Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Komary i inne robaki
#1 PostWysłany: 15 Sty 2017 22:39 

Loty: 18
Kilometry: 24 438
niebieski
Czy w lutym komary (i inne ustrojstwo gryzące) pojawia się na Cyprze?czy tylko w ciepłym okresie atakuje?

W wielu miejscach przestrzegają przed komarami i stąd pytanie.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 16 Sty 2017 08:39 

@piekara 114
Bez urazy, ale masz 22 posty w swojej karierze na forum i wszystkie dotyczą "wyprawy" na Cypr.

https://www.fly4free.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=100113&start=0

Rozumiem , że BARDZO przeżywasz swój wyjazd :D ale odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania już dawno są na forum. A to o nocleg pytasz. A to o wypożyczalnię aut. A to o pogodę. A to o bagaż. I tak wkoło Macieju. Teraz jeszcze komary i robaki doszły. Jak tam już w końcu dotrzesz to się dowiesz czy są. :mrgreen:
Kto Ci zagwarantuje , że tam komara [ chociaż jednego 8-) ] nie spotkasz w lutym.
Odstresuj się i miłego wypoczynku .... ;)
 PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 16 Sty 2017 09:24 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
@‌piekara114‌ dołożę oliwy do ognia: w Ayia Napie miałem pluskwy w hotelu Anthea :evil:
 Relacje PM off
alecrim uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:09 

niebieski
Widzę, że to forum to dla nowych osób nie jest przeznaczone. To po co ono jest, skoro nie można się tu o nic zapytać???
Lecę tanim liniami pierwszy raz po długiej przerwie i mam kilka pytań i lecę w nowe dla mnie miejsce, to się pytam...
Jacakatowice: jak nie chcesz pomóc, to po co piszesz i tracisz czas?

A co do komarów: to dla wielu osób to dość ważna kwestia, czy wystarczy jeden profilaktyczny środek, czy raczej większa ilość jest ich potrzebna.

vincenz napisał(a):
@‌piekara114‌ dołożę oliwy do ognia: w Ayia Napie miałem pluskwy w hotelu Anthea :evil:

Widać nie rozeznałeś tematu, skoro trafiłeś to hotelu z pluskwami. Może jakbyś się wcześniej zapytał, to ktoś by Cię ostrzegł....
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:13 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
@‌piekara114‌ byłem pierwszym, który napisał o tym na Tripadvisorze, więc nikt by mnie nie ostrzegł.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:27 

niebieski
Nie wszyscy umieszczają swoje opinie na tri. czy innych portalach oceniających....
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 387
Kilometry: 500 259
Jest ryzyko jest zabawa.

Większość opinii na tym forum, też było od nas, o których nigdzie nie było opinii.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:41 

piekara114 napisał(a):
Jacakatowice: jak nie chcesz pomóc, to po co piszesz i tracisz czas?

vincenz napisał(a):

Widać nie rozeznałeś tematu, skoro trafiłeś to hotelu z pluskwami. Może jakbyś się wcześniej zapytał, to ktoś by Cię ostrzegł....

Jak najbardziej Ci pomagałem.

https://www.fly4free.pl/forum/apartament-pafos-i-larnaka,1398,105787&p=869504#p869504

I parę innych nt Cypru. Ale powoli zaczynasz przesadzać z tym dopytywaniem, o różne absurdalne rzeczy . Takie moje zdanie .
 PM off
gosiagosia lubi ten post.

#9 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:47 

platynowy
o wszystko i tak nie zapytasz ani nie przewidzisz, poza tym moze byc nieaktualne, nie lepiej odkryc na miejscu? to tylko Cypr, jak beda komary, to mozna kupic repelent na miejscu itd itp...

lot, hotel, dojazd z lotniska do miasta/hotelu - to wszystko co dobrze wiedziec wczesniej, a i nie zawsze trzeba... ;)
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 16 Sty 2017 12:56 

Loty: 2
Kilometry: 3 396
piekara114 napisał(a):
Czy w lutym komary (i inne ustrojstwo gryzące) pojawia się na Cyprze?czy tylko w ciepłym okresie atakuje?

W wielu miejscach przestrzegają przed komarami i stąd pytanie.

A mnie komary pogryzly w Hostelu w Katanii w ten weekend :)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 16 Sty 2017 13:24 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
Drogi autorze tematu. Kupiłeś bilety na Cypr. Czy jeśli ci napiszę, że na całym Cyprze w lutym komary tną jak oszalałe, to zrezygnujesz z podróży? Albo jeśli napiszę ci, że komarów nie ma tylko w Paphos, to wynajmiesz hotel właśnie tam i nosa nie wyściubisz poza miasto? A może pytasz po to, żeby wiedzieć, czy spakować spray na owady? No bo po co niepotrzebnie dźwigać buteleczkę....
Nie dziw się, że twe absurdalne pytania denerwują starych forumowiczów.
Jedź i nie przejmuj się głupotami.
Ja też kiedyś jak głupia przepytywałam połowę forum, co zrobić z zimową kurtką w Tajlandii;-)

#12 PostWysłany: 16 Sty 2017 14:04 

platynowy
teraz widze zapytanie w kolejnym watku... seriously?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 16 Sty 2017 14:55 

W styczniu 1999 leciałem po raz pierwszy w życiu na Kanary. Na Gran Canarię. 2 tygodnie z biurem podróży. Przygotowania prawie miesiąc. :D Ogromne walizy w końcu spakowane. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Waluta ( jeszcze pesety kupiona, KK jeszcze nie miałem)
Paszporty mamy, walizy mamy. Ojciec nas odwozi na lotnisko już ze 4 godziny wcześniej do czeskiej Ostrawy ~ 85 km. Przed granicæ czeską w Cieszynie się zorientowałem, że zapomniałem najważniejszego KASY !!! Plik peset i dolców został w domu. :shock:
Inne czasy to były. Bez KK i bankomatów.Czyli leżymy i kwiczymy.
Zdążyliśmy wrócić po kasę, ale tylko dlatego, że duży zapas czasu był.

Druga historia. Całkiem niedawno.
W Belgradzie wynajęte mieszkanie. Zwalniamy je. Jedziemy dalej, do Niszu. Setki razy się pakowałem. Wszystko zabrane. Klucze wrzuciłem do skrzynki pocztowej na korytarzu ( zgodnie z umową, bo właściciela nie było) Jemy spokojnie śniadanko w Pekara" i nagle olśnienie. Paszporty zostały w mieszkanku. Dobrze schowane. :mrgreen:
Musiałem skrzynkę pocztową rozwalić niestety ( drewniana prowizorka, inne niż nasze) wyjąć klucze, zabrać paszporty, wrzucić ponownie klucze do skrzynki i ją jako tako naprawić.
Tak to jest z tymi przygotowaniami.
Kasa, KK i dokumenty. To jest ważne. Reszta nieistotna. Zawsze można dokupić.
 PM off
3 ludzi lubi ten post.

#14 PostWysłany: 16 Sty 2017 15:19 

niebieski
Komarów brak. Larnaka.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 16 Sty 2017 15:24 

niebieski
Anonymous napisał(a):
Kasa, KK i dokumenty. To jest ważne. Reszta nieistotna. Zawsze można dokupić.

Całkowicie się z tym zgadzam (i dla mnie jeszcze ważne dobre ubezpieczenie, w tym dla samochodu, bo takie wyjazdy własnym sam. preferuję).
Ale ja jestem z tych, co wolą się o 1000 rzeczy dopytać i przygotować się, niż być potem zaskoczonym, zwłaszcza negatywnie. Na pewno z powodu komarów z wyjazdu nie zrezygnuję, ale wolę np. wiedzieć, że po przyjeździe trzeba od razu w sklepie kupić coś do kontaktu niż rano płakać, że pokąsały.... (bo właśnie jest okres ich aktywności).

Jak koleżanka sama napisała, każdy miał kiedyś setki pytań, więc trochę wyrozumiałości dla innych....

-- 16 Sty 2017 15:25 --

bo76 napisał(a):
Komarów brak. Larnaka.

I to jest rzeczowa informacja.

Rozumiem, że teraz jesteś lub byłeś dopiero co?
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 16 Sty 2017 15:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 387
Kilometry: 500 259
To są zwykłe komary...
Wystarczy kupić fenistil w żelu na ukąszenia i baygon tabletki.

Komarów raczej nie zobaczyć w tej porze na Cyprze. Ewentualnie jakieś komary - Chuck Noris.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 16 Sty 2017 15:34 

niebieski
-- 16 Sty 2017 15:25 --

bo76 napisał(a):
Komarów brak. Larnaka.

I to jest rzeczowa informacja.

Rozumiem, że teraz jesteś lub byłeś dopiero co?[/quote]

W trakcie :-)
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 16 Sty 2017 16:43 

niebieski
bo76 napisał(a):
W trakcie :-)
To życzę super wypoczynku 8-)
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 03 Cze 2017 22:57 

Witam
A jak chciałam zapytać o tzw. muchy piaskowe których "podobno" jest dużo w okresie czerwiec do październik na Cyprze
i strasznie gryzą poza tym roznoszą również tzw gorączkę muchy piaskowej: http://www.medycynatropikalna.pl/chorob ... -piaskowej
czy rzeczywiście jest ich dużo ktoś się z tym spotkał?
Pytam ponieważ lecimy z małym dzieckiem więc mam trochę większe obawy...
 Relacje PM off  

[ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości