Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Koleją po Korei
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2016 20:59 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Korea oferuje podobnie jak Japonia passy, które mają ułatwić podróż zagranicznym turystom :)
https://www.letskorail.com/ebizbf/EbizB ... rmation.do

Mam przy okazji pytanie - czy ktoś z Was korzystał z kolei? Interesuje mnie trasa KTX z Seulu do Daegu. Próbuję zarezerwować bilet, ale na dany dzień/godziny opcja Select jest nieaktywna :( Prawdopodobnie bilety się wyprzedały, bo na inne dni sa dostępne. Niby jest komunikat, że na 2 dni przed wrzucą nieopłacone/anulowane bilety. Jednak możliwe, że takowe się nie pojawią. Pytanie więc czy można kupić na stacji w Seulu bilety stojące, albo bez przydzielonego miejsca. Trasa nie jest długa bo 2h, więc mogę postać, ale zależy mi żeby na pewno jechać tym pociągiem (KTX, a nie tymi wolniejszymi). Czy będzie to możliwe? Czy nie sprzedają miejsc stojących/bez przydzielonego miejsca?
Termin wrażliwy, bo zaczyna się ich majówka ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2016 21:27 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Hej,

Tak, bilety na KTX wyprzedają się szybko i niespodziewanie, gdy opcji 'select' nie ma, to znaczy że biletów nie ma.
Tak, jest szansa że nowe pojawią się przed wyjazdem.
Tak, bilety stojące na KTX są, można je kupić w biletomacie przed wyjazdem. Mając bilet stojący tak naprawdę można usiąść na dowolnym niezajętym miejscu i ustąpić go gdy przyjdzie jego prawowity właściciel.

Ewentualnie, jak się bardzo chce jechać tym konkretnym KTXem z miejscem, można sprawdzić czy nie byłoby aby miejsc z innych stacji w Seulu, na przykład z Gwangmyeong. Czasem taki trick działa, aczkolwiek częściej dla zwykłych pociągów które mają stacje gęściej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2016 22:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Czy zawsze są dostępne bilety stojące?
Czy jak nie ma biletów online to mogą być w kasie? Będę w Seulu 5 dni przed planowaną podróżą i czy jest sens iść do kasy?
Zależy mi na połączeniu do Daegu bo o 23:20 mogłabym polecieć do Pekinu, więc muszę odpowiednio wcześniej wyruszyć z Seulu, a tylko KTX mi to umożliwi. Nie mogę wyruszyć z Seulu wcześniej niż po 18, najpozniejszy pociąg to pewnie ok 20, aby taxi zdążyć na lotnisko w Daegu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2016 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja kupowałam bilet na KTX na dworcu w Seulu, bezpośrednio przed podróżą. Ale niestety nie wiem jak to jest w przypadku wyprzedania wszystkich miejsc siedzących, z tego co pamiętam w moim pociągu było dużo miejsc wolnych.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:42 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Hej,

- Bilety stojące są również limitowane. WYDAJE MI SIĘ (więc proszę nie traktować tej informacji 100% serio) że mówimy o kilku biletach per wagon. Wydaje mi się jednak również, że jeżeli nie jest to sytuacja wyjątkowa typu lokalne święto, to wyprzedanie wszystkich biletów stojących jest mało prawdopodobne.
- Bilety stojące są kupowalne jedynie na stacji, online można rezerwować jedynie miejscówki. Oferta miejscówek w internecie jest jednak pełna, nie będzie w kasie dostępnych miejsc których nie ma na internecie.
- Biletomat ma tą zaletę, że dogadasz się z nim po angielsku - w kasie nie jest to 100% pewne, poza tym w Seulu w kasach jest ZAWSZE tłok i pośpiech

Bilet skądkolwiek dokądkolwiek możesz kupić w dowolnej kasie kolejowej, więc jeżeli planujesz szwędać się po Korei w ciągu tych 5 dni, to 2 dni przed podróżą do Daegu udaj się do najbliższej kasy (bądź biletomatu) i zobacz, jak sytuacja wygląda. Jeżeli miejscówek nie będzie, to kup stojący. Dwa dni przed podróżą raczej będą.
W sytuacji awaryjnej do Daegu można udać się jeszcze autobusem - jest szybszy (4h) niż wolniejsze pociągi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#6 PostWysłany: 25 Kwi 2016 12:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Będę w Seulu już w sobotę. Chcę jechać w przyszłą środę, czyli przed ich majowka. Czy miejsca stojące będą dostępne na 5 dni przed wyjazdem?
Wolniejsza kolej czy bus odpada bo mam czas od 18 (i tak optymistycznie bo mogą być korki przed weekendem), a samolot startuje o 23:20, więc ok 22 muszę być na lotnisku w Daegu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#7 PostWysłany: 25 Kwi 2016 13:49 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Aaa, bo Ty chcesz jechać bezpośrednio przed ich świętem, to trochę zmienia :)
To czy bilety stojące będą dostępne 5 dni przed wyjazdem - nie wiem, ale myślę że tak.

Ewentualnie - szybkie wyszukiwanie pokazuje, że są jeszcze bilety (pierwszej klasy) z Gwangmyeong na 18:01 - musiał(a)byś się pośpieszyć i urwać się z czegokolwiek co masz do 18.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2016-04-25 o 13.47.44.png
Zrzut ekranu 2016-04-25 o 13.47.44.png [ 22.3 KiB | Obejrzany 3158 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#8 PostWysłany: 25 Kwi 2016 14:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
właśnie tego dnia jadę na DMZ i JSA - wiec to trochę nie ode mnie zależne, kiedy wrócimy do miasta :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#9 PostWysłany: 28 Kwi 2016 13:23 

Rejestracja: 28 Kwi 2016
Posty: 1
Cześć!

Wybieram się do Korei w wakacje w celach służbowych.
Bardzo chcę przy okazji zwiedzić Seoul, niestety jednak będę stacjonował w "województwie" Iksan, które jest oddalone o całkiem spory kawałek od stolicy.

Sprawdziłem możliwości dojazdu - najrozsądniejsza wydaje się szybka kolej KTX - jedzie 1h 8min.
Pytanie brzmi:
Czy istnieją jakieś train-passy na ten konkretny typ (KTX) kolei?
Nie interesuje mnie cioranie się 4h tam i spowrotem zwykłym pociągiem.
Jedyne co znalazłem to paro-dniowe train-passy na całą dostępną kolej. Jednak to troszkę kosztuje, w związku z czym szukam alternatyw ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#10 PostWysłany: 28 Kwi 2016 20:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
bilet jednorazowy na KTX to ok 40 000 KRW, więc może policz ile tych przejazdów będziesz mieć i czy pass się opłaca. Jedyne dostępne są na stronie korail
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#11 PostWysłany: 25 Lut 2017 17:50 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Chciałbym kupić bilet na pociąg z Pusan do Seulu - zrobię to on line czy tylko w kasie?
Ile może kosztować bilet?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lut 2017 23:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#12 PostWysłany: 26 Lut 2017 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Cenniki i rozkłady jazdy znajdziesz na angielskiej wersji strony letskorail.com (link poniżej). Wpisz Busan i Seoul jako stację początkową i końcową. Jeżeli strona wyrzuca błąd zamiast wyniku, spróbuj ponownie za chwilę. Jest tam też procedura zakupu online, ale osobiście nie korzystałem.

Trasa, o którą pytasz jest najbardziej ruchliwa w Korei i pociągi na niej kursują bardzo często. Bilet można kupić w kasie przed odjazdem, ale kupując go w ostatniej chwili, zdarza się, że pociągi są całe wyprzedane i trzeba wtedy zaczekać na kolejny, w którym zostały wolne miejsca.

https://www.letskorail.com/ebizbf/EbizBfTicketSearch.do
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#13 PostWysłany: 26 Lut 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Warto dodać, że mimo kupienia biletu przez internet i tak trzeba go odebrać na dworcu. Trzeba stanąć w kolejce do okienka, gdzie bilet otrzymuje się po pokazaniu wydruku potwierdzenia i paszportu. Rok temu, za Busan-Seul KTXem zapłaciłem 170zł (możliwe że da się taniej, ale ten akurat mi pasował)
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#14 PostWysłany: 16 Sie 2017 22:59 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 3
Czy ktoś z was kiedyś korzystał z czegoś o nazwie Korea Japan Joint Ticket? (czytałem o tym w przewodniku LP o Korei). Podobno można kupić jeden bilet na pociąg w korei, statek Busan - Hakata oraz jakiś pociąg w Japonii. Lecę w październiku na dealu z AY do ICH a wracam z HND i bardzo przydałby mi się taki połączony bilet. Byłbym strasznie wdzięczny za jakieś info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#15 PostWysłany: 18 Sie 2017 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@sstomson

Oferta, o którą pytasz, została wycofana ze sprzedaży w 2015 roku. Była skierowana głównie do samych Koreańczyków oraz Japończyków, dlatego nie pozostało po niej zbyt wiele śladów na angielskojęzycznych stronach internetowych. Joint Ticket oferował przeprawę promową na trasie Busan - Fukuoka (Hakata) lub Busan - Shimonoseki oraz bilety kolejowe wydawane na różne stacje w Korei i Japonii ze zniżką sięgającą max. 30%. Jednakże, całkiem możliwe, że współczesne oferty dla odwiedzających z zagranicy typu Japan Rail Pass są w stanie nawet bardziej zredukować koszt podróży po Japonii niż dawny bilet łączony z Koreą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#16 PostWysłany: 24 Mar 2024 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy bilety na pociągi można kupować z wyprzedzeniem minimum 1 miesiąc?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleją po Korei
#17 PostWysłany: 24 Mar 2024 11:14 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Tylko do miesiąca

Cytuj:
Reservation may be made from 30 minutes to 1 month prior to departure.


Pamiętaj o bookowaniu na ich stronie a nie tym posredniku co "udaje" Korail
https://www.letskorail.com/ebizbf/EbizBfTicketSearch.do
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group