Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sie 2017 17:26 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Hej,

Lecę na tydzień z dziewczyną do Maroka. Zasadniczo prześledziłem relacje i tematy na forum i stworzyłem jakiś zarys planu na wrześniowy tydzień. Zastanawiam się czy to ma sens, nie chcę robić z wycieczki wyścigu. Może więc warto coś wykreślić, zostać gdzieś dłużej lub wymienić miejsce na inne, dlatego proszę o rady.

Plan podstawowy:
04.09 - przylot o 19:50 do Agadiru i noc w hotelu
05.09 9:00 wyjazd do Essaouria (przyjazd o 12)
06.09 12:45 wyjazd do Marrakeszu (2:30 godziny jazdy) i od razu przesiadka dalej do Imlil
07.09 powrót do Marrakeszu
10.09 rano powrót do Agadiru
11.09 20:35 powrót do Polski

Alternatywnie:
Zamiast Imlil można zostać dłużej w Essaouria lub Marrakeszu
Ouarzazate ze zwiedzaniem studia filmowego i Ait Benhaddou (zamiast Essaouria lub Imlil)
1 dzień w Casablance
Pustynia - na tym nam zależało, jednak nawet w przypadku wycieczki do Zagory potrzebujemy minimum 2 pełnych dni

Alternatyny plan z pustynią:
04.09 - przylot o 19:50 do Agadiru i od razu wyjazd do Marrakeszu
05.09 - 08.09 wycieczka na pustynię Merzouga (ze zwiedzaniem Ouarzazate i Ait Benhaddou)
09.09 - Marrakesz
10.09 - Marrakesz, wieczorem powrót do Agadiru
11.09 20:35 powrót do Polski

Zastanawiam się czy pustynia jest warta poświęcania takich miejsc jak Essaouria, Imlil. Mniej czasu pozostanie też na Marrakesz.

Jeśli chodzi o wynajem samochodu, to raczej odpada chyba, że jest realne znalezienie wypożyczalni względnie taniej i bez konieczności posiadania karty kredytowej.

Dziękuję za każdą wskazówkę!:)
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 13 Sie 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Ja z moją dziewczyną lecę w tym samym terminie, więc zapewne spotkamy się w samolocie ;)
Nasz wstępny plan wygląda następująco:

04.09 - lądowanie w Agadirze, zakupy, wymiana waluty, nocleg
05.09 - plaża w Agadirze, 12-15 (największy upał) przejazd do Marrakeszu, popołudniowo-wieczorne zwiedzanie miasta
06.09 - wczesny wyjazd na pustynię, przyjazd do Merzougi 16-17, spacer, zachód słońca
07.09 - wyprawa 4x4 po pustyni, ok.3-4h, odpoczynek i wieczorno-nocna wyprawa na wielbłądach na pustynię, być może z noclegiem, być może nie
08.09 - przed południem wyjazd, po drodze Todra i/lub Dades na szybko i popołudniowy przyjazd do Ajt Ben Haddou, wieczorne zwiedzanie ksaru i nocleg
09.09 - wczesny wyjazd do Marrakeszu, zwiedzanie
10.09 - poranek w Marrakeszu, w godzinach południowych przejazd do Essaousiry, zwiedzanie miasta
11.09 - z rana wyjazd w stronę Agadiru wybrzeżem, przystanki na plażach po drodze tak długo aby zdążyć na nocny lot z Agadiru

Zamiast Essaousiry planowaliśmy Legzirę ale jednak troszkę za daleko, więc stwierdziliśmy, że nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sty 2018 11:28 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
witam, lądujemy w marcu w Agadirze na 7 dni, wstepny plan:
Marakesz- wodospady Ouzoud, Ajt Bin Haddu dalej Todra Dades i pustynia powrot w okolice Agadiru( Paradise Walley i jakis wodospad w okolicy)
Mógłby ktos ocenic ten plan? Zeby tez nie spedzic polowy czasu w samochodzie, moze cos wykreslic? Dodatkowe pytanie moze ktos poleci jakis aktualny przewodnik po Maroko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Temat właściwie ten sam, 7 dni, Agadir, samochód wypożyczony na lotnisku. Ktoś mógłby rzucić okiem czy ma sens?

1. Agadir - Taroudant (przylot wieczorem)
2. Taroudant - Ouarzazate - Aït Ben Haddou
3. Aït Benhaddou - Telouet - Tizi N’Tichka - Marrakesz (oby Tizi N’Tichka nie była zasypana, jak nie to jazda naokoło +4h...)
4. Marrakesz - Casablanca - Fez (w C. tylko meczet)
5. Fez
6. Fez - Meknes/Volubilis - Rabat (wyjazd z F. rano)
7. Rabat - Marrakesz (wyjazd do M. rano)
8. Marrakesz - Agadir (lot wieczorem)

Głównie zależało mi na Marrakeszu i Fezie + zobaczeniu kasby, i aby do tego nie mieć 7-godzinnych przejazdów. Planowałem wcześniej nocleg w Casablance, ale dosłownie każdy podkreśla jak fatalne jest to miasto, stąd troszkę mniej korzystnie położony Rabat (mniej korzystnie, bo dalej od Marrakeszu, gdzie chcę dotrzeć w miarę szybko).

I tak z planu musiały wylecieć Essaouira, El Jadida i Imlil. Zastanawiałem się jeszcze, czy 6 dnia nie dojechać do Marrakeszu, ale to cały dzień w drodze, nie licząc czasu na przystanki...

Uwagi?
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2018 15:06 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Ma sens. Ja ostatnio w 7 dni zrobiłem to wszystko dodatkowo z El Jadidą, Essaouirą, Tetuanem i Szafszawanem. Z dwójką małych dzieci.

Ja bym został trochę dłużej w Marrakeszu za pierwszym razem, a w drodze powrotnej zamiast tam wracać pojechał właśnie przez El Jadidę i Essaouirę.

Gdyby Tichka była nieprzejezdna, w ogóle dałbym sobie spokój z Warzazatem i Ajt Bin Haddu. Wprawdzie Ajt Bin Haddu bardzo ciekawe i oryginalne, ale nie aż tak żeby jechać w sumie w obie strony ponad 10 h.
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat lubi ten post.
shagrat uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2018 01:10 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 7
Loty: 24
Kilometry: 75 065
-- 31 Sty 2018 01:04 --

shagrat napisał(a):
Temat właściwie ten sam, 7 dni, Agadir, samochód wypożyczony na lotnisku. Ktoś mógłby rzucić okiem czy ma sens?

1. Agadir - Taroudant (przylot wieczorem)
2. Taroudant - Ouarzazate - Aït Ben Haddou
3. Aït Benhaddou - Telouet - Tizi N’Tichka - Marrakesz (oby Tizi N’Tichka nie była zasypana, jak nie to jazda naokoło +4h...)
4. Marrakesz - Casablanca - Fez (w C. tylko meczet)
5. Fez
6. Fez - Meknes/Volubilis - Rabat (wyjazd z F. rano)
7. Rabat - Marrakesz (wyjazd do M. rano)
8. Marrakesz - Agadir (lot wieczorem)

Uwagi?


1. Nie jechałbym do Taroudantu, przenocuj gdzies blisko Agadiru, Z samego rana pojedźcie zobaczyć Atlantyk i ruszajcie do Ait Bin. Ze zwiedzaniem Taroudantu (osobiście uważam, że nie ma co tam zwiedzać) spokojnie dojedziecie do Ait Bin w okolicy 18-19.
2. Warzazat, chcecie oglądać studio? Bo samo miasto raczej nie ma czym przyciągać. Ja to potraktowałem jako przystanek na jedzenie.
3. We wrzesniu Tizi nie powinna być zasypana. Jesli będzie to raczej będziesz musiał się wracać gdzieś w okolice Agadiru żeby ominąć Atlas, więc nie sądzę, że to tylko +4h.
4. Marakesz Fez fakt pokonywana w drugą stronę i tak żeby dojechać do Ouzoud, ale zajęło mi to 8-9h, z jednym przystankiem. Poza tym autostradą będzie trochę szybciej.
5. Jeden pełny dzień styknie na Fez.

-- 31 Sty 2018 01:10 --

Tomek Nowicki napisał(a):
Ja z moją dziewczyną lecę w tym samym terminie, więc zapewne spotkamy się w samolocie ;)
Nasz wstępny plan wygląda następująco:

04.09 - lądowanie w Agadirze, zakupy, wymiana waluty, nocleg
05.09 - plaża w Agadirze, 12-15 (największy upał) przejazd do Marrakeszu, popołudniowo-wieczorne zwiedzanie miasta
06.09 - wczesny wyjazd na pustynię, przyjazd do Merzougi 16-17, spacer, zachód słońca
07.09 - wyprawa 4x4 po pustyni, ok.3-4h, odpoczynek i wieczorno-nocna wyprawa na wielbłądach na pustynię, być może z noclegiem, być może nie
08.09 - przed południem wyjazd, po drodze Todra i/lub Dades na szybko i popołudniowy przyjazd do Ajt Ben Haddou, wieczorne zwiedzanie ksaru i nocleg
09.09 - wczesny wyjazd do Marrakeszu, zwiedzanie
10.09 - poranek w Marrakeszu, w godzinach południowych przejazd do Essaousiry, zwiedzanie miasta
11.09 - z rana wyjazd w stronę Agadiru wybrzeżem, przystanki na plażach po drodze tak długo aby zdążyć na nocny lot z Agadiru

Zamiast Essaousiry planowaliśmy Legzirę ale jednak troszkę za daleko, więc stwierdziliśmy, że nie warto.


Macie wynajęte auto? Bo o tym nie wspominasz w zasadzie.
Darujcie sobie tę wyprawę 4x4 w Merzouga, nie jest warta ani czau ani kasy. Jak dojedziecie na ta 17stą to spróbujcie się załapać na nocowanie na pustyni, rano o 10 będziecie w Merzouga.
Ten 8.09 to bardzo ambitnie założyłeś dojechanie do Ait Ben Haddu, to jest 400 km. Stawiam, że 8-9h będziesz jechał, a nie poszalejesz z prędkością.
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat lubi ten post.
shagrat uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2018 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Mario Zet napisał(a):
Nie jechałbym do Taroudantu, przenocuj gdzies blisko Agadiru, Z samego rana pojedźcie zobaczyć Atlantyk i ruszajcie do Ait Bin. Ze zwiedzaniem Taroudantu (osobiście uważam, że nie ma co tam zwiedzać) spokojnie dojedziecie do Ait Bin w okolicy 18-19.
Taki byl oryginalny zamysł, ale jednak nienawidzę miast w typie Agadiru (~Port El Kantaoui w Tunezji, Słoneczne Brzegi i inne Złote Piaski w Bułgarii, gdzie byliśmy w 2017 zobaczyć, czy naprawdę jest tak tak źle - owszem, jest), poza tym lotnisko jest na wschód - stąd Taroudant (nie bardzo do zwiedzania, raczej jako nocleg w drodze do celu i ew. jakieś tanie zakupy i karta sim). Atlantyk mnie tak bardzo nie cieszy, zresztą zobaczę w Rabacie/Sale i Casablance.
Mario Zet napisał(a):
Warzazat, chcecie oglądać studio? Bo samo miasto raczej nie ma czym przyciągać. Ja to potraktowałem jako przystanek na jedzenie.
Właśnie takie miałem wrażenie, tzn. mnie studia nie kręcą, jedynie w pobliżu chciałbym się zatrzymać w pobliżu na Gaz Haven. Myślałem tam jedynie o dwóch kasabach: Tifoultoute i Taourirt, ew. jedzeniu.
Mario Zet napisał(a):
We wrzesniu Tizi nie powinna być zasypana. Jesli będzie to raczej będziesz musiał się wracać gdzieś w okolice Agadiru żeby ominąć Atlas, więc nie sądzę, że to tylko +4h.
Niestety mówimy o lutym, obecnie trochę nasypało: https://www.instagram.com/explore/tags/tichka/
Naokoło Google pokazuje 600 km i 8h: https://goo.gl/maps/FDBu92Rhdnn, jak nie będzie innej drogi to cóż...

Dzięki!
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group