Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2019 13:58 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 33
Loty: 59
Kilometry: 158 294
Bardzo fajna alternatywa dla Alp i tym bardziej gór polskich.
Byłem kilka lat temu w Erzurum, a w tym roku Itaka uruchomiła wycieczki do Kayseri.
W tej cenie naprawdę bardzo fajna sprawa w szczególności, że wsiadacie na lotnisku w samolot i nic więcej Was nie interesuje.
Cała moja relacja z tego wyjazdu wraz ze zdjęciami dostępna na blogu: https://wolakphoto.pl/2019/01/kaiseri-e ... -w-turcji/
Zapraszam do lektury. Jakby ktoś miał jakieś pytania związane z wyjazdem to służę pomocą.
_________________
Blog podróżniczy, z elementami geocachingu i jedzenia: https://wolakphoto.pl/ Zapraszam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ale_ste lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Wolak Wolak napisał(a):
W tej cenie naprawdę bardzo fajna sprawa


W jakiej cenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2019 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
I jedna uwaga Kayseri, choć nie jest maleńką wioską, nie jest drugim największym miastem w Turcji - daleko mu do tego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2019 16:02 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 626
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
horacy19 napisał(a):
Wolak Wolak napisał(a):
W tej cenie naprawdę bardzo fajna sprawa


W jakiej cenie?

w styczniu na last minute bylo za 1200 ze wszystkim :) all inc + karnet
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2019 11:57 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 33
Loty: 59
Kilometry: 158 294
Dokładnie w takiej cenie byłem w grudniu.
Nawet gdy cena miała by być 2500 zł/os tak jak jest teraz nie na last to jest to bardzo dobra cena, zważając na to że w niej jest ski pass, za który w Polsce zapłacimy za tydzień około 600 zł (dawno nie byłem ceny mogły się zmienić) i przez ten tydzień będziemy narażeni na nagłą zmianę pogody tj. halny i w ciągu 24h śnieg popłynie razem ze łzami górali :D + kolejki i ludzie wpychający się oraz inne uroki polskich gór w zimie :D
W Alpach za skipass tygodniowy jest około 300 euro a za pozostałe 1300 zł transport wyżywienie i hotel będzie ciężko zorganizować. :)

@pabien no niewielka wioska to to nie jest wikipedia podaje 1mln mieszkańców :P
_________________
Blog podróżniczy, z elementami geocachingu i jedzenia: https://wolakphoto.pl/ Zapraszam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2019 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
pabien napisał(a):
...Kayseri, choć nie jest maleńką wioską
Góra
 Profil Relacje PM off
Wolak Wolak lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Sty 2021 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Byłem na przełomie 2020/2021 na nartach w Kayseri. Tzn., żeby być precyzyjnym, Itaka lata (w moim wypadku z Warszawy) do Kayseri, a na nartach się jeździ na stokach wulkanu Erciyes jakieś 25 kilometrów od miasta.
Za lot w Itace płaciliśmy, kupując go 2 tygodnie przed podróżą, po 1150 PLN. Na tydzień przed wylotem cena spadła do 990 PLN chyba. Kupiliśmy sam lot, resztę ogarnialiśmy sami. W cenie biletu jest bagaż rejestrowy i sprzęt sportowy (narty/snowboard).
Itaka oferuje też pakiety: samolot, hotel z wyżywieniem przy samym stoku i karnet na wyciąg. Taki zestaw kosztował początkowo, w najtańszym hotelu, jakieś 3 tys. PLN. Na kilka dni przed wylotem cena spadła do około 2200 PLN.
My zdecydowaliśmy się na podróż samodzielnie, w Itace kupno samego lotu. Dodatkowo wynajęliśmy samochód (w firmie Cizgi) i hotel w Kayseri. Hotel w Kayserii był w mojej ocenie w lepszym standardzie niż te przy stoku. Dodatkowo przy stoku nie ma zupełnie niczego poza 5 hotelami i jednym meczetem. Samochód dawał nam możliwość pojechać na jeden dzień do Kapadocji, albo zobaczyć coś więcej poza wyciągiem narciarskim. Całość (lot, hotel, wynajęcie samochodu i kupno karnetów samodzielnie) zamknęła się w podobnej cenie co pakiet Itaki po przecenie (jakieś 2200 PLN od osoby przy 4 podróżnych). Ogólnie uważam, że była to słuszna decyzja. Na miejscu okazało się, że Turcy zmienili reguły gry. Zamknęli wyciągi narciarskie w weekendy (COVID). My dzięki posiadaniu samochodu mogliśmy improwizować i szukać jakiś innych atrakcji w okolicy. Osoby, które pojechały z Itaką kisiły się w hotelu i frustrowały na biuro podróży. W hotelach dodatkowo były zamknięte sauny i baseny (tym bardziej nie było co robić, kiedy stok był zamknięty). Jedzenie w restauracjach, poza hotelowymi, tylko na wynos. I tak mieliśmy szczęście bo przylecieliśmy do Turcji jeszcze przed obowiązkowymi testami na COVID.
Odnośnie samych nart. Byliśmy na pewno w złym czasie. Działały tylko 3 wyciągi i otwarte były tylko 3 trasy zjazdowe. Także właściwie nie miałem za bardzo okazji cieszyć się zimą. Wydaje mi się, że wynikało to z dwóch rzeczy. Po pierwsze nie napadał jeszcze śnieg/napadało go mało, a po drugie Turkom nie opłacało się naśnieżać i otwierać więcej tras gdyż z powodu COVID jest za mało turystów. Patrząc jednak na wysokość położenia ośrodka narciarskiego i ilość zamkniętych wyciągów, to porównałbym to miejsce w z gruzińskim Guaduri jeśli chodzi o warunki narciarskie (przy założeniu, że wszystko byłoby otwarte). Dodatkowo warto zwrócić uwagę na tanie karnety narciarskie (co ciekawe nie ma karnetów na dni tylko punktowe, ale i tak wychodzi to bardzo tanio). Miejsce jest zdominowane (przynajmniej podczas mojego pobytu) przez turystów z Rosji, Ukrainy i Polski. W wypożyczali sprzętu szybciej można było dogadać się po rosyjsku niż po angielsku. Ogólnie ciekawe miejsce z dobrymi warunkami narciarskimi w bardzo konkurencyjnych cenach. Niestety ja miałem pecha i byłem w kiepskim czasie.
PS Samo Kayserii nie urzeka niczym. Średniej wielkości miasto, bez starówki czy innych turystycznych atrakcji, ale z perspektywy czasu jestem zadowolony z zakwaterowani tam. Dojazd na stok nie stwarzał problemu (gdyby ktoś nie wynajmował samochodu, to hotele oferują często transport busami na stok), a w dniach kiedy był zamknięty stok mieliśmy ułatwione organizowanie alternatywnych atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2021 06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Kayseri to nie jest średniej wielkości miasto. Ponad milion mieszkańców. W takiej skali Kraków czy Łódź czym są? To nowoczesne miasto oferuje sporo zabytków z ery panowania dynastii Seldzuków - meczety, medresy, grobowce, ale także pięknie odrestaurowaną twierdzę, która w swojej historii była kilka razy przebudowywana, m. in. w czasach Bizancjum. Jeśli kogoś takie rzeczy interesują, jest też ciekawe Muzeum Etnograficzne. Co więcej, nie mając własnego auta można sobie zrobić wycieczkę do Göreme Flixbusem, (jest kilka kursów dziennie) z noclegiem tamże. Znalezienie zakwaterowania za 10 EUR na osobę nie stanowi większego problemu.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2023 20:55 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Odświeżam temat..
Może ktoś był w tym /zeszłym roku na nartach w Turcji ?
Jak to teraz wygląda ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sty 2023 22:35 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
nelciowata, moze napisz co chcesz konkretnie wiedziec. Ja bylam w 2019 w Erzurum, mnostwo sniegu i bardzo zimno, w koncu miasto na 1900 m npm lezy. Stoki ok, hotele tanie, gorace zrodla pod miastem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Sty 2023 23:32 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
[list=][/list]
Agnieszka, w jakim miesiącu byłaś ? jak bardzo zimno ?
Czytałam opinie, że słabo ze śniegiem, trasy nie zawsze naśnieżone i wystają kamienie.
Czy dużo jest ludzi ? kolejki przy wyciągach ?
Sprzęt można łatwo wypożyczyć czy raczej brać swój ?
Kask obowiązkowy?
Czy jest co robić w okolicach hoteli po nartach ?

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:07 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Kayseri - ośrodek jest daleko od centrum i nie wiem jak dojechac transportem publicznym ale pewnie jakis jest ja maiłem auto , trzeba sprawdzać na kamerach czy jest śnieg bo mają z tym problemy i dział mało trasy bez narciarskiego połączenia bez samochodu nie dojedziesz z jednego wyciagu do drugiego jakies 15km, plusem jest bliskość Kapadocji jakieś 1.5h jazdy autem i tanie balony zima sprzęt można wypożycz na miejscu 120 TRL dzień ale to tak podstawowa półka jak musisz mieć Redstery czy inne takie to ich ci raczej nie pożycza.

Eruzrum - tam nie ma juz wyjazdów z itaki ze śniegiem tez jest róznie jak jest to jest gdzie zjeżdżać na moje 4 razy duzo sniegu było tylko jeden raz generalnie nie maja tam dosniezania.
osrodek 5km od miasta hotele przy stoku drogie, w centrum w tym roku chyba po 100zł da sie dojechac miejskim autobusem lub taxa za 100trl, wypożyczenie nart tez koło 120 TRL, karnet dzienny 300 TRL, w Eruzrum nie m za duzo atrakcji na 3h zwiedzania w okolicy tez nic nie ma trzeba jechac 3h np do Ani

Jest jeszcze Uludug tam lata itaka drogie karnety i wynajem (bo blisko IST) tam warto brac wlasne narty, w weekend tłumy jak jedziesz z itaka to nie ma problemu jak samemu gondola z bursy bardzo droga w uludugu nie ma co robic w bursie jest troche zwiedzania ale jesli nie masz auta dojazd gondola robi to nie opłacalnym, bilet online jest niby duzo tańszy drogi jest bilet w okienku w specjalnej cenie dla nie turkow niestety nie probowalem kupowac tego online i probowac czy przejdzie
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Lip 2023 21:54, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 31 Sty 2023 16:54 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
ja bralam auto z lotniska, bylam w Ani, wyprawa na caly dzien. W Erzurum do zwiedzenia jest scisle centrum - zabytkowe domy i zamek. Spalam w centrum miasta w Otel Zade - swietne sniadania, czysto, polecam.
Bylam w styczniu, temperatury ranem ponizej 20 stopni, pozniej w sloncu cieplej.
Snieg byl. Kolejek do wyciagow nie bylo, Turcy jezdza tak troche byle jak, wiec trzeba uwazac bo umietetnosci czasem brak.
Wypozyczalnie sa, kask chcialam wypozyczyc ale ich nie mieli, ale spodnie i kurtki jak najbardziej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
nelciowata uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 31 Sty 2023 22:49 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
To jescze dodajc do Erzurum majac auto warto pojechac do 20km do Konakli majac duzo sczescia mozna byc jedyna osob na stoku lub max jedna z 10 osób
Jesli ktos decyduje sie na wyjazd do Ani to chwile przed Karsem jest jescze jeden ośrodek narciarski Sarikamis który tez jest w porzadku.

Co do Kayseri to nagralem kiedys film na swoim pseudo blogu jak sobei teraz go otworzylem to mysle ze dobrze opowiadam tam jakies sa warunki

https://fb.watch/ipe51eVh4u/

mam nadziej ze ten link czegos tam nie narusza tu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group