Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:06 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Nie wiem tez czy Ty rozumiesz, ze taka zmiana nic nie da, bo i tak trzeba będzie wczesniej wstawać i wczesniej chodzić spać w odniesieniu do nocy i standardowego czasu.
Równie dobrze możesz się teraz umówić sam ze sobą, ze wstajesz godzinę wczesniej, idziesz godzinę wczesniej do pracy, wychodzisz z niej godzinę wczesniej. I masz tym samym godzinę wiecej po pracy, choć to tylko fikcyjne, bo musisz za to godzinę wczesniej pójść spać, żeby znów wstać godzinę wczesniej. ;)
I tak w kółko..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#122 PostWysłany: 12 Gru 2018 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@sranda Sorry, ale to Ty chyba nie rozumiesz o czym mowa. Znacznie łatwiej jest jednak przeprowadzić administracyjną zmianę czasu o godzinę, niż sprawić, żeby szkoły, urzędy, sklepy, komunikacja miejska itp. zaczęły pracować o godzinę wcześniej. To dopiero spowodowałoby niezły chaos. A bez takiej zmiany wstawanie sobie o godzinę wcześniej jest bezsensowne, bo wtedy ewentualnie mogę sobie przez godzinę pić kawę patrząc w okno. Większość ludzi nie może sobie ot tak iść o godzinę wcześniej do pracy i odpowiednio wcześniej z niej wyjść, żeby zyskać trochę światła.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 12 Gru 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ja rozumiem, że masz nienormowany czas pracy, ale nie wszyscy tak mają. :) Nadal większość będzie pracować 8-16 i będą woleli mieć jasne popołudnia. Również godziny różnych zajęć popołudniowych nie zmienią się automatycznie. Poza tym nie chcę wstawać godzinę wcześniej, bo godziny koncertów, meczów, spektakli itp. sie nie zmienią. Zwyczajnie, prościej jest przedłużyć czas letni, trwający 7 miesięcy na 12 miesięcy, niż zmienić całkowicie przyzwyczajenia godzinowe ludzi.

Zapomniałem też o innym argumencie. Budzące się rano dzieci i zwierzęta, bo przecież już jasno. A tymczasem zapracowany obywatel z chęcią by jednak pospał normalnie, niezwykle sobie to o tej porze roku cenię ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 12 Gru 2018 13:45 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Djorkaeff napisał(a):
Ale chyba nie rozumiesz, że większości zwolenników czasu letniego bardziej chodzi o to, co po południu, a nie to co rano. Rano to rano, trzeba wstać i iść do pracy, zero przyjemności. Natomiast jest wrzesień/październik i mało kto cieszy się na myśl o ciemnościach o godzinie 17. Wstajesz, praca, ciemno, i tak do marca/kwietnia. Jeśli to nie działa negatywnie na samopoczucie, to ja nie wiem co.

Światło rano to tylko dodatek do niezbyt przyjemniej pory przesiąkniętej obowiązkami, a światło po południu to dodatkowa godzina do wykorzystania na czynności poprawiające humor.

A na forum nie ma rodziców dzieci wczesnoszkolnych? I żadnego sprzeciwu z ich strony że dzieciątka nocą ciemną wyjdą do szkoły, a że w tym wieku lekcje króciutko trwają to i rozjaśnić się nie zdąży jak wracać będą do domu? I tak im się utrwali, że szkoła tylko nocą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 12 Gru 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja mam dziecko wczesnoszkolne, po ciemku nie widać, że ma poplamioną kurteczkę i upaćkaną mordkę. Mi to pasuje.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 12 Gru 2018 14:40 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
sranda napisał(a):
Równie dobrze możesz się teraz umówić sam ze sobą, ze wstajesz godzinę wczesniej, idziesz godzinę wczesniej do pracy, wychodzisz z niej godzinę wczesniej.
I tak w kółko..

Sam sobie wstawaj na piątą rano do roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 12 Gru 2018 15:31 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Ja na szczęście nie muszę tak wcześnie, ale zmiana czasu właśnie to spowoduje, że tak naprawdę każdy będzie musiał godzinę wcześniej wstać w stosunku do końca nocy, żeby tą godzinę w ciągu dnia za to otrzymać.
Podobnie z pójściem spać, trzeba będzie godzinę wcześniej chodzić spać, niż normalnie chodzi się w czasie standardowym. Czy to naprawdę jest aż tak trudno zrozumieć? Zmiana czasu na niestandardowy to nie zwiększenie ilości godzin dziennych, to zmiana przyzwyczajeń i wstawanie np. bardziej w nocy (w zimie), czy chodzenie wcześniej spać (w lecie)
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 12 Gru 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No oczywiście, że trzeba będzie się przestawić i chodzić godzinę wcześniej spać, ale organizm na takie przestawienie potrzebuje zwykle kilku dni. Potem ten przestawiony czas zaczyna traktować jako naturalny. Teraz zresztą 2 razy w roku musimy się przyzwyczajać do takiej zmiany, więc jednorazowa zmiana, już na zawsze, nie wydaje mi się jakoś szczególnie uciążliwa.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:05 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Nie chodzi o jednorazowe przestawienie, ale permanentne, np. w obecnym okresie ktoś wstaje mniej więcej podobnie jak się zaczyna robić jasno i trzeba będzie się przestawić, że będzie się wstawało np. godzinę przed wschodem słońca, co może być niezbyt przyjemne dla niektórych (np. dla mnie) ;)
Dlatego jestem zdecydowanie na nie, dla mnie godzina jasności więcej po południu w zimie nie ma większego znaczenia, bo i tak jestem wtedy pracy, a wiem, że ciężko będzie mi się wstawało, gdy jest jeszcze ciemno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
na szczęście tacy jak ty sa w mniejszości i jestem przekonany, że jeśli zmiana czasu zostanie porzucona, to przejdziemy (na szczęście) na czas letni
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:42 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Zobaczymy... ;)
Ja nie byłbym tego tak pewien, jeśli w końcu pojawi się w mediach rzeczowa dyskusja na ten temat z przedstawicielami wielu środowisk, m.in. naukowych czy lekarskich. Może wtedy niektórym otworzą się oczy, że przejście na inny czas niż wynikający z naturalnego położenia ma też swoje negatywne konsekwencje.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 12 Gru 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Nic takiego się nie pojawi, a czas u nas ze względów czysto politycznych będzie taki sam na jaki zdecyduje się cała Europa Zach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 12 Gru 2018 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 748
niebieski
Zdjęcie zrobione punkt 16:00.
Właśnie sporo ludzi skończyło pracę i ma czas wolny. Co by tu porobić? Może jakiś piknik na łące, spacer po parku, czy puszczanie latawca? Choć nie boję się, że go nie zobaczę, a puszczać tak na czuja to żadna frajda. Spacer też nie, jakoś tak nieswojo chodzić w ciemnym po parku. Z dzieckiem na plac zabaw? No gdzie? W nocy? Ale w zasadzie o czym ja tu piszę. Przecież do dla nas naturalne.

Dodam tylko, że zdjecie i tak trochę rozjaśnia. Teraz o 16:08 jest już po prostu ciemno.

Załączniki:
20181212_155953.jpg
20181212_155953.jpg [ 171.82 KiB | Obejrzany 2931 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 12 Gru 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Ale marudzicie. Najważniejsze jest, żeby po zmianie czasu było wiadomo, która godzina będzie jutro o 16:00 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 25 Gru 2018 23:34 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
kemot napisał(a):
Nic takiego się nie pojawi, a czas u nas ze względów czysto politycznych będzie taki sam na jaki zdecyduje się cała Europa Zach.


Czyli będzie nas stałe czas zimowy. ;)
Niemcy mają już i tak nieco przesunięty czas do przodu w stosunku do naturalnego czasu, więc nie chce mi się wierzyć, że np. mieszkańcy Hamburga zgodzą się na wschód słońca w zimie przed 10tą, jeśli mieliby jeszcze dodatkowo zmienić swój domyślny czas na letni. Więc na 99% pozostaną przy zimowym.
A my albo dostosujemy się na stałe z czasem zimowym do Niemiec, albo z letnim do Białorusi...
Zgadam się z kolegą @kemot, że z uwagi na więzy gospodarcze, polityczne i społeczne, prawdopodobnie rząd zdecyduje się mieć ten sam czas co Niemcy i większość Europy Zachodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 02 Sty 2019 15:09 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
koniec zmiany czasu może nastąpić szybciej niż się to jeszcze niedawno wydawało
Zniesienie zmiany czasu. Jest projekt dyrektywy unijnej
Cytuj:
Komisja chce, aby do ostatniej obowiązkowej zmiany czasu na letni doszło w niedzielę 31 marca 2019 r. Jeśli jednak któryś kraj wybrałby czas zimowy za standardowy, to ostatniej zmiany dokonałby w niedzielę 27 października 2019 r. Po tej dacie zmiany czasu byłyby już niemożliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 02 Sty 2019 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Cytuj:
Do 30 stycznia 2019 r. Departament Obrotu Towarami Wrażliwymi i Bezpieczeństwa Technicznego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii czeka na opinie w tej sprawie (przesłane wyłącznie w formie elektronicznej na adres: zmianaczasu.konsultacje@mpit.gov.pl). Należy udzielić odpowiedzi, z krótkim uzasadnieniem na następujące pytania:

Czy należy nadal zmieniać czas w Polsce czy też zrezygnować ze zmiany czasu?

1) Należy nadal zmieniać czas
2) Należy zrezygnować ze zmiany czasu
3) Trudno powiedzieć, nie mam zdania

Jeśli w Polsce zostałby wprowadzony jeden czas obowiązujący przez cały rok, to wolał(a)by Pan/Pani, aby był to:

1) czas letni środkowoeuropejski (popularnie zwany czasem letnim)
2) czas środkowoeuropejski (popularnie zwany czasem zimowym)
3) Trudno powiedzieć, nie mam zdania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 26 Mar 2019 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
No to Parlament Europejski właśnie przegłosował zniesienie zmiany czasu począwszy od 2021 aaaaale otwartą pozostawił kwestię przyjęcia na stałe czasu zimowego lub letniego przez poszczególne kraje co zwiastuje nam rychłe wznowienie pasjonującej dyskusji w tym temacie przez zaciekłych zwolenników i przeciwników poszczególnych opcji. Idę robić popcorn.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 26 Mar 2019 16:31 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
To może machniemy ze 2 godz do przodu? Czemu zmiana ma dotyczyć tylko 1 godz?:)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 26 Mar 2019 17:48 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Nie ma tu już co dyskutować. I tak za nas zdecydują Niemcy. ;)
Nie wierzę, że rząd zdecydowałby się mieć w Polsce ten sam czas co np. na Ukrainie i w Rumunii, a nie taki jak w Niemczech, zważywszy na powiązania handlowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group