Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kazbeg - Gruzja
#1 PostWysłany: 08 Lut 2015 19:23 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
Witam,
przełom kwietnia i maja lecę do Gruzji z zamiarem wdrapania się na Kazbeg.
Mam prośbę o porady dotyczące wejścia ... (jadę sam)
1. Czy na miejscu jest dużo ludzi wchodzących w tym czasie na górę (jest szansa do kogoś dołączyć)?
2. Macie miejsca godne polecenia gdzie można wypożyczyć sprzęt ?
3. Może jakiś zaufany przewodnik ?
4. Ile czasu realnie przy dobrej pogodzie droga w dwie strony ?

Jeżeli ktoś pamięta ceny wypożyczenia sprzętu/przewodnika byłbym wdzięczny ... łatwiej oszacuję budżet

pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#2 PostWysłany: 08 Lut 2015 19:59 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
Ja też w tym roku wybieram się na Kazbeg, w zeszłym roku byłem w KAzbegi i z tego co sie orientowałem to potrzebny sprzęt wypożyczysz bez problemu w samej miejscowosci. Warto się zaopatrzyć wcześniej jedynie w butle z gazem bo w samym KAzbegi wychodzi drogo, przewodnik z tego co pamietam to raczej droga impreza ponad 100 euro za dzień. IMO przełom kwietnia/maja to czas gdy warunki do wejscia moga byc jeszcze srednie. Sam dojazd do KAzbegi może już stanowić problem. W wyższych partiach na pewno bedzie jeszcze dużo śniegu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#3 PostWysłany: 08 Lut 2015 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Ja to tak na marginesie.
Z toku rozmowy, Panowie wyżej w wspinaniu doświadczenie mają, ale pozostałych, którzy wpadną na taki pomysł, a którzy jeszcze nigdy wcześniej się nie wspinali, proszę, miejcie na uwadzę, że Kazbeg to nie Rysy. I wystarczająco ludzi, w tym Polaków już z niego nie wróciło.
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#4 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:05 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
suszek napisał(a):
Ja to tak na marginesie.
Z toku rozmowy, Panowie wyżej w wspinaniu doświadczenie mają, ale pozostałych, którzy wpadną na taki pomysł, a którzy jeszcze nigdy wcześniej się nie wspinali, proszę, miejcie na uwadzę, że Kazbeg to nie Rysy. I wystarczająco ludzi, w tym Polaków już z niego nie wróciło.


od siebie dodam, iż w połowie czerwca ubiegłego roku przy rewelacyjnej pogodzie na dole , powyżej stacji meteo było ponad -10 c a do tego porywisty wiatr który zrywał namioty, po drodze do lodowca spotkałem wiele skrajnie wyczerpanych osób które posiadały odpowiednie doświadczenie i przygotowanie fizyczne a mimo to nie udało im sie zdobyć szczytu. Dla mniej dośwsiadczonych polecam spacer do lodowca. Widoki fajne a trasa bardzo bezpieczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#5 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:25 

Tutaj ciekawa relacja :)
http://paragonzpodrozy.pl/1386/wejscie-na-kazbek/
Góra
 PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#6 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:35 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
czytałem już wcześniej ... i niestety można odnieść mylne wrażenie, że to spacer ... a że z "kozaczeniem" nie jest mi po drodze to potraktowałem tą relację jako "ciekawostkę"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#7 PostWysłany: 08 Lut 2015 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
w zeszlym roku bedac w Kazbegi rozmawialem z para, ktora miala zamiar wejsc na Kazbeg
z informacji od nich wiem ze wszytkie potrzebne rzeczy zalatwiali na miejscu, podobno najdrozszy byl przewodnik
na cala wyprawe planowali ok 6 - 7dni, pamietam ze czuli respekt przed ta Gora , byl to sierpien.
nie jestem wielkim znawca wspinaczki ale sadze ze termin w jakim planujecie swoja wyprawe sprawi ze bedziecie musieli sie bardziej do niej przygotowac
dla mnie sam pobyt w okolicy tej GORKI juz byl wyzwaniem, wrazenia super. miejscowy kierowca z ktorym tam jezdzilem twierdzil ze do maja drogi moga byc ciezkie do przejechania
ale z drugiej strony jadac z Kazbegi do Tbilisi marszutka para z ukrainy i grupa czechow twierdzila ze wejscie na kazbeg bylo latwe
powodzenia
i zazdroszcze widokow
dla tego moge tam pojecha jeszcze raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#8 PostWysłany: 24 Lut 2015 01:45 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 71
Witam, będę w Gruzji od 04 do 14 maj, jeżeli ktoś w tym czasie wybiera się w okolice Kazbegi na mały lub duży :) trening zapraszam do kontaktu. Większa grupa zawsze może więcej. Plan minimum to lodowiec lub stacja meteo jak będzie z kim przejść lodowiec. Plan max nie jest ograniczony i zależy od pogody. Pozdrawiam

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#9 PostWysłany: 05 Mar 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A my tu mamy swoją własną, forumową relację
kazbek-5033-m-n-p-m,215,80676
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#10 PostWysłany: 26 Lip 2017 01:08 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Przed wyprawą na Kazbek warto zapoznać się z tym tekstem:
http://www.lukaszsupergan.com/samobojcy-ida-kazbek/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#11 PostWysłany: 26 Lip 2017 01:24 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
majstersztyk: „Ostatnio dużo latałem samolotem i to dużo wyżej niż Kazbek, więc aklimatyzację już mam”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Wrz 2017 15:49 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Za kilka dni (przełom września i października) wybieram się z kumplem do Gruzji.
Z uwagi na brak doświadczenia wysokogórskiego chcemy zrobić sobie wycieczkę pieszą do schroniska Betlemi Hut.
W związku z tym mam parę pytań:
1. Czy jest realne by dojść do stacji i wrócić tego samego dnia? Pytanie z perspektywy osób o przeciętnej kondycji (może ciut powyżej przeciętnej ;-)). Wg śladów GPX, które są dostępne w necie z centrum miasta do stacji jest ok 10km.
2. Po drodze jest lodowiec. Czy da radę go bezpiecznie pokonać bez sprzętu w zwykłych butach trekingowych?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kazbeg - Gruzja
#13 PostWysłany: 01 Lis 2017 17:34 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 12
Loty: 25
Kilometry: 39 796
Wraz z kolegą byliśmy tydzień temu w Kazbegi. Bez doświadczenia we wspinaczce postanowiliśmy wejść na Kazbeg.

1.Bez sprzętu nie da rady zdobyć szczytu, koniec października to już po sezonie.
2.W mieście są wypożyczalnie sprzętu za 100GELI da rade na 3dni wypożyczyć cały sprzęt ale trzeba się potargować :D
3.Do Cminda Sameba można podjechać terenówką z głównego placu za 40GELI
4.Dojście do stacji meteo zajęło nam jakieś 8h około w jedną stronę, mieliśmy spać w namiocie ale warunki na to nie pozwoliły więc przespaliśmy się w stacji. Temperatura na dużym minusie plus silny wiatr bardzo nas osłabiły, dlatego polecam się przygotować przed próbą zdobycia szczytu.
5.W meteo nie ma bieżącej wody więc trzeba tam topić śnieg żeby się napić czegokolwiek. Być może w sezonie otwarta jest tam kuchnia w okresie w którym byliśmy niestety była zamknięta.

Ale polecam dla wytrwałych i ostrożnych.

Dodam że wyruszyliśmy tam z parą francuzów z dużym doświadczeniem między innymi 6000 szczyty i oni też nie dali rady wejść - aklimatyzacja potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group