Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Cze 2014 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
lesetoiles napisał(a):
No u nas to trochę inaczej wyglądało. 120 lari odjazd i przyjazd pod hostel. Mercedes E-klasa, więc wygodny i dużo miejsca na nogi. Tylko, że wyjechaliśmy ok 11-ej, a wrócilismy jakoś koło 18:30. Kierowca starszy Pan, zna tylko rosyjski, palący jeśli komuś przeszkadza. Jutro wiezie nas na objazd po Kachetii. Jak ktoś chce numer to mogę podać.

Może to ten sam, z którym my się zabraliśmy z Didube do Kazbegi. Taras - pan w słusznym wieku, noszący duże przeciwsłoneczne okulary i dużo palący. Jeździł starszym mercedesem E320, czarny z przyciemniany szybami, z charakterystyczną tablicą rejestracyjną zaczynającą się od "GE-EJE" ;) Jakby kto był chętny, mogę podzielić się numerem telefonu (Taras mówi tylko po rosyjsku). Za cały dzień jeżdżenia wziął 100 lari + chaczapuri, które mu postawiliśmy w połowie drogi.

Z Kazbegi do klasztoru faktycznie, wezmą za 40 lari. Choć gruzińska para, która jechała z nami, zdradziła że im udało się wytargować 30 lari ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 18 Cze 2014 21:58 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
Nie, to nie ten sam, nasz ma na imię Rudi (chyba), a samochód jest ciemnozielony :) I został awanoswany na naszego prywatnego gruzińskiego kierowcę :P U Ciebie, widzę, też tanio wyszło :)
Numer do Rudiego: +995 593 90 28
Wklej swój, niech forumowicze nie przepłacają.
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Cze 2014 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 7
Do Kazbegi najlepiej jechać samochodem z dworca Didube, szybko i sprawnie. Kierowcy zatrzymują się na zdjęcia w kilku miejscach.
Marszrutka tańsza, ale jeżdżą rzadziej - też zatrzymują się na zdjęcia i prostowanie nóg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Lip 2014 20:22 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Ma ktoś może informacje czy zmieniły się ceny na marszrutki z Tibilisi? I o której odjeżdża pierwsza do Kazbegi i ostatnia powrotna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Lip 2014 21:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
ewam24 napisał(a):
Ma ktoś może informacje czy zmieniły się ceny na marszrutki z Tibilisi? I o której odjeżdża pierwsza do Kazbegi i ostatnia powrotna?

Cena 10 lari jest raczej ceną stałą i niezmienną od dawna za marszrutke na tej trasie. Byłem w marcu na Didube wcześnie rano i pierwsza marszrutka do Kazbegi wyjechała o 9 rano z tym że stała już wcześniej więc podejrzewam że gdyby było więcej chętnych to by pojechała i o 8. Ostatnia marszrutka powrotna z Kazbegi wydaje mi się że w sezonie jest o 18, najlepiej po prostu zapytać jak będziesz już w Kazbegi kierowców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Lip 2014 21:43 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Wielkie dzięki, jak wrócę to dam znać czy coś się zmieniło:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Sie 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Tbilisi Kazbegi marszrutka 10 GEL, widoki niesamowite.
Na pewno warto chociaż 1 dzień poświęcić na Kazbegi.
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Wrz 2014 15:44 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Ciągle 10 lari, ale trzeba się targować (startują od 20).
Może komuś się przyda - o 19 było jeszcze w Kazbegi sporo marszrutek jadących do Tbilisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Lis 2014 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Od której najwcześniej ruszają marszrutki z Tbilisi do Kazbegi ? Mam zamiar 15 listopada pojechać do Stepansmindy i czy jest szansa wszystko obrócić (szybko jest ciemno) ? Daleka droga jest od postoju marszrutek do klasztoru (pieszo) ? Ewentualnie czy jest szansa zamiast wracać do Tbilisi to do Kutaisi ? 16 listopada rano mam wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Lis 2014 16:59 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
Z tego co wyczytałem tu i na kaukaz to 8-9 rano. Nie wiem tylko czy w sobote tak samo. Również mam zamiar 15.11. rano jechać do Kazbegi. Później powrót, a wieczorem o 21:10 pociągiem do Kutaisi.
Marszrutek bezpośrednio z Kazbegi do Kutaisi nie dokopałem się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Lis 2014 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
My byliśmy w zeszłym miesiącu i z Didube wyjechaliśmy około 8,30 akurat zebrała się pełna ekipa . wracaliśmy o 16 z groszami i do 18 marszrutki miały jeszcze być. Wejście pod monastyr to jakieś 1,15 h średnim tempem. W jedną stronę cena 15 lari - ale 3 postoje na zdjęcia w naprawdę super miejscach. Z powrotem z tym samym kierowcą bez przystanków 10 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Lut 2015 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2012
Posty: 9
Loty: 25
Kilometry: 27 301
a czy wie ktoś może o której można liczyć na pierwsze marszrutki z Kazbegi do Tbilisi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Lut 2015 13:54 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
około 8-8:30
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Mar 2015 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
Hej
A jechał ktoś z was jakoś inaczej do Kazbegi? tzn. z Kutaisi z pominięciem Tibilisi. Na trasie z Kutaisi do Tibilisi jest Mtskheta - jechał ktoś stąd? Rano 14 maja ląduje w Kutaisi i chciałbym dostać się tam najkrótszą i możliwie najtańszą drogą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Mar 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Generalnie w Gruzji łatwo złapać stopa więc zapewne z Mtskheta też Ci się uda, ale nie wiem czy będzie to najszybsze rozwiązanie. Mtskheta praktycznie sąsiaduje z Tbilisi, więc najprawdopodobniej będziecie zmuszeni udać się na główna drogę i łapać stopa lub marshrutkę kursującą z Tbilisi (tyle że może nie być w niej miejsca).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Ja natomiast z Kazbegi do Tibilisi zapłaciłem 15 GELi, ale było już późno i była to najprawdopodobniej jedna z ostatnich marszrutek, stąd ta cena.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Wrz 2015 22:59 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 17
10 lari kosztuje marszutka, a 15 lari prywatny busik (jak zbierze się 5-6 osób to odjeżdża). Miesiąc temu byliśmy na dworcu Didube przed 8 i po 10 minutach już jechaliśmy do Kazbegi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Wrz 2015 08:18 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
@rafik21
W tych prywatnych busikach trzeba uważać na to że jak sie zbierze wymagana ilość osób to kierowca chce odjeżdżać odrazu, ja z kuzynem wyskoczyłem po jedzenie po zainstalowaniu się w busie, w między czasie zebrali się ludzie to kierowca chciał nasze torby przenieść do następnego busa a sam jechać, na szczęście pozostali uczestnicy naszej wycieczki mu to wyperswadowali ;-) A ludzie rzeczywiście zbierają się ekspresowo :D

PS. jak już ktoś wcześniej pisał te prywatne busiki zatrzymują się w fajnych miejscach widokowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Sty 2016 22:59 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Ja w sierpniu w jedną stronę jechałam z Tbilisi do Kazbegi za 10 lari, a z powrotem miałyśmy wybór albo czekać jakieś pół godziny na normalnego busa albo jechać za 15 lari z grupą szalonych nastolatków z Izraela, którzy umówili się z kierowcą na postoje na zdjęcia i nad jeziorkiem. Oczywiście wybrałyśmy drugą opcję! Widoki były piękne, a nad jeziorem mieliśmy sporo czasu, więc nawet mogliśmy się wykąpać. :)

A co do Mtskhety, to za bardzo nie ma jak się stamtąd dostać bezpośrednio do Kazbegi, jak przyleciałyśmy do Tbilisi, to pojechałyśmy najpierw tam marszutką za jakieś 1-2 lari i musiałyśmy wracać najpierw do Tbilisi na dworzec Didube i dopiero wtedy do Kazbegi. A wracałyśmy z Mtskhety i tak stopem, bo ciężko było znaleźć, gdzie zatrzymuje się marszutka jadąc w drogę powrotną do Tbilisi.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Mar 2016 17:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W lipcu chciałbym zrobić dwie jednodniowe wycieczki z Tbilisi (grupa 4-osobowa):
1) Tbilisi - Borjomi - Rabati - Vardzia - Tbilisi
2) Tbilisi - Ananuri - Kazbegi - Gergeti

Czy poleci ktoś jakąś rzetelną firmę (może być również samochód terenowy z kierowcą jeśli cena będzie zbliżona)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group