Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Cze 2013 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
marcino86 napisał(a):
i na pewno będzie nieźle pizgało :) ja klepnalem LOT na przełom marca i kwietnia '14


Pizgało? No polemizowałbym. W zeszłym roku było tak:

http://www.pogoda.ekologia.pl/Pogoda_grudzien/Kijow
http://www.pogoda.ekologia.pl/Pogoda_grudzien/Warszawa

Bardzo podobnie jak u nas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 02 Cze 2013 14:50 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
wszystko się zgadza - życzę szczęścia i udanej imprezy.

Może po prostu wyleczyłem się już ze spędzania zimowych imprez w naszym klimacie, jakiekolwiek przyjmiemy ramy temperatury to i tak jest po prostu zimno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 02 Cze 2013 18:37 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Shaq napisał(a):
No wizyta w tym miejscu. Chodzi mi o promieniowanie. Oczywiście zakładam, że nie będę się oddalał od grupy itd.

No przestań. Znasz kogoś, kto był i pisał, że taka wycieczka go zabiła ? ;)
Pożycz radiometr, poczytaj o promieniowaniu i normach i przekonaj się na własne oczy.
Nic strasznego się nie dzieje. Zwłaszcza teraz gdy po Prypeci chodzi się jak z wycieczką szkolna, za rączkę niemal. Jak ja byłem to jeszcze mieliśmy swobodę poruszania się. Ostrzeżono nas tylko żeby niczego nie zabierać, a tak, to mogliśmy chodzić do woli. Oczywiście zabroniono wchodzić na ten najwyższy 16 piętrowy wieżowiec, ale zakazany owoc smakuje najlepiej :twisted:
Tu masz relację http://doczu.pl/czarnobyl-tour-11-14-06-2009/
marcino86 napisał(a):
Czy mógłbyś podać namiary na miejscowe biura ? (może coś sprawdzonego?)

Nie mógłbym, bo zwyczajnie byłem tam szmat czasu temu, ale wpisz sobie w google "Igor Rodiuk" to gość, który swego czasu organizował wyjazdy do Zony. Nawet jeśli już tego nie robi, to z pewnością poda kontakt do kogoś. Mówi po polsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Gru 2013 16:22 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 10
Loty: 50
Kilometry: 37 871
Byłem w tym roku. Żyję, nie świecę w nocy ;)

Podobało się na tyle, że chcę pojechać raz jeszcze, ale małą grupą 4-6 osób maks. Opcja jest jedno lub dwudniowa (nocleg w Czarnobylu - nie mylić z Prypecią). Koszt rośnie, ale daje to możliwość zobaczyć dużo więcej, niż oferują standardowe wycieczki (o wstępie do miejsc "niewycieczkowych" nie wspomnę). Wyjazd pewnie w okolicach majówki 2014.

Jeśli ktoś by reflektował taki wyjazd zapraszam do kontaktu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Gru 2013 16:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Podaj nam jakie ceny, a jakie biuro wybrales/as ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Gru 2013 16:59 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 10
Loty: 50
Kilometry: 37 871
Cena zależy od liczby osób. W okolicach 400$ przy 5-7 osobach. Wycieczka dwudniowa, nocleg i wyżywienie w cenie. Program rozszerzony (włącznie z tym, czego nie obejmują żadne wycieczki ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 26 Gru 2013 17:28 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 681
niebieski
Podejrzewam, że najlepszą wycieczkę zorganizowałby Zeus:-) masz takową możliwość w ogóle?:-)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 27 Gru 2013 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Ja prawdopodobnie jadę w okolicach 14 maja z bispolem. Lecz to jeszcze w fazie negocjacji.
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Gru 2013 17:27 

ja jadę 08.02 z tą firmą http://tourkiev.com/
Góra
 PM off  
      
#90 PostWysłany: 21 Sty 2014 20:42 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 1
ja sie wybieram na majówkę z wytwórnią wypraw - u nich za 380 zł jest zwiedzanie lwowa kijowa, przejazd w tym plackartą- o czy marzę już od dłuższego czasu, dodatkowo płatny na miejscu wstęp do strefy, wyzywienie. Nie mogę sie doczekać. Napiszcie mi proszę czy dają jakąś odzież ochronną tam w strefie i czy przy zwiedzaniu grupowym są do dyspozycji liczniki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 21 Sty 2014 20:46 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Maryś napisał(a):
Napiszcie mi proszę czy dają jakąś odzież ochronną tam w strefie i czy przy zwiedzaniu grupowym są do dyspozycji liczniki?

A po co Ci tam odzież ochronna ? No chyba że chcesz dorobić jako model do zdjęć :)
Nie ma potrzeby używania odzieży ochronnej, więc i nikt jej nie wydaje.
Co do radiometrów - zazwyczaj bywa tak, że ktoś z obsługi ma urządzenie, ale o to dopytaj najlepiej u samego źródła, czyli u organizatora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 21 Sty 2014 21:13 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 10
Loty: 50
Kilometry: 37 871
Tu się mylisz. Odzież ochronna jest bardzo potrzebna na wypadek deszczu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 21 Sty 2014 21:43 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jewgienij napisał(a):
Tu się mylisz. Odzież ochronna jest bardzo potrzebna na wypadek deszczu.

Sugerujesz, że wycieczki zwiedzające strefę w deszczu są zobligowane do zakładania OP-1 ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 21 Sty 2014 21:48 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 10
Loty: 50
Kilometry: 37 871
Nie sugeruję, że są zobligowane. Sugeruję, że dla własnego bezpieczeństwa warto coś narzucić, żeby wszystko, co jest w powietrzu razem z deszczem się na ubranie nie trafiało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 21 Sty 2014 21:57 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
"Narzucić coś na siebie" a paradować w odzieży ochronnej to są zupełnie różne kwestie.
Idąc tym tokiem rozumowania, dla własnego bezpieczeństwa należy zostać w domu i nie wjeżdżać do strefy.
EDIT
A rozszerzając jeszcze myśl "Narzucić soć na siebie" - sądzisz, że kurtka przeciwdeszczowa uchroniłaby Cie przed ewentualnym deszczem z opadem radioaktywnym ? No proszę Cię stary.
Konkludując, nadal podtrzymuję swoje zdanie i Maryś nie musisz sobie zaprzątać głowy odzieżą ochronną, oraz nie spotkałem się by któreś biuro wyposażało swoich klientów w takową, bo i nie ma takiej potrzeby.
Owszem widywałem ludzi w kombinezonach malarskich ale to nie jest żadna ochrona a raczej element "dekoracyjny".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 12 Lut 2014 15:42 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1
Tak naprawdę nie ma znaczenia z kim bo wycieczki do samej ZONY i tak są robione przez te same agencje. Tu wchodzi tylko negocjacja cen z tą agencją, hosteli itp.

Z grupą znajomych wybieramy się za miesiąc 7-9 marca do czarnobyla. Wykruszyły nam się 3 osoby. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to zapraszam.
http://solisci.com.pl/2013/12/09/czarno ... na-ziemii/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 26 Lut 2014 12:21 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
dzida147 napisał(a):
Tak naprawdę nie ma znaczenia z kim bo wycieczki do samej ZONY i tak są robione przez te same agencje. Tu wchodzi tylko negocjacja cen z tą agencją, hosteli itp.

Pozwolę sobie nie zgodzić się.
Owszem wycieczki po zonie są robione przez stałe agencje, jednak program i długość takiego pobytu można sobie dostosować do własnych potrzeb. Jak będziesz chciał, zorganizują Ci nawet nocleg w samym Czarnobylu (mam na myśli wieś, nie elektrownię :)
dzida147 napisał(a):
Z grupą znajomych wybieramy się za miesiąc 7-9 marca do czarnobyla. Wykruszyły nam się 3 osoby. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to zapraszam.
http://solisci.com.pl/2013/12/09/czarno ... na-ziemii/

Przyznam że cena jest bardzo atrakcyjna. Bardzo podobny program mieliśmy w 2009 roku, z tym że z przejazdem autokarem i to za cenę 680 zł, a tu z przelotami 800-900 to naprawdę fajna cena. Jak ktoś się waha, to nie ma się co zastanawiać. Sam bym się wybrał, gdybym nie był na takim tripie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 26 Lut 2014 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Legion1 napisał(a):
Z tego co sam się orientowałem w temacie bo planuję taki wypad od dłuższego czasu wycieczki są legalne i promieniowanie nie jest jakieś szkodliwe gdy przebywa się tyle ile czasu obejmuje wycieczka ;) oczywiście różne biura organizują dłuższy bądź krótszy pobyt tam.

Ciekawa relacja!
Promieniowanie faktycznie nie jest już takie szkodliwe. Powiedziałbym, że czasami jesteśmy narażeni na większe promieniowanie podczas długiego lotu samolotem ;)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 26 Lut 2014 18:40 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Anonymous napisał(a):
ja jadę 08.02 z tą firmą http://tourkiev.com/


Byłeś? Wróciłeś.. Jakie wrażenia..? :?: :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 26 Lut 2014 22:07 

Wróciłem, bardzo udana i sprawnie zorganizowana wycieczka. Zbiórka o 8:45 obok McDonald's na Majdanie, ciężko nie trafić. Zebranie kasy i bez czekania na spóźnionych odjazd.

Dobra organizacja, wszystko poszło zgodnie z planem. Przewodnik zadowalająco mówi po angielsku, w czasie jazdy puszcza film wprowadzający w klimat (ten film jest ciekawy, warto go obejrzeć). Następnie odbiór przewodnika nr 2, który oprowadza po Zonie. Zwiedzanie zgodnie z punktami widocznymi na stronie www, wchodzenie do pomieszczeń możliwe ale tylko do wybranych (szkoła, przedszkole, basen). W czasie powrotu lunch w kantynie, około 17.00 wysiadka w Kijowie.

Nie byliśmy w Porcie, przejeżdżaliśmy obok. Port nie był w planie wycieczki, no więc trudno.

Jak masz jakieś pytania to śmiało.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group