Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lut 2017 00:17 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 49
Loty: 115
Kilometry: 113 271
Zgodnie z informacją na stronie tajskich kolei od 1 lutego 2017 r. pojawiła się możliwość zakupu biletów przez internet. Wprawdzie nie kupowałem ale zauważyłem, że nie ma możliwości zakupu biletów na krótkie trasy - np. Bangkok - Ayutthaya. Natomiast na trasy długie pokazuje elegancko ceny zarówno w wagonach miejsc siedzących, jak i leżących.
Jak ktoś już przetestuje w praktyce niech da znać jak to działa :)
http://www.railway.co.th/home/e-ticketsrt.html


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lut 2017 15:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 08 Lut 2017 00:30 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Na krótkie trasy nie ma, bo nawet w kasie biletowej nie kupisz dużo wcześniej, tylko na krótko przed odjazdem pociągu, więc taka sprzedaż w internecie raczej by się mijała z celem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lut 2017 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
I weź tu coś kup jak nie znasz tajskiego :)
Po angielsku tylko góra :D

Załącznik:
no weź.JPG
no weź.JPG [ 31.64 KiB | Obejrzany 4728 razy ]
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja


Ostatnio edytowany przez Abcn 08 Lut 2017 15:03, edytowano w sumie 9 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lut 2017 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Jak klikniesz w prawym górnym rogu na znaczek flagi Wielkiej Brytanii to masz cała stronę po angielsku, w tym wszystkie daty, miasta, połączenia, itd.
Natomiast jak ktoś wypróbuje tą stronę to niech da znać jak to wygląda.
Ja przed chwilą próbowałem kupić bilety na 7. maja 2017 roku ale okazuje się, że za wcześnie (bilety niby można kupować najwcześniej 60 dni przed datą przejazdu).
Z ciekawości sprawdziłem natomiast wcześniejsze daty i wszystko wygląda bardzo przejrzyście (wcześniej trzeba się tylko zarejestrować na ich stronie). Niby można także bez problemu płacić kartami (Visa lub Mastercard).

pozdrawiam
poszwin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lut 2017 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@‌poszwin‌ to chyba oczywiste.
Po kliknięciu właśnie tej flagi wrzuciłem tenże zrzut.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lut 2017 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Hmmm u mnie to wygląda jak poniżej :D (przeglądarka Firefox)

Załączniki:
tajskie PKP.jpg
tajskie PKP.jpg [ 213.67 KiB | Obejrzany 4676 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2017 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
To pewnie u mnie w robocie tak się tylko pokazuje. A korzystam z IE(inne niezgodne ze standardami:D)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Lut 2017 22:37 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 40
Loty: 30
Kilometry: 78 993
smuti88 spadłeś mi z nieba z tym postem bo zamartwiłam się brakiem dostępności kuszetek w pociągu nocnym z BKK do Surat thani na początku marca, w przypadku kupowania biletu z małym wyprzedzeniem. Skorzystalam wczoraj ze stronki, zapłacilam kartą debetową Mastercard i chyba po godzinie dostałam bilety na mejla :)Także wszystko jak narazie ok ;) mogę spokojnie polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Kwi 2017 09:40 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Czy jest gdzieś mapka wszystkich połączeń koleją?
Te nazwy mi za dużo nie mówią, a nie chcę wszystkich wpisywać w google maps:)

BTW. Dlaczego do cholery lista miejsc docelowych nie jest alfabetycznie?!...


Ostatnio edytowany przez thinkmore, 18 Kwi 2017 10:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Kwi 2017 10:23 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
thinkmore uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 01 Paź 2017 13:45 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
-- 01 Paź 2017 13:39 --

Witam serdecznie. Zakupiłem bilety Bangkok - Chang Mai na listopad i otrzymałem na pocztę bilety. Czy trzeba jeszcze gdzieś się z nimi udać czy od razu do pociągu? Pozdrawiam :D

-- 01 Paź 2017 13:45 --

Witam serdecznie. Zakupiłem bilety Bangkok - Chang Mai na listopad i otrzymałem na pocztę bilety. Czy trzeba jeszcze gdzieś się z nimi udać czy od razu do pociągu? Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Paź 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
do konsulatu i po podpis notariusza :D

sorry, nie mogłem się powstrzymać



na chłopski rozum to je wydrukuj i tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Paź 2017 08:35 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Może żle sformułowałem pytanie ;) czy ktoś już przerabiał ten temat z uwagi na wprowadzenie tej możliwości w lutym br.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 02 Paź 2017 08:48, edytowano w sumie 1 raz
Zdublowana treść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Gru 2017 16:57 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 4
Hej,
Próbuję zabookować przez stronę kolei interesujący mnie pociąg (01.02, 19:35), ale pokazuje, że jest niedostępny.
Czy to agencje wykupiły po prostu bilety i powinienem uderzać do agencji, czy na dworcu 2-3 dni przed nie powinno być problemu?
Wiem, że szklanej kuli nie ma nikt, ale może chociaż na pierwszą część pytania ktoś będzie znał odpowiedź :)

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 44.88 KiB | Obejrzany 3585 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Gru 2017 19:20 

Rejestracja: 31 Gru 2017
Posty: 3
Może po prostu skończyły się bilety na te pociągi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sty 2018 19:15 

Rejestracja: 24 Mar 2014
Posty: 4
Tak, prawdopodobnie tak - zastanawialem się tylko, czy jest może jakaś pula offline. Wiem tylko o niesprzedanych przez agencję biletach, które są zwracane kilka godzin przed połączeniem.
Ostatecznie nie ryzykowałem i kupiłem przez agencję jakieś ostatnie miejsca w jednym z tych pociągów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sie 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
kakrysa napisał(a):
Tak, prawdopodobnie tak - zastanawialem się tylko, czy jest może jakaś pula offline. .

Wg szalenie pomocnej strony https://www.seat61.com/Thailand.htm - tylko ok. 15% biletów jest udostępniane on-line przez stronę kolei tajskich - a wszystkie są dostępne u pośredników (dziwny system):
However, SRT [State Railways of Thailand] only makes a small proportion of its total seats & berths available through its online system, perhaps just 15%, so you may see a train shown as sold out when in fact there are seats or berths left. If you have any problems, use 12Go.Asia, as 12go manually fulfil bookings so can access all the seats & berths through their systems, not just the small % which SRT make available online.

Faktycznie, jak kupowałam teraz bilety przez stronę SRT na pociąg za 2 miesiące, to tylko dwa przedziały były dostępne. Wydaje się to mało prawdopodobne - i na stronie 12GoAsia było dostępne dużo więcej miejsc... Ale - przez tego pośrednika wychodzi sporo drożej - taka sama rezerwacja, jaką zrobiłam na stronie SRT dla dwóch osób, wyszłaby na 12GoAsia o 1000 BTH więcej...
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Wrz 2022 00:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Tajlandia zrobiła upgrade systemu rezerwacyjnego. Teraz jest "D-Ticket".

Bilety można kupować na stronie https://www.dticket.railway.co.th/ oraz przez aplikacje D-Ticket.
Strona strasznie mi zamulała z jakiegoś powodu, ale przez aplikacje bilety zakupione bez problemu i bez żadnych dopłat. Płatność polską kartą. Bilet przychodzi pdf'em na maila z dopiskiem że trzeba mieć ze sobą wydrukowany. Nigdzie na stronie D-Ticket o tym wymogu nie informowali, pojawiłem się zatem bez wydrukowanego, i nie było problemu. Konduktor miał ze sobą listę sprzedanych biletów.

Podobno teraz system sprzedaży w kasach biletowych i przez internet są identyczne. W praktyce na tablicach odjazdów/przyjazdów zauważyłem masę lokalnych pociągów których nie było widać w D-Ticket, więc prawdopodobnie jednak nie ma tam wszystkich. Ale pewien nie jestem, bo próbując wyszukać cały rozkład kolei włącznie z pociągami regionalnymi wszędzie odsyłają do D-Ticket. Wie ktoś może jak jest? / Czy jest jakieś inne miejsce gdzie będą rozkłady pociągów regionalnych?

PS. na krótkie dystanse polecam trzecią klasę. Jest całkiem komfortowo. Można sobie wisieć z okna, robić zdjęcia, itd. Dodatkowo na każdej większej stacji po drodzę jest mnóstwo sprzedawców wszelkich przysmaków i oni kręcą się niestety właśnie tylko w okolicy wagonów 3 klasy (bo tylko tam da się prowadzić sprzedaż przez okno).
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiekk86 lubi ten post.
krzysiekk86 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 20 Sty 2023 13:09 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Prawie wszystkie (52 z 66) dalekobieżne pociągi przeniesione w Bangkoku z historycznego dworca Hua Lamphong w centrum na nowoczesny dworzec Bang Sue Grand Station trochę dalej na północ.

Pomiędzy tymi dwoma dworcami kursuje teraz bezpłatny autobus co pół godziny.

https://thethaiger.com/hot-news/transpo ... y-free-bus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Paź 2023 18:41 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 147
Próbuję się zarejestrować na stonie dticket.railway.co.th i trzeba wpisać identification number ktoś wie co mam tam podać? można wpisywać tylko cyfry...

nie było pytania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group