Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kolonia
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Oprócz Katedry polecam koniecznie przejażdżkę kolejką linową nad Renem.
Podróż w jedną stronę dla dorosłych 4.50€, 6.50 € RT. Dla dzieci 4-12 lat przejazd odpowiednio 2,50€ oraz 3,70€. Poniżej 4 lat za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Kolonia
#2 PostWysłany: 12 Sty 2015 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Kolonskie ZOO 50% taniej:
17,50 € 8,75 €
http://travelbird.de/36518/tagesticket-koelner-zoo/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kolonia
#3 PostWysłany: 15 Lip 2015 11:35 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bilety Ryana do Kolonii dzisiaj na głównej po 98 zł; u nas 11 listopada (środa) dzień wolny; w Kolonii 11 listopada o godz. 11:11 początek karnawału (piątej pory roku). Ktoś może był w Kolonii w trakcie początku karnawału? Są jakieś ciekawe uroczystości z tej okazji, czy raczej wszystkie uroczystości skoncentrowane są w okolicach tygodnia przed Środą Popielcową?

https://de.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6lner_Karneval
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolonia
#4 PostWysłany: 15 Lip 2015 11:37 

Polecam Muzeum Wody Kolońskiej:
http://www.farinahaus.de/

oraz Muzeum Czekolady:
http://www.schokoladenmuseum.de/start.html
Góra
 PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kolonia
#5 PostWysłany: 01 Lis 2015 17:33 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czy na lotnisku mogę kupić KolnCard http://www.cologne-tourism.com/welcome/koelncard.html i czy wówczas darmowy transport obejmie przejazd z lotniska do miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolonia
#6 PostWysłany: 11 Lis 2015 20:14 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
Świeżo wróciłem, więc mogę podzielić się kilkoma punktami.
1. Katedra - punkt obowiązkowy. Wejście za darmo. Wchodząc od głównego wejścia można zakupić za 1€ dwustronnie zadrukowaną kartkę w języku polskim, która opisuje wszystko co znajduje się w katedrze.
2. Ale jak dla mnie większą atrakcją było zwiedzanie skarbca katedrze (wejście od strony dworca po lewej stronie katedry) - zgromadzili tam trochę złota, srebra, kamieni i kości słoniowej. do tego część znalezisk z czasów rzymskich (katedra stoi na fundamentach rzymskich budynków) oraz zbiór relikwii przeróżnych świętych. Opisy po niemiecku i angielsku. Wejście 6€. Można zakupić bilet łączony razem z wejściem na wieżę - 8€. Tylko gotówka.
3. Wieża katedry - wchodzi się na wysokość blisko 100m, skąd widać pięknie sporą okolicę. Do pokonania ponad 400 schodów, żadnych wind, kręto i mija się ze schodzącymi. Wejście jest tuż przy południowo-zachodnim rogu katedry, schodami na dół. Nie pamiętam ile kosztuje samo wejście. Wchodziłem na bilecie łączonym - wieża plus skarbiec (8€).
4. Preatorium rzymskie. Kolonia stoi na fundamentach miasta rzymskiego. W muzeum preatorium pozostawiono odkryte fundamenty pałacu namiestnika rzymskiego - zwiedza się na platformach zawieszonych nad nimi. Nie ma tam zbyt dużo eksponatów, ale dla tych co interesują się troszeczkę zrobi wrażenie. Udostępniono do zwiedzania także 100m oryginalnego Cloaca Maxima - głównego kanału ściekowego wybudowanego za czasu imperium rzymskiego. Wejście 3,5€ dla dorosłych. Tylko gotówka. Większość opisów po angielsku. Nieczynne w poniedziałek (jak większość muzeów).
5. Muzeum czekolady - historia czekolady, zbiór i przetwarzanie kakaowca, etapy produkcji czekolady, dawne oraz współczesne maszyny. Mini taśma produkcyjna oraz manufaktura czekolady. Sklep z ogromnym wyborem czekolad, pralinek itp. Frajda dla dzieci i dorosłych. Wejście 9€ dla dorosłych (możliwa płatność kartą). Podczas zwiedzania można złożyć zamówienie na swoja własną czekoladę - wybiera się rodzaj czekolady oraz dodatki z dość sporej listy (od klasycznych po misie haribo) - 5€ (tylko gotówka), 35min oczekiwania - można podglądać produkcję. W sklepie można płacić kartą. Aby wejść do sklepu nie trzeba zwiedzać.

Do tego całe stare miasto ze swoją odbudowaną zabudową, ratusz, kościoły, most Hohenzoller, wybrzeże Kennediego i wiele innych.

W planach miałem jeszcze kolejkę nad renem, ale niestety od 1.11 jest już przerwa zimowa :-(

Dla tych co lubują w sztuce - miasto oferuje muzea sztuki z różnych okresów, ale nie zwiedzałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kolonia
#7 PostWysłany: 17 Cze 2023 14:34 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
A co polecacie w najbliższych okolicach Kolonii?


Ostatnio edytowany przez 77kylo, 17 Cze 2023 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kolonia
#8 PostWysłany: 17 Cze 2023 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Sklep Haribo, Bonn

Wysłane przez moją Nokię 3330
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kolonia
#9 PostWysłany: 25 Cze 2023 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
Lindenthaler Tierpark - fajny rodzinny ekologiczny park ze zwierzami :) polecam na spacer w słoneczną pogodę.
nie tylko dzieciaki mają super frajdę. całość za free
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group