Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Mar 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Witam.

Po zeszłorocznym urlopie w Tajlandii zdecydowalem, ze w tym roku polece tam znowu. Co prawda myslalem o innym kierunku Vietnam albo Filipiny ale jednak zdecydowalem sie tam wrocic. W tamtym roku bylem w Koh Yao Noi i Phuket, pierwsza wyspa fajna dzika, malo turystow ale troche brakowalo tych plaz widokowek , w Phuket duzo turystow i wiadomo. W tym roku poczytalem troche tutaj rowniez i pomyslalem, ze odwiedze te dwie wyspy z tematu. Chcialbym jednoczesnie zobaczyc kawalek rajskiej plazy a z drugiej strony pojezdzic skuterze po wyspie i troche zobaczyc i tutaj zaczynaja sie moje pytania. Czy turysta taki jak ja odnajdzie tam troche spokoju a zarazem zobaczy troche tej rajskiej Tajlandii? ;-) Drugie pytanie dotyczy transportu. Planuje leciec do Bangkoku i stamtad leciec do Trat. Ladowanie planowane o 12:30 i ciekawi mnie jak kursuja speedboaty kiedy jest ostatni ? Zastanawiam sie tez czy warto wrocic do Bangkoku dzien przed powrotem ? Troche mnie przeraza wizja przegapienia lotu ;-) Kojarzycie mniej wiecej ceny z lotniska do portu i pozniej speedboaty na Koh Mak i pozniej miedzy wyspami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:09 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Na przełomie lutego/marca tego roku byliśmy na Koh Kood. Na pewno są bezpośrednie transfery BKK-Koh Kood, gdyż robiliśmy tę trasę w odwrotnym kierunku. Co do konkretnych godzin to nie wiem jak sprawa wygląda w tej chwili ale właśnie wróciliśmy dzień wcześniej do BKK żeby w razie czego mieć zapas. Transfer wykupywaliśmy na miejscu w ośrodku, w którym nocowaliśmy (ok. 80 zł/os)
Piękne plaże (Siam Beach), wyspa bardzo malownicza i dziewicza z niewielką ilością turystów. Baza noclegowa bardzo zróżnicowana, od bardzo drogich luksusowych kurortów po tanie bungalowy. Na wyspie jest kilka wypożyczalni skuterów, sklepy i w budowie jest przystań dla promów samochodowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2017 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 44
Loty: 4
Kilometry: 18 452
Hej @piotralek
Rozważamy Koh Kood na Styczeń. Ze znalezionych na forum informacji, wygląda ona na baardzo spoojna wyspę. Czy jest tam night market ze straganami z jedzeniem, lokalne knajpki itp, czy tylko hotele / resorty itp? Czy miałes okazję snorkować ? Jeśli tak, to czy są miejsca, gdzie rafa dostępna jest z plaży?

Z gory dzięki bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lis 2017 21:14 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
To prawda, wyspa jest bardzo spokojna, choć niedługo może się to zmienić. Podczas naczego pobytu w budowie była przystań promowa dla dużych jednostek pomów pasażersko-samochodowych.
Na początku tego roku nie było żadnych night marketów ale jest mała wioska rybacka skąd odpływają promy na ląd. Na wyspie prócz kilku ekskluzywnych resortów są także sklepy i lokalne knajpki wzdłuż drogi, która biegnie z północy na południe wyspy. Po wyspie polecam poruszać się skuterem. Co do snorkelingu to nie wiem, bo byliśmy już po wycieczce na rafy parku narodowego na wysepkach wokół Koh Chang (polecam).
W sezonie 2016/2017 w internecie można było przeczytać o bardzo poważnych oparzeniach (w tym bodaj jeden wypadek śmiertelny) kostkowcami (ang. box jellyfish) na sąsiedniej wyspie Koh Mak oraz rzekomo na Koh Kood. Na nic podobnego na szczęścienie trafiliśmy ale warto mieć ze sobą 100ml octu aby w razie oparzeń przemyć ranę. Zgodnie z zarządzeniem tajskich władz, na większośći plaż gdzie może dojść do poparzeń kostkowcam powinny znajdować się punkty z octem, jednak miejsowi aby nie wzbudzać niepokoju wśród turystów celowo demonują te apteczki..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Gru 2017 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 44
Loty: 4
Kilometry: 18 452
Dzieki. Tak, na Koh Changu bylismy w 2014, piekne miejsce i ta wycieczka po rafach rowniez spoko :))
A co do box gelly fish to zawsze mamy ze soba buteleczke octu.. od kiedy naczytalam sie o nich jakos tak bardziej ubrani plywamy... ostatnio mielismy okazje zobaczyc ta meduze na plazy na gili air, wielkie poruszenie, komisyjne wyciagniecie jej z wody i zakopanie przypadlo mi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group