Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 03 Kwi 2021 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W Kolumbii poszczególne regiony mają znaczącą autonomię, więc zasady mogą różnić się bardzo. W miejscach imprezowych nie licz za bardzo na kluby, skoro impreza kończy się np o 17 jak w Medellín czy 19 jak w Santa Marcie (w dzień kiedy nie ma lockdownu przez cały dzień)

Bo tak też bywa co drugi dzień w Santa Marta.

Do 22 w zasadzie wszystko otwarte było w Pallomino. To może się zmienić znienacka, oni podejmują działania w zależności od liczby zajętych łóżek covidowych.

A jeśli chodzi o kluby to w maseczkach i odległość 2m ;)

I jeszcze jedno. Restauracje hotelowe są otwarte normalnie albo prawie normalnie jednak tylko dla osób zameldowanych. Mogą nie sprzedawać alko, lepiej więc się zaopatrzyć zawczasu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 08 Kwi 2021 09:58 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 102
Loty: 136
Kilometry: 254 109
Wypłacał ktoś pieniądze z bankomatu kartą Revolut w Kolumbii?
Jaka jest prowizja ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 08 Kwi 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Prowizja zależy od operatora bankomatu BBVA i Caja Social bez prowizji, są ponoć i inne bezprowizyjne
Góra
 Profil Relacje PM off
PiotrP uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 10 Kwi 2021 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
@PiotrP wyplacalismy Revolut. Bankomaty BBVA i Davivienda nie pobieraja prowizji.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 10 Kwi 2021 18:28 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Proszę o informacje gdzie można zrobić test PCR w Bogocie na 24h przed wylotem i czy sprawdzają testy jakoś dokładnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 10 Kwi 2021 20:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
24h przed lotem, to chyba tylko na lotnisku.
Zależy od linii, jaką lecisz i final destination.
Na moim locie sprawdzano mega dokładnie.
Natomiast inne osoby mogą mieć inne doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Kwi 2021 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tak, to jest rzecz mocno nieprzewidywalna. Ja miałen test antygenowy, ale też rezerwację MXP - WAW na kolejny dzień. Pani przy checkinie sprawdziła tylko rezerwację. Testu nie obejrzała, a leciałem BOG-MAD-LIN i na oddzielnym bilecie MXP-WAW po noclegu w Mediolanie
i tak jak pisał Jacek PCR z terminem 24h testy za 280K COP robi tylko synlab, choć teoretycznie z pobraniem nie tylko na lotnisku (to się zmieniło w ostatnich 2 tygodniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Kwi 2021 21:54 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
jacek96 napisał(a):
24h przed lotem, to chyba tylko na lotnisku.
Zależy od linii, jaką lecisz i final destination.
Na moim locie sprawdzano mega dokładnie.
Natomiast inne osoby mogą mieć inne doświadczenia.

Lece Bogota-Paris-Berlin, co to znaczy mega dokladnie? Np. Sprawdzali czy test zrobiony rzeczywiscie w Kolumbii? 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Kwi 2021 23:07 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Ja miałem w Kolumbi robiony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 16 Kwi 2021 21:36 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
a kiedy lecieliście , bo na Gov.pl jak zwykle wiarygodne info:

1. Przedłużenie okresu obowiązkowej izolacji prewencyjnej do dnia 31 maja 2021 r. na obszarze całego kraju;

5. Zasady wjazdu do Kolumbii to: negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 96 godzin, brak objawów gorączki lub problemów z oddychaniem, uzupełniony formularz Check-Mig (https://apps.migracioncolombia.gov.co/p ... gistro.jsf) oraz instalacja aplikacji „CoronApp – Colombia”;

to można wjechać czy nie można bez izolacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 17 Kwi 2021 22:38 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 12
Ta coronaapp z tego co mi avianca i viva air potwierdzili dotyczy tylko Kolumbijcyzkow.
Ja mam nainstalowana i lecialem z bogoty do medellin, z medellin do cartageny, z santa marta to pereira i sprawdzali tylko u kolumbijczykow.
Sprawdzaja check-mig i test PCR tak jak jest napisane max 96godzin stary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 19 Kwi 2021 11:26 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
a w praktyce szczepienia na żółtą febrę sa sprawdzane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 05 Cze 2021 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Jak Waszym zdaniem ułożyć sobie plan pobytu w Kolumbii pod względem aklimatyzacji?

Po dłuższym zastanowieniu, będę chciał chyba podzielić wyjazd tylko na 3 bazy, tj.:
1) Bogotę (łącznie 3 noclegi, ale chyba rozbite na 2 części),
2) Kartagenę (2 noclegi),
3) Medellin + okoliczne pueblos (8 noclegów).
Ewentualnie, w grę wchodzi zamiana Kartageny na Pereirę + Solento, ale z powodów logistyczno-organizacyjnych, jest to mniej prawdopodobne.

Zastanawiam się, czy na początek zostać w Bogocie i tam przywyknąć do wysokości, czy raczej najpierw przenieść się do Kartageny, potem Medellin (albo na odwrót), a dopiero na koniec do Bogoty?
A może to w gruncie rzeczy bez znaczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Cze 2021 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie, opuść Bogotę jak najszybciej i przyleć tam z Medellin.

Ja Cartageny nie polecam - lepiej nad morzem ten park koło Santa Marta zobaczyć
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Dzięki, ale Santa Marta (i park Tayrona) raczej odpada bo nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Medellin, a zależy mi, żeby ogarnąć wszystko lotami bez przesiadki w BOG.
Abstrahując zatem od oceny urody Kartageny i Santa Marty, to rozumiem, że ze względów aklimatyzacyjnych radzisz, by uderzyć najpierw na wybrzeże, potem Medellin i okolice, a na koniec Bogota?

A co byłoby, gdybym w ogóle odpuścił wybrzeże i zamiast niego wybrał jednak Salento? W takim układzie, po przylocie do Bogoty polecieć się najpierw do Pereiry, czy do Medellin? Podejrzewam, że tu już wielkiej różnicy nie będzie, bo oba rejony są na podobnej wysokości?

Czy pozostanie na kilka dni w Bogocie po przylocie faktycznie będzie "bolesne" dla organizmu? Szczerze mówiąc, to organizacyjnie takie rozwiązanie najbardziej by mi pasowało, ale jeśli miałbym tam być niczym zombie, to zaplanuję odpowiednio inaczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:23 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Witaj Tropikey,

Jak to nie ma lotów ? z Medellin do Santa Marta masz Avianca i Latam

Zależy oczywiście od terminu ale Avianca ma bezpośrednie loty, a Latam co drugi dzien
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
No to coś widocznie źle sprawdzam :D
Zaraz ponowię poszukiwania...


p.s. @tomazs: a tak w ogóle, to już byłeś, czy przełożyłeś? Jeśli już byłeś, to jaką trasę zrobiłeś?


Ostatnio edytowany przez tropikey, 05 Cze 2021 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Dorzucę od siebie 3 grosze jako kompan w mieszkaniu na 0 metrów nad poziomem morza, o ile jeszcze nie przynudzam w temacie :D

Nie czuliśmy się źle ma wyjeździe w 99,9% przypadków jeżeli chodzi o wysokość. Ta pozostała część to kilka godzin na Monsterrate, kiedy żonie pod koniec przy szybszym spacerze trochę zaczynało brakować oddechu (a to był przedostatni dzień) oraz druga sytuacja, kiedy szliśmy do domu kolibrów w Dolinie Cocora (3 dzień wyjazdu).
Taka wspinaczka pod sam koniec musiała być podzielona na kilka części i drobne odpoczynki, bo było już ciężko i lekko bolała głowa.
Oprócz tego zero dolegliwości, zero problemów ze snem, bólu i zawrotów głowy itp.
Może mały wpływ na to miały 2 dni w najwyżej położnej stolicy Europy przed bezpośrednim wylotem?

Jak już kiedyś rozpisywałem nasz plan, najpierw nocka w Bogocie z racji godzin lotów, potem Salento, Medellin i Guatape i na koniec Bogota. Również odpuściliśmy wybrzeże.

Jeżeli chodzi o wysokości, to nie licząc wybrzeża najniżej jest Medellin, potem Guatape/Salento i Bogota. Zatem jeżeli chcecie się zaaklimatyzować najrozsądniej byłoby zwiedzać w tej kolejności i uciekać do Medellin.
Stąd są bezpośrednie loty do Pereira i Armenia z EOH (to lotnisko w centrum Medellin), o których nie wiedziałem wcześniej przed wyjazdem, zerknij tu:
https://www.easyfly.com.co/
Bus to 7h, my jechaliśmy 10 z racji zamkniętej autostrady i nie polecam...

Z kolei potem z powrotem do Bogoty można lecieć równiezżz Armenii lub też z Pereira. Tu jest jest pełen wybór wielu linii, a do tych miejscowości busy z Salento jeżdżą jeden za drugim, max 50min jazdy.

A do Santa Marta z MDE są jak mówi kolega wyżej. Tylko wtedy albo albo z Salento, jeżeli nie chcecie zwiedzać z językiem na brodzie.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 05 Cze 2021 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Tak, te loty z EOH do Pereiry już wyczaiłem i biorę je pod uwagę, choć polityka bagażową easyfly troszkę jeszcze dla mnie niejasna (muszę to jeszcze postudiować :D ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 05 Cze 2021 21:00 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
@tropikey

Kolejny raz przelożyłem, tym razem na koniec września bo online tylko do końca tego miesiąca mogłem, mam jeszcze szanse na zmianę ( międzyczasie przez zmiane lotniska z MXP na LIN - dali mi kolejną szansę ) ale online termin tylko do końca września.
Trasy dokładnej jeszcze nie planowałem - chciałem Bogota, Santa Marta ( park Tyrona ), Cartagena, Medellin - ale to może jeszcze ewoluować

Szukając lotu na wybrzeże możesz też wybrać miejscowość Barranquilla ( nic tam nie ma, poza miejscem urodzin Shakiry, ale jeśli patrzysz na aspekt ekonomiczny i masz czas.... ) bilety są tańsze niż do Cartageny lub Santa Marty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group