Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2015 13:27 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Wybieram się z moją partnerką końcem października na wycieczkę do Azji, będziemy w Singapurze, Malezji oraz chcemy na kilka dni wyłączyć się ze zwiedzania i poleniuchować na plaży - czytam i czytam i w sumie nie wiem.

Zastanawiam się nad wyspami w Tajlandii - Phi Phi, Phuket etc.

Doświadczenia z kierunkami Azjatyckimi nie mamy żadnego jeszcze. Może ktoś podpowie gdzie warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2015 13:39 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
wszędzie byle nie Phuket i Phi Phi! Pojedziesz na miejsce to zrozumiesz czemu :)
Lepiej wcześniej nie rezerwuj hotelu i zdecydujesz na miejscu, gdzie Wam będzie najbardziej się podobało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2015 13:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
My też się naczytaliśmy o Phi Phi jaka to nie komercha itp a mimo to zaryzykowaliśmy i na pewno nie żałujemy :) Oczywiście na dłużej może faktycznie nie warto ale 2 max 3 noce na wyspie super...Natomiast Phuket faktycznie nie polecamy :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
miki_fly uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2015 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
A moze Perhentian Islands u wybrzezy Malezji..? Nie musielibyscie leciec do Tajlandii chyba, ze bardzo Wam zalezy zeby tam byc ;) Jesli zalezy Wam na rajskich widoczkach jak z pocztowek to rzeczywiscie Phi Phi sprawdzi sie dobrze, jesli wolicie spokoj i cisze to moze mniej turystyczny Khao Lak na zachodnim wybrzezu Tajlandii..? Chyba, ze bedziecie na 2-3 dni to wtedy nie oplaca Wam sie tam tluc 2 godziny autobusem... Zawsze jeszcze pozostaje Koh Samui na wschodnim wybrzezu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2015 10:44 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Generalnie planujemy 3 pełne dni na miejscu (pomijając dni przyjazdu i wyjazdu) - Perhentian czytałem że niestety nie są niedostępne w tym okresie (koniec października) za względu na pogodę.

Ponoć w tym okresie dobra pogoda jest na morzu Andamańskim stąd rozważam z Malezyjskich wysp Langkawi. z Tajlandzkich właśnie Phi Phi, Koh Jum, Koh Lanta.

Może jednak skoro krótko i bez "doświadczeń" to jednak wybrać Phi Phi ze względu na widoki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2015 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Perhentiany rzeczywiscie pod koniec pazdziernika odpadaja...

Ja osobiscie mysle, ze nie bedziecie zawiedzeni Phi Phi :) Fakt, ze czasem jest tam troche turystow, ale wlasnie dlatego, ze widoki sa tego warte ;) Ale nie ma tez co przesadzac, ze non stop beda tam tabuny plazowiczow ;) Na 3 dni mysle, ze to bardzo dobry pomysl :)

...My bylismy na Maya Bay z wycieczka i jak cumowalismy to rzeczywiscie bylo tam sporo lodzi, ale kiedy wyplywalismy (o 15) byly doslownie pustki -zadnej lodzi i garstka ludzi (zapewne tych nocujacych na wyspie..). Wiec moze byc okresowe zageszczenie spowodowane nalotem "przyjezdnych", ale pewnie ma to miejsce miedzy 11-15 kiedy wszystkie wycieczki wreszcie dobijaja do wyspy. No i to na Maya Bay, na wyspie sa jeszcze inne plaze ;) My bylismy tez w szczycie sezonu (marzec), wiec mysle, ze w pazdzierniku bedzie tam znacznie luzniej, bo sezon sie dopiero zaczyna :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:40 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Ja polecam koh lipe - wyspa mala (obejdziesz ja w 2godziny) na pograniczu parku narodowego (podwodnego)
Aktywnosci:
nurkowanie, snorkowanie
trollowanie za miecznikami
plazowanie :)

bylem tam dwa razy po tygodniu - jedyny minus to kiepski transfer - lot do hat yai - taxi (bus) do pakbara - speedboat na platforme w koh lipe i lodeczka na brzeg. Mimo tego polecam. Mozna takze doplynac z langkawi promem.

2 razy spalem w MaliResort - drogi ale jak spojrzysz na otoczenie to zobaczysz ze warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Wrz 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jak niestraszny Ci, oszałamiająco "długi" 15 minutowy spacer z centrum Phi Phi to śmiało możesz tam jechać. Po takim spacerze, możesz mieć plażę z zatoczką tylko dla siebie:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2015 11:58 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Ok, no to już wiem ;-) Kierunek Phi Phi. Dziękuję za odpowiedzi ;-)

Nocleg szukać i bookować na booking.com albo agoda.com ?

Może ktoś coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Wrz 2015 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Tutaj zdania są podzielone. Niektórzy idą na "żywioł" i szukają na miejscu, starając się wynegocjować lepszą cenę. Nie wiem akurat czy w przypadku Ko Phi Phi to dobry pomysł. Tam wszędzie trzeba dostawać się na piechotę często pod górę, więc wg mnie lepszym pomysłem jest już mieć coś potwierdzone.

Co do pomysłów - zależnie od budżetu ale spójrz na Viking Natures Resort. Nie spałem w nim ale w zasadzie przebywałem na jego terenie. Jest kawałek od centrum i to wokół niego są luźniejsze plaże. Składa się z rozsianych po lesie domków, niektóre droższe położone są wręcz na plaży. Wg mnie wygląda to fantastycznie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Wrz 2015 21:10 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Na Phuket są różne miejsca.
Ponieważ nie lubię tłumów wyszukałem spokojne miejsce. Mały hotel (39 pokoi, wszystkie z widokiem na morze) tarasami schodzący ku plaży. Na dole 3 w jednym. Restauracja tuż obok basenu i plaży. Rano śniadanie, potem kąpiel słoneczna i morska. Po południu gdy odpływ -pływanie w basenie. Na plaży wszyscy się znają bo tylko goście z tego hotelu.Wieczorem wypad do obiadokolację na plaży w miejscu gdzie jeszcze do południa było morze. Ponieważ nie ma, żadnej działalności rozrywkowej, sklepów jest cisza i spokój. Do Phuket Town dwa razy dziennie kursuje bezpłatny bus do centrum handlowego. Plaża pusta.
http://www.bytheseaphuket.com/ opinie na tripadvisorze. Lot, hotel, spedboat, taksówka wszystko wcześniej przez internet.
Co do Phi Phi: nieziemsko piękne miejsce, ale niestety turystów sporo.Trzy dni to chyba max. co by się nie nudzić. Atrakcją samą w sobie jest speedboat. Przy czym dla urozmaicenia powrót statkiem (wewnątrz klimatyzowany) na górnym pokładzie sundeck więc słońca nie tracisz.
Pobyt 15.o3-01.04.15 (końcówka wysokiego sezonu) bez jednej kropli deszczu. Na Phi Phi tylko jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Lip 2017 21:33 

Rejestracja: 04 Lip 2014
Posty: 8
Pytanie dotyczy plażowania a nie chce zakładać nowego wątku dlatego odkopuję stary. Przeczytałem większość tematów związanych z atrakcjami w Tajlandii i mam już niezły "młyn w głowie".
Szukam wyspy/miejscowości na której będę mógł odpocząć po zwiedzaniu Tajlandii. Zależy mi na tym aby:
- pokoje bądź domki były przy plaży bądź blisko niej
- ładna piaszczysta plaża (dodatkowym plusem ale nie wymaganych - w pobliżu np. skały, klify, jaskinie)
fajnie jakby w okolicy głównej plaży po kilkunastu minutach marszu można by odnaleźć spokojną pustawą plaże
- jakieś sklepy, rodzinne restauracje
- lokalizacja: południowy-zachód (lecę w listopadzie to chyba najlepsza lokalizacja)

Według rankingów to wiele z plaż jest na Phuket, Phi Phi ale o względny spokój chyba tam ciężko.
Jeden z użytkowników polecał Ko Ngai, Ko Kradan bądź Ko Rok, ale mam wątpliwości czy oprócz hoteli i plaży jest coś więcej.

Może Yao Yai, Ko Jum, Khao Lak, Koh Lanta bądź coś w okolicach Ao Nang, Khao Lak ale opinie co do atrakcyjności plaż są skrajne.
Ech nie wiem co mam wybrać, proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Lip 2017 22:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Ko Lanta, spora wyspa, duzo plaz.

phuket i phi phi beda nabite.

mozna tez poskakac promem po wyspach, co 3 dni inna.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
6788 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Sie 2017 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Popieram @ibartek - Koh Lanta - byliśmy w styczniu i był względny spokój ;) a plaże ładne.
No i te zachody słońca :))
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
6788 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Sie 2017 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
6788 napisał(a):
Pytanie dotyczy plażowania a nie chce zakładać nowego wątku dlatego odkopuję stary. Przeczytałem większość tematów związanych z atrakcjami w Tajlandii i mam już niezły "młyn w głowie".
Szukam wyspy/miejscowości na której będę mógł odpocząć po zwiedzaniu Tajlandii. Zależy mi na tym aby:
- pokoje bądź domki były przy plaży bądź blisko niej
- ładna piaszczysta plaża (dodatkowym plusem ale nie wymaganych - w pobliżu np. skały, klify, jaskinie)
fajnie jakby w okolicy głównej plaży po kilkunastu minutach marszu można by odnaleźć spokojną pustawą plaże
- jakieś sklepy, rodzinne restauracje
- lokalizacja: południowy-zachód (lecę w listopadzie to chyba najlepsza lokalizacja)

Według rankingów to wiele z plaż jest na Phuket, Phi Phi ale o względny spokój chyba tam ciężko.
Jeden z użytkowników polecał Ko Ngai, Ko Kradan bądź Ko Rok, ale mam wątpliwości czy oprócz hoteli i plaży jest coś więcej.

Może Yao Yai, Ko Jum, Khao Lak, Koh Lanta bądź coś w okolicach Ao Nang, Khao Lak ale opinie co do atrakcyjności plaż są skrajne.
Ech nie wiem co mam wybrać, proszę o pomoc.



Khao Lak jak najbardziej z dala of Phuketu cisza I spokoj, plaza piekna ale tam nie uraczysz takiej samej wody jak na Krabi. Tsunami zniszczylo ten region kompletnie w 2004. To tez najblizsza baza wypadowa na Similiany czy Tachai

Załączniki:
khao.jpg
khao.jpg [ 534.53 KiB | Obejrzany 2976 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6788 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Sie 2017 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Na Ko Ngai poza hotelami nie ma nic, i to jest właśnie ta rajskość. Możesz leżeć plackiem do oporu i nikt Ci w tym nie przeszkodzi. Możesz nurkować przy plaży, biegać po lesie tropikalnym albo pływać kajakiem bez celu w otoczeniu mega przyrody.
Ko Mook to połączenie rajskości z codziennym życiem na wyspie. Tanio i bardzo miło! Na pozostałych z archipelagu nie byłem więc się nie wypowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikodem lubi ten post.
6788 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Sie 2017 16:38 

Rejestracja: 04 Lip 2014
Posty: 8
Dzięki wszystkim za podzielenie się opiniami. Interesują mnie jeszcze wyspy w postaci Ko Yao Yai lub Ko Yao Noi. Był ktoś? Jakie wrażenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Paź 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Witam,

jakie miejsce byscie polecali do odpoczynku i plazowania w Tajlandii tak na 7-10 dni? Bede w okresie Swiat wiec licze sie z tym ze napewno bedzie troche wiecej ludzi. Bylem rok temu w El nido i dla mnie bylo niesamowicie, wiec jesli byscie mi mogli polecic cos na tym poziomie albo lepszym byloby super.
To co mnie interesuje to piekne plaze, wysepki fajne snoorklowanie.
Z gory dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Paź 2017 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
Pattaya i Phuket.. Ja szczerze odradzam wszystkim, chyba, że ktoś jedzie by pic, imprezowac, korzystać z prostytuek, balowac razem z pijanymi Anglikami i spędzac całe noc w klubach to tak, natomiast jesli lubi jednak nieco inne formy wypoczynku to odpusc sobie te miejsca. Prosze o przyklejenie tego apelu ;) aby ostrzec nieświadomych szukających rajskiej, klimatycznej Tajlandii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Lis 2017 21:00 

Rejestracja: 02 Lis 2017
Posty: 7
fortuna napisał(a):
Witam,

jakie miejsce byscie polecali do odpoczynku i plazowania w Tajlandii tak na 7-10 dni? Bede w okresie Swiat wiec licze sie z tym ze napewno bedzie troche wiecej ludzi. Bylem rok temu w El nido i dla mnie bylo niesamowicie, wiec jesli byscie mi mogli polecic cos na tym poziomie albo lepszym byloby super.
To co mnie interesuje to piekne plaze, wysepki fajne snoorkelowanie
Z gory dzieki.


Jeśli chcesz spędzić cały czas na wyspach, to możesz pomyśleć o takim secie:
Koh Chang + Koh Phayam = Koh Chang ma wiele pięknych plaż i dobre warunki do snorkelingu, ale w sezonie jest sporo ludzi, a Koh Phayam z kolei to mała wysepka o lekko hipisowskim klimacie, gdzie można i ponurkować i spróbować surfingu

albo
Koh Phangan + Koh Tao = obie mają świetnie rozwinięta infrastrukturę, na Koh Phangan dla niektórych może być zbyt tłoczno, więc alternatywą jest Koh Tao (organizują tam jedne z najlepszych w Tajlandii kursów nurkowania na otwartym oceanie)

Inne wysepki, które osobiście bardzo lubię to Koh Lanta, Nusa Lembongan i Lombok.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group