Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Maj 2018 19:02 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
"Gdybyś potrzebował porad praktycznych przy planowaniu własnego wyjazdu, serdecznie zapraszam do kontaktu. Polecę hostele, pomogę ogarnąć transport."
Czlowieku, ja w Bakczysaraju bylem 4x do wojny!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Maj 2018 19:04 

@01ERES, nie wiedziałem tego. Mnie również się bardzo podobało.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Maj 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
Byłem w '12r. I chętnie bym zobaczył jak się tam zmieniło. Napiszcie proszę pokrótce jak tam obecnie dojechać .

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Maj 2018 17:22 

@Don_Bartoss
nie wprowadzaj ludzi w błąd . Byłem na Fiolencie wiele razy przed aneksją i to jedno z moich ulubionych miejsc ,więc doskonale się orientuję we wszystkim co tego miejsca dotyczy. Piszesz że robiłeś wizę to rozumiem że to wiza rosyjska i wjechałeś do Krymu ze strony Rosji czyli według prawa ukraińskiego -NIELEGALNIE a co za tym idzie czeka Cie przykra niespodzianka przy ewentualnym wjeździe na Ukraine ( de facto tak samo jak wjedziesz do Abchazji ze strony Rosji a potem masz wielkie problemy w Gruzji ).
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Maj 2018 22:39 

@BradPitt, dlaczego piszesz bzdury o wprowadzaniu kogokolwiek w błąd? Które z moich informacji są nieaktualne?
Opisałem sposób transportu na przylądek - jak chcesz coś dodać w temacie to zachęcam.

@mariuszewski, przecież napisałem jak tam dojechać.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Cze 2018 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2016
Posty: 41
Skoro napisaleś .......

Wysłane z telefonu stacjonarnego przy użyciu Tapatalka
_________________
--
mariuszewski
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Cze 2018 09:46 

Tak - dojazdowi poświęcony jest pierwszy post w tym temacie.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2018 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
@Don_Bartoss aby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości, czy po przybyciu na Krym miałeś dodatkową kontrolę paszportową i wbitą pieczątkę do paszportu?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2018 11:17 

@Astarloa12, dziękuję za pytanie. Oczywiście, nie miałem żadnej dodatkowej kontroli, a mój paszport został ostemplowany jedynie w Moskwie, czyli tam gdzie przekraczałem granicę z Federacją Rosyjską.
Czyż to nie rozwiązuje wszystkich problemów?
Góra
 PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2018 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
Dziękuję za merytoryczną odpowiedź :) W ten sposób położyłeś kres teorii o kłopotach z wjazdem na Ukrainę po odwiedzeniu Krymu, a lansowanej przez wielu użytkowników forum ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2018 18:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Nie wiadomo jeszcze czy go wpuscą ;)

Z Górskim Karabachem jest podobnie. Niby nie masz stempla, a służby bezpieczeństwa przeglądają facebook/forum szukając ludzi co byli w Górskim Karabachu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2018 18:37 

@Astarloa12, dokładnie - u mnie same fakty, a nie rozprzestrzeniane przez Ukrainę zabobony.
Ukraińcy sami nie mają jak sprawdzić czy byłaś na Krymie, a my nie powinniśmy im tego ułatwiać. Z mediami społecznościowymi zatem ostrożnie, a i przed ewentualnym wjazdem na Ukrainę warto przejrzeć jakie zdjęcia ma się w telefonie :)
Udanego pobytu na Krymie życzę, jakby co!

@Zeus, mam inne zdjęcie w paszporcie niż awatar na f4f ;)
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Cze 2018 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
Dziękuję, ale to chyba dopiero następnym razem ;) Na pierwszy ogień idzie Moskwa na 5 dni, a jednodniówka na Krym niestety wychodzi zabójczo drogo :(

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2018 18:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
No wiem, wiem ;)

Tylko opisuję ze były takie przypadki z Azerbejdżanem

Np. tu
https://www.rferl.org/a/russia-disappoi ... 97728.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Cze 2018 08:20 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Anonymous napisał(a):
czyli według prawa ukraińskiego -NIELEGALNIE a co za tym idzie czeka Cie przykra niespodzianka przy ewentualnym wjeździe na Ukraine ( de facto tak samo jak wjedziesz do Abchazji ze strony Rosji a potem masz wielkie problemy w Gruzji ).


Cóż - problemy mają być?
Byłem na Krymie wiele razy przed aneksją Rosji i dwukrotnie po aneksji z wizą przez Rosję,
Od tego czasu wiele razy wjeżdżałem na Ukrainę i nikt niczego nie sprawdza, żadnych pytań i problemów ....bo brak śladu.
Chociaż muszę stwierdzić Krym się zmienia ….ale niestety na gorsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Cze 2018 08:41 

@Aksum
rozwiń temat proszę - na czym polegają te zmiany na gorsze?
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Cze 2018 08:39 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Nie chcę wchodzić w politykę ale nawet te osoby które były za Rosją zaczynają mieć wątpliwości...
Obiecanki milionów turystów z bliskiej i dalekiej Rosji nie spełniły się (gdzie oni sami wybierają inne kraje bo jest taniej)
Mieszkańcy na Krymie żyli głównie z turystyki i wszystkiego co z tym związane ...
wynajmu mieszkań, pensjonatów, hoteli a turystów brak czyli w sezonie puste dyskoteki, sklepy ,bazary itd....
gdzie w lecie było pełno turystów głównie z UA,RU,BY i trochę z PL - a teraz to wielka drożyzna,puste plaże.
Teraz przyjazd na Krym jest wyzwaniem a kiedyś wystarczyło wsiąść w pociąg we Lwowie ….
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Cze 2018 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
@Zeus, mam inne zdjęcie w paszporcie niż awatar na f4f ;)


Znaczy bez tej informacji o preferencjach zakupowych?

A przy okazji - czy tam rzeczywiście jest drogo? Moje niewielkie doświadczenie z poza metropolitarnej Rosji wskazuje, że ceny nie muszą być wysokie. Ale to turystyczne miejsce.
BTW - jechałeś górskim trolejbusem międzymiastowych?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Cze 2018 09:27 

pabien napisał(a):
Znaczy bez tej informacji o preferencjach zakupowych?

Tak, i patrzę na wprost - zgodnie z wymogami :)
pabien napisał(a):
A przy okazji - czy tam rzeczywiście jest drogo? Moje niewielkie doświadczenie z poza metropolitarnej Rosji wskazuje, że ceny nie muszą być wysokie. Ale to turystyczne miejsce.
BTW - jechałeś górskim trolejbusem międzymiastowych?

Tam, w mojej ocenie, nie jest drogo. Piwo kosztuje jakieś 4,5 zł (nie ma większych różnic czy w sklepie czy w knajpie, choć oczywiście jak na nasze standardy zapłacić 4,5 zł za piwo w barze to tanio). Niestety, jest marnej jakości. Jedzenie to jak się trafi. W Jałcie poszedłem kilka razy do uzbeckiej knajpy, wychodziłem najedzony, zostawiałem jakieś 12 zł (z herbatą). Jadałem często w stolovayach - tam rachunek wynosił 25-30 zł, ale próbowałem wielu rzeczy.

Rosjanie narzekali, że wszystko podrożało przez wyższe koszty logistyki. Teraz, po oddaniu do użytku Mostu Krymskiego, życie na Krymie powinno powrócić do normalności.

Noclegi (cała podróż czyli Moskwa i Krym) za 9 dni wyniosły mnie łącznie 260 zł.
Nie jechałem trolejbusem. Następnym razem to zrobię.

Tak wygląda nowe lotnisko w Symferopolu. Z Symferopola do Sewastopola budują nową drogę. Pieniądze są, tylko nie są przejadane. Albo się konsumuje, albo się inwestuje:
Image
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Cze 2018 09:53 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Aksum napisał(a):
Nie chcę wchodzić w politykę ale nawet te osoby które były za Rosją zaczynają mieć wątpliwości...
Obiecanki milionów turystów z bliskiej i dalekiej Rosji nie spełniły się (gdzie oni sami wybierają inne kraje bo jest taniej)
Mieszkańcy na Krymie żyli głównie z turystyki i wszystkiego co z tym związane ...
wynajmu mieszkań, pensjonatów, hoteli a turystów brak czyli w sezonie puste dyskoteki, sklepy ,bazary itd....
gdzie w lecie było pełno turystów głównie z UA,RU,BY i trochę z PL - a teraz to wielka drożyzna,puste plaże.
Teraz przyjazd na Krym jest wyzwaniem a kiedyś wystarczyło wsiąść w pociąg we Lwowie ….


Brzmi jak ideal (dla indywidulanego turysty) - piekne krajobrazy, wlasciciele kwater pewnie schodza z cenami i nie ma tych wszystkich tlumow, ktore strasznie wkurzaly mnie jak tam bylem. Nic, tylko jechac na Krym jeszcze raz.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group