Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ko Lanta vs Krabi
#1 PostWysłany: 05 Sie 2015 10:57 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
Hej,

Muszę dobrać jeszcze jedno miejsce do naszej wycieczki i tu jest pytanie - które miejsce jest ciekawesze - Ko Lanta czy Krabi?
Miejsca w których będziemy to:
- Bangkok,
- Ko Samui,
- Ko Chang.

Czy na Ko Lancie nie będzie tego samego co na Ko Samui i Ko Chang? Wydaje mi się, że na Krabi może być trochę więcej rzeczy do zobaczenia i zwiedzenia. Wydaje mi się, że biorąc Ko Samui i Ko Chang, dadzą one wystarczającą ilość fajnych plaż i egzotyków. Według mnie Krabi jest lepszą bazą wypadową na wszelkie wycieczki dookoła.

Co o tym myślicie?
Może jakaś inna propozycja (w okolicach krabi, tj. transport w ciągu kilku h) np. Khao Sok Park?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#2 PostWysłany: 05 Sie 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Wybór wysp w dużej mierze powinien zależeć od daty wyjazdu i pogody, polecam poczytać opinie tutaj: http://mandalay.pl/tajlandia/

Wybrałeś już dwie wyspy w Zatoce Tajlandzkiej (IMHO nienajlepszy wybór, lepszą opinią cieszą się wyspy na Morzu Andamańskim), więc zdecydowanie uderzałbym do Khao Sok poszukać raflezji.

Generalnie są miejsca, które z własnego doświadczenia bym odradzał (Samui, plaże Phuket, Lanta - resorty, tłumy turystów, w sporej części zabetonowane, ceny) i są takie, które nadal zachowały sporo uroku (Koh Lipe, Railay, niektóre plaże na Koh Phangan jak Thong Nai Pan). Zastanów się też czy chcesz tyle czasu spędzić w podróży.

A odpowiadając na pytanie z tematu, to żadne, ale jak już, to Krabi.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#3 PostWysłany: 05 Sie 2015 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ja tam na Lancie tłumów i betonowych resortów nie widziałem :D a byłem w szczycie (sty/lut)
Sielsko, anielsko i chill out. Tłumy za to widziałem na Railay.

Zależy czego szukacie: spokoju i odpoczynku, czy gonitwy w celu zobaczyć jak najwięcej :mrgreen:
No i nie podałeś terminu...
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#4 PostWysłany: 06 Sie 2015 07:55 

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 55
Dzięki za odpowiedzi!
Termin na tę wyspę to końcówka września.
Właśnie dlatego jest to miejsce, żeby jedno z 3 było na morzu andamańskim.
Właśnie wydaje mi się, że po koh chang i Samui będzie wystarczająco sielanki, więc zastanawiam się czy mam racje i czy w tym momencie nie lepiej zmienić na krabi. Mogę ten termin zmienić na jakąkowiek inną wyspę w pobliżu Krabi (transport w ciągu 1 dnia z Krabi).

PS. już patrzę i chyba zmienimy ko samui na ko phag nan, to nie jest pierwsza dobra opinia o tym miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#5 PostWysłany: 21 Sie 2015 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Ko Lanta jest nudna, zdecydowanie Krabi! Znajdziesz tam przepiękne, wysokie klify, jaskinie, ukryte plaże( bez ludzi!). Można wypożyczyć kajaki i pływać całe dnie wzdłuż wybrzeża. Dodatkowo treki po dżungli i ukryta laguna przy plaży Phra Nang. Polecam! Byłam tu i tu w tym roku, ale na Krabi wróciliśmy kilka dni temu - nawet w monsunie jest super! :)
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#6 PostWysłany: 21 Sie 2015 15:08 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 708
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Phi Phi; nam Ko Lanta się nie za bardzo podobała (na tle innych wysp);
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#7 PostWysłany: 23 Sie 2015 23:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 19
Ja wybrałabym Ao nang na Krabi. Super punkt wypadowy żeby popłynąć na Phi Phi, Railay, wyspę Jamesa Bonda czy mniejsze wysepki. Zdecydowanie inne widoki niż w zatoce tajlandzkiej. Transport też nie zajmuje zbyt wiele czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#8 PostWysłany: 01 Wrz 2015 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Również polecam Krabi. Stosunkowo niewielu turystów, spokój cisza i ekstra punkt wypadowy na pobliskie wyspy. Na samej Ao Nang fajna plaża z małpami i pięknym punktem widokowym(jeśli chcesz się powspinać). Ah wróciłbym tam.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ko Lanta vs Krabi
#9 PostWysłany: 16 Wrz 2015 12:43 

Rejestracja: 14 Mar 2015
Posty: 32
Loty: 145
Kilometry: 354 810
Może jeszcze przeczytasz albo komuś innemu się przyda. Zamiast Krabi wybrałbym Ao Nang, które jest zaraz obok. Ko Phi Phi na 2 dni max moim zdaniem, jest to typowo imprezowa wyspa, muzyka, którą słychać wszędzie do rana, strach wyjść bez obuwia na plaże (znalazłem strzykawkę z igłą na głównej plaży). Na Ko Lancie nie byłem, ale taksówkarz powiedział, że miejscowi tam jeżdżą, jest spokojnie i są piękne plaże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group