Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2018 16:01 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Witam, przeczytalem kilka tematow pytajacych o pogode na w/w wyspach w listopadzie.
Jak widze odradzany jest wtedy wyjazd z uwagi na trwajace monsuny.
Czy z Waszego doswiadczenia wynika, ze w grudniu (pierwsza polowa) nastepuje juz poprawa pogody?
Bardzo chcialbym ponurkowac przy Koh Tao, ale obawiam sie trafienia na monsuny w grudniu.

Z gory dziekuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 25 Paź 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Co do nurkowania, to nie wypowiem się precyzyjnie, bo od lat nie nurkowałem. Podejrzewam, że na pewno nie jest tak, że wszystkie bazy się zamykają na głucho - może być trochę większe rozfalowanie, nieco gorsza widoczność, ale - pomijając okresy, gdy wieją dzikie tajfuny - spokojnie da się jakiegoś nura zaliczyć

Monsun "zimowy" zasdaniczo trwa gdzieś do końca stycznia, więc na radykalną poprawę pogody bym nie liczył. Natomiast ważne jest to, że monsun nie oznacza deszczu od rana do wieczora, raczej parę godzin deszczowej/burzowej pogody i to nie każdego dnia. Dużo też zależy od roku - warto napisać do kilku baz gdzieś na początku grudnia i zapytać jak się sprawy mają.

Osobiście od jakiegoś czasu regularnie pomieszkuję po kilka miesięcy w szeroko pojętych okolicach Koh Samui w czasie monsunu letniego i specjalnie mi to nie przeszkadza. Ale ja mam dużo czasu, uwielbiam deszcz i chmury i generalnie nie leżę na plażach (chyba, że po okazjonalnej imprezie).

Możesz wysłać mi PW gdzieś w pierwszym tygodniu grudnia, bo będę wtedy na miejscu i będę w stanie zrobić mały research.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pole lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Lis 2018 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
W sprawie nurkowania na Koh Tao i aktualnych warunków pogodowych odezwij się do tego gościa https://www.facebook.com/profile.php?id=100006356054826. Robiłem u niego OWD na Koh Tao.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lis 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Rok temu miałem podobny problem, tzn. planowałem Tajlandię we wrześniu. Szybkie wbicie w google kilku miejsc typu "koh samui climate", sprawdzenie jak wygląda kwestia opadów i... okazało się, że wrzesień na Samui jest całkiem niezły (w porównaniu do reszty Tajlandii). No i faktycznie - na miejscu w dzień pełne słońce, za to nad lądem widać było masę chmur, które wieczorem... wędrowały nad wyspę. Koło 22-24 często mocno, ale chwilowo, padało - no ale o tej porze dnia specjalnie mi to nie przeszkadzało.

Choć to oczywiście nie jest zasadą, bo kilka lat temu byłem w grudniu na Samui / Phanang i o ile deszczu tak dużo nie było, to słońca też - cały czas chmury. Ale tak wygląda ta część Azji - możesz różnie trafić - w końcu to koniec pory deszczowej, więc może być przesunięcie w każdą stronę - dużo słońca, ale też dużo deszczu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group