Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Sty 2015 21:34 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
mieszkam w Polsce, co to ma wspólnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:11 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
@kara To, ze w Norwegii inaczej patrzy się na bezpieczeństwa zdrowotne /co cię nie zabije to cię wzmocni/, to pewnie nie ma zbytnio przeciwskazań do latania.
Okolice 20 tygodnia, to podobno najbezpieczniejszy okres do latania.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:33 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@bronek40: A, tak tylko pytałam. Chciałam się upewnić, że nie mam do czynienia z trollem.

I już zupełnie na poważnie: gorny77 udzielił Ci bardzo dobrej rady. Dorzucę do niej, że żaden lekarz nie zagwarantuje Ci, jak się zachowa organizm ciężarnej w trakcie lotu, a na odnalezienie klona lub zaginionej bliźniaczki jednojajowej swojej towarzyszki na tym forum masz - z grubsza rzecz biorąc - zerowe szanse.

Natomiast, jeśli chcesz poczytać coś z sensem o ciąży i lataniu, to zapraszam do przefiltrowania Google Scholar pod kątem słów-kluczy "pregnancy" i "flight". Proponuję skupić się na kwestiach krzepliwości krwi i budowy łożyska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Sty 2015 23:10 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Lecialam w moich ciazach ponad 20 razy, ale zawsze tylko do 26 tygodnia. Nic zlego sie nie wydarzylo, nie odczuwalam zadnego dyskomfortu. Nie ukrywajmy jednak, ze nie istnieje zadne ryzyko. Nikt, nawet lekarz, nie moze zagwarantowac, ze nic sie nie stanie. Kazda ciaza jest inna. Bardziej obawialam sie bedac w ciazy pobytu w innym kraju, czasem z dala od cywilizacji czy dobrego szpitala. Tu juz tylko przyszla mama (oczywiscie razem z przyszlym tata) musi podjac decyzje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Sty 2015 23:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Medycznie nie ma żadnych przeciwwskazań do latania podczas ciąży o prawidłowym przebiegu, w dowolnym momencie jej trwania.

Jednak Ty piszesz o mikrokrwiaku. Takie stwierdzenie (jednym słowem) nic nie powiedziało by nawet lekarzowi ginekologowi. Prawidłowo stan zdrowia kobiety oraz dziecka może ocenić jedynie jej lekarz prowadzący, ew inny lekarz specjalista który przeprowadził wywiad, zbadał pacjentkę oraz ma dostęp do całości powiązanej dokumentacji medycznej, łącznie z badaniami dodatkowymi.

Dlatego nie powinieneś oczekiwać rozsądnej odpowiedzi od nikogo na forum internetowym..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 28 Lut 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Leciałam na początku ciąży w 1 miesiącu, potem w 5 miesiącu i około 7 miesiąca. Najdluższy lot trwal ponad 3 godziny. Za kazdym razem przed lotem mialam badanie i konsultacje lekarska. Nie mialam zadnych problemow, ale zawsze bylam ubezpieczona i mialam liste szpitali dostepnych na miejscu. W 8 miesiacu zrezygnowalam z lotu do Indonezji. Nie dostalam zwrotu mimo pisania emali (bilet kupilam oczywiscie przed ciaza). Zwocili tylko oplaty lotniskowe. W kazdym razie wszystko zalezy, gdzie lecisz, jak dlugo i jaka opieka jest w razie czego na miejscu.
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 17 Mar 2015 15:54 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 0
Generalnie latanie w ciąży jest bezpieczne, o ile ciąża jest stabila i nie ma żadnych problemów. Drugi trymestr najbezpieczniejszy, w trzecim trzeba pamiętać o komforcie dla przyszłej mamy... miejsce przy przejściu, blisko łazienki, woda do picia (więcej tu )- i warto jednak sprawdzić regulamin linii lotniczych, żeby nie być zaskoczonym ze nie wpuszczą na pokład mamy w 32 tygodniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Mar 2015 00:29 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
sylwia_pl napisał(a):
Przeglądając dziś regulamin wizzair'a natknęłam się na ciekawy zapis dotyczący miejsc XXLong

"WAŻNA INFORMACJA:

Z usługi tej mogą korzystać jedynie pasażerowie spełniający następujące kryteria:
Pasażerowie, którzy zarezerwowali WIZZ XXLong muszą mieć co najmniej 18 lat i muszą posiadać podstawową znajomość języka angielskiego. Osoby te muszą być pełnosprawne i muszą być w stanie otworzyć wyjście awaryjne nad skrzydłem w razie wypadku. Pasażerowie muszą uznać się za zdolnych do tego zadania (...)

Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi znajdują się w rzędach przy wyjściach awaryjnych. Ze względów bezpieczeństwa pasażerowie wymienieni poniżej NIE mogą siedzieć w rzędach przy wyjściach awaryjnych:

Pasażerowie poniżej 18 roku życia- Pasażerowie otyli
pasażerowie otyli
pasażerowie wymagający pomocy
pasażerki w ciąży
pasażerowie podróżujący z niemowlętami (poniżej 2 roku życia)

Opłata za tą usługę jest bezzwrotna. Wizz Air zastrzega sobie prawo przesadzenia pasażera, który zostanie uznany za niespełniającego wymogów związanych z siedzeniem przy wyjściach awaryjnych. W przypadku zmiany rezerwacji Wizz Air nie gwarantuje, że miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi będzie dostępne na nowym locie."


Powód jest proziczny....chodzi o bezpieczeństwo w czasie ewentualnej ewakuacji - sprawniej pójdzie pomo przy otwarciu drzwi itp np. młodemu chlopakowi czy grubemu starszemu panu czy kobiecie w ciąży.
Lecąc w lutym do Budapesztu takiego dość sporego faceta przesadzili na pierwszego rzędu ( miał właśnie miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Mar 2015 14:21 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Z własnych doświadczeń - tydzień temu wróciłam z wysp kanaryjskich. Lot norwegianem w 32 tc. - miałam zaświadczenie od lekarza (które z resztą zrobiłam sama na podstawie formularzy typu fit-to-fly innych linii lotniczych - po polsku i angielsku), ale nikt nawet się nie zapytał, mimo że brzuch mam wielki i z komentarzy innych wynika że bardzo duży jak na wiek ciąży. Ani w jedną, ani w drugą stronę... Sam lot całkiem w porządku, mimo że to 5,5h. Stewardesa na pokładzie zamieniła mi i mężowi miejsce na 1 rząd - dużo miejsca na nogi i odchylany fotel (siedzieliśmy chyba w 13 zaraz przez wyjściem ewakuacyjnym, gdzie nie odchylają się fotele).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Mar 2015 14:38 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Lecialam na przelomie 1go i 2go miesiaca ciazy, nie wiedzac o niej - jeszcze;) no i niedaleko, do Egiptu i z powrotem,
Córka urodzila sie zdrowa i tak pozostalo,
mi nic nie bylo.
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Paź 2017 23:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Sie 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Moja żona jest w ciąży i postanowiliśmy, że nie będziemy latać przez te 9 miesięcy. Do tej pory regularnie lataliśmy po Azji i Europie i zamierzamy powrócić do tego już z niemowlęciem. Jakie alternatywy proponujecie na ten czas? Jakieś ciekawe, mniej popularne miejsce w Polsce do odwiedzenia autem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Sie 2015 12:26 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Ja leciałam (nie wiedząc o ciąży) na wakacje, tydz. 8-11. - w sumie 6 lotów, w tym 2 kontynentalne. Potem jeszcze w 5 miesiącu do Londynu. Służbowo miałam lecieć pod koniec 7, ale sama zrezygnowałam, zaczęło mi być niewygodnie na zwykłym krześle.

Co do przeciwwskazań medycznych - raczej nie słyszałam. Jedynym ryzykiem jest usztywnienie ciała przez dłuższy czas, co może spowodować skurcze. Lekarz sam mi powiedział, że o ile się kobieta czuje dobrze, niech lata. Polecał zażyć godzinę przed lotem aspirynę i magnez ci 8 godzin, właśnie na wypadek skurczy. I tyle.

Uważam, że nie ma co panikować. Równie niebezpieczne może być jeżdżenie autobusami.
Ale to, podkreślam, w przypadkach zdrowej, bez komplikacji ciąży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 16 Sie 2015 16:27 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Ze wszelkimi wątpliwościami radzę zwrócić się do własnego lekarza prowadzącego, on najlepiej zna stan kobiety w ciąży i ewentualnie może wskazać czy jest konieczność brania jakichś leków.
Myślę, że nikt nie jest na tyle lekkomyślny, żeby brał informacje z forum np. jakie leki zażyć, tym bardziej, że wspomniana wyżej aspiryna, a szczególnie jej wysokie dawki, są niewskazane w ciąży (mimo że czasem w pierwszym trymestrze lekarz może przepisać jej przyjmowanie, aby zapobiec poronieniu).
Zostawmy więc lekarzom wszelkie medyczne porady, a w wątku skupmy się na praktycznych wskazówkach, które mogą zdrowej kobiecie w ciąży ułatwić lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 16 Sie 2015 23:04 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
kredka napisał(a):
Ze wszelkimi wątpliwościami radzę zwrócić się do własnego lekarza prowadzącego, on najlepiej zna stan kobiety w ciąży i ewentualnie może wskazać czy jest konieczność brania jakichś leków.

Z tym jak najbardziej się zgodzę.

kredka napisał(a):
Zostawmy więc lekarzom wszelkie medyczne porady, a w wątku skupmy się na praktycznych wskazówkach, które mogą zdrowej kobiecie w ciąży ułatwić lot.

Nigdzie nie napisałam, że radzę tak zrobić :) Przekazałam tylko, co powiedział mi lekarz.
Też słowa nie było o większej dawce aspiryny.

Co do samego lotu, to wszystko zależy od od predyspozycji i tego, jak się kobieta czuje. A jeśli się czuje kiepsko, to w ogóle zastanowiłabym się nad sensem latania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Wrz 2015 08:02 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Jak ktoś wyżej napisał: kwestia krzepliwości i łożyska, warto dokładnie doczytać to bardzo ważne i zwykle lekceważone przez kobiety w ciąży i lekarzy. Część przepisuje z tego powodu aspirynę albo zastrzyk z heparyny.
Druga sprawa: ok. 20% ciąż kończy się poronieniem w 1 trymestrze. Jeśli tfu tfu się zdarzy to niezależnie od tego czy to przez lot czy z innych przyczyn, do końca życia plujesz sobie w brodę że może gdyby nie ten lot...
Fakt że latanie tylko nieznacznie podwyższa ryzyko poronienia, ale jednak podwyższa.
Ja tam uważam że na te 9 miesięcy na wszelki wypadek można sobie darować loty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Wrz 2015 13:26 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Znam osobe ktora w 10 tyg poronila, nie wiadomo czy przez lot czy nie. Nie wiedziala ze jest w ciazy, robila test w 7 tygodniu z powodu ciaglego zmeczenia i przybrania na wadze. Wyszedl negatywny. Poleciala w 10 tygodniu na kilka dni do Hiszpanii. Po 3 dniach zaczela wymiotowac. Kupila test i wyszedl pozytywny. Rano miala lot do domu. Podczas lotu zaczela strasznie krwawic. Udala sie do lekarza i powiedzial ze to poronienie. Nie wiadomo czemu. Nie wiedziala ze jest w ciazy wiec troche tez pila, byla tez na lekach na nadcisnienie ktore nie sa za dobre w ciazy. Ale mogl to byc lot. Dlatego moim zdaniem szczegolnie w pierwszym trymestrze i na koniec nie powinno sie latac, chyba ze to ostatecznosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Wrz 2015 15:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Po co straszycie lataniem ludzi, zwłaszcza nie mając ku temu żadnych medycznych podstaw? :roll:

Jeszcze raz napiszę - w przypadku ciąży fizjologicznej - latanie jest bezpieczne przez CAŁY okres jej trwania.

Jedynie w przypadku dłuższych lotów (powyżej 5h) skontaktujcie się z Waszym lekarzem w celu uzgodnienia odpowiedniej profilaktyki przeciwzakrzepowej.
(który najprawdopodobniej zaleci obfite nawadnianie, pobudzanie krążenia co 30min - np przez spacerowanie po pokładzie, ew skarpety uciskowe czy jednorazowe przyjęcie 75mg aspiryny).
Warto również unikać długich lotów obejmujących znaczną różnicę stref czasowych - zaburzenia rytmu snu i czuwania w pierwszym trymestrze, zwłaszcza czuwanie powyżej 15h obejmujące noc zwiększa ryzyko poronienia o ok 50%.

Powodów dla których kobieta w ciąży może nie chcieć latać może być kilka, a najważniejszy z nich to dyskomfort - zarówno ten psychiczny, jak i związany z fizjologicznymi dolegliwościami w ciąży. Najlepszym (najbardziej komfortowym) okresem do podróży jest czas między 12 a 28 tygodniem ciąży.

Ważnym elementem jest sprawdzenie również polityki linii lotniczych odnośnie ciężarnych. Większość z nich będzie wymagała zaświadczenia od lekarza po 28 tygodniu ciąży. Większość z nich nie przyjmie na pokład również kobiety po 36 tyg lub 34 tyg w przypadku ciąży mnogiej - obawiając się porodu na pokładzie samolotu.

Przyszłe mamy powinny pamiętać również żeby zapiąć pas poniżej brzucha ;)

Pamiętajcie również by nie latać (a na pewno skonsultować się przed lotem z lekarzem - który najprawdopodobniej doradzi by nie latać) jeśli macie drogie mamy problem z układem krążeniowo-oddechowym (w samolocie panuje nieco niższe stężenie tlenu - dla normalnej osoby nie ma ono znaczenia, dla osoby chorej która jeszcze musi dostarczać tlenu dla dwojga - mieć znaczenie już może), zagraża Wam poród przedwczesny, występują problemy z łożyskiem lub w każdym innym wypadku gdy zabronił Wam tego Wasz lekarz!

I na koniec raczej w formie ciekawostki:
Z badań (prowadzonych na stewardesach) wynika również że zwiększona ilość promieniowania kosmicznego (zwłaszcza między 9 a 13 tygodniem) również może zwiększyć szanse poronienia, nawet o 70% - ale wymaga przyjęcia niewiarygodnie dużej dawki promieniowania - 0,1mGy (co odpowiadało by lataniu mniej więcej 20-40h tygodniowo w pierwszym trymestrze na długich trasach; oczywiście jest to szacunek bardzo zgrubny gdyż dawka promieniowania kosmicznego zależy od rejonu nad którym lecimy i wysokości na której znajduje się samolot - tak czy inaczej przesłanie jest takie że standardowa mama nigdy nie spędzi tyle czasu w powietrzu by promieniowanie kosmiczne miało zaszkodzić dziecku).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 07 Wrz 2015 16:18 

Czy można dostać zaświadczenie od lekarza i na podstawie niego być zwolnionym od zapinania pasów bezpieczeństwa podczas lotu?
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 08 Wrz 2015 17:22 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Nie ma możliwości niezapinania pasa podczas lotu. Kobiety w ciąży są również do tego zobowiązane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Wrz 2015 21:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
monzna niby zapiac a po przejsciu i sprzawdzeniu przez persolnel odpiac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group