. Co do LPG to w Danii nie istnieje, a jak jakimś cudem znajdziesz stacje z LPG to kosztuje tyle samo co benzyna :D
Przy trasie przez Ystad musisz doliczyć jeszcze koszty mostów - Oresundbro - 345 DKK/strona (normalny bilet jednorazowy, da sie to zbic abonamentem ale nie pamietam do ilu), Storebæltbro - 235DKK/strona (sa tansze weekendowe po bodajze 400 DKK), i oczywiscie koszt promu.

Najtaniej z Kopenhagi do Vejle dojedziesz autobusem abildskou, z odpowiednim wyprzedzeniem w wiekszosc dni bilety kosztuja 50 koron. Do tego musisz doliczyc dojazd z lotniska na przystanek (koło 30DKK) i autobus Vejle - Billund - 60DKK wiec całość wychodzi jakieś 150 koron z tym że nie wiem czy odjazdy busów z cph spasują ci się z lotem.

Pociąg z lotniska w cph do Vejle w najtańszej możliwej dla ciebie cenie to 149, z tym że też trzeba w miarę szybko kupować, następna cena to 243 i z tym raczej nie powinno już być problemu.

Co do lotów to jak ci pasuje Gdańsk to wiadomo że będzie to najszybsze i prawdopodobnie najtańsze rozwiązanie.

Co do samego legolandu to polecam go odwiedzać w sierpniu - w Danii nie ma już wakacji, nie ma tłumów, a pogoda taka jak w lipcu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2015 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
dlugi_szmul napisał(a):
Przy trasie przez Ystad musisz doliczyć jeszcze koszty mostów - Oresundbro - 345 DKK/strona (normalny bilet jednorazowy, da sie to zbic abonamentem ale nie pamietam do ilu), Storebæltbro - 235DKK/strona (sa tansze weekendowe po bodajze 400 DKK), i oczywiscie koszt promu.
Część biletów na prom zawiera w cenie przejazd przez Oresundbro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2015 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Dzięki za odpowiedzi - ceny przejazdów przez most są wliczone w cenę promu.
Po waszych sugestiach w grę wchodzi podróż samochodem PL - Billund przez Niemcy a ewentualnie powrót z Kopenhagi promem lub tak jak pisałem lot Gdańsk - Billund i powrót Kopenhaga - Modlin. Wielkie dzięki za sugestie i info.
Zastanawiam się nad tą kwestią 2 dni w Legolandzie, bo kupiłem wczoraj groupon 2 osoby dorosłe + dziecko za 289 (moim zdaniem dobra cena) ale niestety dzisiaj już nie dokupię na drugi dzień, bo oferta jest już nieaktualna. Ale muszę sobie przeliczyć nocleg z 2-dniowym passem, bo może wyjdę na tym lepiej niż groupon + nocleg osobno. Oczywiście o ile faktycznie w jeden dzień nie damy rady, bo plan był taki żeby po zwiedzaniu jechać do Kopenhagi i tam spać.

P.S.
zulu napisał(a):
Przy podróży autem warto dołożyć kilka kilometrów i wracając zajechać na wyspę Romo. Radocha z jazdy po dnie morza które cofa się przy odpływie około 2,5 km dla dziecka bezcenna. :D

Co tam radocha dla dziecka, sam będę miał sądząc po zdjęciach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2015 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Pamiętaj że bilet kupiony osobno to jednorazowa wejściówka/ W zestawie z hotelem możesz wchodzić i wychodzić dowolną ilość razy np. by coś zjeść, zostawić zbędny bagaż, odpocząć itd. W cenie masz tez parking przy hotelu w dzień przyjazdu i następny w którym wyjeżdżasz. Wg. mnie najlepsza opcja po długiej podróży - jak sam jechałem to analizowałem wszystkie warianty i ta była najbardziej komfortowa przy jeszcze rozsądnej cenie. Co do biletu do samego legolandu - masz wszystko w cenie po za dodatkowo płatnym miasteczkiem z autami z wyrobieniem "prawa jazdy".
Wracać np. przez Niemcy warto wieczorem lub w nocy. Na A20 jest wtedy minimalny ruch.

Pamiętaj że w Danii ceny paliwa zmieniają się w zależności od pory dnia a wieczorem inaczej jak kartą na większości małych stacji nie zapłacisz (są samoobsługowe)

Co do Romo - poszukaj sobie wykresu przypływów i odpływów tak by trafić na miejsce w chwili największego odpływu a nie przypływu :lol: a sytuacja tam jest dość dynamiczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
zulu napisał(a):
Pamiętaj że bilet kupiony osobno to jednorazowa wejściówka

No widzisz dla mnie jeżeli jest napisane w ofercie, że to bilet jednodniowy to nie to samo co jednorazowy :) także wielkie dzięki, że zwróciłeś mi na to uwagę.
Co do benzyny to plan mam taki, że tankuję gazuzę w kraju i jeszcze raz przed granicą Niemiec, później w Niemczech do pełna przed Danią a benzynę na maxa w PL więc o ile moje kalkulacje się sprawdzą to powinienem być w stanie nie tankować benzyny w Danii (mam spore zbiorniki : 8-) ) a jest to dla mnie o tyle istotne, że jeżeli będę musiał tankować paliwo to wolę to zrobić w zjednoczonej walucie Euro ;), bo research pokazuje, że ceny są w obu Państwach zbliżone. Cen w Polsce nie komentuję, bo już nie raz ktoś "mądrzejszy" ode mnie przedstawiał w jakiej jesteśmy wspaniałej sytuacji gdzie płacimy za paliwo mniej niż niemcy :evil: (czytaj u nas 4,50 PLN u nich 1,40 EUR po kursie 4,20 bez podania delikatnej informacji ile polak musi pracować na litr benzyny a ile na ten sam litr musi pracować niemiec)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Kwi 2015 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Co to tankowania przed granicą z DK - jest tam stacja (z szyldem że to ostatnia przed granicą) na której masa ludzi tankuje więc zawsze są tam kolejki. Warto więc zatankować nieco wcześniej.

Jak to pozbierasz wszystko razem to ... będziesz miał co analizować. :lol: Wrażenia dziecka z pobytu w Legolandzie - bezcenne za resztę musisz niestety zapłacić sam.

Jak by coś jeszcze to służę dodatkowymi doświadczeniami z takiej wyprawy (właśnie autem) na PW. Wtedy startowałem ze Szczecina.
Góra
 Profil Relacje PM off
IceWolf uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Kwi 2015 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
zulu napisał(a):
Wrażenia dziecka z pobytu w Legolandzie - bezcenne za resztę musisz niestety zapłacić sam.

No właśnie o to chodzi żeby dziecko miało frajdę, bo to ma być prezent na komunię, a w dobie TABLETów, SMARTFONów, QUADów i innych SHITów wolę zabawić się w realizację kolejnej reklamy MasterCard niż kupić coś materialnego.

zulu napisał(a):
Jak by coś jeszcze to służę dodatkowymi doświadczeniami z takiej wyprawy (właśnie autem) na PW. Wtedy startowałem ze Szczecina.

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam, bo nie chcę sobie sztucznie dobijać postów tym tematem :) Odezwę się na PW jak poogarniam warianty w weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Kwi 2015 23:13 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Żelazna zasada jest taka że dzieci nie płacą za wejście do legolandu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Kwi 2015 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Tak, ale dzieci do 3 roku życia :(


Ostatnio edytowany przez Zeus, 10 Kwi 2015 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Kwi 2015 11:07 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Wszystkie :!: Zawsze gdzieś jest jakaś oferta dająca darmowy wstęp dzieciom, najczęściej w towarzystwie dorosłego płacącego pełną cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Kwi 2015 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 102
Sorry - po prostu nie wiedziałem o akcjach typu "narysuj zamek".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2015 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Tu masz wszystko (wejścia, kolejki, przejazdy itp) w cenie biletu po za miasteczkiem samochodowym i wyrabianiem "prawa jazdy Lego"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lut 2017 18:03 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 17
Loty: 17
Kilometry: 20 859
Odświeżam wątek,ponieważ prosiłabym was o radę. Chciałabym skorzystać z tanich biletów wizzair Gdańsk-Billund w dniach 28.03-01.04, gdyż 1 kwietnia otwierają legoland i w ostatni dzień bym skorzystała z dzieckiem, ale... gdzie tu znaleźć tanie noclegi az na 4 noce? Szukalam na booking.com i airbnb, ale ceny bardzo drogie. Z kolei w terminie 1-4 kwietnia też są tanie bilety wizzair, ale z kolei już dużo droższy wstęp do legolandu, więc jakby nie patrzeć to wychodzi drogi interes. Czy ktos moglby doradzic jak sprawic dziecku frajde i nie zbankrutowac :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Maj 2017 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Kolagdy napisał(a):
.... ale ceny bardzo drogie.
Witaj w Skandynawii. Tu wszystko jest drogie jak na nasza kieszeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group