Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak działa Chargeback


Do każdej złożonej reklamacji typu chargeback bank jako wystawca karty podaje kod przyczyny wniesienia reklamacji. Kod chargeback ma za zadanie ułatwić zdiagnozowanie błędu i poprawić satysfakcję obsługi klienta. Kody różnią się w zależności od wystawców karty. Przykładowo organizacja Visa przyczyny reklamacji zestawia w sześciu następujących grupach:

- przyczyny związane z nieotrzymaniem przez wydawcę obowiązkowych informacji od akceptanta – nieotrzymanie od akceptanta wystarczających dowodów dokonania transakcji, np. nieprzesłanie albo przesłanie fałszywego dowodu dokonania transakcji);
- przyczyny związane z podejrzeniem oszustwa (Fraud Codes) – np. posiadacz reklamuje transakcję, w której nie brał udziału, której nie autoryzował, brak jest podpisu posiadacza albo jego podpis jest sfałszowany;
- przyczyny związane z błędami w autoryzacji – np. wydawca otrzymał transakcję, która przekraczała limit dozwolony dla danej karty płatniczej, nastąpiła odmowa autoryzacji, a mimo to transakcja została przeprowadzona, upłynął termin ważności karty, numer konta przesłany do wydawcy nie zgadzał się z numerami kont obsługiwanymi przez wydawcę;
- przyczyny związane z błędami w przetwarzaniu (Processing Errors) – np. akceptant przesłał wydawcy dowód transakcji po upływie przeznaczonego na tę czynność terminu (30 dni), numer konta, które obciążono, jest innym numerem od figurującego na dowodzie przeprowadzenia transakcji, wydawca otrzymał tą samą transakcję więcej niż jeden raz w celu obciążenia konta posiadacza, wydawca otrzymał pisemną skargę posiadacza, stwierdzającą, że dokonał on zapłaty w inny sposób, w szczególności poprzez zapłatę gotówką, czekiem lub innym typem karty;
- przyczyny dotyczące zwrotu lub unieważnienia transakcji – np. akceptant był powiadomiony o żądaniu unieważnienia transakcji, ale mimo to obciążył klienta, przysłane towary lub usługi zakupione poprzez Internet lub drogą telefoniczną nie były towarami zgodnymi z zamówieniem, otrzymane towary były uszkodzone lub niezupełne, nie został dokonany zwrot zapłaty za towary lub usługi zwrócone akceptantowi;
- nieotrzymanie przez posiadacza dóbr lub usług, za które została dokonana zapłata.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 18 Lip 2022 13:05 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 36
-- 18 Lip 2022 13:04 --

LonDynia napisał(a):
Badz tez z magiczna znizka, ale takich juz prawie nie ma a jak SA to bardzo limitowane - jeden zakup karta plastikowa I koniec zabawy na Rok.
Jak czesto latasz to kup znizke na Wizzie.



A jeśli jednorazowo dla 2 osób to co polecasz ?

-- 18 Lip 2022 13:05 --

kostek966 napisał(a):
W śp DC zniżki były nawet raz na kwartał!


Co to takiego śp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute Floryda w sezonie: bezpośrednie loty do Miami z Berlina za 1603 PLN. Wiele terminów first minute
#722 PostWysłany: 18 Lip 2022 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
To zależy od ceny lotu, musisz sobie policzyć czy Ci się opłaci.

A śp. to świętej pamięci :lol: bo karta DC w Polsce już nie istnieje
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#723 PostWysłany: 18 Lip 2022 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
karloszka napisał(a):
-- 18 Lip 2022 13:04 --
A jeśli jednorazowo dla 2 osób to co polecasz ?

Zakladam ze spróbowalas Azair.eu i rozwazylas sasiednie lotniska, dni +/-2 tam i z powrotem, jak i loty z przesiadka?
Jezeli tak, to:
a) lot w ciagu nastepnych 3 miesiecy badz na swieta - kup na stronie Wizzaira to co jest i po prostu wypij jedno piwo mniej na wakacjach
b) lot po 3 miesiacach i lubisz ryzyko - przegladaj ceny codziennie - moze spadnie ;)

Loty kupowane przez kogos, czy tez firme moga niesc ze soba problemy:
a) kupno inna karta niz osoby co leci:
ostrzezenie-turkish-platnosc-karta,181,166146&p=1541712&hilit=turkish#p1541712
b) zwroty jezeli cos z lotem pójdzie nie tak - to Covid wielu nauczyl ze drobna znizka czasem nie jest warta zabawy jak sie pieniedzy nie da odzyskac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 19 Lip 2022 09:31 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 36
Nie no ja szukam coś na weekend z lotami do 100 zł w jedną stronę także zwrotami raczej bym sobie nie zaprzątała głowy w razie czego


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 19 Lip 2022 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 25 Lip 2022 21:25 

Rejestracja: 08 Lip 2022
Posty: 3
Czy nadał działają metody obniżania ceny biletu typu 2x,3x,4x,OJ czy DOJ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 25 Lip 2022 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1493
złoty
Załącznik:
Capture.png
Capture.png [ 4.6 KiB | Obejrzany 3038 razy ]

:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#727 PostWysłany: 26 Lip 2022 09:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Czasem OJ działa, np lis-oxb-bjl-bcn-1253-zl,232,166031
Ale czy inne działają - pewnie tak, ale konkretów tak czy inaczej tutaj nikt nie poda, trzeba szukać samemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 26 Sie 2022 14:49 

Rejestracja: 02 Lut 2013
Posty: 54
Dzien dobry, robiąc rezerwacje na styczne Wwa - Madera, WIzzair, na koncu pojawila sie 1 × Systemowa opłata dodatkowa ‎196 zł. Czy ktoś wie może co to za opłata i dlaczego jest doliczana? Bez względu na wybór rodzaju płatności, ta opłata pojawia się w ostatnim etapie rezerwacji. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 26 Sie 2022 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@Kasiamajka już o tym było. Zrób rezerwację przez aplikację, nie będzie tej opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasiamajka lubi ten post.
Kasiamajka uważa post za pomocny.
 
      
#730 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:25 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Może głupie pytanie, ale jednak :P

Czy to normalne, że cena rezerwacji dla 1 osoby jest niższa niż dla 3 osób, oczywiście licząć za pasażera ?
Otóż myślę o rezerwacji lotu linią AF na trasie WAW-SIN-WAW w terminie 20-31.01 i cena dla jednego pasażera to 2699 PLN (wiem, masakra, ale znajdźcie taniej w Styczniu).
Rezerwując dla 3 osób cena za osobę to 2765 PLN.
Dla mnie dziwne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22479
Tak może, bo bilet w cenie 2699 jest jeden a za więcej osób 2765, dlatego liczy 3x 2765.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Może przy 3 osobach wchodzisz w wyższą klasę rezerwacji, bo nie ma już miejsc w tańszej. Wtedy wszystkich liczy drożej. Ewentualnie sprawdzałeś już kilka razy i 'system' wie że ci zależy, więc podnosi ceny po mału. Spróbuj z innego komputera jeśli masz możliwość. Generalnie dobrym nawykiem jest sprawdzać z jednego komputera do woli, a z innego wejść i kupić (lub odpowiednio VPNy/czyszczenie cache etc)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:38 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
@BrunoJ Możesz zobaczyć jaka jest cena u Ciebie, wtedy zobaczymy czy to faktycznie wina kompa ?

Edit. Co dziwniejsze, z każdą kolejną osobą w rezerwacji, cena rośnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kupujesz bezposrednio u lini czy na OTA (u posrednika)?

Bo przy takich drobnych cenach u OTA to sprzedaja bilet za 2800 ze znizka np. 101zl i dla jednej osoby masz 2699zl, a dla trzech kazdy dostaje 1/3 znizki czyli 34zl i masz 2765zl.
Daja znizke bo licza ze kupisz inne produkty typu ubezpieczenia, powiadomienia, zlote pakiety itp. warte > 101zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:44 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Bezpośrednio w Air France bo co dziwne najtaniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 06 Sty 2023 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
daj przyklad - trasa daty, przy wiekszej roznicy cen to raczej to co @Zeus pisal ale przy takich drobnych to sam jestem ciekaw
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#737 PostWysłany: 06 Sty 2023 18:01 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Data, trasa, ceny są w pierwszym poście i zwiększając liczbę pasażerów cena rośnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:21 

Rejestracja: 01 Lut 2023
Posty: 1
Cześć, poszukuje osoby z podobnym problemem.
Wykupiłam dwa loty (RYANAIR), zapłaciłam za nie kartą Visa, płatność przeszła bez problemu, dostałam potwierdzenie rezerwacji biletów. Po kilku dniach cała kwota została zwrócona jako nierozliczona transakcja. W aplikacji, rezerwacja dalej widnieje. Nie wiem co robić, pobiorą mi jeszcze raz te pieniądze czy anulują rezerwacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Skontaktuj się z czat Ryanair, jak rezerwacje są do uratowania to konsultant wygeneruje link do ponownej płatności

https://help.ryanair.com/hc/pl/categori ... %99-z-nami

W Ryanair twój przypadek nie powinien się wydarzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 10 Mar 2023 12:09 

Rejestracja: 01 Mar 2023
Posty: 5
Help!
Mam problem z płatnością szybkim przelewem dotpay(Przelewy24) za bilety w Lufthansie. Pierwotna płatność nie przeszła, z maila od Przelewy24 po wejściu w link do sprawdzeniu statusu płatności można było ponowić przelew tak też zrobiłam, pieniadze z konta wzięli, a na stronie Lufthansy rezerwacja wstrzymana bo nie mają pieniędzy. Dzwoniłam i pisałam do Lufthansy, mam czekać i dział księgowości bedzie sprawdzał. Miał ktoś taki przypadek?
Nie wiem ile mam jeszcze czekać, do wylotu dużo czasu, a kwota spora i się zastanawiam gdzie i kiedy ją znajdą 😵
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group