Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:28 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Witam, był ktoś z Was na Koh Lipe?
Jak wrażenia? Jaki nocleg polecacie?
Jak się tam dostaliście i w jakiej orientacyjnej cenie (np. z Bangkoku)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:51 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Z tego co pamiętam to z Bangkoku (DMK) Air asia oferuje przelot + transfer na wyspę. Wszystko w cenie biletu lotniczego.
Co do ceny to sprawdz na airasia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lis 2018 13:58 

Właśnie też ustalam trasę z Bangkkoku, ale na Langkawi. Jedna z moich opcji to przelot do Trang, potem autobus do Pak Bara Pier i prom na Koh Lipe i z niej na Langkawi
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:09 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
@andrzejdz
A nie lepiej lot do Hat Yai?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Na Koh Lipe do szczęścia na niej przebywających brakuje tylko KFC i Starbucks'a ;)
A tak powaznie, w tej części Taj jest kilka bardziej autentycznych i nie zniszczonych masową turystyką wysp, chyba że Twoim celem jest spalenie jointa i chillout na plaży.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:28 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
W sensie, ze jest zdominowana przez Amerykanow?
Poszukuje nieimprezowych miejsc na cichy, ale aktywny sportowo pobyt z druga połówka i to miejsce wydaje się być idealne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:32 

Też dobra opcja,bo bilety wszędzie w jednej cenie ok 20e za przelot . Z Trang lotnisko znalazłem transfery do portu Pak Bara za 300 thb a z miasta za 200 i zaczyna mnie kusić ta wysepka Koh Lipe
Z Hat Yai jeszcze nic nie znalazłem aby dojechać do portu koło Satun ,jednak bedę miał to na uwadze.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2018 14:35 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Z Hat Yai przecież też jeżdżą busy do Pak Bara, a speedboat na Lipe to 600 THB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Gru 2018 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@Pole Na Koh Lipe da się odpocząć, do tego piękne plaże i świetna woda, będąc na Koh Lipe proponuje zarezerwować sobie pobyt w rezerwacie Koh Adang, więcej o nim na tym blogu https://www.gettingstamped.com/koh-adang-thailand, w moim podpisie znajdziesz relację z Koh Lipe i Langkawi :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Gru 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Z tymi pięknymi plażami to bym nie przesadzał. Brudne, masa śmieci, pisałem o tym tutaj viewtopic.php?p=1125105#p1125105

Odnoszę wrażenie, że większość ludzi jak opuści już Polskę to chodzi w różowych okularach
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Gru 2018 13:35 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
od kiedy Kuba Wojewodzki spedzil wakacje tam to wielu Polakow mysli ze to najlepsze miejsce w Taj.

pomijajac drogi dojazd zdecydowanie sa ciekawsze wysepki np ko tao
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Gru 2018 21:47 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
cypel napisał(a):
Z tymi pięknymi plażami to bym nie przesadzał. Brudne, masa śmieci, pisałem o tym tutaj viewtopic.php?p=1125105#p1125105

Odnoszę wrażenie, że większość ludzi jak opuści już Polskę to chodzi w różowych okularach


Przesadzasz. Byłem na każdej z plaż, nurkowałem z rurką, wypożyczałem kajak - nie widziałem żadnych śmieci ani syfu w wodzie wokół Koh Lipe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Gru 2018 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
No widzisz, też byłem na wszystkich plażach, snorkowałem, pływałem kajaczkiem, odwiedziłem kilka innych okolicznych wysepek i były śmieci.
Może trzeba było użyć maski do tej "rurki" zamiast różowych okularów :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Gru 2018 00:03 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Witam
w mojej ocenie kolega @cypel albo myli wyspy, albo obrał (skadinąd ciekawą) strategię psucia obrazu tej wspaniałej wyspy, tak aby odciągnąć potencjalnych turystów od jej odwiedzenia i mieć więcej i taniej dla siebie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Gru 2018 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
:lol: ta spisek
przyjacielu, nie wiem gdzie byłeś w świecie i co widziałeś, ale dla mnie ta wysepka, bo nie nazywajmy jej wyspą, nie jest najgorsza, ale tak jak napisałem, jest brudna, zaśmiecona i mega komercyjna i jej wspaniałość ma tyle wspólnego co ty i twoja rurka z nurkowaniem ;)
Niemniej jednak bardzo się cieszę, że byłeś w raju i jesteś szczęśliwy. Ja tam na pewno nie wrócę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Gru 2018 13:36 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Nie chce roztrząsać czyja racja jest "mojsza", ale też, dopiero co wróciłem z Koh Lipe i na pewno nie nazwałbym jej brudną i zaśmieconą.
Porównać mogę do Krabi i Koh Lanty, gdzie byłem wcześniej i w moim rankingu Koh Lipe jest wyżej (na plus oczywiście).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Gru 2018 14:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Przeciez to proste, w miedzyczasie posprzatali (lub nasmiecili) w zaleznosci kto byl kiedy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Gru 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@dormozg ale przecież Krabi i Lanta to ta sama, najniższa półka - do określenia tych miejsc jako "rajskie" lub chociaż "ładne" daleka droga... Ze śmieciami w wodzie faktycznie jest różnie, zależy skąd zawieje ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Gru 2018 14:27 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Też byłem i żadnych śmieci nie widziałem , piękne plaże , to nie aitutaki, ale też jest bardzo fajnie.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Gru 2018 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
To ja również wyrażę swoją opinię. Byłem na Koh Lipe 2 tygodnie temu.

Zarówno @cypel jak i @pole mają odrobinę racji.
Jeśli przylatujesz z szarej zimnej Polski to turkus wody może zamazać nieco obraz ( też tak miałem ;)).
Przez 5 dni przeszedłem, przepłynąłem, przesnorkelowałem i przenurkowałem wyspę i jej okolicę.
Mieszkałem na Pattaya Beach w ośrodku Forra Dive z którym de facto nurkowałem. Plaża ok, czysta z knajpami, salonami masażu itp. - pod turystów.
na Sunrise Beach było więcej śmieci, ale plaża za to z ładnym widokiem na okalające wysepki.
W moim przypadku, aby się dostać na 3 z plaż - Sunset Beach musiałem na końcu turystycznej "walking street" skręcić w lewo i przejść się pomiędzy ubogimi gospodarstwami lokalesów.
Tam rządzi blacha falista i śmieci rzeczywiście się walają wokół domów, jest to niewątpliwie najmniej okazała część "raju";)

Nagminne jest pakowanie wszelkich zakupów w reklamówki foliowe i tylko w 7 eleven był plakat informujący o tym, by z nich rezygnować.
Druga sprawa, że koszy na śmieci praktycznie nie ma. Wszelkie patyczki po satayach, lodach, butelki itp lądują ... gdzie popadnie.
Codziennie przypływa towarowa łódka wyładowana changami więc śmieci niewątpliwie przybywa.
Jestem pewien, że to problem każdej z wysp, nie tylko Koh Lipe.

Niemniej mi się chyba bardziej podobało na Koh Tao.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group